2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia 2.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 20:00   
A Fedex tracking megbizhatatlan! Tegnap délben csengettek és itt volt a Canon nyomtato! Gondoltam és hol a másik 2 csomag amit vártam, de ez csak egyet hozott. 2 orával késöbb jelent meg egy másik Fedex teherauto és hozta a két Bernina csomagot, ott stimmelt a tracking, be volt irva hogy 11-én 7:45am pakolták fel a teherautora. Nem lett volna egyszerübb egyszerre leszállitani a 3 csomagot egy cimre?

Na mindegy, fö az hogy minden itt van, az uj nyomatato szépen müködik és a varrogépet a helyére tettem, de ma borzalmas izomlázam van, különösen a nehéz varrogépektöl, eltenni a régit, odavinni a másikat. A Bernina varrogép egyik partrol a másikra költözött, Floridábol Kaliforniába. Minden alkalommal ha bekapcsolom hirdeti hogy Steckborn, Switzerlandbol származik de olvastam már a használati utsitásban hogy az ki lehet küszöbölni. Ugyis látom elöle rajta hogy Made in Switzerland, az is elég.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 15:42   
Bolond világ! Megrendeltem a Neweggnél a nyomtatot s fizettem $ 2.99-et extra hogy gyorsan intézzék a küldést, gondoltam mivel La Puente 23.5 mile-re van, csak itt lessz legkésöbb szombaton!

Ma reggel küldik a Fedex tracking számot, erre azon ott áll hogy ma hajnalban az Ontario Fedex rampon volt a csomag, de csak 15-én szállitják ki délután 4:30-ig! Mondom felhivom öket és ha lehet érte megyek, hisz az Ontario Fedex itt van 15 percre!! Ezt hivják Fedex Express Saver-nek!! Csütörtökön lett feladva és kedden érkezik pedig itt van a közelben?!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:32   
Ma hosszu idö után elmentünk a közeli swap meetre. Reméltem hogy találok varrogép alkatrészeket de semmi nem volt! Olyan autosorok voltak már az utcárol be, amit eddig sose láttam! Tömeg volt bent is tolongva az árusoknál, de végül semmit sem vettünk! 2 orát meneteltünk amitöl kifáradtam, mert elszoktam. Viszont kérdeztünk pár ékszerárust gyürüárakrol és most férjem is elhiszi hogy jo áron vettem Alexandra gyürüjét az Ebayn, mert ocska kis sárga arany gyürük nem izgalmas foglalattal pici brillekkel voltak $ 90.- és $ 125.-!

Frustrálva vagyok, mondtam pihenünk egy kicsit itthon és ebédelünk aztán délután lemegyünk a Quality thriftbe, ott biztos találunk valamit.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 18:45   
Ma azzal fogok szorakozni hogy megtanitom a mobilomat magyarul! Lányom a nevét a számával Csilla névre tette be a listára, s nem tudom hogy érti majd meg a programm?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-19 00:03   
2005-02-18 19:11, kaytee:
-
Hol vagy, Andi? Régóta nem láttalak...

Lásd üzenetemet 2005-02-01 23:36 a MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Ki- és bejelentkezés-nél.

Nincs is idöm, lányom mult héten meglepett egy cell phoneal, most azt is tanulhatom! LG VX4500 Phone (Verizon Wireless) Features:

The latest in mobile technology with voice command.
Speak the name of a contact from the phone book, or speak the digits of a phone number.
Large, 65K STN internal color display
26 ring tones plus vibrating alert
2-way speaker phone
Unit Weight: 3.7 oz.

Size (in inches): 1.92 x 3.46 x 0.94

Amelett még mindig nincs manual a varrogépemhez és probálok magam rájönni mi hogy müködik, ma sikeresebb voltam, végre tudtam az öltéskarikákat is müködtetni. Persze mindig keresek az Ebayn alkatrészeket de más is, igy minden magasra lessz licitálva!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-18 19:11   
Hol vagy, Andi? Régóta nem láttalak...

creative  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 16:26   
Az igaz hogy californiában tilos megtiltani egy gyereknek hogy átugorjon egy pocsoját ?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-27 21:26   
Most olvastam hogy közben 11 halottra nött a szám és Juan Manuel Alvarez lehet hogy halálbüntetést kap!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-26 21:42   
Ma történt Glendale-ben:

http://www.cnn.com/2005/US/01/26/train.derailment/index.html

Juan Manuel Alvarez, 26, állitolag öngyilkos akart lenni és a Metrolink sineire parkolta autoját, de aztán kiszállt és ugy nézte ahogy a 2 Metrolink szerelvény összeütközött illetve nekiment kocsijának, eddig 10 halott van s kb. 100 sebesült.

Állitolag nem terrorista akcio. Kiváncsi leszek az itéletre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 20:38   
2005-01-21 16:40, creative:
-
3 nöt ölt a kivégzett, az elsö gyilkosság után kiengedték, utána még két nöt ölt meg és a per 20 évig huzodott el. Itt egy térkép hol van halálbüntetés és hol használják: http://www.worldpolicy.org/globalrights/dp/maps-dp-usa.html

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 18:34   
2005-01-21 16:40, creative:
Csak gyilkosságért jár amugy halálbüntetés?
_________
Csak gyilkossagert.

creative  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 16:40   
Ja tudom vmi kettősgyilkost injekcióztak be. De eddig nem is tudtam h van :\ . Csak gyilkosságért jár amugy halálbüntetés?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 18:25   
2005-01-19 17:46, creative:
-
Igen, most lett egy végrehajtva.

creative  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 17:46   
Kaliforniában van halálbüntetés?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 22:35   
By BRIAN SKOLOFF, Associated Press Writer

REDWOOD CITY, Calif. - Scott Peterson (news - web sites) was convicted Friday of murdering his pregnant wife and dumping her body in San Francisco Bay in what prosecutors in the made-for-cable-TV case portrayed as a cold-blooded attempt to escape marriage and fatherhood for the bachelor life. Peterson, 32, could get could get the death penalty. He was convicted of one count of first-degree murder for killing his wife, Laci, and one count of second-degree murder in the death of the son she was carrying. Family members intensely waited in the courtroom and hundreds of onlookers gathered outside to hear word of the verdict. The verdict came after a five-month trial that was an endless source of fascination to the tabloids, People magazine and the cable networks with its story of an attractive, radiant young couple awaiting the birth of their first child, a cheating husband, and a slaying for which prosecutors had no eyewitnesses, no weapon, not even a cause of death. The verdict followed a tumultuous seven days of deliberations in which two jurors were removed for unspecified reasons and the judge twice told the panel to start over. The jury of six men and six women will now decide whether he should die by lethal injection or get life in prison without parole.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 17:29   
2004-11-09 21:58, fellegvar:
-
Tegnap jot nevettem egy kijelentésen: miért asszociálták a szavazok Michael Moore-t Kerry-vel? Mikor azt hitték az segiteni fog, akkor jo volt hogy ment szavazokat verbuválni nekik, mikor vesztettek hirtelen nem tartozik hozzájuk?

Egy másik pedig azt akarta terjeszteni hogy a felsö biroság megengedte Kaliforniában a homoszexuális házasságokat! Mondom összetéveszti Massachusettsel! Itt Kaliforniában az utolso határozat az volt hogy az összes ami kötve lett, illegálisnak lett nyilvánitva! Kiforditott hireket terjeszteni is tipikus rájuk.

Megtanultam, hogy nem csak a New York és Los Angeles Timesnek, de a CNN-nek sem lehet hinni!

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 00:21   
2004-11-05 20:45, hunor:
-
Kedves Alex,

ertem. Egyebkent melyik masik forumrol/ listarol van szo? Ha gondolod, kerlek, kuldd el privatban.
-

A Nagycsapatrol beszeltem ami a San Francisco-i obol kornyeken elo magyarok listaja, a yahoogroups-on van.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 21:58   
2004-11-09 19:01, andi_usa:
- Na ezt a logikát sem értem!
-
Logikusan mar nem tudott gondolkozni , csak meghalni akart . A legjobban a szuleit sajnalom .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 19:01   
2004-11-09 15:11, fellegvar:
-
tehat szerelmi dillemaja miatt lett ongyilkos . Bantotta a lelkiismeret , irta , hogy a menyasszonya jobbat erdemel.

Na ezt a logikát sem értem, Karenra nem gondolt? Ami pedig a menyasszonyát illeti, nem az elsö eljegyzés lett volna, mely fel lett volna bontva! Most pedig mindkét nö gyászolhatja s a menyasszony talán még lelkiismeret furdalást is érez, hogy ö miatta lett öngyilkos az a férfi!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 15:11   
2004-11-09 10:50, andi_usa:
- A hozzátartozoi pedig hallgatnak az igazi okrol.
A mai hirekbol kiderult , hogy az autojaban talalt bucsulevelben arrol irt , hogy bar egy Audrey nevu menyasszonya volt , beleszeretett egy Karen nevu lanyba , tehat szerelmi dillemaja miatt lett ongyilkos . Bantotta a lelkiismeret , irta , hogy a menyasszonya jobbat erdemel.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 10:50   
2004-11-08 18:38, kaytee:
-
Nekem is furcsa, lehet hogy az ujságiro forgatta igy ki a dolgokat? A hozzátartozoi pedig hallgatnak az igazi okrol.

A blaming game megy tovább és gondolom tartani fog még egy ideig...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 20:15   
2004-11-05 07:56, hunor:
-
Kedves Hunor,

megtaláltam az emlitett hirdetés levelet:

Bunyik Entertainment
2219 W. Olive Ave #132
Burbank, CA 91506
email: hatvusa@sbcglobal.net http://www.hungary21stcentury.tv

Üdv.: Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 18:38   
Nem kóser a sztori.
Aki politikai okokból, tiltakozásként öli meg magát, nyilvánvaló külső kényszeritő tényezők nélkül, az mindig tudatni akarja a világgal, mi késztette öngyilkosságra.
Vagy depresszióban szenvedett a pasas, vagy még nem találták meg a búcsúlevelét, vagy nem öngyilkosság volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 23:33   
2004-11-07 20:33, fellegvar:
-
Levelet nem hagyott es ez csak feltetelezes , szerintem valami mas volt az oka.
-
Valahogy nekem is nagyon hihetetlen, pláne ha az esküvöje is tervezve volt! De miért utazott oda öngyilkos lenni? Gondolom talán megtudunk többet.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 20:33   
2004-11-07 19:30, andi_usa:
- Vagy extrém esetben öngyilkos lessz!
Ez az ongyilkossag itt New Yorkban valoban megrazo ! Nem tudom elhinni , hogy egy fiatal embernek EZ lett volna az oka az ongyilkossagra !! Levelet nem hagyott es ez csak feltetelezes , szerintem valami mas volt az oka .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 19:30   
Miért viseli meg lelkileg egy vesztés inkább a férfi világot és nem annyira a nöket? Most hogy nem az nyert, akinek drukkoltak, némely komolyan ki akar vándorolni! Vagy extrém esetben öngyilkos lessz!

http://www.cnn.com/2004/US/11/07/ground.zero.suicide.ap/index.html

Ahogy az elmult hetekben, honapokban figyeltem, az egymást csépelés is föleg férfiak között volt!

Párom szerencsére sose volt ennyire fanatikus, persze ö nagyon ragaszkodik a megszokotthoz s a házához is amit sose adott fel! De páromnál is tapasztaltam néha verbális meglepö kijelentéseket mostanában, de jokat kacagtam rajta.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 05:10   
Ma kaptam egy csekket a biroságtol 1 nap Jury Dutyra plusz a mileage, majdnem egy huszas. Nem tudom, a szellemem lett volna ott? Nem volt dátum rajta mint az elözö csekknél hogy mikor lett volna az a nap Jury Duty szolgálatom. Valamit elnéztek?

Volt egy második behivásom ami olyan nap lett volna mikor már esküdt voltam és ott ültem, ott helyben megkérdeztem mit tegyek vele (egyenlöre online eltoltam a dátumot emiatt) mire a hölgy azt mondta kopirozzam le a csekket az elszámolással, tegyem bele és küldjem be megjelölve hogy szolgáltam már.

Ezt nézték volna el? Ki tudja!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 20:58   
2004-11-05 20:45, hunor:
-
U.i.: Mikor az Iowai farmert emlegettem a régebbi üzenetemben, még nem is tudtam a legujabb hirt amit most olvastam:

"Bush Wins Iowa to Claim Last Three States
With Iowa decided on Friday, Bush finished with 286 electoral votes and Kerry 252."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 20:47   
2004-11-05 20:07, ManuAlex:
-
Alex,

azt hiszem nem emlitettem hogy mikor beeskettek minket esküdteket a biroságon a Jury Duty alatt, még meg volt "so help me God" a szövegben. Van ahol ki van törölve.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 20:45   
2004-11-05 20:07, ManuAlex:
-

Az en velemenyem az hogy ha az ember civilizalt, akkor nyugodtan meg lehet beszelni politikat is. Szerintem fontos is lenne hogy ertsuk egymas erveit a politikaban, ne csak lebunkozzuk egymast, vagy pedig az ujjaszuletett keresztenyeket bin Laden fanatikussagahoz hasonlitsuk (mint ahogy egy masik magyar listan irta valaki).

-

Kedves Alex,

ertem. Egyebkent melyik masik forumrol/ listarol van szo? Ha gondolod, kerlek, kuldd el privatban.

Politika kapcsan - ez nemcsak az en dontesem volt, hanem egy szavazas eredmenye, igy nekem a szerep csak a jelzesre korlatozodik. Ha gondolod azonban, Te (vagy termeszetesen barmilyen mas forumtag) felvetheted a kerdest a Mi vagyunk! temakor alatti Forum c. topikban... en csupan ennyit tudok tanacsolni.

Manu ... Alex: szokott o is olvasni bennunket?

Udv,

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó