2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar-magyar ellentétek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-14 15:14   
Hogyan gyülhet össze valakiben ennyi méreg, gyülölet, hogy ismeretlenül igy serteget? nem tudnal megtanulni civilizaltabban irni, vagy a támadas a legjobb védekezes szerinted?

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-14 15:03   
2009-08-13 17:06, Pompéry Berlin:

Kedves Pompéry!

Köszönöm, hogy elfogulatlanul véleményezte a honlapomat.

Jogosak a kritikái a szövegek publicisztikai stílusáról. Mentségemre mondom, hogy 99 %-át nem én írtam, de az ízlésem is nyilván kívánnivalót hagy a válogatásban. Messze vagyok még a berlini Irodalmi Szalon színvonalától. Most éjt nappallá téve azt tanulmányozom.

A honlap tartalmában, szellemiségében pedig nem is óhajtok közel kerülni az Önéhez. Alig értek egyet bármivel az Ön által támogatott, Népszabadság Online-on (Berlin felett az ég) és több bal-lib fórumon hírdetett gondolatok közül. Miért kellene azonosulnom valakivel, aki egyik bemutatkozásában élete legszebb szakaszának a Szovjetúnióban töltött éveit tartja? Ön Konrádot, Spirót imádja, én Tamási Áront, Wass Albertet. Egy világ van közöttünk!

Miután csak műkedvelő vagyok, nem tudok arról, hogy egy honlapnak kötelező impresszummal rendelkezni. Cégem, egyesületem , KÖZGAZDÁSZOM, szerkesztőm, szalonom,honlapgazdám, pártom nincs, csak egy email-címem, amire rálelt és elgondolkoztatta. Most mi lesz, jön az AVH?

Nincsenek betegesen nyilvánosságot hajszoló vágyaim, így még sokáig nem tudja, kit tisztelhet, Asszonyom!

Üdvözli:

bihari

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-14 13:53   
2009-08-14 07:21, hunor: Érdekes, nem?

Valóban érdekes ez a gyűjtemény. Tetszik!

Az vitapartner jégcsákány és DEL gomb nélküli paffá tétele ősi tudomány, érdemes ismerni az ilyen trükköket, különösen ilyen vitafórumokon, ahol dörzsölt zsidókkal áll szemben az ember.

Modiknak ez nélkülözhetelen kiskáté, ismerve a lelkivilágotokat, hisz jogos a lelki-önigazolási igényetek arra, hogy a nem-triviális, árnyaltabb diskurzusokba ne csak a jégcsákánnyal tudjatok beleszólni.
Hiszen érzitek, hogy sokszor milyen alantas favágó munkát kell végeznetek.

Persze az "Irigy vagy, kisköcsög, azért fröcsögsz!" , "Jézus is magyar volt", "a korona egy micisapka, a Szentjobb tetemcafat" meggyőződések ellen kár lenne a DEL mellé még érvelni is.

A 20. csúszós lejtő-t csak azért emelem ki most neked, kedves EREDETsemleges Hunorom, mert valahogy véletlen ismét eltüntetted A FINNUGOR-EREDET VÉGE linket!

Érdekes, hogy a berlini szalon linkjeit sohasem törlöd, vagy Ez Itt a Liberóbolsikat Gátlástalanul Fényezők Szakfóruma?

"Az a baj a moderálásoddal, hogy egy idő után semmilyen véleményt nem fognak írni az oldaladra. Mert először csak a "kurva anyád" hozzászólást moderálod, aztán már a linkeket is ami nektek nem tetszik, és végül azokat az EMBEREKET is, akik erősebb stílusban vitatkoznak veletek."(psmith)

Ezt a legjobbkor dobtad be!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-14 07:21   
Az alábbi (egyik kedvenc blogomon megjelent) posztot már korábban is be akartam tenni...
http://maria.blog.hu/2009/07/27/irigy_vagy_kiskocsog_azert_frocsogsz

Érdekes, nem?

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-14 06:51   
Kedves Judit,
le a kalappal higgadtságod és jó modorod előtt. Én sajnos már rég nem vagyok ennyire toleráns és jólnevelt hasonló esetekben. Ez egyben egyik oka is annak, hogy óvakodom a nyilvánosságtól.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 17:06   
Kedves bihari,

egyik korábbi bejegyzésében kérte, hogy véleményezzem a honlapját.

Szemmel láthatólag rengeteg energiával és nagy időráfordítással készült jól struktúrált, optikailag is megszólító site-nak tartom. A szövegek publicisztikai stílusa szerintem alatta marad a webszerkesztés szinvonalának. Ami a tartalmat illeti: Szellemisége nagyon távol áll az én világomtól, a történelmileg valóban igazolt tényeken kívül aligha tudok egyetérteni bármivel az ott feltüntett gondolatok közül.

Engedjen meg egy konkrét kritikát: Míg egy beszélgető fórumon á la MON szokás álnéven, nicknéven, becenéven cseverészni, addig a netikett szabályai szerint egy honlapnak kell rendelkeznie impresszummal, ami feltünteti a tulajdonost, szellemi/gazdasági felelőst, szerkesztőt és a cég/egyesület/kezdeményezés, a honlapgazda címét. Önnél csak email-elérhetőségre leltem. Így, pl. még mindig nem tudom, kit tisztelhetek Önben, kedves Uram vagy Hölgyem. Minden esetre furcsállom, hogy mennyi energiával térít, gyüjt szimpatizánsokat, kér hozzászólást, véleményt, miközben anonym kíván maradni. Ez engem elgondolkoztat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 16:47   
2009-08-13 14:54, bihari:

Kedves bihari,

- Sohase mondtam olyat, hogy jönnek a magyarkodók, „a dúlt-keblű mélymagyarok a szarból”,

Ismeri az egész szövegkörnyezetet, amiböl ez a kiragadott idézet van? Ebböl a kirakadott fölmondatból ugyanis nem derül ki, hogy mire vonatkozik milyen összefüggésben. Amennyiben Ön elhatárolja magát a szélsöségektöl, mint ahogyan azt alább említette, akkor esetleg egyet is ért(hetne) Spiróval, ha tudná, hogy mire vonatkozik az idézett kitétel.

- Sohase gyaláztam a hazámat, a népemet!
- A koronát nem micisapkáztam, a Szent Jobbot se tetemcafatoztam,

Ezt egyik említett író sem tette.

- Sose anyáztam és pofoztam kokárdásokat Március 15-én, nem támadtam se bolsira, se zsidóra!
- Nem hazudtam akkorát, hogy KGB ellen kémelhárítottam,
- Ha a pufajkámról, Apró rokonságomról érdeklődnének, nem mondanám: - NA ÉS? !
- Nem próbálnám bolsiként sem, libsiként se a magyarokra hárítani az ország tönkretételét,
- Nem hazudozok reggel, délben, meg este.
- Nincs offshore cégem, nem csalok adót, nem rablok százmilliókat, milliárdokat az országtól, a honfitársaimtól!
- Nem vagyok tolvaj, kifizetem a tej, a sertés, a liba, az alma árát, ha vásárolok.
- Nem teszem tönkre a hazámat végzetes eladósítással, NINCS egy fillér adósságom se!
...

Hogyan jön ide ez a felsorolás? Mi köze a napi belpolitikának és egyesek fizetési moráljának az irodalmi értékekhez? Ön itt kissé keveri a szezont a fazonnal.

- LEHET HOGY EZÉRT NEM VAGYOK a Német Művészeti Akadémia tagja, se BÉKEDÍJAS?

Nem, ez nem lehet. Ön azért nem kaphatja meg ezeket a kitüntetéseket, mert nem teljesíti a minimális adminisztratív elöfeltételt, hisz nem ír. Szinvonalról, ami a minöségi mérce, vagyis amit díjaznak, csak a publikációs tevékenység kapcsán lehet(ne) beszélni.

- NEM támogatom eléggé a honi SÖPREDÉK KORMÁNYOKAT?

Ez nem tartozik a témához. De mégiscsak tisztázni kellene a söpredék jelentését.

Szomorú, hogy ezek az Urak Magyarországon soha nem lesznek akadémikusok, csak a száműzetés és idegen megbecsülés keserű kenyere jut nekik.

Uram - esetleg Hölgyem?,

engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét egy apró, de lényeges különbségre: N.o-ban Müvészeti Akadémia van, míg M.o-on Tudományos. Elöbbinek méltán lehetnek többek között írók is tagjai, utóbbinak nincs irodalmi szekciója. M.o-on állami, társadalmi és szakmai kitüntetések vannak (Köztársaság Aranykeresztje, Kossuth díj, József Attila díj, stb.), amelyek némelyikével kitüntették a fent említett szerzöket, egyeseket többel és többször is. Így tehát nem mondhatjuk, hogy ne lenne részük hazai elismerésben. Tudtommal egyik sincs számüzetésben. A számüzetés különben - ami pl. Oroszországban a köztörvényes és politikai elítéltek büntetésének mind a mai napig divatos formája - a kitelepítések leállítása óta megszünt M.o-on.

Javaslom még az Akadémiába az itthon szintén mellőzött, nem eléggé elismert Paizs Miklós, Kende Péter, Spiró György, Kornis Mihály Urakat is!

Azt hiszem, még mindig nem érti az akadémiai tagság jellegét --> lásd feljebb. T.i. Szépirodalomról és szinvonalról szól a dolog. A fenti szerzök közül nem mindegyik felel meg ennek a kategóriának. A javaslatot különben a többi tag teszi.

------------------------------------

Kedves bihari,

változatlanul hiányolom az érveket. Csak érzelemkitöréseket olvasok Öntöl, komolyan vehetö, érvekkel alátámasztott ellenvetést eddig nem láttam.

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 15:14   
2009-08-13 15:03, hunor:

"az eredetkérdés eléggé elpolitizált, laikusok hittérítenek ezzel, az elmúlt évek alatt többek között már arról is győzködtek itt, hogy Jézus magyar eredetű, vagy éppenséggel most ahogyan Te felveted a kérdést - szóval nem így, és nem ilyen formán érdekel a téma.

Hunor"
--------------------

Az ostoba és naiv túlzásokkal én se értek egyet.
Az viszont egyértelmű, hogy a finnugor elmélet megbukott.

Evidens, hogy a magyarság eredetét Belső-Ázsiában, a Kaukázus-Aral-Kazah-Ujgur térségben kell keresni.

Te miért félsz ettől?
Miért törölted a kazaki madjarokkal való kapcsolatfelvételről szóló hírt már háromszor?

Vagy csak az MVSZ, és a link zavar?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 15:03   
2009-08-13 14:12, bihari:
-

Nem én határoltam el magam az EREDETelméletektől, mondáktól, hanem nagy meglepetésemre, - a neve ellenére - Hunor!
-

Most csúsztatsz, nem írtam, hogy elhatárolódom, és a mondákat meg sem említettem - hanem: "A különböző eredetelméletek számomra nem bírnak kiemelt jelentőséggel."

Ennek részben oka, hogy a kérdés eléggé elpolitizált, laikusok hittérítenének ezzel, az elmúlt évek alatt többek között már arról is győzködtek itt, hogy Jézus magyar eredetű, vagy éppenséggel most ahogyan Te felveted a kérdést - szóval nem így, és nem ilyen formán érdekel a téma.

Hunor

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 14:54   
2009-08-13 10:45, Pompéry Berlin:

- Lehetséges, hogy az összeurópai és tengerentúli irodalmi elit tévedne, éspedig folyamatosan évtizedek óta?

- A Német Művészeti Akadémia Irodalmi Szekciójának 60 tagjából 5 magyar. Ezek között minimum három, ha nem négy a fenti terminológia szerint "magyarellenes söpredék": jelesen Konrád, Esterházy, Kertész és Nádas.

- Esterházy a Frankfurti Könyvvásár Békedíjasa!

------------------

- Sohase mondtam olyat, hogy jönnek a magyarkodók, „a dúlt-keblű mélymagyarok a szarból”,
- Sohase gyaláztam a hazámat, a népemet!
- A koronát nem micisapkáztam, a Szent Jobbot se tetemcafatoztam,
- Sose anyáztam és pofoztam kokárdásokat Március 15-én, nem támadtam se bolsira, se zsidóra!
- Nem hazudtam akkorát, hogy KGB ellen kémelhárítottam,
- Ha a pufajkámról, Apró rokonságomról érdeklődnének, nem mondanám: - NA ÉS? !
- Nem próbálnám bolsiként sem, libsiként se a magyarokra hárítani az ország tönkretételét,
- Nem hazudozok reggel, délben, meg este.
- Nincs offshore cégem, nem csalok adót, nem rablok százmilliókat, milliárdokat az országtól, a honfitársaimtól!
- Nem vagyok tolvaj, kifizetem a tej, a sertés, a liba, az alma árát, ha vásárolok.
- Nem teszem tönkre a hazámat végzetes eladósítással, NINCS egy fillér adósságom se!
...

- LEHET HOGY EZÉRT NEM VAGYOK a Német Művészeti Akadémia tagja, se BÉKEDÍJAS?
- NEM támogatom eléggé a honi SÖPREDÉK KORMÁNYOKAT?

Szomorú, hogy ezek az Urak Magyarországon soha nem lesznek akadémikusok, csak a száműzetés és idegen megbecsülés keserű kenyere jut nekik.

Javaslom még az Akadémiába az itthon szintén mellőzött, nem eléggé elismert Paizs Miklós, Kende Péter, Spiró György, Kornis Mihály Urakat is!

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 14:12   
2009-08-13 08:02, huba:

"Én meg a Huba vagyok..."

Tévedésben vagy.
Semmi bajom Hunorral, Hubával, Léllel, stb. hiszen bihari vagyok.

Nem én határoltam el magam az EREDETelméletektől, mondáktól, hanem nagy meglepetésemre, - a neve ellenére - Hunor!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 13:13   
Csak ma olvastam bele ebbe a rovatba. Persze hogy vannak gondok itt is. Neha jopofak, mosolyognivalok, maskor furcsak. Peldaul a stockholmiakat 08nak hivjak Svedorszagszerte, ugyanis ez a varos hivószáma. De ez itt egy demokracia, itt nem sertes ha valakit liberalisnak nevezel, vagy kommunistanak.
Nem sertegetik egymast az emberek olyan vehemensen, hangosan, mint pl. Magyarorszagon (kivetel a bevandorlok, pfuj de csúf gyüjtöszó , eléggé utalom, mert nem a bevandorló; hanem Józsi, Ali vagy Goran az, aki büncselekményt követ el, es azok között is a délebbröl, keletebbröl jöttek, akik hangosabban is beszelnek normalisan is. Hidd el Hunor, sokat tanultam itt, jot is, rosszat is, de itt ilyen nacionalista, sovin hangulat nem igazan van. Igaza van Juditnak, vagy Poenak, nem tudom ki irta, hogy a gondok szülik az ilyen szélsöséges ideológiakat. Nem tudok, nem is szeretnek ehhez hozzaszolni, mert nekem ez nagyon-nagyon rossz emlékeket idéz fel. Igaz, azokon is lehetne vitatkozni, hiszen van erdelyi, aki biztosan másképpen élte meg az "aranykorszakot", es azt mondaná, nincs igazam, nem is úgy volt.
Visszaterve a témara, Bihari kemenyen vegigsértegetett itt mindannyiunkat ismeretlenül szemelyeskedve, tudom most en leszek a következö "áldozat", de kibirom zsenge koromnal fogva.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 10:45   
2009-08-12 22:06, bihari:
-
..... Hm ..... háááááááááááát .... nem tudom.

Pl. Esterházyt magyarellenes söpredéknek titulálni!? ----- .... azért ez erősen túllő minden elképzelhető célon.

- Lehetséges, hogy az összeurópai és tengerentúli irodalmi elit tévedne, éspedig folyamatosan évtizedek óta? Ezek a szerzők mindenféle nyelvekre lefordítva keresett előadók szerte a világon.

- A Német Művészeti Akadémia Irodalmi Szekciójának 60 tagjából 5 magyar. Ezek között minimum három, ha nem négy a fenti terminológia szerint "magyarellenes söpredék": jelesen Konrád, Esterházy, Kertész és Nádas. Mégha tévedtek is volna netán. De rögtön ilyen arányban?

- Esterházy a Frankfurti Könyvvásár Békedíjasa. Alább a kitüntetettek listája:
http://www.boersenverein.de/de/97194

- Hogy Kertész irodalmi Nobeldíját ne is említsem. Akkor is, ha a kitüntetett személye néha vitatott, mint pl. Solohov és Elfriede Jelinek esetében. De annyira senki nem vetette el a sulykot, hogy őket söpredéknek nevezze.

Felmerül bennem: esetleg nem ugyanarról beszélünk. Talán tisztázni kellene a söpredék szó értelmét.

Megjegyzem, válaszában hiányolom az érvelést. Csak dühödt szitkozódást látok, érvek helyett dehonesztáló jelzőket. Van Ön szerint egyáltalán létjogosultséga annak, akinek az értékrendje, érdeklődése, preferenciái eltérnek az Önétől?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 10:22   
2009-08-13 06:59, hunor:

Holland-hollandnak talán nem, de holland-limburginak igen

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 08:02   
2009-08-12 21:21, bihari:
-
Érdekes, mégis a Hunor EREDET nicknév mögé bújtál.

Én meg a Huba vagyok... na erre varjál gombot.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 07:02   
2009-08-12 21:21, bihari:
-

Egy név hogyan vezetheti meg a szórványmagyarokat?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 06:59   
A topik címén csak elgondolkodtam, hány olyan ország van még, ahol ilyen felvetés megállná a helyét? Böbe, például svéd-svéd ellentétek topiknak van jogosultsága? Vagy holland-holland ellentéteknek? És címkéknek? Mélymagyar, hígmagyar, magyargyűlölő, náci, komcsi, liberálbolsi, nemzetvesztő, nemzetáruló - ezeknek helyi megfelelőjük?

Hunor

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 06:54   
Szerintem egy ilyen dühödt embert egyszerűen agyon kell... hallgatni. Miért:
"Az agymosás néven ismert manipuláció elképesztô eredményeket ért el a magyar társadalomban."
Hát, e miatt...
Szükségünk van itt egy ilyen arrogáns, csak sértegetni akaró, unatkozó bajkeverőre?
Az Interneten van még számtalan fórum, ahol kedvére vájkálhat a partnerek idegeiben, önbecsülésében, oktathatja a világot...

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 22:06   
2009-08-12 19:13, Pompéry Berlin:

"- összeollózott részletek, - erősen részrehajló szándékú láttatás, - nagy nevetés, - irodalmi groteszk, - demagóg reklámfogás,
- összefüggéséből kiragadott ironikus irodalmi részlet, - kabaréműsor, - román trikolor, – nevetséges túllihegés, - nemzetállam,
- demokrácia, - korántsem nemzetellenes, - világra nyitott és a nemzeti túlzásokat pellengérre állító kritika, - Mohamed-karikaturák,
- temetők halottak-napi látványa, - pilisborzasztó, - kokárda jogosultsága, - magyar zászló épület tetején, - semmi keresnivalója,
- halottak szavazati joga, - identitás, - nemzettudat"

*

Nem semmi ez Pompéry!
A magyargyűlölő söpredék mosdatására! Mindegyik kulcsszava külön tanulmányt érdemelne Pompéry. Volna kedvem hozzá!

Most csak annyit:
Amióta Magyarország összeomlását felszabadulásnak hazudják, működik a szinte mindennek ellenkezôjét láttató, a rosszat is jónak elhitető, az ellenséget megszerettetni képes szemfényvesztés.
Az agymosás néven ismert manipuláció elképesztô eredményeket ért el a magyar társadalomban.

Ennek egyik példája a nemzetellenes pártok és pártvezérek megszerettetése volt (Kohn, Rákosi, Kádár, Gyurcsány), - annak elhitetése, hogy ezek a gazemberek nép és a haza boldogulásáért küzdenek, s hogy minden változás, amely ezeket és slepjüket mellőzné, az a haza ártalmára lenne...

(folyt. köv.)

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 21:21   
2009-08-12 18:32, hunor:

"A különböző eredetelméletek számomra nem bírnak kiemelt jelentőséggel."

Érdekes, mégis a Hunor EREDET nicknév mögé bújtál.
Vagy ez csak a szórványmagyarok megvezetését szolgálja?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 19:13   
2009-08-12 16:06, bihari:
-
link

"Hát nem büszke rá Judit, hogy ezek az "ejrópai lábas peremén is túllátó" gondolkodók hogyan beszélnek a hazájukról, honfitársaikról?"
-

Kedves Bihari!

Megnéztem a linket. Úgy tűnik, itt valami félreértésről lehet szó. Az elrettentő példa gyanánt összeollózott részletek még az erősen részrehajló szándékú láttatás ellenére is nagy nevetést váltottak ki belőlem. Hol itt a borzadály? Vagy ne venné észre a mindenkori olvasó, néző, hogy Kertész Imre nyilatkozatát kivéve minden szemelvény egy-egy irodalmi groteszk?

A youtube-on körözött összeállítás az elején plump, de hatásos demagóg reklámfogással indít: összetársít egy összefüggéséből kiragadott ironikus irodalmi részletet színes népviseletbe öltözött csángó gyerekek szívet melengető – mondjuk Csíksomlyón készült – felvételeivel, miközben minden vájtfülű olvasó / vájtszemű néző számára világos, hogy a kettő nem tartozik össze: az idézet nem róluk szól. A továbbiakban a képanyag összhangban van a szöveggel és innentől (Kertészt kivéve) egyértelműen kabaréműsor-értékű a válogatás.

Mindenki emlékszik, ahogyan a magyarok kigúnyolták Funart, anno, a célon messze túllövő rendelete miatt, amikor Kolozsváron mindent a román trikolór színeire festetett – a közparkokban lévő padokig bezárólag. Magyar körökben megszületett a szólásmondás, miszerint s**gel a román zászlón. Nem gondolom, hogy ez a megjegyzés a román nemzetnek, annak szimbólumainak gyalázása lenne, mindössze egy erőltetett, ezért nevetséges túlzásnak szólt. A filmben megjelenített szerzők az én olvasatomban szintén nem az ügyet, a hazát tiporják sárba, hanem kifigurázzák a szerintük – és szerintem is – gyakori nevetséges túllihegést, túlzást. Nem hinném ugyanis, hogy egy nemzetállamban béke és demokrácia idején az államalkotó nemzetet, amely a lakosság kb. 99%-át teszi ki, bármilyen identifikációs veszély fenyegetné. Innentől az összes ezt védő, azt lépten-nyomon kihangsúlyozó megnyilvánulás túlzás és nevetséges*. Aki azt észreveszi és felhívja rá a figyelmet – akár egy paródia vagy groteszk formájában – az korántsem nemzetellenes, pusztán a fölösleges sallang ellen emel szót.

A nemzetvédő tábor félelme és vagdalkozása, ez a belinkelt rövidfilm, a világra nyitott és a nemzeti túlzásokat pellengérre állító kritikára való ilyen fokú érzékenység a Mohamed-karikaturák** történetére emlékeztet. Továbbmegyek: ilyen alapon az állatvilág, ha tudna olvasni és értene magyarul, már 90 éve hadilábon állhatna a magyarsággal Nagy Lajos népszerű és klasszikus „Képtelen természetrajza” miatt.

--------------------------------
* Ezek közé tartozik szerintem a temetők halottak-napi látványa. Néhány éve november elsején csak álltam a megdöbbenéstől, előbb a pilisborzasztói, majd a Farkasréti Temetőben, ahol bizonyos parcellákban a sírok 20-30%-át piros-fehér-zöld szalaggal vonták körbe. A kokárdának van jogosultsága március 15-ikén, a magyar zászlónak a Parlament, minisztériumok, külképviseletek épületének tetején, nemzeti ünnepek és még egy sor egyéb hivatalos alkalommal, de semmi keresnivalója a belpolitikai pártharcban.

Utóbbi kicsúcsosodását láttam a temetőben. Csak álltam, bámultam, majd a látvány groteszksége miatt kitört belőlem a nevetés. Miközben nem értettem, hogy miért kell ebbe még a halottakat is belevonni, akiknek tudvalevőleg Gogol óta nincs szavazati joguk. Ha lenne ilyen képességem, ezt a látványt magam is parodizáltam volna.

Ugyanakkor állítom, hogy a nemzettudatom és identitásom rendben van. Semmi bajom a magyar nemzeti szimbólumokkal, nemzeti és népi értékekkel. Olyannyira nincs, hogy adandó és odaillő alkalommal szívesen jelenek meg jelentős népviseleti gyűjteményem egy-egy szép darabjában – pl. előszeretettel kalotaszegi viseletben.

** http://index.hu/kulfold/iszlam6453/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 18:32   
2009-08-12 18:24, bihari:
-

"Most látom, hogy a "Kazakisztáni magyarok" topikból ismét törölted a hozzászólásomat, pedig egyáltalán nem volt még offtopik se, teljesen az ottani rokon népekről írtam."

Én mondtam, hogy mit tarts szem előtt. Se oldal, se más anyagok ismertetése, reklámja.

"TE finnugorista vagy Hunor? Foggal-körömmel, CENZÚRÁVAL is véded?"

A különböző eredetelméletek számomra nem bírnak kiemelt jelentőséggel. De nem is akarok címkéket ragasztani magamra...

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 18:28   
2009-08-12 16:35, bihari:
-

"Milyen beosztása is van Pompérynek, hogy ő őrködik és pakolgat az általad nyitott topikban? "

A MON munkatársa, és egyike a moderátoroknak (Poe, Mary mellett).

"Hunornak, mint topiktulajdonosnak joga van védeni a saját topikját az offtól, ezzel egyetértek. Én is élhetek ezzel a joggal, ha majd saját topikot nyitok?"

A MONon nem a topikgazdák moderálják a topikokat (bár adott esetben élhetnek ilyen kéréssel), hanem fenntartó/ moderator (szabályzat, törzstagokkal való konszenzus alapján).

Hunor

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 18:24   

Most látom, hogy a "Kazakisztáni magyarok" topikból ismét törölted a hozzászólásomat, pedig egyáltalán nem volt még offtopik se, teljesen az ottani rokon népekről írtam.

Pedig azt ígérted: "A cenzúra nem áll fenn, nem korlátoztuk/töröltük üzeneteidet, csupán elköltöztettük."

TE finnugorista vagy Hunor? Foggal-körömmel, CENZÚRÁVAL is véded?

Ez nem méltó a nevedhez sem!

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:35   
2009-08-12 16:14, hunor:

"Ön micsoda itt, hogy azt csinál, amit akar?
Alcenzor? "
Milyen beosztása is van Pompérynek, hogy ő őrködik és pakolgat az általad nyitott topikban?

*

"A másik topik temája: DOKUMENTUM: A nyugati szórványmagyarság helyzetének elemzése.
Nem töröltük üzeneteidet, csak elköltöztettük."

Hunornak, mint topiktulajdonosnak joga van védeni a saját topikját az offtól, ezzel egyetértek. Én is élhetek ezzel a joggal, ha majd saját topikot nyitok?

Köszönöm, hogy végül nem töröltetek, de valójában ezzel kezdtetek!

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:22   
2009-08-12 16:13, poe:

Most már döntsd el, hogy politikai, gazdasági, erkölcsi VÁLSÁG van Magyarországon vagy NAGY A JÓLÉT és ficánkol a PANNON PUMA?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:14   
2009-08-12 16:13, hunor:
-
BIHARI ÜZENETE INNEN:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=7845&forum=75&29

-

2009-08-12 15:55, bihari:
-

Ön micsoda itt, hogy azt csinál, amit akar?
Alcenzor?
-

A másik topik temája: DOKUMENTUM: A nyugati szórványmagyarság helyzetének elemzése

A Te hozzászólásaid nem kapcsolódnak a topikindító hozzászóláshoz, tanulmányhoz, így az offolásnak számít, nagyobb mennyiségben topikrombolásnak is hívják (szinte valamennyi magyarországi fórumon így van, nem hiszem, hogy ezen bármi sérelmeznivaló lenne).

A cenzor/ cenzúra* kifejezés pedig nem áll fenn, nem korlátoztuk/ töröltük üzeneteidet otttopik alól, csupán elköltöztettük (lásd hozzászólásom első részét).

Ennyi, így most már hagyjuk meg azt a témát annak, amiről szól.

Hunor

PS: ha már használja valaki ezt, íme bővebben:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Cenz%C3%BAra
(van valami külön topik kifejezések értelmezésére... valahol)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:13   
2009-08-12 16:05, Pompéry Berlin:

Persze, én sem gondolom, hogy büszkélkedni kell vele, de valószinűleg (gazdasági) válságkor mindig ez van. A jólétben, nyugalomban élők ellustulnak, még ellenség se kell nekik.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:13   
BIHARI ÜZENETE INNEN:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=7845&forum=75&29

-

2009-08-12 15:30, Pompéry Berlin:
-
A témához nem szorosan kapcsolódó alább zajlott éles vitát átköltöztettem
-

Ön micsoda itt, hogy azt csinál, amit akar?
Alcenzor?

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:06   
2009-08-12 15:50, Pompéry Berlinből írta:

"...a bevált gyakorlatnak megfelelően léptem."
-----------

Inkább azt hiszem, hogy a kicenzúrázott

link

gyöngyszemeknek köszönhetem buzgalmát.

Hát nem büszke rá Judit, hogy ezek az "ejrópai lábas peremén is túllátó" gondolkodók hogyan beszélnek a hazájukról, honfitársaikról?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó