2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> TV
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 14:57   
Mondanám, hogy voltam moziban, de az átmenetileg nincs - pontosabban átmenetileg én vagyok mozi nélküli városban.
Így a TV maradt, egy-két műsor, film csak egy, de az rendszeresebben: CSI: New York
Nem kell róla sokat tudni (Gary Sinise, régebben kedvenc színészek közé tartozott), de késő éjszaka, ötven percben elmegy.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-22 17:40   
Ma este: CFR (Kolozsvár) - Bourdeux.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 17:14   
Az a hír, hogy ezek a tegnapi dél-amerikai
riportok fentmaradnak a DunaTv honlapján. Érdemes megnézni őket.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 04:32   
Nem tudom, hány MON-tag nézte tegnap a DunaTv dél-amerikai műsorát, ami nagyon érdekes volt.
Itt most egyetlen filmről írnék, amelyet egykori kollegáim, az Ausztráliában élő Józsa Erika és Demian József készített.
Az Uruguayban élő Kossuth-leszármazottakról van szó benne, Kossuth Lajos dédunokáiról. A Kossuth-legendát ápolják a családon belül, Kossuth cigarettát és Kossuth-képes 100 forintost meg régi keresztleveleket őrizgetnek.
Elég mellbe verő volt, amikor az egyik leszármazott kijelentette: Kossuth olyan nagy forradalmár volt, mint Che Guevara...
A riporter a felvétel végefele megtanította a családot a SZABADSÁG szóra, s a család, mint kórus, ismételgette: liberdad, szabadság, libertad, szabadság.
S hát a néző olykor továbbírja a riportot.
Magam úgy képzelem: ezentúl a család valamelyik tagja vasárnapi ebédek során kiejti a szót:Szabadság, s a család megismétli, s nevet közben.
A riport végén kiderül: az okmányok tanúsága szerint Kossuthnak volt ugyan három fia, de egyetlen unokája sem született.
Nem számít. Újabb Kossuth-legendával gazdagodtunk.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 16:36   
Bovi,

"Mindegy hogy mit néznek"

Igaz, ès nem is kell koncentràlni, ez mèg jobb, nem?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 16:16   
2007-02-14 15:20, Ferencz Zsuzsanna:

Szerintem ez az adóknak egy nagyon olcsó program és hoz nézöt is, mert itt nem kell odafigyelni, hogy mit néznek, csak az idöt verik vele agyon

Minden beállitott valami, ne higyjétek, hogy megtörtént esetek!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 15:20   
Kedves Ofi, itt már két adóban is sugároznak ilyen műsort... Mint elképzelheted, az itteni hűtlenségi nyomozások hajbakapással végződnek, nő-férfi jól összeveri egymást a kamerák előtt.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 12:13   
14.02.2007, Zsuzsanna,

Hàt, ilyen dolgokon èn mindig jol szòrakozom, szerintem is pènzèrt csinàlják. Vagy az is lehet hogy ilyen ùton szeretnènek hìresek lenni ezek az emberek.
Mindenesetre, ez nem oldja meg a problemájukat, nem tudom mièrt gondoljàk ök, hogy igen.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 07:53   
Zulóci,
nálunk biztos nem kapnak pénzt...
Exhibcionizmus?
Feltűnési viszketegség?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 07:44   
Pénzért.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 04:14   
Pár napig indiszkrét műsorokat néztem különböző adókon, lásd: Megcsal-e a párom?Megvert a férjem, mit tegyek? Stb.
Meg akartam fejteni, mi késztet arra valakit, hogy legszemélyesebb magánügyeit a képernyőre vigye.
Nem sikerült megfejtenem, én viszont kukkolónak éreztem magam.
Szerintetek miért hív valaki tévéstábot azért, hogy megtudja: kivel lép félre a partner?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-12 21:07   
Ha nez valaki 24-t, akkor jelentkezzen.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-14 00:30   
Uncsi. Elzappoltam tíz percen belül.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-13 13:45   
Elcky, milyen volt?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-12 16:58   
Ma este érdekes programm az arte-n:
20.40 Uhr Generation Ahnungslos (Az oktalan generáció - már maga a cím csábító )
http://www.arte.tv/de/geschichte-gesellschaft/Generation_20Ahnungslos/1389098.html

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 08:14   
2006-11-20 00:43, SOM:
-
Thank U, SOM

My best regards, (eZ)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 06:27   
S ha elkerülte volna a figyelmeteket, Maxim Tábory itt ír a személyesen is ismert F.Gy.-ről:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1051&forum=26&57

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 04:22   
Na látod, SOM, hogy nekem volt igazam?
Nagyon jól tudsz te könyvekről írni...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 00:43   
2006-11-18 06:12, ecet:
-
-
(..) A film készitöi az àllitjàk, hogy többször nem engedte be öket a megbeszélt idöpontban, màskor megszakitotta az interjut mert nem volt kedve.

Látod, ezt én nem is tudtam, de hidd el valahogyan igy képzeltem el... Rájártak, mint a paparazzik ! Pont azért, mert számukra is exotikum volt. Eröltették. Noszogatták.

A Playboy fotok, a hàzassàga, az outing hozzàtartozik az enfant terrible image-hez.

Igen, és nincsen is abban semmi de semmi kivetni, megróni való.

DER DICHTER UND SEINE MUSE

A fotó fantasztikus. Nekem határozottan tetszik. Es mennyi mindent megsejtet a Müvészóriásról!

Miröl szol a "Jegyzetek az esöerdöböl" gyüjtemény?

Kedves Ecet, erre röviden nem lehet válaszolni. Pár sort azért megpróbálok, izelitöül irni Neked.

A könyv egy esszéisztikus napló, amelyet itt, a Vancouver szigeti vadonban irt, egy hónapos ittléte alatt. A "kis összkomfortos kunyhót" a vadon kellös közepében, egy barátja barátjának a barátja adta át egy havi kikapcsolódásra az ismert Faludynak. A weekend házikó nappalijának fala plafontól földig tele volt könyvekkel, mint irja azt Faludy. Szoval, csodás természetben romantikus kis kunyhó.. Idillikus séták közepette, s utánuk föként, lehetett a régi és újabb keletü emlékeken elmélkedni, adott könyvekben kutakodni.

Van abban, vagyis a Jegyzetekben, sok kritikus meglátása a XX-ik századról, de elmúlt idökröl is. Meglehet, a könyv lapjain éppen New-Yorkban vagyunk, de emléket emlékbe fonva Faludy máris visszarepit bennünket letünt korokba, bele nagy gondolkodók gondolataiba.. Olykor nagyapja szemével villant rá dolgokra, vagy kisfiúi emlékei után zökkenömentesen visz magával világ-járta kis-, és nagyobb megélt dolgaira, szép-, de inkább küszködésekkel tele történésekre. Faludyhoz méltó hangnemben. Elmés cetli-jegyzeteinek magyarázata és a magyar nyelvújitók ironizálása leirhatatlan olvasói élményt nyújtanak. Faludy fantasztikus narrátor. Mi olvasók faljuk sorait, gondolatai gondolatokat ébresztenek, és szinte vele együtt érezzük az esöerdei párás levelek illatát.

Aztán, lépten-nyomon ott van Eric. Eric, akivel 36 évet élnek együtt. Nem nevezi társának. De boldogan veszi pl. kalkuttai pecséttel ellátott levelét, és másolja be aznapi naplójába. Máskor Jugoszláviából, vagy New-Delhiböl irt levelet olvashatunk, Erictöl. Vagy láthatjuk azt, ahogy Eric éppen forditja egyik magyar munkáját angolra, és a tatárjárásokkal kapcsolatos "váralja" szót nemigazán érti, akkor azt még gyorsan elmagyarázza neki Faludy, aztán rohan elöadást tartani az egyetemre. Eric veszi és jegyzi a telefonüzeneteket, aztán ök kettesben olykor elhumorizálnak azok némelyikén. Eric ott van végig a sorok közt. E könyvüket, maga Faludy is közös munkájuknak mondja. A boritón mindkettejük arcképe van, és mindekettejük neve szerepel a cimlapon: Faludy Görgy és Eric Johnson

Szerintem, Faludynak Eric a "mindene" lett szeretett Zsuzskája halála után, Eric pedig valósággal "isteniti" (istenitette) Faludyt. (erröl, mondjuk, más angol forrásokból is olvastam)

Bemásolok egy hat soroska bejegyzést a könyvböl:
* Levél érkezett barátomtól és kollégámtól, a University of British Columbia professzorától Vancouverböl. Ertesült Eric bolyongásairól és a következö kommentárt küldi: "Mind hajlandók vagyunk egy ritka könyv kedvéért néhány mérföldet vezetni, Eric két földrészt is átgyalogol egy lábjegyzet beszerzéséért." * (129.-ik oldal)

Legkedvencebb könyvem ez, a 'Pokolbéli vig napjaim' mellett.
(ez utóbbiról, anno, valamikor, amikor még otthon Faludy tabu volt, a "Pokolbéli végnapjaim" )-ról irt valami kritika-féleséget valami "kritikus".

udvözlettel: som

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 15:55   
Ja klar. Ebben megegyezünk.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 13:20   
2006-11-18 12:47, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsanna, helyesbitek:
- Faludy szexualitàsa, emésztése és màs testmüködése NEKEM teljesen érdektelen -

Élje mindenki a hajlamàt ugy, ahogy neki tetszik vagy tudja, ha az nem ütközik törvénybe. Homo- és biszexuàlisak vannak sokan. Faludy csak egy van.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 12:47   

"Faludy szexualitàsa, emésztése és màs testmüködése teljesen érdektelen".
Igen, kedves Ecet,tökéletesen igazad van, leszámítva a szexualitást, amelynek sok köze van a művészethez.Persze itt nem a pletykaszintre gondolok.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 09:48   
2006-11-18 09:39, hunor:
-
Danke

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 09:39   
-

LINK

-

Hosszu volt kiirva a link, szettolta a topik keretet, atalakitottam, lasd, a mikentjet lathatod a Modositasra kattintva.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 06:12   
2006-11-17 22:02, SOM:
-
A 'kitàrulkozàst' én làttam. Felvettem videora, de ismét törültem mert Faludy szexualitàsa, emésztése és màs testmüködése teljesen érdektelen.
Kérdem miért tàmadt benne a kivànsàg intimitàsokat közzétenni. A film készitöi az àllitjàk, hogy többször nem engedte be öket a megbeszélt idöpontban, màskor megszakitotta az interjut mert nem volt kedve. A Playboy fotok, a hàzassàga, az outing hozzàtartozik az enfant terrible image-hez.
Faludy egy sebzett ember, az életében sokat lökdösték. Érthetö, hogy a maradékot két pofàra falta.

DER DICHTER UND SEINE MUSE

György Faludy, 93 Jahre jung und seine Frau Fanny, 27 Jahre alt
(Ausgezeichnet als Pressefoto des Jahres in der Kategorie "Bild der Gesellschaft" von Ádám Urbán)

Miröl szol a "Jegyzetek az esöerdöböl" gyüjtemény?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 22:02   
2006-11-17 08:31, ecet:
-
Hogy mit fujjogtak? Pl. azt, hogy azzal a filmmel, a (izé, hmm..?) kitárulkozásával - a filmet én nem láttam, de Faludyt olvasva rég tudtam a hajlamairól, itt a MON-on is érintettem a témát, jóval korábban; Na, szóval a "megbotránkoztatás" volt a célja azzal, hogy felvállalta biszexuális hajlamait, halála után. Pedig, szerintem, csak az olvasni nem tudók nem tudták kiolvasni munkáiból azt, mégha olvasták is Ot.!!. (!?!?) etc.

Ismételten csak ezzel tudok elöjönni: Olvassátok el a "Jegyzetek az esöerdöböl" cimü esszégyüjteményét.

"Remek ember, könyve abszolut gyönyörüség" - irja Brian Fawcett (Books of Canada), az elsö angol nyelvü kiadáshoz.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 08:31   
2006-11-17 07:32, SOM:
-
Kösz az infot, SOM. Bevallom, hiànyos a müveltségem. Faludy költészetével nem tudok mit kezdeni, viszont maga az ember, ill. a sorsa lenyügöz. A portréfilmben mesélt, nekem meg kikattant az àllkapcàm a zsanérbol. A legdràmaibb történeteket az élet irja.
Ha lehet megprobàlom megszerezni a DVD-t.

Egyébként kik fujjongtak a neten és mit? Talàn az ujabb keletü 'szerelmes' versei miatt?
Màstol én is kuriozusnak talnàm öket. Egy olyan hàttérrel mint ö akàrmit ir, az én szememben nem fog csökkenni a nimbusza.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 07:32   
2006-11-16 20:42, ecet:
-
2006-11-16 15:35, elckerlyck:

re: Pokolbéli vig napjaim ...
Irj még egy kérö levelet a Jézuskànak Bruder. Van màsodik rész isch:
'Pokolbéli napjaim utàn' cimmel.

3-ik pedig: "A pokol tornácán" - Alexandria kiadó/2006
Ellenben a 'Pokolbéli vig napjaim' a csúcs! -szerintem, nekem.

A filmet is megnézném, annak ellenére, hogy már több mint sok fujjogást olvastam a keresztül-kasul font hálón. Nekem Faludy mindenképpen kedvencem marad, film ide vagy oda. Amit alkotott az a lényeg!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 07:20   
2006-11-17 07:02, ecet:
-
Gyarmathy Livia filmje:
1987 Faludy György a költö / The Poet George Faludy

I ha's grad gfunde, juppajdii!

http://www.imdb.com/title/tt0132943/

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 07:02   
Elcky !

Valszeg Gyarmathy Livia filmje:

1987 Faludy György a költö / The Poet George Faludy

Nemtom hogy a fesadban köll a FESAD-ban keresni.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó