2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Hol a legjobb élni a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-17 08:31   
Hol a legjobb elni?
Hat, ahol a parunkal lehettünk. A lenyeg, hogy egeszsegben,szeretettben es bekeben elhessünk.
Ja es persze legyen meg a mindennapi kenyerünk...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 16:40   
2006-10-03 15:59, Fredi:

Es a hus szarmazasa is kerdeses.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 15:59   
rigojanos 2006-10-03 15:13

Miert ultel?

Még nem, de még ülhetek. Hallottam, hogy a napi kosztban nincs sör.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 15:13   
2006-09-05 15:54, Fredi:

Én majdnem mindenütt otthon érzem magam, kivéve a börtönt,

Miert ultel?

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 16:08   
Talán itt?

DÁNIA A LEGBOLDOGABB ORSZÁG?
2006. július 31. - Forrás: hvg.hu
Európa a világ boldogabb részéhez tartozik, Dánia pedig a legboldogabb ország - ez derült ki Adrian White, a Leicester University szociálpszichológu-sának felméréséből.
Egészség, vagyon, képzettség - ezek a boldogság fő mutatói, méghozzá ebben a fontossági sorrendben. Legalábbis a szerint az elemzés szerint, amelyet a minap hozott nyilvánosságra az angliai Leicester egyetemének egyik kutatója. Adrian White szociálpszichológus több nemzetközi fórum és intézmény, köztük az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO), az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az amerikai Központi Hírszerző Szolgálat (CIA) összesen mintegy 80 ezer ember megkérdezésén alapuló, több mint száz tanulmányának adatait vette górcső alá, és elkészítette a világ első "boldogságtérképét".
Arra a következtetésre jutott, hogy a legboldogabb állam Dánia, majd Svájc és Ausztria következik. A 19. helyre szorult Norvégia kivételével ott van az első tízben minden - az erős szociális biztonságról, stabil egészségügyről és oktatási rendszerről ismert - észak-európai ország. Amerikából viszont csak Kanada fért bele az élcsapatba.
Magyarország a 178 államot rangsoroló lista 107. helyén szerénykedik.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 15:54   
Én majdnem mindenütt otthon érzem magam, kivéve a börtönt, a korházat, a kaszárnyát, a rendőrfogdát, terroristáknál vendégségben, a fogorvosi rendelőt, minden olyan teret, ahol a főnököm 10 km-nél közelebb van, ....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 12:59   
otthon? itthon?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 12:58   
Szerinted Szerintem nem

veled2001  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 12:52   
Szerintem otthon...

balint

Simon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 11:13   
Szerintem Ausztráliában, QLD-ben lehet a legjobban és a legegyszerübben élni.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-14 21:54   
2006-07-14 05:20, SOM:

nagyon egyszerü: annyival kell megelégedni, amennyi van.

Ilyen alapon, szerintem mindenhol jó élni
Tehát, maradunk ahol vagyunk

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-14 05:20   
A téma cim: Hol a legjobb élni a vilàgon?

De vajon, ott-e a legboldogabbak az emberek, ahol legmagasabbnak tartjàk az életszinvonalat?

A vàlasz kezd egyre inkàbb az lenni, hogy: Nem! Vagy kevésbbé kategórikusan: Nem is biztos!

Nagyon érdekes felmérésre bukkantam, vagyis a Happy Planet Index-re: http://www.happyplanetindex.org

Szinte bizarrnak mondható, hogy a fejlett ipari orszàgok lakossàga a legelégedetlenebb életszinvonalukkal.

A New Economic Foundation elemzői, akik a Happy Planet listàt közzé tették, a világ országait -190-et, bizonyos paraméterek alapján hasonlítottak össze; olyanokat is figyelembe vettek, mint a lakosság átlag-élettartama, az emberek megelégedettsége életszínvonalukkal, vagy ökológiai tényezöként a helyi forràsokból szàrmazó élelmiszer ellàtottsàg.

A listàn kicsit sorszàmoztam magamnak:

1. Vanuatu
2. Colombia
3. Costa Rica
4. Dominica
5. Panama
6. Cuba
...

60 ---Austria

64 --Switzerland

80 ---Germany

98---Denmark

107 --United Kingdom

110 ---Canada

118 --Sweden
119------Romania
120-----Hungary

122 ---Finland

149--------United States of America

( )

Legboldogabbaknak tehàt az alig 12 ezer négyzetkilométeres Vanuatui Köztársaság polgárai bizonyultak. Ez egy Csendes-óceàni szigetecske, és mindössze 212 ezren vannak. Az pedig, ahogyan viszonyultak a helyezésükhöz, az talàn az egészben a legelgondolkoztatóbb; - azt mondjàk ugyanis, hogy orszàgukban más értékrend uralkodik, mint a fejlett világban. Es ha valaki a titkukat szeretné tudni, az nagyon egyszerü: annyival kell megelégedni, amennyi van.

-som-

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 05:00   
Zsuzsa kedves, nagyon köszi, bizony rögtön eszembe jutott. Mégiscsak igaz -persze, hogy igaz!-, hogy idegenben ki-kiesik egy-egy kedves kifejezés az ember eszéböl, ha azt sosem használja.
De hurrá, itt a MON nekünk!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 04:48   
Kedves Som, ne feledd: Erdélyben hecsempecsnek is nevezik...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 04:16   
2004-10-05 10:51, Ravay J.:
-
Holnap készűlök hecserlit (rózsabogyót) szedni.

Hajdanában én is szoktam hecserlit szedni.. A hecserli-iz pedig legkedveltebb kenyérrekenőnk volt, valamikor régen, otthon. Itt nem lehet kapni, sajnos. Igaz, attól még jó itt élni K.-ban, akarom mondani, mindent lehet pótolni valamiképpen.

Kedves Ravay J, hol szoktad szedni? Tudod, hogy neveztük mi gyerekkorunkban? S***vakaró.

üdv. som

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-23 21:05   
2006-04-22 21:07, Mary:
-

nem hinnem, hogy alacsony ambicioim lennenek. Nem is ismersz engem.
Egyetlen egy mondatot ragadtal ki mondandivalombol amit szerintem felre is ertettel.
En egyaltalan nem gondoltam az allamra, mivel nem tartom fontosnak a szerepet, en a gazdasagrol beszeltem, amely fuggetlen (fuggetlen tud lenni) az allamtol.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-23 20:59   
2006-04-22 17:10, bobe:
-

Igazad van kihagytam Svedorszagot, ott is biztos jo lehet elni!

Persze, hogy mindenki szamara fontos a munka, nem csak az ertelmiseg szamara!
En ugy ertettem, hogy szamomra erthetetlen egy olyan gazdasag ahol a tanult ember munkanelkuli tud lenni.De az is, ahol nincsen eleg szakkepzett(mert mar a java elhagyta az orszagot)es ha vizszerelot kell hivnom nem talalok egyet sem.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-23 13:51   
Melinda beirásán én is eltünödtem, de nyelvbotlásnak véltem, igy nem reklamáltam

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-22 21:07   
2006-04-21 16:59, melindalaczay:

Kedves Melinda,

soraid igen szépek és demokratikusak, meg egocentrikusak. Tehát neked olyan ország is megfelel, ahol a nem értelmiségiek elvegetálgatnak? Az én morális kódexem szerint éppen az értelmiségiek kell gondoskodjanak nem föltétlenül önmagunkról, hanem sok más emberröl is.

Az állam nem azért van, hogy az értelmiségieknek megélhetést biztosítson, hanem pontosan fordítva. Lehet, hogy az ambícióid kissé alacsonyak és egyénre (magadra) szabottak? Akkor nem kellene ilyen kijelentéseket tenni, amelyek csak az értelmiségiek presztízsét rontják.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-22 17:10   
2006-04-21 16:59, melindalaczay:
-
Szerintem egy gazdaságilag stabil országban jó élni, ahol nem fenyegeti az értelmiséget a munkanélküliség, van közbiztonság, környezetvédelem, magántulajdon, demokrácia stb stb.
Valószínüleg Finnország, Belgium, Norvégia, Dánia megközelíti ezeket az álmokat.
-
Kedves Melinda !
Svedorszagot hol hagytad ? Hidd el itt is jo elni
Az ertelmiseget? szoval a többi `-ság -ség lehet munkanelkuli . Erdekes amit irtal .

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-21 17:30   
Hol a legjobb élni a vilàgon ? Ez egyszeru, ahol én boldog vagyok !!!

Hajnalka

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-21 16:59   
Szerintem egy gazdaságilag stabil országban jó élni, ahol nem fenyegeti az értelmiséget a munkanélküliség, van közbiztonság, környezetvédelem, magántulajdon, demokrácia stb stb.
Valószínüleg Finnország, Belgium, Norvégia, Dánia megközelíti ezeket az álmokat.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 18:08   
Hogy hol a legjobb élni a világon ?
Ahol a boldogságod megtalálold! Maradj ott, ne menj semerre, ne keress újabb kihívást, élvezd az életedet ott és úgy ahogy van
hiszen csak egy rövid pillanat az egész...

Miki_d

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-08 13:39   
Kedves Monika: azt hiszem felreolvastad amit irtam...

-

Köszönöm szépen pontosításodat, így már én is egyet értek. Az embernek valóban vannak hangulatai - amennyiben gyakran csak egy "hangulat" kérdése, hogy "boldognak" érezzük-e magunkat vagy sem - amelyek leggyakrabban személyes belső tényezők, belőlünk ered... azért mégis azt hiszem, hogy ezért a mi saját "hangulatunkért", hogy hogyan is ítéljük meg saját magunkat, azért a környezetünknek igenis nagy befolyásoló szerepe van.

Így érvelvén, valóban igazat kell adjak neked, miszerint tőlünk függ, hogy boldognak érezzük-e magunkat, vagy ha jobban tetszik boldogok vagyunk-e. Mégis. A körülöttünk lévő világ azzal, hogy szeret minket és elfogad olyannak amilyenek vagyunk, segít, hogy mi boldogabbnak érezzük magunkat... Ez természetesen megtörténhet bárhol a világon földrajzi kikötések nélkül, talán ezért említettek többen is az itt nyilatkozók közzül nem valós fizikai helyszínt, ahol az ember boldog lehet...

Köszönöm, hogy kisegítettél....
Monika

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 13:17   
2005-10-04 11:13, monika masala:

"Ezt komolyan gondoltad?
Te sokmindenkit ismersz aki "statisztikai szemmel" "keresi" a boldogságot? ".

-

Kedves Monika: azt hiszem felreolvastad amit irtam: nem azt allitottam hogy sok ember statisztikai szemmel keresi a boldogsagot. Csak azt allitottam hogy azoknak akik a sajat eszkozeiket hasznaljak fel arra, hogy boldogak legyenek statisztikailag tobb eselyuk van boldognak lenni mint azoknak akik botokra probalkoznak tamaszkodni. Arrol en nem tettem kijelentest hogy hany ember probal a sajat laban megelni es hany probal segedezkozokkel. Remelem most jobban megmagyaraztam. Udv., I

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 11:13   
2005-10-03 21:55, ibolyai:
-
2005-10-02 22:09, Zuloaga:
"Szóval, hol a legjobb élni ...? "

Statisztikai szemmel nezve nagyobb lehetosege van az embernek boldogsagat sajat magaban meglelnie mint a kulso vilagban.
-
Statisztikai szemmel nézve... ... ...
Ezt komolyan gondoltad?
Te sokmindenkit ismersz aki "statisztikai szemmel" "keresi" a boldogságot?

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:55   
2005-10-02 22:09, Zuloaga:
"Szóval, hol a legjobb élni ...? "

Barhol. Az ember melyen magaban kell keresse es megtalalja a boldogsagot mert ha a kornyezeteben, masokban probalja megtalalni akkor nem biztos hogy bejon. Csak a belso vilagunkat kontrollalhatjuk valamennyire, a kulsot is de csak sokkal kissebb mertekben.

Statisztikai szemmel nezve nagyobb lehetosege van az embernek boldogsagat sajat magaban meglelnie mint a kulso vilagban.

Ha ez valamiert ma meg nem jon ossze, nem kell ketsegbeesni mert az elet csupan egy folyamat - arra kell osszpontositani ilyenkor hogy a jovo jobb legyen mint a mult meg a jelen. Sajnos a multat, jelent megvaltoztatni lehetetlen, de a jovot nagy esellyel meg lehet valtoztatni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 22:09   
2005-10-02 13:36, bovi:

Megjegyzésed mindenképp helyes, ha általánosítunk. A tapasztalat szólt belőled.
A vers viszont (pillanatnyi) fájdalomból született. Magas mércék nélkül!
Teljesen mindegy, hogy mikor és hol ...
De felesleges is ragozni.

Térjünk vissza a Földre!

Szóval, hol a legjobb élni ...?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 13:36   
2005-09-30 17:49, Zuloaga:

Amikor olyat szeretnénk, ami elérhetetlen, csak boldogtalabbak leszünk.
A célokat soha nem tüzzük túl messzire, inkább holnap megtoldjuk!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 17:49   
Nos, igen. Néha jobban éreznénk magunkat egy bolygón...

Utópia

Szeretnék
menni,
talpammal
hajtani
a földet,
ahogyan
lehet
körbemonoton
mókuskereket,
menni,
míg
erővel
tudok lépni
nagyokat,
lenni
áramot
termelő
feszült
öntudat
zuhatag
majd
gravitáció
vonzásából
kilökve
magamat
űrbe
szédülni
erőtlen
és kábán
keringeni
tovább
pályáról
pályára
céltalan
s onnan
valami
kóbór
bolygóra
pottyanva
új életet
kezdeni,
mint
földönkívüli
lény,
ahol
nincs törvény
mellett
kiskapu
vagy
szapurendelet,
nincs
éhes
profitkereslet,
sem
értéktaposó,
globalizált
érdekek
buja
sora
arcátlan
szabályozva
létek sorsát.

© Hajdú Mónika

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó