2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Svédországi magyarok ide - Üdvözlés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-14 16:52   
2012-02-10 14:57, meszki000:
-

Üdv!

Van göteborgi magyar topik is, íme:
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1891&forum=8&22

Hunor

meszki000  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-10 14:57   
Sziasztok!

Látom nem valami nagy a látogatottsága ennek az oldalnak, de én még is leírom! Próba, szerencse!
Szeretnék göteborgi magyarokkal megismerkedni!

Üdv Mindenkinek!

kisklausz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-21 12:30   
Sziasztok!

Van itt valaki a Värmland tartomanybol? Mi egy eve költöztünk Norvegiabol Töcksforsba.

Üdv:
Claudia

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-15 09:37   
Kedves Uevi,

íme, a helyi magyar egyesület honlapja, ők biztosan tudnak segíteni:

http://www.ufig.se

És a tippért cserében kéretik egy élménybeszámolót is írni.

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-13 16:06   
En nem Göteborgban élek, fogalmam sincs erröl.

uevi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-13 09:54   
Szia Böbe,

köszi, teljesen jogos!!!
Hallottam, szokott lenni szüreti bál valamikor szeptember végén. Idén már megvan a pontos dátum?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-03 16:52   
A város neve Göteborg, illik megtanulni, ha ide készülsz
Kiejteni pedig: Jöteborj

uevi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-01 14:43   
Sziasztok kedves fórumozók,

látom elég régi az utolsó bejegyzés, de úgy gondoltam, mégis írok, hátha valaki mégis errefelé téved..

Még budapesti, de hamarosan göteburgi leszek én is. Keresek ott élő magyarokat, akikkel kapcsolatba tudok lépni, ismerkedés, barátkozás céljából. Jó az, ha van/nak valaki/k, akikkel az ember anyanyelvén tud értekezni az idegenben...

A barátomhoz költözöm, van hol laknom, munkát majd keresek, miközben tanulom a nyelvet.

Várom jelentkezésetek,
üdvözlettel,
Urbán Évi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-27 09:58   
http://www.hemfrid.se/?gclid=CN_apc7lv6ICFYou3godkWY35g
itt lathatod es olvashatsz róluk

eszterkulcsar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-27 08:50   
Sziasztok!

Kisvartatva Goteborgba koltozunk. Nehany kisebb haztartasbeli, es azon kivuli szolgaltatas koltsegerol szeretnenk informaciot gyujteni (takaritas, vasalas, gyermekfelugyelet, kozmetikai kezelesek, pedikur, fodrasz).

Van koztetek mas, Goteborgban es kornyeken lako kisgyermekes csalad is?

Elore is koszonjuk a segitseget,
Eszter

Capri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-04 07:31   
2010-01-13 22:37, Ritu86:

-

Fiatalok! Férfiak és asszonyok! Olvassátok üzenetünk! : )
Az Úr 2010-ik évében, május havának 12-ik napjának délutánján újraébred a SOMIT, akárcsak a természet. Ha nem néztél még naptárba, emlékeztetőül, csütörtök, 13-a szabadnap Svédországban. A péntek általában „klämdag” : ) Ha nem az, menj be a főnöködhöz és csapj az asztalra, mondván, hogy ha nem ad neked szabadnapot, akkor a következő fél évben betegszabira mész idegösszeroppanással. Ha ez megvan, akkor meg ne gondolkozz azon, hogy mihez kezdesz most négy szabadnappal. Szerda délután a Tångagärde-i kúria kitárja kapuit és téged vár. Jó esélyed van arra, hogy a programszervező és az ott megjelenő arcok jóvoltából nem fogsz 4 napig unatkozni.
Hasznos tanácsok, infók:
- jelentkezz időben a találkozóra
- hozz magaddal egy hálózsákot vagy ágyneműt
- a napi díjban, amit befizetsz, benne foglaltatik a szállás és napi három étkeztetés. (ha első alkalommal vagy a SOMIT találkozón, akkor a napidíjad kedvezményes)
- üdítő, sör, bor, pálinka, petróleum, stb… a te dolgod beszerezni magadnak
- Olvasd el a meghívóban részletezett programot és szabályokat
- lépjél be a SOMIT oldalára, és a fórumon tedd közzé, ha van hely az autódban, lehet, hogy útitársad is akad
- Ha felötlik netán benned a kérdés: „Minek szabályok?”
Azért van rá szükség, mert amikor 60-70 ember összegyűl, az már olyan, mint egy mongol horda, szabályok nélkül káosz lehet. A részletes program ITT (www.somit.net) olvasható, ha további kérdéseid lennének, akkor Kovács Sándor és Varga Szabolcs, igencsak bájos emberek, válaszolnak kérdéseidre. Náluk lehet jelentkezni a találkozóra.
Kovács Sándor Varga Szabolcs
073-999-7204 073-954-3904
(Hajnali 3-kor ne hívjad őket, mert akkor nem fognak készségesen válaszolni kérdéseidre. Inkább a somit.net fórumára írjál be, aztán ott választ kapsz)
Legyen egy szép napod!
SOMIT

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-06 05:14   
2010-04-01 13:35, madamhooch78:

A ferjed is Magyar allampolgar, a szemelyije is lejart? Nem vagyok nagyon jartas a dolgokban, de azt hiszem, hogy a szemelyivel hazamehet es aztan Magyarorszagon kervenyezheti az uj utlevelet amivel visszamehet Svedorszagba. Vagy tevedek?

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-05 13:06   
2010-04-03 20:33, z-bygg:

Nem mondom, hogy jártas vagyok az építôiparban, de fordítással, tolmácsolással tudok segíteni.
Amúgy megnéztem a honlapodat, nagyon jó fogalmazás, tehát eddig is volt segítséged.
Üdv

z-bygg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-03 20:33   
Sziasztok!

Olyan embert keresek sürgösen Jönköpingben, vagy környékén, aki jól beszél svédül, és jártas az építöiparban. Èpítöipari válallkozásom van, és szükségem lenne egy olyan kollegára, akivel a munkafelvételben is, és a kivitelezésben is együtt tudnánk dolgozni.
Telefon: 0762801568

madamhooch78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 13:35   
Sziasztok!

Köszi a válaszokat. A férjem is magyar állampolgár. 2 éve dolgozik már itt. De ahogy tapasztaltam, itt teljesen másképp mennek ezek a dolgok. Na és, ha személyit csináltatunk itt, azzal is tud utazni, vagy ugyanúgy keressük inkább fel a nagykövetséget? Az egyik ismerőse azt mondta, hogy ő a rendőrségen csináltatta. Szóval én már teljesen megzavarodtam.... Hasznos volt, amit válaszoltatok, köszönöm szépen!

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-31 16:08   
Szia!

Ha a férjed magyar állampolgar akkor a nagykövetségen gyorsan be kell adni a kérvényt. Ha svéd akkor a rendörségen. Ha jól emlékszem valóban 400 koronába kerül, a fényképet helyben készitik a rendörségen (ha svéd állampolgar).

A legegyszerübb hogy ha irsz a magyar nagykövetségre, hamar válaszolnak. Nekem lejárt a magyar útlevelem és ott adtam be a kérvényt. Ha magyar állampolgárok vagytok vigyázzatok ha az útlevél több mint egy éve lejár, akkor bizanyitani kell hogy magyar vagy és ez egy vagyon pénzbe és idöbe telik hogy az útlevelet megint megszerezzétek.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/SE/hu/search.htm?b=1

Ili

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-30 17:07   
2010-03-30 14:31, madamhooch78:
-
Milyen állampolgár a férjed?
Üdv

madamhooch78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-30 14:31   
Sziasztok!

Tavaly óta nem írtam ide.... Elkezdtem itt "élni", iskolába járok, amit nagyon szeretek és ahogy itt páran írták (akiknek köszönöm a sok segítséget), nem olyan nehéz megtanulni a nyelvet. Áprilisban szeretnénk kicsit hazamenni anyukámékhoz, erre a párom bejelentette, hogy lejár az útlevele pont a dátum előtt pár nappal... Most jöttünk haza a skatteverket-től, és igaz, hogy sok mindent megértek már, de most egy kicsit megszeppentem. Az úr, akivel beszéltem, azt mondta, 400 korona, kép, és a szem.szám kell, de mondott még valamit, amit nem értettem.... Göteborgot is említette. Ha valaki tudna írni erre valami hasznosat, megköszönném. Azt sem tudom, hogy itt most tud-e a férjem személyit csináltatni... az enyém oké, mert jó mindenhová az EU-ban, de neki most mi kell?

Köszönöm szépen előre is!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-22 06:32   
2010-03-22 01:21, menekulj:
-

Hello,

a gratulálok... c. topikodat töröltem, de nem cenzúra oka miatt (tőlem szidhatod a svédeket, ha nem jött be Neked), de új topik indítása akkor lehetséges, akkor az üzenet nem illik egyik létezőbe sem. Ez viszont nem volt igaz ebben az esetben, nyugodtan írhatod ide is.

Hunor

menekulj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-22 01:21   
Hello,

en jarok egy kedves nöhöz, aki Budapesten, es Göteborgban rendel, svedul, magyarul beszel, ha az ö oldalan lemesz, alulra ott kell rakattintani a magyar nyelvu oldalara:

http://www.panikterapeut.com/

Legjobb elöször irni neki, mert telefonon eleg nehez elerni, mivel ha paciense van, nem valaszol, de erre en nem jöttem ra, csak mikor mondta, haha.

Naturell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 10:43   
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, Skara környékén magyar pszichológust, pszichiátert keresek, nagyon fontos, hogy mihamarabb találjak. Neten egyelőre nem találtam, csak Örebroban, de közelebb kellene. Aki tud, kérem, írjon.

Nagyon hálás vagyok előre is.

Naturell

Naturell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 10:40   

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-02 12:25   
2010-03-02 10:16, Ginewer:

Ha jól értem, inkább au pair a Rita

Ginewer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-02 10:16   

-

Szia!

A "családfő apuka" azt jelenti, hogy apukádhoz költöztél ide?

Nem tudom, mennyi idős vagy, attól is függ, hogy milyen tanácsot tudunk adni, vagy milyen időtöltést tudunk ajánlani.
Svédül beszélsz?

Amúgy a téllel már nekem is tele van...a hócipőm is. Remélem hamarosan tavasz lesz, mert a hóhegyektől már ki sem lehet látni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-27 23:04   
-
Sziasztok!

......hiányzik a kommunikáció, a zsongás, az izgi,

Sajnalom Ritu de rossz helyre kerultel itt még akkor sincs zsongas ha meleg nyar van es izgi ???? az mi?

naxy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 22:36   
Szia!

Én Lund mellett lakok, ha gondolod összefuthatnánk.

Email címem: naxy@citromail.hu

Ha gondolod, írj.

Niki

Ritu86  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-13 22:37   
Sziasztok!

Én két hónapja költöztem Svédországba, konkrétan Kristianstadba, nagyon nagy lendülettel, önbizalommal, stb.,de úgy tűnik, ezek kezdenek lohadni, ugyanis az egyetlen társaságom egy családfő apuka, akinél lakom, de ő inkább a főnököm, mint a barátom, és nekem inkább most a másodikra lenne szükségem. Kicsit magányos vagyok, hiányzik a kommunikáció, a zsongás, az izgi, de itt most nem sok ilyet tapasztalok, ráadásul az idő is pocsék... szóval ha valaki valamit tudna segíteni, akármivel, jó tanáccsal, vagy valami story elmesélésével, mindegy, csak legyen valami...

Köszi,
Ritu

Alma02  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-18 21:11   
Sziasztok!
November óta Sollefteåban,Västernorrlandban élek. Kőrnyékbeli magyarokkal szeretnek megismerkedni.
Üdvözlettel

alex007fl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-18 20:12   
Üdvözletem Mindenkinek!

Van egy kiadó műhelyem Kungälvban, Göteborgtól északra kb 20 km-re.
Az alsó szint 120 nm raktárnak, műhelynek kiválló, fent kb 50 nm, iroda, fürdőszoba, konyha. Igény szerint akár lakható is.

Ha bárkit érdekel, skype-on elérhető vagyok:
alex007fl

Tisztelettel:
Sándor

Juliia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 08:48   
Ha idötök engedi, nézzetek fel a malmöi magyar klub honlapjára. Az elmult szombaton fergetes Katalin s Erzsébet bálunk volt.
www.hungaroclub.com

üdv. Julia

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó