2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Hol a legjobb élni a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 )
 ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-15 06:31   

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 19:40   
Ahol a szeretteink vannak, ahol az otthon van, ott jó élni. De sokminden más is jó, ha van, nekem elsösorban a szellemi szabadság a fontos. A szólás és gondolatnyilvánítás szabadsága. Fontos az igazi értelemben vett demokrácia, a béke és a nyugalom.
Fontos a rohanásmentes élet, az acsarkodásmentes világ, fontos az, hogy nincs korrupció, hogy nem az számít ki kinek mije és milyen kapcsolatai vannak itt meg ott.
A pénz csak annyiban fontos, hogy pénz nélkül nem lehet megélni.Fontos az, hogy a képesítésünknek megfelelö helyen dolgozzunk olyan munkát végezve, amit szívesen és kedvvel végzünk.Fontos, hogy a becsületes munkáért megfizetnek, hogy a bérböl meg lehet élni. Fontos, hogy mint nyugdijas senki ne legyen koldus, ne legyen haláláig rászorítva a továbbdolgozásra és arra sem, hogy 19000 Ft.-ért eladja a lelkét.
Ezen felül fontos a szennyezésmentes környezet, a tiszta levegö. A klima mint olyan nem fontos.Az esöhöz, szélhez, fagyhoz és hóviharokhoz hozzá lehet szokni. Fontos viszont a pozitiv gondolkodás, mások megbecsülése, az, hogy az ember igyekezzen másban is látni az értéket, az egyedülállót, a soha vissza nem téröt.
Végül de egyáltalán nem utolsó sorban fontosak az öszinte barátok is.

mesch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 18:52   
Kedves Mindenki!
En nem jartam sokfele a vilagban de egyet mar reg tudok, legjobb az elet ott ahol barataim vannak. A penz is fontos, de peldaul nem tudom mire alapozzak, hogy Becsben olyan nagyon jo az elet, ha az itt elö embereket nezem nem ezt tapasztalom. En azt hiszem ez csak olyan kulissza statisztika vagy a többi varos lehet meg rosszabb.
Szerintem a nagyvarosok csak az egesz fiataloknak biztosit jo eletet elöbb vagy utobb minden egeszseges ember megcsömörlik.
Ezt nagyon sokan igy erzik, gondoljunk csak avarosok körüli kistelepülesek nepszerüsegere.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 16:49   
Kedves Attila,

ha innen elmennék valaha élni akkor Maui szigetre mennék, mely a kedvenc nyaralo helyem s innen csak 5 ora repülés. Ausztrália nekem tul messze van, de el tudom képzelni, hogy ott is nagyon szép!

Üdv: Andrea

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 10:53   
Kedves Andy,

Epp itt az ideje, hogy idegyere Sydney-be. Itt is jo a klima es mint lathatod az elcsoportban vagyunk eletszinvonalban is

Udv: Attila

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 10:32   
Attila,

jo nekem! Éltem Zürichben, Bécsben és Münchenben, de most jobban szeretek itt Délkaliforniában a klima miatt is.

Andrea

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 09:51   
Ezt olvastam ma a Magyar Nemzet Online-on:

( en Sydney-ben elek )

A svájci Zürichben a legjobb élni
2003. március 12. 7:00

MNO
A svájci Zürich vezeti a rangsort az életszínvonal vonatkozásában a világ nagyvárosai között. A gazdasági, szociális és politikai szempontokból összeállított 215-ös listán Budapest az első harmadban, s régiónkban az első helyen áll.
A tanulmányt készítő Mercer Human Resource Consulting 39 kritérium alapján rangsorolta a világ nagyvárosaiban az életszínvonalat, írja a Reuters.
A tavaly és tavalyelőtt is első helyezett Zürich bizonyult idén is a legideálisabb városnak. A második helyet Bécs és Vancouver közösen birtokolja, sorban utánuk pedig Genf és Sydney következik.
A lista ötödik helyén is holtverseny alakult ki, méghozzá öt város között: Auckland, Koppenhága, Frankfurt, München és Bern azonos pontszámot ért el. Budapest a listán Róma és Athén között a 73. helyen áll, megelőzve a régió többi városát, köztük Prágát vagy Ljubljanát.
Ahol legjobb az élet:

1. Zürich; 2. Bécs, Vancouver; 3. Genf; 4. Sydney; 5. Auckland, Koppenhága, Frankfurt, München, Bern... 44. New York... 73. Budapest... 79. Athén... 91. Isztambul.

Forrás: Budapesti Nap

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó