2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Életvezetési és életszervezési tanácsadás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-11 21:01   
2003-07-11 20:14, etelka:

OFF

Maya a tanács az az, hogy ha kiadtad a frusztrációdat, akkor megérte írni. Kellemes hétvégét :) !
Etelka
-

Neked is mert a tanácsoddal olllyan hatalmas vigyort nyomtál az arcomra, hogy csak na és köszi érte! Ekkorát:)))))))))))

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-11 19:23   
Hát én bánom, hogy halódik a topic, mert valahol lentebb az "én üzenetek" nagyon is érdekeltek volna bővebben, asszem Gordon (?!) technika a neve ill. a népszerűsitőjének.

Az meg őszintén szólva nem érdekel, hogy hivatalosan bemutatkozott-e, számomra elég amit itt irt elsőnek bemutatkozásképp, és azt sem gondolom, hogy elöbb körbe kéne nyalnia minket mire topicot nyithat egy "új". Ez nem ellened szól Baluka, igazából senki ellen, csak ezt nem szerettem soha a fórumokban, hogy elöbb bájologni kell ahhoz, hogy jogot formálhasson valaki a topicnyitásra, mert különben nem lesz népszerű.
Ehelyett inkább a lényegre koncentrálok, arra, amit valaki ír. S ez a Woman nem irt hülyeségeket, bár a stilusa lehet kissé sajátságos. :))
Na persze megint más kérdés, hogy felmérte-e: va-e igény netes gyorstalpaló életvezetési tanácsadásra...or not...?!:)))

(Bocsi mindenkitől kicsit kiadtam a frusztrációm...vmi tanács erre?:)))))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 18:40   
Maya:)

Igazad van ,Women kérdezte hogyan ismerhet meg minket...semmit nem tud rólunk?Azért írtam le hol és hogyan ismerhet meg minket:Megkérdezett-válaszoltam.:)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 15:53   
2003-07-09 14:59, Balu:

Mit kellett volna tanulmányoznia rajtunk. Senki nem tett fel kérdést neki megoldandó problémákról.
Ha meg a bemutatkozó rovatra gondolsz, azt csak el kell olvasni kommentálás nélkül:))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 14:59   
Maya:)

Nem halodik--megállt--.A Women nem akart vagy nem ér rá minket "tanulmányozni".Az is lehet sok a dolga vagy áthelyezték?Nem tudni.....!!!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 14:31   
Érdekes topic, épp ezért nem értem miért halódik?!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 15:15   
Women:))Na ennyi bajod legyen csak!

Menj be a MI VAGYUNK c. topikba,olvasgasd--érdemes--:)Én is így tettem és olvasgattam a fórumba ki miről ír,milyen az érdeklődési köre
vagy mi érdekelné?Bejártam a chatre,jókat dumcsiztunk:))Remek dolog! Aztán lehet Mindenkitől ott személyesen vagy priviben is beszélgetni.:)
Magyar időt ne feledd!Ez kiderül Neked ha elolvasod ki-hol él.Általában este 20-től több MON tagot is megtalálsz már.Este én is voltam:)Gondoltam feljössz és dumcsizunk,nem jöttél(
Valahogy így lehet ezt az aranyos kis társaságot "megismerni",aztán így tovább!
Szólj ha elakadtál,de nem hiszem Rólad.

Tanulmányozz Minket:)

A prfilokból is engednek sejtetni ki mikor lehet fennt a cshaten:)

Engem minden érdekel ami EMBERI...és azon is túl...Főként az egészségügy....

Üdv:Balu

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 09:40   
Kedves Balu!
Te mivel foglalkozol?
Nem tudok rólad - rólatok - semmit. Alighanem lekéstem az itteni ismerkedési estet:-)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 09:02   
Women,valóban!:)

Igazodni a körülményekhez,ha változtatni nem lehet--bár ezt a szót ezen a területen én nem ismerem:)--
Valamit mindig lehet tenni,önkéntes alapon is.

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 13:15   
Balunak...
Köszönöm az együttérzést:-)
Már régen leszoktam arról, hogy a rendszer hibáit megváltoztatni próbáljam. Az egyetlen lehetséges munkamód itt, a körülményekhez igazított működési szisztéma.
A legnagyobb nehézség az, hogy a színvonal romlását eredményező kompromisszumokba ne menjünk bele. Nem vállalunk el olyasmit csak pénzért, amit nem tudunk jól megcsinálni, vagy megnyugtatóan lezárni.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 09:10   
Women,ez biztos így van.Te tudod megítélni,és azok akik ebben a rendszerben dolgoznak.Nem lehet könnyű!(

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 17:23   
Kedves Balu!
Ezek a munkaerőpiaci programok valaminek a részeiként, vagy esetünkben(30óra) egy önálló, de a Munkaügyi Központ szolgáltatásait csak kiegészítő egységként működnek. A Munkaügyi Kirendeltségek megbíznak egy alvállalkozót - esetünkben az Egyesület szakembereit -, hogy végezzen el valamit, amir a Kirendeltségnek nincsen kapacitása. Ezt tehetjük a saját tematikánk szerint, de azt előbb engedélyeztetni kell velük. Az idéntől nem csak a képzési tematikát, hanem az intézményt is 'akkreditáltatni' kellett, ami sok százezer forint. Ezért 2003. februártól olyan cégek alvállalkozóiként csináljuk a munkánkat, akik ezeket az engedélyeket ki tudták fizetni és beszerezték, de nekik nincsenek hozzá embereik, vagy keresni akarnak ezen az üzleten..
Nekünk jó, mert tudunk dolgozni (másként nem juthatnánk Munkaügyi Központ által támogatott csoportokhoz). Nekik jó, mert kitűnő szakemberek, új területen keresnek nekik pénzt. Szélesebb piaci részesedéshez jutnak, mint a többi szakképző intézmény.Minimális költséggel és pici adminisztrációval kell csak hozzájárulniuk egy-egy ilyen tréninghez.
Ez kiskapu, de mindenkinek hasznos.
A hátteret a Munkaügyi Központ és a Kirendeltségei jelentik.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 13:20   
Women!

Nagyon jó lenne pedig a rendszeresség és a consultáciok.Hatékony szervezést nem lehet arra alakítani--alapítványként sem?--

Így elvész az ember munkája,nem?Na meg a páciens is és ez a legnagyobb baj:(

Balu

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 02:50   
2003-04-04 20:09, Women:
-
Kokó története

Az "egyutt el a ket fiuval" azt jelenti, hogy szobatarsak, vagy intim kapcsolata van mindkettovel?

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 22:50   

Balunak...

A csoport 3 éve volt. Tavalyelőtt még hallottam Kláriról, amikor a könyvelői szakvizsgáit tette le. Jól volt - de nem vele beszéltem, csak hír volt...Ezeknek a csoportoknak, amiket a Munkaügyi Központ "rendel", ritkán van utóélete, ha valaki nem Szeged-közeli lakóhellyel rendelkezik. Ott megtalálnának engem, de Szentes messze van a rendszerességhez...
Sajnos úgy kell elengednem őket 30 vagy 60 - ha szakképző cég rendeli a csoportot akkor 20 vagy 10! - óra után, hogy 'ennyi' nem találkozunk többé. Információkat kapnak viszont segítő szervezetekről akikhez fordulhatnak. Szentesen nincs olyan nonprofit szervezet ahol speciálisan munkanélküliek problémáival foglalkoznának. Marad a Családsegítő Szolgálat...hátha...meg a Munkaügyi Kirendeltség, vagy bejönni Szegedre, mert ott van 4 szervezet is.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 18:45   
Women)
Értem..nem lehet így könnyű dolgoznod....

A másik valóban sikeresnek tünik:megtanult NEMET mondania KLÁRI.Kell az,de mennyire,kell.!Azóta van -e visszajelzésed KLÁRI életéről?

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 10:39   
Balunak…
A városunkban nincsen családterapeuta. A lány szülei egy másik megyében éltek.
Az önismereti csoport is ahova járt, a szomszéd városban volt, 60 órában kétheti rendszerességgel működött, alkalmanként 4 órányi időtartamban, férfi-nő vezetőpárossal.

Egy másik, - szerintem sikertörténet:-)

Pici szómagyarázat: pszichodráma – az aktivitásra/akcióra épülő módszer, amelyben megjeleníthetők érzések, történetek, gondolatok, helyzetek úgy, hogy a csoporttagok a „dramatizált” játék szereplői. A játék a csoport színpadán zajlik. Számos technikai eleme közül a történetben a tükrözést használtam. A főszereplő felállít egy képet, aminek ő is része, majd kiválaszt maga helyett egy alteregot és ő így kívülről is megnézheti ezáltal a saját helyzetére, viszonyulásaira ráláthat. A csoporttagok a játékok után saját élettörténeteiket mesélik el, amelyek hasonlítanak, vagy eszükbe jutottak a főszereplő játékáról (sharing).
A játékba beválasztott szereplők szerep-visszajelzéseket adnak, elmondják mit éltek át a szerepben.

Tükrözés

A pszichodramatikus tükör alkalmazása nagyon konfrontatív és sok „hozadékkal” járó tech-nika a munkanélküliek csoportjaiban.
A 60 órás csoportban 22 fő volt, így csak nagyon fókuszált, rövid jeleneteket lehetett alkalmazni, inkább néhány perces villanófények voltak ezek, mintsem játékok.
A csoport heterogén volt, 8 általánost végzett alkoholista segédmunkás és kétdiplomás védőnő is tagja volt. Életkorban 18 évtől 53 éves korig voltak képviselve a munkanél-küliek. A csoporttörténések két héten keresztül minden nap hat órában, napi 3x2 órás blokkokban zajlottak.
A csoportban volt egy 35-40 év közötti nő, aki rengeteget dolgozott. A neve KLÁRI. Öt gyermekük volt, nagy fólia, beteg anyós, állatok, óriási konyhakert és Klári még egy könyvelői tanfolyamra is járt. Ezen a napon a második játékblokkban kérte, hogy a gondjával foglalkozzunk. Mindig túlvállalta magát, sem a családjának, sem előző munkaadóinak nem tudott nem-et mondani. Verbálisan sokszor „hirdette” óriási teherbíró képességét, ugyanakkor látható volt megterheltsége, kimerültsége. Most is ez volt a problémája: erői végén van, de nem becsülik meg.
Azt mondtam, mivel nagyon sokan vagyunk, csak egy rövid kép megjelenítésére van időnk, módunk, amelyben csak ő beszélhet, de az is lehet, hogy beszélni sem kell, csak cselekedni. Arra kértem, rajzoljon fel a táblára egy képet, amelyből látható, hogy miként van ő megterhelve és válasszon a képnek egy „címet”, amely kifejezi a lényeget.

A képen (sematikusan, körökkel ábrázolta) – egy alak, ez ő, KLÁRI, akinek a hátán/vállán van a teher, és még húzzák/nyomják is három oldalról.
Érzéseit kifejező saját mondata: „Én akkor érzem jól magam, ha megterheltek.”
Kértem, tegyen fel egy kérdést is ezzel kapcsolatban, amelyre a játék végén választ adhat. A kérdése: „Mit tehetek, ha elegem van?

Azt mondtam, berendezem ezt a képet, hogy ő megélhesse az érzéseit, amelyeket a valóságban is, mondtam, hogy szóljon, ha valami nem az ő szándékai szerint történik, vagy tegyen valamit akkor, ha változtatni akar a helyzetén.
Kértem, hogy válasszon ki négy embert, akik szereplői lesznek a játékának.
Kiválasztott egy férfit és három nőt. Megkérdeztem, a rajzán, melyik forma szimboli-zálhat férfit. Azt mondta, az, amelyik a vállán van.

A férfit felvette a hátára, két nő – szerepük szerint -a kezét húzta, egy pedig a vállát nyomta lefelé, kérésemre egyre nagyobb testi erőt felhasználva.
Klári szótlanul tűrte hosszú percekig, majd „Elég volt!!!” – felkiáltással lerázta magáról a terheket, mintegy „kirobbant” ebből a képből.
Javasoltam, válasszon magának egy alteregót, aki őt helyettesíthetné ebben a képben. A szereplőktől azt kértem, csak erőteljesen jelezzék a terheket, de ne vigyenek bele olyan erőt, mint az imént, hogy az alteregó el tudja játszani a szerepét.

Több oldalról is megnéztük az élő-képet, nemcsak a síkot, hanem a függőleges teret is használtuk, hogy „rálátása” legyen a helyzetére.
„Úgy nézek ki, mint az anyám. Ezt még nézni is rossz.” – mondta.

Megkérdeztem, akarja-e kipróbálni újra a szerepét. „Isten ments! Örülök, hogy vége.” – válaszolta.
Ezután sharingeket kértem a csoporttagoktól, hogy megerősítsem őt.

Másnap Klári azzal jött a csoportba, hogy otthon nagy dolgok történtek. Megmondta a férjének, hogy ő túlterhelt és nem tud mindent felvállalni. Kiabáltak egymással, a férje azt mondta, ha nem tetszik, elmehet. Ő akkor nagyon megrémült, de kitartott az álláspontja mellett. Úgy gondolta, ha a férjének ő ennyire nem fontos, akkor talán mindegy is. Haraggal feküdtek le. Reggel azonban a férje kezdeményezett beszélgetést, elmondta mennyire megdöbbent és ő valóban nem is gondolta át, milyen nehéz lehet Klári helyzete. Együtt állapodtak meg abban, hogyan osztják el terheiket, feladataikat ezután.
Klári boldog volt. Azt mondta, eddig eszébe se jutott szólni a férjének, hiszen ő az any-jától ezt a szerep-mintát látta, nem gondolt rá, hogy megpróbálhatna nemet mondani bármire is. Örömmel töltötte el az is, hogy a férje szereti és meg akarja becsülni őt.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-05 12:58   
Talán hamar "elengedted csoportba"...Családtherápia az nincs ilyen esetben.?Lehet Ők másként látják az esetet Women.Minden problémát meglehet oldani,sok idővel és ezek szerint más ,jelen esetben mások bevonásával is.Lehet tévedek....

Érdekes eset mindenesetre,tanulságos.

Balu

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 20:09   
Kokó története

Valaki ajánlott neki engem.
Energikus egyetemista lány, filigrán termet, pikáns pillantások. Elsőként azt kérem, fogalmazza meg a problémáját. ’Nincs problémám’ – mondja.
Felhívom a figyelmét, hogy mégis eljött hozzám. Végül odáig jutunk: beszélgetni akart valakivel.
Aztán „kiborul belőle a szó”:
Képtelen letenni a kapcsolatait. A szülei nem vele, hanem ’benne laknak’. Fiúkapcsolatait nem megszakítja, hanem összeköltözteti, mert nem tudja elviselni a leválás veszteségét. A találkozásunk idején két előző fiúkapcsolatával él együtt, akiket új lakásba költözésekor, mint bútordarabokat, visz magával. Szüleitől sem tud igazán leválni. Főleg az apai tekintély tartja fogva. Mivel sosem tudott megfelelni az apjának, provokálja. Van benne valami pikírt szendeség. Nagyon sokbeszédű, vehemens kommunikátor, aki jelentős időt vesz ki magának minden megszólalásakor. Törleszkedő macskára hasonlít a természete. Azt állítja, nem szenved ettől a helyzettől, de mégis eljött és rendszeresen megjelenik a heti két alkalommal esedékes beszélgetéseken.
Néha, az az érzésem, rejtett elvárása, hogy megerősítsem abban, normális, de legalábbis elfogadható az életmód, amit visz.

Az első ülésen megkérem, határozza meg pontosan, hány alkalmat szánjunk a beszélgetésekre. Nem érti. ’Majd meglátjuk’ – mondja.
Elmondom, hogy azért kérem ezt, mert úgy látom, nehezen enged el dolgokat, nem tudja elviselni a leválás-veszteségét. Megkérem, hogy a következő alkalomra készüljön fel, mondjon egy időpontot, amikor a beszélgetéseinknek vége lesz és határozza meg azt is, hogy mit érjünk el addig.
Nehezen, de kiderül a következőkben, hogy elfogadást keres, nem változtatni akar. Azt szeretné elérni, hogy mindenki elfogadja, hogy ő két fiúval él együtt és ez hármójuk közül senkit nem zavar. Persze főleg a szülők elfogadását várja. Végül nem jut el odáig, hogy leüljön a szüleivel, főleg az apjával, beszélni. Nem tud konfrontálódni a szülői tekintéllyel. Nagyon „gyerek” és a provokatív életmódot választja lázadásnak inkább, mint a közvetlen kommunikációt.
A megállapodott három hónap után is rendszeresen rámtelefonál. Csoportba küldöm, ahonnan ki-be lép, rendszertelenül jön-megy a csoportfoglalkozásokról.

Kotó sajnos nem tudott megbirkózni a problémáival. Szüleivel (látszólag) megszakította a kapcsolatot, nem találkozik velük. Húgát, mintegy köldökzsinórt használja a mai napig: vele üzenget a szüleinek és azok is neki. Mivel az apjával nem tud szembeszállni, elképesztő arroganciával bünteti az apja helyett a két fiút, akivel együtt él.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 15:00   
Women:)

Értem,persze,azért csak írj nekünk:tanulunk és tapasztalunk.Nem lehet ezt megunni,de nem ám:))

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 22:07   
2003-04-03 19:39, Women:

Ha érdekel, írok esetekről. Amikor megun(od)játok, majd leállít valaki. Rendben?

Nagyon is erdekel! Nem fogom megunni

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 19:52   
2003-04-03 19:43, hunor:
-
Erdekelnek engem is - meselj ha van kedved.

Hunor
-
Holnap Hunor:-) holnap, ne neheztelj nagyon:-)
A végletekig kihasználtam magam...és ma letelt az idő, amit a gép előtt engedélyeztem magamnak.

Addig egy másik kedvenc:-)

“TANITVÁNY - Mester, mikor kezdesz tanítani engem?
ZEN MESTER - Már elkezdtem
TANÍTVÁNY - De hiszen még semmit nem tanultam!
ZEN MESTER - Még nem jöttél rá, hogy mi az, amit tanítok.”

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 19:43   
Erdekelnek engem is - meselj ha van kedved.

Hunor

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 19:39   
rigojanosnak...
Ha kíváncsi vagy, írok eseteket.
Néha azért írok saját történeteket is, mert úgy vélem, tanulhatnak belőle mások...a hibáimból például biztosan:-) Vagy megerősíthetek valakit abban, hogy nehéz, szorongató érzések bizonyos helyzetek kapcsán másokban is vannak.
Mezítelen lélekkel álltam elétek akkor is, amikor "egyedül" éreztem magam.
Van, aki azt mondja, ez veszélyes, mert kihasználhatnak, támadhatnak, lejárathatnak engem, ha túlságosan kiadom magam.

Lehet, naív vagyok, de hiszek abban, hogy nincs önmagáért való gonoszság. Amikor árt nekem valaki, az róla is szól, nemcsak rólam.
Azt gondolom, ha nincsenek ilyen emberek, akkor a "jó ember" vagy a "tiszta lélek" fogalmának sincsen tartalma, mert nincs mihez mérni. Valamihez képest lehetek alacsony, vagy szép szemű, vagy buta...

A munkám és az emberi együttélés egyik pillére is szerintem ez a vers, amit most megosztok veletek. A tanítása nekem örökérvényű.

Ha érdekel, írok esetekről. Amikor megun(od)játok, majd leállít valaki. Rendben?

Figyelj és hallgass rám

Ha arra kérlek, hogy hallgass rám
és Te tanácsot adsz, nem teljesítetted kérésemet.

Ha arra kérlek, hogy hallgasd meg
érzéseimet, és Te elmagyarázod,
miért rossz, hogy így érzek, akkor rámtiportál.

Ha arra kérlek, hogy hallgass meg,
és Te úgy érzed, hogy valamit
tenned kell, hogy problémám megoldódjon,
bocsáss meg, de én úgy érzem, hogy
Te süket vagy.

Nem kértem mást, csak, hogy figyelj
és hallgass rám.
Nem kértem, hogy tanácsolj,
sem hogy tegyél.
Nem kértem mást, csak hogy
meghallgass.

Nem vagyok tehetetlen,
Csak gyönge és elesett. Amikor teszel valamit helyettem,
amit nekem kellene tenni,
csak alátámasztod félelmemet és gyöngeségemet.

De ha elfogadod, hogy úgy érzek, ahogy érzek,
még ha ez az érzés számodra érthetetlen is,
lehetővé teszed, hogy megvizsgáljam,
és értelmet adjak az érthetetlennek.

Ha ez megtörténik, a válasz világossá válik
és tanácsra nincs szükség.

Talán azért használ sok embernek az imádság,
mert az Isten nem ad tanácsot, sem megoldást,
figyel és meghallgat, a többit ránk bízza.

Tehát Te is, kérlek figyelj, és hallgass rám
Ha szólni akarsz, várj egy ideig,
és akkor én is tudok Rád figyelni.

Agnes Beguin

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 04:38   
Women, irj meg a tapasztalataidrol.

Erdekesek az esetek, amikrol korabban beszeltel. Tobbsegunknek ritkan van alkalma talalkozni/szembesulni/megtapasztalni, hogy milyen, a mienktol tavolinak tuno sorsok vesznek korul minket.

Hunor, te is irj meg bovebben arrol, amit elkezdtel.

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 22:48   
2003-04-02 14:42, Balu:

Kedves Balu!
Amit leírtál, abból egy szót sem értek:-) Viszont felhívom a figyelmed erre a mondatra "...és én milyen irígy:-)))))"

Érted ugye? "én" vagyok - nem te vagy irígy. Hiszen kire, minek, miért stb is lehetnél:-)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 14:42   
Women:)

Nem minden változó?El ne akadjál már!:)

Amit ma még nem tudsz,holnap már lehet biztos is akár.Segíthetünk?--Nem vagyok én irigy:)Mire és minek és kinek?))

Palotaszálló???Az semmiség?

Balu

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-01 19:08   
Women,gondolkodj rajta,valamit lehet mindig alakítani.Idő van,türelem is..
...és én milyen irígy:-)))))

szia:-)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-31 15:53   
Nem rossz ötlet:)

Women,gondolkodj rajta,valamit lehet mindig alakítani.Idő van,türelem is..

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 23:28   
2003-03-29 17:10, Women:
Nem a Kőkapuról van szó?
Ajánlom továbbá helyszínnek a Bortót Mád határában. Van saját strandja, rendezvényterme stb. Festői fekvésű!
Tel: 06-47-369 475
Management: Anne Roy

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó