2017. november 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyarok, összetartás külföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 szuper-dady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 19:23   
2010-01-09 14:20, bobe:

-

szova.

nem tudom, hogy te honnan veszed ezt az oriasi keveredest, de ne vezesd felre a magyart.
1) a fekete munka nem a bevandorlo hibaja, hanem az allame! Nem szandekozom neked a törvenyeket es a paragraphusokat felsorolni, ahol le van szögezve, hogy addig egy EU-s orszag dolgozojat sem alkalmazhatom munkavallalasi engedellyel amig Nemetorszagban 8 millio Arbeitslos van nyilvantartva. Több magyarnak megprobaltuk az offizielle engedelyeket megkapni es el lett utasitva!
Ezert mi a kiut? A Gewerbeschein.
Ez mi a jo az allamnak? Semmi. Mert e Gewerbebetreibender szinten nem adozik. Tehat nem a dolgozo a hibas, hanem a süket törvenyek amelyben egyik Paragraphus ellent mond a masiknak.
Ha jol lennel informalva, akkor tudnad, hogy Berlint 2000 keleti allami dolgozo epitette fel es 60 %-ban feketen.
Miert? Mert a nemet allam igy milliardokat sporolt meg.
Ha minden EU-s allam dolgozni szandekozo es munkaltatoval rendelkezö polgaranak megadna a munkavallalasi engedelyeket, nem lenne fekete munka!

Lasd Hollandia. Epül es epül es fejere nö Nemetorszagnak, mert ott egy SOFI Cardal minden EU-s allampolgar annyit dolgozik amennyit akar!
Hollandiaban ezert nincs fekete munka!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 14:20   
Nem jok az indokaid Nikolka. Sok bevandorlo, aki mar megkapta a helyet, igy nyilatkozik. Van hely abban az orszagban is, meg mashol is, itt is. Aki akar, és tudja vállalni a sorsat, induljon el, es keresse meg jövöjet. Nem az orszag viseli gondjat az embereknek, az emberek fizetik az adot, hogy az orszag, kormany vegezze a dolgat. Amig van pénz, háborúra addig legyen másra is. Különben is, egy felnött bevándorló nem kerul pénzbe, nem kell iskolaztatni, stb. Dolgozik, es fizeti az adót. A fekete munka sem a bevándorlo hibaja, hanem a munkáltatóe, epp ezért nalunk itt a munkaltatot buntetik, es jol teszik, mert kizsákmanyol, kihasznal szerencsetlen embereket. Lehet, most téma mellé beszéltem, sajnálom.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 11:53   
2010-01-09 04:49, Phoenixi Nikolka:

>>> hogy miért nem dolgozhat mindenki itt az USA-ban, aki idejön? Mert ez számomra elég zavaros mondat...

Na ja szamomra ez egyaltalan nem zavaros, sot kifejezetten ertelmes! Peldaul ez is a szabadsag kategoriaja ala esik. En ezt egy ember vele szuletett joganak tartom. Ezert Obama az Egyesult Allamok elnoke es nem gyapotszedo Alabamaban

>>> Ha ez volt a kérdés, akkor inkább neked kéne elgondolkoznod azon, hogy szerinted mennyit bír még ez az ország?

Talan ezen az amerikai (valaszto)polgaroknak kellene elsosorban elgondolkozni. Hogy termelo, ertekteremto munkara kellenek a melosok, vagy katonanak es investment bankarnak?

Szerintem egy icipicivel tobb szemelyes szabadsagot talan meg az USA is el tudna viselni... De megnyugtatlak az EU-nak is vannak hasonlo problemai, amivel a politika butitja az embereket. A polgari szabadsag elso foka pedig szabadon gondolkodni, es elgondolkodni a vilag dolgain!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 06:40   
Kedves Phoenixi Nikolka ez a mondatod: "Aki pedig öngyilkos akar lenni, az adja meg a címét, küldök kötelet..." igen jellemzőnek tűnik személyedre nézve.
Egyébként kötél helyett nem kaphatnék ciánt?

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 04:58   
2009-10-04 12:30, poe:
-

JOGOS POE! Egyetértek! Én is erről beszélek.

http://arizonamagyarul.co.cc/

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 04:57   
2009-10-04 12:24, Fredi:
-

Igazatok van jó polgári szellemben, de a nyomor is kényszeríthet törvénytelenségre, vagy aki erre nem képes azt öngyilkosságra.
-

Hát, Fredi erre annyit tudok mondani, hogy volt idő, amikor nélkülöztem M.o.-n, mégsem mentem el sem kurvának, sem bankrablónak, sem nem mentem feketén más országba dolgozni, hanem megoldottam legálisan... aki illegális dolgokhoz folyamodik, annak annyit tudok mondani, hogy az ő dolga, de akkor ne kolduljon segitséget legálisan külföldön élőktől... oldja meg... ki mint vet, úgy arat.
Aki pedig öngyilkos akar lenni, az adja meg a címét, küldök kötelet...

http://arizonamagyarul.co.cc/

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 04:49   
2009-10-04 11:09, bobo.2006:
-
idézlek: Miert nem lehet akkor rendesen, becsuletesen dolgozni es miert kell feketen egy bevandorlonak ?
-

Talán megint félreértem a dolgot, de ezzel azt akarod kérdezni, hogy miért nem dolgozhat mindenki itt az USA-ban, aki idejön? Mert ez számomra elég zavaros mondat...

Ha ez volt a kérdés, akkor inkább neked kéne elgondolkoznod azon, hogy szerinted mennyit bír még ez az ország? Gondolj bele, mennyi ember él itt, és mi lenne ha mindenki idejönne... igy is van elég illegális... ha nem ugy alakult volna az életem, hogy amerikai-magyar a férjem, soha eszembe nem jutott volna feketén idejönni, meg sehogy. Maradtam volna az EU-ban.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-18 17:41   
2009-10-12 04:05, taursus:
>>> Mint amerikai allampolgar, en sem mehetek el Magyarorszagra, es dolgozhatok szabadon.

Na ja, a kettonk velemenye kozott csak az a kulonbseg, Te ezt kobe vesett ezer eves torvenynek veszed en meg egy folosleges, ostoba politikai dontesnek. Ami becsuletesen dolgozni akaro emberekbol egy tollvonassal bunozoket csinal.

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-12 04:05   
2009-10-04 11:09, bobo.2006:
-

Minden bevandorlo, aki mint bevandorlo, vagy munkavallalo erkezett engedellyel, szabadon, rendesen, becsuletesen dolgozhat az USA-ban. A latogatok, a lejart beutazasi engedellyel rendelkezok, az illegalis hataratlepok nem. Ez igy van Europaban is. Mint amerikai allampolgar, en sem mehetek el Magyarorszagra, es dolgozhatok szabadon.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 12:30   
2009-10-04 12:24, Fredi:

Igen Fredi, csak itt nem erről volt szó. Pont ellenkezőleg. "Befutott" amerikai magyarok segítsék-e turistaként érkező, majd feketén kint maradó honfitársaikat, rokonaikat stb. dacolva a törvénnyel? Nos erre senki nem kényszeríti őket, ha megteszik, vállalják az ezzel járó rizikót.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 12:24   
Igazatok van jó polgári szellemben, de a nyomor is kényszeríthet törvénytelenségre, vagy aki erre nem képes azt öngyilkosságra.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 11:32   
2009-10-04 06:23, Phoenixi Nikolka:

Törvénytelenségre senki nem kényszeríthet. Aki maga vállalja - vagy, mert mafla, vagy mert pénzt kap érte - az bizony magára vessen.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 11:09   
2009-10-04 06:23, Phoenixi Nikolka:
>>> feketen (mert ugye mashogy nem lehet) dolgozik

Gondolkodj el azon, hogy Amerikabol hogy lett egy vilagvegi gyarmatbol, a vilag egyik gazdasagi es politikai nagyhatalma? Minden amerikai bevandorlo, meg az indianok ugy vandoroltak be... Miert nem lehet akkor rendesen, becsuletesen dolgozni es miert kell feketen egy bevandorlonak ?

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 06:23   
2009-10-03 20:49, Erazs:
-

Nem, nem Felreertettetek. Igen, en is azt irtam, hogy fedel a fejunk folott, munka egyeb megvan. Na ebben egyetertunk, ezert vagyunk itt es nem otthon, mert ott, na nem magyarazom, ti is tudjatok, milyen otthon az elet.
Viszont a magyaroknak valo segitseget nem ugy ertettem, hogy bunko modon ne segits senkinek. Persze, hogy segitek annak, akinek (legalisan!) tudok. Azokra ertettem ezt, akik kijonnek turistakent, es feketen (mert ugye mashogy nem lehet) dolgozik, nem torodve azzal, hogy akihez kijott, azt ugy megba...ak, hogy egesz eleteben rajta marad, fizetheti a buntetest (amit persze nem az fog kifizetni, aki miatt kapta!), tovabba beirjak a dolgot az adatbazisba, es akarhova megy ha lakast akar berelni, ha munkahelyet keres, ha barmilyen hitelt, vagy barmi mast akar, semmit sem kap meg, vagy ha meg is kapja, ez ott figyel az adatbazisban, nem tudom hany evig. A feketemunkassal meg annyi tortenik, hogy elveszik az osszes penzet, felteszik az elso gepre, es tobbet nem johet ide egyaltalan, mig el. A gazdagsagot pedig azert hoztam fel, mert otthon a legtobben azt hiszik, hogy "oo, Amerikaban el? Akkor milliomos..." Igen, az emberek jo nagy resze tajekozatlan, csak azt tudja, amit a filmeken lat, vagy a lapokban olvas.

http://eletunkphoenixben.eliveport.com/

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 20:51   
A "jól megy" nem egyenlő a gazdagsággal. És az ember csak annak segít, akinek akar. Attól még beszélgetni lehet

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 20:49   
2009-10-03 19:53, Phoenixi Nikolka:
-
Te is azok koze tartozol, akik azt hiszik, hogy aki itt el az gazdag?

Poe aztán biztosan nem A "jól megy" alatt azt értette, hogy van fedél a fejed felett, és egy szobában nem 12-en alszotok matracokon, és van relative biztos munkád. Azaz nem szezonális mint gyümölcsszedö és nem tudod mi lesz télen, vagy nem mint kukás dolgozol, hanem éled a normális életet.

Ez a "segítsünk a magyaroknak" téma elég durván hangzik nálatok, de az Amcsikról el tudom képzelni.
Szerintem ezt a segítség kéréses dolgot mindenki megtapasztalta már, aki külföldön él.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 19:53   
Poe!
Mi az, hogy "a regota eloket akiknek mar jol megy". Te is azok koze tartozol, akik azt hiszik, hogy aki itt el az gazdag? Sokkal jobb az eletszinvonal az otthonihoz kepest, de kozeleben sincs az atlagember a gazdagsagnak. A fizetes ugyanugy elmegy mint barhol mashol, itt is nehez felretenni, a kulonbseg annyi, hogy itt nem kell 20 centert a masik boltba menni, mert ott olcsobb a kenyer. Meg tudod venni a kajat amit megkivansz, barmilyet.Szoval az elelmiszer olcso. Ez mellett HA kapsz szabadsagot(amibol itt eleg keveset osztogatnak)akkor el tudsz menni normalis helyre nyaralni.Viszont a kocsi, a haz sokat elvisz a fizetesbol.De ha okosan elsz, jol elsz.Nem gazdagon! Az otthonihoz merve jol. Naes itt mindig sut a Nap...ez sem utolso! Hehe...(Phoenixre gondolok)

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 19:44   
Poe teljesen igazad van, a vallalkozokra nem is gondoltam

De aki nem vallalkozo,nem hiszem, hogy ra lenne szorulva egy magyar illegalis, vagy akarmilyen munkasra...
Akik az itteni magyarok altal akarnak kint maradni, es az ugyebar eleg nagy bajt tud am okozni az amerikai magyaroknak, hisz ha a hatosag rajon, hogy segitesz illegalisan maradni valakinek, vagy az illeto nalad lakott a 3 honap alatt, amig turistavizummal itt volt, es dolgozott, ot csak hazatoloncoljak, de veled mi lesz? Egy eletre rajtad marad.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 16:40   
2009-10-03 09:33, Phoenixi Nikolka:

És fordítva

Kerülni kell a régóta ott élőket, akiknek már jól megy, mert olyikuk segítség ürügyén csak kihasználható olcsójánosokat keres.
Ez megint általánosítás pro és kontra. Mindkét oldalról olvastunk már rémtörténeteket.

Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 09:33   
2009-07-14 10:34, hunor:
-

Sziasztok!

Mi Phoenixben elunk, a ferjem 20 eve jott ki Amerikaba, allampolgar, az o velemenye es tapasztalata az osszetartasrol, hogy kerulni kell a nem hivatalosan itt tartozkodo magyarokat, mert altalaban arra mennek, hogy hogyan huzzak le, hasznaljak ki a hivatalosan itt eloket. Tisztelet a kivetelnek. Neki ez volt a tapasztalata. Ismerunk nehany hivatalosan itt elot, jol esik veluk beszelni, talalkozni neha. Szerintunk ez kell is, hisz megiscsak magyarok vagyunk. Weblapot vezetek Arizonarol, Phoenixrol es az eletunkrol, es nagyon orulok, ha meglatogatod az oldalt, ha itt elsz az USAban, akkor beszamoloknak is nagyon orulok, ha blogod van, annak plane!Szivesen olvasnam! Ez a honlap:
http://eletunkphoenixben.eliveport.com/

Udv mindenkinek!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 11:41   
Jaj ne. Ezt az egészet fordítsuk le, és kezdjük úgy, miért jó a rasszizmus?
Ha nem jó, akkor mi értelme van magyarkodni?
Ha jó, akkor meg miért nem vállaljuk büszkén, hogy ki kell írtani az egész világot?
Nincs nagyobb szegénységi bizonyítvány, mint hogy "egy bizonyos alcsoportnak össze kell tartania"
Ez a háború gyökere, mert akiknek össze kell tartania, azok mindig egy csoporton kivüli ellen kell össztartsanak.
Ez a kommunizmus lényege is, mindannyian egy csónakban ülünk. Magyarul: én dirigálok, ti eveztek.
A harmadik lehetöség meg az, hogy nekem elönyöm származik az összetartásból, vagy anélkül életképtelen vagyok.
Összetartania nem a magyaroknak, hanem a szabad embereknek, és nem kell, hanem lehet, ha éppen úgy alakul a kedvük, vagy a neurózisuk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 10:34   
Magyarok, összetartás külföldön

Mit jelent, vagy mit kellene jelentsen az összetartás külföldön? Keresed, vagy kerülöd a magyarok társaságát? Miért? Ért már csalódás, vagy kellemes meglepetés? Tettél ezért valamit? Ismersz valakit, aki ezért tevékenykedik? Mások a magyarok külföldön?

Történetek, elbeszélések helye...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó