2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyarok, összetartás külföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-05 20:46   
2010-11-05 11:28, Greve:
-

Minden esetre, azt viszont hangsulyozni kivánom, hogy a szándékom az kizárólag jóindulatú volt!

-

Ezt egy percet sem vonom/ vontam kétségbe, régóta vagyunk egy fórumon jelen.
Viszont döntenem kellett, hogy maga a link maradjon, vagy sem - utóbbit tartottam jónak.
(És hogy ne rejtvény legyen: magyarországi zsidó közszereplők listája volt...)

Hunor

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-05 11:28   
2010-11-04 20:17, hunor:

Kedves Greve,
"én voltam a tettes"

Szia Hunor!

A végsö esetben, Te vagy a felelös azért, hogy miket lehet itt olvasgatni, tehát mást nem tettél, csupán csak azt, hogy a munkádat végezted, amit az itteni társaknak tiszteletben kell tartani, vagy is el kell fogadni!

A (már törölt) ”link” értelmezése, tolmácsolása és kiértékelése, az különbözöképpen történhet, mivel sok függ attól, hogy ki milyen országba él, mivel foglalkozik, milyen a környezete és föleg az, hogy milyen a politikai beállitottsága és meggyözödése és az embertársainkhoz való viszonya.

Minden esetre, azt viszont hangsulyozni kivánom, hogy a szándékom az kizárólag jóindulatú volt!

Úgylátszik, hogy ez alkalommal, az 54-éves dániai életem megviselte, ez üggyel kapcsolatos magyarországi beállitottságot és itélö képességet, amit igazán nagyon sajnálok.

Üdvözlettel és további kellemes napokat kivánok:
Greve

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-04 21:04   
Kedves Hunor,
tréfáltam csak és úgy vélem, Greve ezt meg is értette, mert a latinra görögül válaszolt. Szerencsére Google lefordította nekem, hogy mit is válaszolt. Mindig figyelmesen olvasom Greve írásait.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-04 20:17   
2010-11-02 23:54, Greve:
-

Kedves Greve,

én voltam a tettes, olvastam is a megjegyzésed, hogy Te azért nem úgy gondolod - de nem tartottam jó ötletnek, hogy maradjon.

Tihi: nem, Greve is mindig szívesen várt fórumtárs, csak éppen azt a linket töröltem.

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-03 09:47   
2010-11-03 01:11, Pompéry Berlin:
-
Betett egy bizonyos adatbázisra vezetö linket és a moderator törölte üzenetét.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-03 01:11   
2010-11-02 22:04, Tihi:
-
Felvilágosítanál, hogy hogyan kerül ezen a ponton Greve képbe?

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 23:54   
2010-11-02 22:04, Tihi:

Σας ευχαριστώ, που μου λες!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 22:04   
Greve persona non grata lett.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 12:34   
Az a baj, hogy sem Magyarországon, sem pedig a nyugaton élő magyarok között nem képződött egy politikai szempontból középre tehető réteg. A nyugati demokráciáknál ez a közép létezik úgy a jobboldali, mint baloldali pártok egy részénél az illető pártokon belül is. A nyugaton élő magyarok nagyrésze erősen jobbos, akik a nyugati szociáldemokratákat is kommunistának nyilvánítják. És még valami: Magyarországon nincs politikai kultúra. Szerintem úgy a jobboldal, mint a bal kompromittáltak így, vagy úgy.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 10:50   
Átjöttem Svédországból, mert a jelenség általános.

Jelentem, már megint elment a kedvem a MON-tól. Az erőszakos térítési kisérlet, továbbá a "csak úgy helyes = csak úgy lehet magyarnak lenni, ahogyan azt én teszem"-mentalitás elviselhetetlen.

Bár még minig egy fokkal jobb, mint az "Erdély ma" internetes portál cikkeit kommentálók* nemzeti küldetéstudata, akik tegnap leliberozsidóztak és ajánlották, hogy vándoroljak ki Közel-Keletre. Azok ott többen vannak és a moderátor a rasszizmust nem tiltja ki, csak a személyes sértéseket. Ez nem minősült annak.

* Tisztelet a kivételnek, de a kivételek sajnos elenyésző kisebbségben vannak. A többség érvek helyett dühödt indulattal fölbedöngöli őket.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-08 23:44   
2010-03-23 22:11, szunyogh:
-

Szia kedves szunyogh!

Igen, hát divatnak nem mondanám, de sajnos van még aki probálkozik. A környékünkön iszonyatos mennyiségben áramlik be a mexikoi illegálisan, hiába a határörség....
Lehetöség van itt dolgozni, igazad van. De sajnos nagyon sokan nem veszik a fáradtságot arra, hogy ez utána járjanak, egyszerübbnek érzik kijönni és itt felejtödni,... aztán meg jönnek a gondok ugyebár...
Teljesen egyetértek a gondolkodásoddal. A saját forumomon pl. sokan kérdeznek a legális letelepedés modjairól, és még soha senkit nem küldtem el válasz, vagy tanács nélkül. Tehát én is szivesen segitek bármiben, ami legális.

Most pl egy vizumlotto nyertes párnak segitünk kicsit. A betelepedéshez itteni cim kell nekik, ahol lakhatnak az elején, meghivólevél, stb. Mindenben nagyon szivesen segítünk nekik. Mert ök utánajártak a legális módnak ahelyett hogy illegálisként jöttek volna ki. Szerintem ez igy tiszta.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-08 23:36   
2010-03-09 12:16, poe:
-

Erre akartam rámutatni az elmult félévben... ezek szerint mégsem egymás ellen beszélünk... de bizonyára én fogalmaztam tul élesen, ezért nem értettük egymást.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-08 23:34   
2010-03-09 06:19, hunor:
-

Kedves Hunor,

azért igy fogalmaztam, mert a mondatrészhez tartozott a folytatásban, hogy "akik feketén jöttek az Államokba", én nem így kerültem ki, ezért nem soroltam ide magam. Magyarságomat soha nem tagadnám meg, magyar vagyok, és akkor is az leszek, ha életem további részét nem ott töltöm.

szunyogh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-23 22:11   
A "befutott" amerikai magyar segítsen a túristaként érkező honfitársának feketén dolgozni?
Miért akarna valaki feketén dolgozni? Ha van más mód is.
Nem azt szeretnék inkább, hogy segítsenek nekik a letelepedésben, és a legális munkavállalásban?
Úgy tudom, USAban nem divat a feketemunka.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-11 16:34   
A Bristol topikban is éppen összetartunk:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2643&forum=44&320

Hunor

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 17:59   
A segitökeszsegem vegett mar nehanyszor kellemetlen helyzetbe kerültem, ezert teljesen osztom Poe velemenyet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 12:16   
2010-03-09 10:13, keri962:

Én is elég segítőkész vagyok, de pl. aki feketén akar itt lenni, annak biztosan nem adnék hosszabb távon szállást. A segítőkészséggel sem kell visszaélni, törvénytelenségre senkit nem szabadna rávenni.

keri962  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 10:13   
De igerni nem lehet, mert most mindenhol nehez.

keri962  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 10:13   
Szia,
en, ha tudok, nagyon szivesen segitek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 09:29   
2010-03-09 08:24, keri962:

Mint a topik címe mutatja, a magyarok összetartása külföldön
És az eredeti kérdés az volt most, hogy kell-e egyik magyarnak segíteni a másikat, ha az feketén akar egy adott országban maradni.

keri962  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 08:24   
Sziasztok, most itt mi igazan a thema?
A feketemunka, az engedely, vagy hol jobb, vagy hol nem jo?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-09 06:19   
2010-03-08 18:51, Phoenixi Nikolka:
-
kedves magyar honfitársaitoknak, akik kijöttek,

-

Én ezt javítanám azért (és hátha valaki Értelmező szótárban is megnézi): szerintem a honfitársaINK kifejezés a helyesebb. Ez szerintem már adott dolog, nem nagyon lehet változtatni rajta.

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 20:36   
Kedves Nikolka, fogalmam sincs mi van Magyarorszagon sosem eltem ott.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 20:20   
2010-03-08 18:59, Phoenixi Nikolka:

Kedves Phoenixi Nikolka
Nem kell aggódni, rengeteg embert ismerek, akik nem akarnak az USA-ban élni. Magam is közéjük tartozom.
Illegális bevándorlók egyébként mindenhol vannak. Magyarországon is. Hollandiában is. Meg Svédországban is. Tehát nem igaz az, hogy mindenki oda kívánkozik van, aki ide.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 18:59   
2010-01-09 14:20, bobe:
-

Kedves bobe!

Lehet, hogy egy felnött bevándorló nem kerül pénzbe, de ha könnyű lenne bevándorolni az USA-ba, akkor mindenki idejönne, abból pedig mi lenne?

Az pedig, hogy a feketemunka nem a munkavállaló hibája, Magyarországon valóban igy van, máshol is, itt is, de csak akkor, ha az a munkáltató belföldi munkavállalót alkalmaz feketén. Ha a munkavállaló egy illegális bevándorló, akkor az már a munkavállaló hibája is, hisz eleve törvényt szegett azzal, hogy törvénytelenül él egy bizonyos országban...

Egyébként itt is keményen büntetik a munkáltatót, aki feketén alkalmaz munkást. Tudom, hogy megy otthon, elég sok bajom volt ezzel nekem is. Viszont nem azért nyilatkozom igy, mert én az USA-ban élhetek. Soha eszemben sem volt itt élni, ahogy azt már korábban is irtam. Kizárolag azért vagyok itt, mert a férjem itt akart élni. Viszont tény, hogy nem bánom, hisz ilyen lehetőségeket sehol máshol nem kapnék mint itt.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 18:51   
2010-01-09 11:53, bobo.2006:
-
Szerintem egy icipicivel tobb szemelyes szabadsagot talan meg az USA is el tudna viselni...

-

Kedves bobo!

Mondj még egy olyan országot, ahol több személyes szabadság van mint az USAban... kiváncsian várom a választ, bár M.o.-ról (ha ott, vagy máshol élsz) ezzel bizonyára nem lehetsz tisztában.

Én nem leszek meglepödve azon sem, ha ez a vizumegyezmény néhány éven belül meg lesz szüntetve Magyarország felé, és persze akkor sem az USA-t kell majd szidni, hanem meg lehet majd köszönni kedves magyar honfitársaitoknak, akik kijöttek, és feketén maradtak a vizumegyezmény ideje alatt. Mert sajnos sok ilyen ember van. Nem élnek a lehetőséggel amit az USA kínál, hanem kihasználják azt... és ezügyben is csak azok hibáztatják az USA-t, akiknek sötétség uralkodik a fejükben.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 18:43   
2010-01-09 06:40, Fredi:
-

Azzal teszed, amivel akarod, nem hat meg. Egyébként honnan tudod, hogy mi jellemző valakire, akit nem ismersz? Hmm...

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 19:13   
Itt is hoztak törvényeket a fekete munka, vagy a félig fehér munka ellen. A félig fehér munka alatt az EU brigádok mûködésére utaltam, akik vállalhatnak munkát, adóznak a lakóhelyük szerint és általában olcsóbbak, mint a svéd munkaerô, de...
Nincs ugyanaz a garancia, nincs megfelelô kivitelezés, néha hosszantartó perre kerül a sor, tehát néhány már bevált csoport virágzóan dolgozik itt, ezeknek a munkája szájhagyomány útján vagy a neten keresztül történik, a többi általában nem találja meg a számítását. Tehát a piac nincs bezárva, de nagyon nehéz betörni ebbe.
Nem tudom a német törvényeket, de gondolom hasonló problémával küzdenek ott is, hiszen az EU-s lehetôségek rájuk is vonatkoznak.
Üdv

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 19:45   
2010-02-02 19:23, szuper-dady:
?
Biztos hogy jól értetted, szuperpapi?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 19:45   
Szuper daddy elöbb olvass figyelmesebben aztan majd támadj .

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó