2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar-magyar ellentétek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 16:05   
2009-08-12 15:54, poe:
-
Nem kéne azt hinni, hogy feltaláltuk a langyos vizet
-

Ezt, gondolom, nem hiszi itt ezt senki, de ettől még nem szívfelvidítóbb a dolog.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:54   
2009-08-12 15:12, egyedls:

Ha kicsit beásunk más országok-népek történelmébe, ugyanezt találjuk. Mondjátok, a franciák a nagy francia forradalom idején nem franciákat öltek? És mai napig ez a legnagyobb, legszentebb nemzeti ünnepük, amikor patakokban folyt a vér és gurultak a fejek. Vagy nézzük meg Amerikát. Háború észak dél ellen. A hollandok is nagy mesterei voltak ennek a játéknak, az ország egyik fele katolikus, másik fele református, egyik spanyolpárti, másik a németekhez húz. Vagy ott vannak az írek, ők is egymást irtják. Nem kéne azt hinni, hogy feltaláltuk a langyos vizet

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:50   
2009-08-12 15:41, bihari:
-
Amennyiben nekem szól a kérdés, úgy megnyugtathatom, hogy nem. Mindössze megtisztítottam a szomszéd topicot a nem odaillő bejegyzésektől. Viszont nem akartam törölni az egészet, hisz a megfelelő keretek között mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani.

Ön itt új, nem tudhatja, hogy ezt a MON-on általában így szoktuk intézni. Nincs tehát semmilyen személyeskedésről szó, a bevált gyakorlatnak megfelelően léptem.

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:41   
Tán megsértettelek, hogy így rámszálltál?

Ennyi erővel a http://www.valtozast.hu -t is végigolvashatnád!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:25   
BIHARI ÍRJA:
bihari 2009-08-12 01:27
2009-08-11 22:49, Pompéry Berlin:

Sorry, kedves Bihari,
-----------------------------------------------

Bocsánat, kedves Judit! (ne haragudjon, hogy magyarul szólítom)

Csak most jöttem rá, hogy Ön nő. Most tanulmányozom a munkásságát. pl. 2004. ápr. 30-i "A belépő országok bemutatkoznak" c. kis színesét.

Szerintem ez jobb, mint Magyarország bemutatkozása az EU-ban 2004-ben. http://www.valtozast.hu/blog/

Végig tudta-e olvasni?
IP címek (Moderátorok/Adminok részére)

bihari módosítás | válasz erre | profil | 2009-08-12 00:45
2009-08-11 22:49, Pompéry - Berlin

Kedves Pompéry!

"Itt a MON-on senki nem ordítozik, mi itt békésen beszélgetünk... "

Békésen mélymagyaroznak az elvtársak, azután meg lehazudják, mintha index kommunisták lennének és kirukkolnak az ájtatos, szemfényvesztő békedumával.

Ki kezdett itt mélymagyarozni?

Én se bántanám Önt személyesen, legfeljebb a nézeteit és hangnemét kritizálom. Eszembe nem jutna ebből a lódításból az Ön jellemére, egyéniségére bármilyen következtetés levonni, arra dehonesztáló megjegyzést tenni!
Meg vagyok ugyanis afelől győződve, hogy Önt a legnemesebb szándékok vezérlik Berlinben, mint a magyarsággal nem azonosuló Kertész, Kornis és Konrád Urakat, csak sajnos az Ön vitakultúrája, kifejezésmódja hagy kívánnivalót maga után.

A két film nekem se tetszett, felháborít, ahogy Önt is, - és minden magyart.
Azért jutott eszembe párhuzamként, amint itt új tagként Önöktől ugyanazt a magas IQ-jú, önhitt, ejrópai kitekintésű, lenéző hablatyot olvastam, mint a belföldi világmegváltó libkóbolsijainktól.

Ön nem ismeri ezt a belföldi nemzetáruló söpredéket, amikor azt kifogásolja, hogy a nemzeti-polgári oldal idegenszívűnek, magyarellenesnek, történelemhamisítónak, nemzetpusztítónak nevezi őket.

Miért ne lehetne róluk kimondani az igazságot, ha ezeket számtalan tény, dokumentum támasztja alá?

Nemcsak ez a két film, és EU-s BEMUTATKOZÁSUK 2004-ben:
http://www.valtozast.hu/web/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=56
- hanem naponta kifejezik hitványságukat.

A nyugati szórványmagyarság helyzetének elemzését, javítását csakúgy mint a Kárpát-medenceiekét az itthoni sokévtizedes kommunista hazugságok, goebbelsi álnokságok megszüntetésével kell kezdeni.

Tanulmányozza a magyarországi helyzetet kedves Pompéry!

Üdvözli: bihari

bihari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:23   

NA még!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:22   
POMPÉRY ÍRJA:

Pompéry Berlin 2009-08-11 22:49
2009-08-11 21:49, bihari:
-

Sorry, kedves Bihari,

itt a MON-on senki nem ordítozik, mi itt békésen beszélgetünk. Még Öntől sem hagyjuk magunkat kihozni a sodrunkból. Van különbség a beszélgetés, a vita, nézetkülönbözőség és az ordítozás között. Szemben Önnel én még a nyilvánvalóan homlokegyenesen ellentétes véleményünk ellenére nem bántanám Önt személyesen, legfeljebb a nézeteit és hangnemét kritizálom. Eszembe nem jutna ezekből az Ön jellemére, egyéniségére bármilyen következtetés levonni, arra dehonesztáló megjegyzést tenni! Meg vagyok ugyanis afelől győződve, hogy Önt a legnemesebb szándékok vezérlik, csak sajnos a vitakultúrája, kifejezésmódja hagy kívánnivalót maga után.
IP címek (Moderátorok/Adminok részére)

Pompéry Berlin módosítás | válasz erre | profil | 2009-08-11 22:45
2009-08-11 21:32, bihari:
-
Nem értem! Ezért az idézett filmért Németországban izgatásért és kisebbségek megsértéséért, stb. börtön járna.

Pompéry Berlin módosítás | válasz erre | profil | 2009-08-11 22:39
2009-08-11 20:43, bihari:
-
Kedves Bihari!

Gondolom, nyitott ajtókat döngetek és nem kívánom Önt megsérteni azzal, hogy feltételezzem, ne ismerné a mélymagyar szó felbukkanásának, eredetének történetét. De azért mégis itt felidézem: Az ECHO-TV egyik sorozata fut ezen a címen, amely – itt most az e csatornát nem ismerőknek mondom – egy késői órákban közvetített beszélgetős avagy riportműsor. Moderátora Bayer Zsolt jobboldali köz- és újságíró, akire az erős szókimondás a jellemző, témái pedig mindig politikaiak. Ebben a műsorban elsősorban a magyarságot ért – vagy inkább annak vélt – sérelmekről van szó, amelyeket a jelenlegi kormánypárt vagy annak szekértábora ejt a mindenkori magyarságon. A mélymagyar kifejezés hangulatában a búsmagyarra emlékeztet és ez összhangban áll a műsorok jellegével.

Miért „magyargyalázó” valaki, aki magyarul ír, Magyarország a hazája, a nyelvet, a kultúrát magáénak érzi, ugyanakkor egyben európai is és túllát a fazék peremén? Ki ellen kellene nemzeti szolidarítani? Miért nihilista az, aki nem ért egyet, pl. Bayer Zsolttal? Miért gyalázó és „idegenszívű” az, akinek 490 évvel Mohács és 90 évvel Trianon után nem ezek a történelmi veszteségek képezik gondolatai középpontját? Mikor lehet végre túllépni ezeken a problémákon?

Immár 35. éve N.o-ban élvén látom, hogy analóg, a német köztudatot rég nem azok az események foglalkoztatják, amelyek során 60 évvel ezelőtt az ország elvesztette hajdani területeinek 1/3-át (esetleg negyedét, nem mértem ki km2-ben, de jelentős hányadát). Tudomásul vette és túllépett rajta. Ma nem az a feladat, hogy sebeinket nyalogassuk, hanem hogy megtanuljunk élni a következményekkel: mi is és a szomszédaink is. Még a „Heimatvertriebene”-körökben sem dívik a másként vélekedőket idegenszívűnek, némettelennek, németellenesnek, történelemgyalázónak, ... bandának nevezni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:18   
TÖBBEN ÍRJÁK:

bihari 2009-08-11 21:49
Ti provokáltatok, - mit ordítozol?
Spiró versikéjét, az RTL filmjét nem kifogásolod?

Tulajdonképpen mi nem tetszik?

poe 2009-08-11 21:37
Hunoooooooor!!!!! Takarííííts!!!!!

bihari 2009-08-11 21:32

Milyen hangnem?

Spitód, kornisod és más hazaárulók hangneme?
A magyar történelem gyalázása - az RTV ATV TV2 szennycsatornákon?

http://www.youtube.com/watch?v=AVbdjvKTlyQ&feature=related

Valóban nem valók magyarok elé!
DE Ezeket ismerni kell a diaszpórának és az egész magyarságnak, hogy eltakarítsa!

bihari 2009-08-11 21:22
2009-08-11 21:07, egyedls

Te próbálsz valami bukottat, letüntet bizonygatni, de már nyíltan meg se mered fogalmazni.

egyedls 2009-08-11 21:07
2009-08-11 20:51, bihari:
-

Ááááá, nem kell bizonygatnod!

bihari 2009-08-11 20:51
2009-08-11 20:28, egyedls:

A hivatkozott TV csatornád neve mindent elárul

------

Az EchoTV a magyar közösségek értékeit, összetartozását, ismereteit gazdagítja, szemben a liberóbolsi szennycsatornákkal.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:17   
BIHARI ÍRJA.

bihari 2009-08-11 20:43

Épp akartad írni nihilista liberókám, hogy imhol egy "mélymagyar"?

Nemcsak Magyarországon, de világszerte csődben van a hazugságra épülő szabadkőműves ideológiátok és gazdaságpolitikátok.

Hiába, hogy ma sokkal internacionalistábbak vagytok, - és elájultok a globalizációtól, a médiátoktól és az internettől és az ÉN-központúságotoktól, - mire mentek vele?

Megbuktatok, már hiába hazudoztok.

Vakvágányon vagytok a világmegváltásban!

Ma is szükség van a családi, lakóhelyi, egyesületi, vallási, nemzeti közösségekre.

Hazugság, hogy "nincs többé igény a közösségi életre", hogy a közösségek - mindegy, hogy kisebbségi, vagy többségi vagy bármilyen - felbomlanak, velük együtt a családi kötelékek is, a társadalom legkisebb egysége sem egység már"

Épp a közösségek tagadása, bomlasztása, az önzés, az önhittség a "világmegváltó", - de inkább VILÁGPUSZTÍTÓ liberók történelmi bűne.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:14   
EGYEDLS ÍRJA:
egyedls 2009-08-11 20:28
2009-08-11 19:37, bihari:
-

Ez a hangnem nem való ide!!!!
A hivatkozott TV csatornád neve mindent elárul ... Dühös embernek sosincs igaza!!!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:12   
A témának (magyar-magyar ellentétek) többszáz éves előzményei vannak, pl. a mohácsi vész után mi jött? Kettős királyválasztás

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:10   
BIHARI ÍRJA:
bihari 2009-08-11 19:37
2009-08-11 17:31, Pompéry Berlin:

"...A legtöbb magyarságát hangsúlyozó ember, csoport, fórum, álláspont, stb. agresszív, támadó - akárcsak az alattam hivatkozott honlap...

Lehet(ne) egy írást úgy is cáfolni vagy elítélni, hogy a szerző nem minősíti becsmérlő jelzőkkel ellenlábasát..."

-------

Ti miért minősítitek, becsmérlitek agresszíven mélymagyarnak a magyarság többségét, libsikéim?

A magyar diaszpórában (különösen Németországban)szép számmal találhatók Konrád-, Spiró-, Kertész-, Kornis-típusú mélymagyarok (Spiró), akik "semmiféle nemzeti szolidaritást nem tudnak kialakítani az úgynevezett magyarsággal, azaz nincs magyar identitásuk" (Kertész).

Gondolom itt néhányan ti is ebbe a bandába tartoztok.

Ebből a videóból magatokra ismerhettek:

Magyargyalázás - spiróbanda - Az EchoTV összeállítása a magyar kultúra, történelem gyalázóiról.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 15:05   
POE ÍRJA:
poe 2009-08-11 17:53
2009-08-11 17:31, Pompéry Berlin:

Épp akartam írni, hogy imhol egy "mélymagyar" ...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 14:53   
POMPÉRY ÍRJA:
Pompéry Berlin 2009-08-11 17:08, poe:
-
...
A legtöbb magyarságát hangsúlyozó ember, csoport, fórum, álláspont, stb. agresszív, támadó - akárcsak az alattam hivatkozott honlap*, amelynek hangszíne a benne állítottak történelmi tényszerűségétől függetlenül is bicskanyitogató. Az én szememben eleve levon a mindenkori dolog értékéből, ha valaki az egyetlen lehetséges igazságot így hirdeti. Lehet(ne) egy írást úgy is cáfolni vagy elítélni, hogy a szerző nem minősíti becsmérlő jelzőkkel ellenlábasát. Sőt, akkor inkább hajlamos lennék igazat adni neki - feltéve, hogy a felsorakoztatott tények és érvek meggyőzőek.

* Később törlésre került

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-12 13:24   
Eszmecsere a magyarság kérdésének különböző megítéléséről

A szórványban való fennmaradás kapcsán elindult egy vita a magyar öntudat, az identitás és a hagyományápolás, az idevonatkozó igények különbözőségéről, amelynek nincs szoros köze a témaadó tézispapírról folyó eszmecseréhez. Nem szeretném viszont senkibe se belefolytani a szót, ezért javaslom, hogy a "magyar-magyar" vitával jöjjünk át ebbe a rovatba.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó