2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON - Cikkeink kapcsán >> SPANYOLORSZÁG: Kodály sem gondolta, hogy...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 15:38   

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 14:55   
2004-11-01 15:25, zitazita:

Péczely Sarolta?

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 15:25   
Zulo!
Tudod,hogy Kodályt az én városomban bújtatták,itt lakott és az utolsó felesége helybeli,itt a szülőháza.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-27 10:16   
Kedves Emberek! Teljesen véletlenül derült ki, hogy létezik egy Liszt-Kodály Társaság Spanyolországban!

A honlapjukon rengeteg információ van (angolul is, tehát nem megijedni a spanyoltól!) , melyek között élmény böngészni.
Azt hiszem, figyelemreméltó, hogy a magyar zene, valamint annak oktatásának szelleme milyen példaértékű külföldön és mennyi zeneszerető, -tisztelő embert megmozgat világszerte.

http://slke.org/entidad/component/option,com_sitemap/Itemid,48/

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-27 10:08   
2004-10-17 13:16, zitazita:
-
Idézetek Kodály Zoltántól:
-mindmáig szomorúan időszerű

Kedves Zita! De még mennyire szomorú és időszerű!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 13:16   
Idézetek Kodály Zoltántól:
-mindmáig szomorúan időszerű
"a magyar állam költségén külföldnek nevelünk zenészeket.
Neveltünk zenei elitet is,de elfelejtettünk közönséget nevelni hozzá,melynek a melynek a zenei elit munkájára szüksége van.
Így sok zenészünk külföldre szorult,mert itthon nem kellett.A nemzet anyagi és szellemi tőkéjének egyaránt óriási vesztesége volt.
-Termeltünk zenészeket,sőt zenét is ,de nem volt fogyasztó.
Nagy részük csak külföldön talált -testi és lelki-kenyeret,.a szegény magyar állam saját költségén nevelt művészeket gazdag idegen országok számára."

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:42   
Tudjátok, sokat gondolkoztam azon, amikor valaki, valamit megalapoz ... és nem láthatja már annak a munkának az eredményét. Tudom, hogy Kodály életében is visszakapott sok jót, de neve a zenei intellektuálisok körében halhatatlanná vált, módszere közben bejárta a világot ...

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 08:10   
Zuloka)

Gratulálok a cikkedhez!
Látod mily jó hittel dolgozni és reménykedni,várni sem kell:itt az eredmény. )

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 10:57   
2004-09-11 10:08, Tessényi Györgyi:

Szép és igaz mondat!

Képzeljétek! Ez pedig tegnap történt. A zeneiskolában voltam, amikor odajön hozzám egy férfi (látásból ismerem, az általános iskolában tanár) és azt kérdezi tőlem: Ugye ismerem Katalint? Mondtam, hogy persze, nem nyüzsgünk magyarok errefelé és visszakérdeztem, hogy ő is ismeri-e. Kiderült, hogy tanítványa volt a cikkben említett tanároknak szóló kurzuson.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 10:08   
2004-09-11 09:45, Zuloaga:
Kedves Györgyi! Elhiszed, hogy erre én nem vártam?
-

A varatlan csoda a legeslegszebb, a vart csoda a hit remenysege csak....

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 09:45   
2004-09-11 07:51, Tessényi Györgyi:
-
2004-09-11 00:42, Zuloaga:
-
Veled örülök!!!! latod a csodakra sokszor sokaig kell varni, de megeri!

-
Kedves Györgyi! Elhiszed, hogy erre én nem vártam?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 07:51   
2004-09-11 00:42, Zuloaga:
-
Veled örülök!!!! latod a csodakra sokszor sokaig kell varni, de megeri!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 00:42   
Képzeljétek Kedves Emberek! Amikor megérkeztem 2 hónap kimaradásomból az engem várt e-mailtengerben érdekesebbnél érdekesebb dolgokat találtam. Pl. azt, hogy a Nyelvünk és Kultúránk folyóiratban megjelent egy cikkem.
Megkérdeztem tőlük, hogy mégis melyik ...
Nos ez! Ez a Kodályos.

Érdekes, hogy ennyi idő után ilyen történik.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 16:25   
Kedves Zuloka, gratulálok a csodás cikkedhez! Csak ma jutottam hozzá, hogy elolvassam! Nagyon tetszik.
Szeretettel Zsizel

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-01 23:05   
Kedves Monika:

En is csatlakozom a tobbiekhez, es gratulalok.

Enhorabuena hermana.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-31 23:55   
2003-05-31 22:39, Zuloaga:
-
Gratulalok!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-31 22:39   
A cikket átvette a http://www.hetedhethatar.hu/

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 14:59   
Köszönöm a kedves szavakat!
Telefonált a Hajnóczy Kati és mindenkit üdvözöl! Megkértem nézzen be a fórumba néha és ha van megjegyezni valója jelezze!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 03:32   
Tenyleg nagyon szep, amit irtal - tele van kifinomult erzessel, akarcsak Te

Es a kepet is koszonom

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 20:49   
Naná, hogy rejlik! Ill. nem is rejlik, mert kibukik és nyilvánosan olvasható. Egyrészt itt a Kultúra - Publicisztika rovatban:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=761&forum=26&15
Másrészt a Café Stockholm irodalmi honlap "Perforál" c. humoros rovatában:
http://www.transycan.net/cafe/stock/drac/perfor.html#13

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 04:07   
Elolvasva cikked Monika, csak azt kell mondjam hogy ott, benned, rejtozkodik tobb is mint csak egy iras ne hadd el, jojenek a tobiek is Gratulalok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 05:36   
Szegeny Zsiga tanar ur legendas hiru volt a gimnaziumban. Az enek orat Zsiga-Diszko-nak hivtak, akik mertek (en nem ). Az ev legelso orajan mindenkinek a szuk padban felallva (azaz derekszogu poziciot felveve) kellett egy altala valasztott modern vagy klasszikus dallamot szegyentol eltorzult arccal elcsicseregni. 22-es csapdaja volt ez a feladat, mert a tanar ur alapkikepzo ormester tekintetenek tuzet csak a pacsirta trillazasanak emberi megtestulese enyhitette - ami viszont az enekkarba valo toborzo beszeddel folytatodott.

Igy maradtunk az 1/8 oktavon beluli nyoszorgesnel, amelyet Zsiga tanar ur neha duhodt, neha megveto, de inkabb sokkos arckifejezese kisert, majd egy bomlo holtat is csuklasra keszteto kialtassal megerositett kezlegyintese kovetett.

Es ugyan az elkovetkezendo 4 ev (kinek hany) enek orai elfolytott rohogeseket megszakito asztalcsapkodassal es a bunosok terembol torteno kizavarasaval (nem en ) telt, azert jo visszagondolni a kotelezo enek-zene oktatasra.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 22:09   
Sziasztok!
Judit emlékszel miket írogattunk a népszava fórumában? Többen megjegyezték, hogy az otthon szerzett tudásra büszkék lehetünk. (Aki szeretne beleolvasni itt megtalálja: http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=forum.asp&nForumID=-2&nForumTopicID=47&cPageNo=3)
Azt hiszem ez nagyon él az elemi zenei ismeretekre is.
Jómagam pl. egy sport tagozatos gimnáziumban tanultam. Na most ezt csak azért említem mert elképzelhetitek magatokat egy csomó, profi focista, kosaras, kézilabdás, atléta, stb. társaságában, sportszellem, válogatott stb. és emellé egy olyan énektanárnő a kötelező ének órákon, mintha a Zeneakadémiára jártunk volna bizisten.
Soha nem felejtem el, amikor a ritmusról és a versek dallamiságáról beszélgettünk, nekem kellett elszavalnom az Őszi sanszont franciául. Csúcs volt ez két edzés között! És maradandó!
Ezt csak azért mesélem, mert Katiék említették, hogy itt a 90-es évek elejéig nem volt zeneoktatás az iskolákban.
Aki zenét akart tanulni vagy annak közelébe férkőzni valahogy, külön zeneiskolába kellett mennie. Egyébként nem volt semmi más lehetőség. Nálunk - Magyarországon -pedig kötelező tantárgy volt az ének-zene!!!
Ehhez mit szóltok?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 12:13   
2003-04-06 10:07, Zuloaga:

Szóval, köszi Zsuzsa, de mire gyanakodtál?

Arra, kedves Zulo, hogy nem vagy ártatlan vagy kezdő az írásban.

-

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 10:15   
Köszönöm Gyerekek a gratulációkat, még elpirulok...
Majd fogok írni egy pár megdöbbentő dolgot, amit a Katiék meséltek,szándékosan nem tettem be a cikkbe! csak most rohanunk el egy középkori várba ...
Egy dolgot azért tisztázzunk: nem vagyok én egy zeneileg kiművelt fő, attól függetlenül imádom a zenét a klasszikustól kezdve a modernig és autódidakta módon gitározni is tanultam...Ha kiszedném a Bimbi kezéből (Kis kerti padra betett kép) a gitárt még el is tudnék egy párat játszani
Apropó! Kép! Azért nézzétek meg a MON albumba betett képet a Guggenheimről is, illusztrációnak szántam egy mondatom mellé: "...még csillogtatta titánlemezeit hullámszülte merész ívein..."

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 10:07   
2003-04-06 04:02, Ferencz Zsuzsanna:
-
Zyulo, gratulálok. Azért engem nem ért váratlanul: már régebben gyanakodtam.
-
Bocs, az előbb félrenyomtam, nem látaok még, na!
Szóval, köszi Zsuzsa, de mire gyanakodtál?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 10:06   
2003-04-06 04:02, Ferencz Zsuzsanna:
-
-
K

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 04:02   

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-05 23:37   
Gratula zulo! Szépen írt - kézmüvesen, mint zsurnaliszta, szenvedélyes - mint zenész. Kicsit irígykedem. Köszönöm.

Sajna - vicc nélkül - az én muzikális fejlödésemet egy gözmozdony törte a Nyugatinál derékba: Béres féle fémfurulyát vettünk volna, de a vonat kidzsalt a Marx térre. Évekkel késöbb próbáltam behozni a handikappemet mindeféle instrumenttal, most látom, hol van a fehér folt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 23:56   
Drága Mónika,

szeretettel üdvözöllek, mint a MON hivatalos riporterét, szerzőjét! És leendő munkatársát?

Magam 8 évig zongoráztam és jártam emellet az akkoriban M.o-on a zeneiskolákban kötelezően előírt szolfézsra. Ez a Kodály kreálta zeneleméleti módszer szerves része a "Kodályizmus"-nak a szolmizációval, dallamszerkezeti elmélettel, stb. Mindez a magyar népdalok példáján bemutatva. A legtöbb diák hangszeroktatásra szivesen ment, de utálta a szolfézst. Máig sem értem, hogy miért. Én nagyon szerettem.

10 éves negyedikes diák koromban kezdtem el magam keresni a zsebpénzemet. Első tanítványom szolfézsből volt. Ma is hálás vagyok Vásárhelyi Gabi néni tanárnőmnek ezért a tapasztalatért.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó