2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Svédországi magyarok ide - Üdvözlés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 09:21   
2007-03-08 08:56, jukap:
-

Hááááát, nincs jó referenciában az ügyben, ez tény.

Hunor

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:56   
Kösz Hunor, de nem nagyon gyôztél meg szakértésedrôl az említett topikban. Különben is nehéz lenne itt citrusfélékkel kinlódni, örülünk ha a paprika (almapaprika, cseresznyepaprika, bogyiszlói) beérik a melegházban augusztus végére.
Azért Te ne add fel. Kitûnô szakkönyveket lehet kapni.
Üdv

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 11:33   
2007-03-07 10:47, jukap:
-
Jelen!

-

Akkor ajánlom is rögtön a Kertészkedés topikot, láttad azt már? Citrusfélék ügyében tanácsot is tudok adni.

Hunor

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 10:47   
Jelen!
Megnéztem a honlapodat Ettan, nagyon gyönyörû. Nálunk a kert a férjuram feladata, nekem csak azt szabad csinálni amire engedélyt kapok. A datatudásom sem olyan jó, mint a Tied. Honlap nincs - nem is lesz. Viszont lenne millió kérdésem a kertészettel kapcsolatban. Ha állsz elébe akkor írj egy mailt. Én csak 26 éve élek itt, a férjem régebben. Viszont én felnôtt fejjel kerültem ide, s így a magyar nyelvet még mindig jobban beszélem, mint a svédet.
Üdv - jukap

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 08:50   
Jukap, ili,

merre vagytok? Ki a mezőre, értsd a fórumra.

Sislak,

látom, megtaláltad a topikot, íme egy rövid összefoglaló, hogy mit hol érdemes keresni:

Magyar Világkapcsolat - magyar, emigrációs vonatkozású témák
Meghívott Vendégek - itt nyelvésztől a DunaTV elnökéig válaszolnak olvasók kérdéseire
Család, szabadidő, érdekességek - konyhától a kertig minden
Csevegés - kötetlen, karakteres topikok
Kultúra - filmek, zene, könyvek, helyesírás, stb.
Kapcsolatok, segítség, vélemények - mindenféle
Mi vagyunk! - ez egy különleges MON témakör, a fórumtagok személyes témai, bemutatkozástól kezdve olvasói levelekig minden

Üdv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 11:56   
2007-03-06 10:01, sislak:
-

">Sajnálom, de ugy látom elhamarkodtam a bejelentkezést és hogy a válaszaimat rossz helyre irtam. Szerintem pontozással (1..stb) jellel szokták a kérdéseket jegyezni mert ugy egyszerübb látni hogy mit hova irjon az ember."

Én is sajnálom, mert kiváncsian olvastam volna újabb válaszokat a felmérés kapcsán. Van kedved újra megírni? Az első üzenetben szerepel valamennyi kérdés...

">A másik dolog az, hogy én elöször akartam magyar forumba irni. Bizonyos, új interneten használt szavak (magyarul)nem ismeretesek számomra. Más nyelven azonban nem ver senki az ujaimra. (12-évesen jöttem el hazulrol) De látom, hogy én inkább csak olvasni fogok járni ide."

Miért? Inkább írj, kapcsolódj be más témakörökhoz, rengeteg érdekes téma van.

">Kérdezed, hogy mi érdekel engem. Èn, a honlapjaimon is látni lehet, grafikkal, virágokkal foglalkozom. Aprilistol-oktoberig falun lakunk és akkor a rozsáimmal, fuchsiáimmal vagyok elfoglalva."

Kertészeti topik a Család, szabadidő, érdekességek témakör alatt van, karbantarthatnád azt is.

">Még egyszer, bocsánat a felfordulásért
Üdv. Ettan"

Nem volt felfordulás, szívesen segítek mindenben. Egyébként egy használati útmutató itt olvasható:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=70&7

Hunor

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 10:01   
2007-03-05 21:10, hunor:
-
>Sajnálom, de ugy látom elhamarkodtam a bejelentkezést és hogy a válaszaimat rossz helyre irtam. Szerintem pontozással (1..stb) jellel szokták a kérdéseket jegyezni mert ugy egyszerübb látni hogy mit hova irjon az ember.

>A másik dolog az, hogy én elöször akartam magyar forumba irni. Bizonyos, új interneten használt szavak (magyarul)nem ismeretessek számomra. Más nyelven azonban nem ver senki az ujaimra. (12-évesen jöttem el hazulrol) De látom, hogy én inkább csak olvasni fogok járni ide.

>Kérdezed, hogy mi érdekel engem. Èn, a honlapjaimon is látni lehet, grafikkal, virágokkal foglalkozom. Aprilistol-oktoberig falun lakunk és akkor a rozsáimmal, fuchsiáimmal vagyok elfoglalva.

http://ettan.zoomin.se és onnan kattintas a többi oldalaimra

>Még egyszer, bocsánat a felfordulásért
Üdv. Ettan

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 21:10   
2007-03-05 21:00, sislak:
-

Kedves Sislak,

láttam, és írtam is oda Neked, mert a válasz erre funkcióval válaszoltál, és így összekeveredett a Te üzeneted a korábban válaszolóval.

Pár tipp, hogy ez ne forduljon elő:
- kattints mindig az üzenet küldése feliratra, úgy nem ismétlődik meg semmilyen más üzenet,
- ha konkréten idézni akarsz, akkor a válasz erre funkciót használd, amit idéznél, oda tegyél idézőjelet, a többit töröld, és így egyértelmű lesz, hogy mit írtal Te, mit más.

Kérlek, javítsd akkor a kérdőívet ezek szerint.

Új kivándoroltak, fiatalok - hm, ezt nem mondanám, előfordulhat, hogy az országok alatti hozzászólóknál többen friss kivándorlók, a Törzzasztal témaköreinél kevésbé, ezenkívül az átlagos MONos életkor is közepkor+, illetbe a régebben külföldön élők.

Milyen témak érdekelnek? Jelezz, és írok Neked egy útmutatót, hogy mindent könnyedén megtalálj.

Hunor

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 21:00   
Már ki van töltve. De ugy látom, hogy a forum nem az én idömbelieknek valo. Mindenki fiatal és uj kivándorolt?

Ettan

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:44   
2007-03-05 19:38, sislak:
-

MI nem működik?

Hunor

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:38   
2007-03-05 19:07, hunor:

-

Persze. Csak át kell állnom az Internet Explorerre. Firefoxal nem müködik.

Ettan

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:07   
2007-03-05 14:59, gyollaiv:
-

Szia!

A Magyar Világkapcsolat témakör alatt van az alábbi kérdőív, van kedved kitölteni?

FELMÉRÉS: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülő értelmiség
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4576&forum=75&3

Üdv,

Hunor

gyollaiv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 14:59   
Ahaaaa!
Minden világos.

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 13:32   
2007-03-05 12:26, gyollaiv:
-

Göteborgban 38 éve, Svédországban már 50 éve.
Marietta/Ettan

http://ettansgraphic.4w.se
http://ettan.zoomin.se és még kettö

gyollaiv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 12:26   
Szia sislak!

Melyik városban leledzel?

Gyóllai Viktor, kutatóvegyész
KTH, Stockholm
http://www.geocities.com/gyollaiv/gyv_sci/gyv_sci.html

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 17:38   
Ûdvözlök minden svédországi magyart.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 22:12   
Meselj Maria milyen Linköpingben?

mundymaria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 15:58   
Ûdvözlök Mindenkit! Szerbusz BÖBE

Sokat "hallgattam", de mostmár rendben vannak a dolgaim! - legalábbis jó irányba ballagok. Elköltöztünk K.holmból Linköpingbe (Benjamin, azért írj nyugodtan ám!).
Nem tudom, hogy vasárnapig, hogy lesz idöm leülni a számítógéphez, ezért most KÍVÁNOK MINDENKINEK BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT!

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 13:54   
Nem vagy maceras Bobe. 180 fokos sutoben 5-8 perc utan egy fogpiszkalot beledugsz a tesztaba. Ha raragad valami akkor meg hagyod par percet, ha nem ragad a palcikara semmi akkor kesz. 10 percnel nem tobb.
Puszi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 12:40   
Jo recept. Hany fokon sutom meg ? Ugyanis nekem arammal muködö sütöm van Mit jelent hamar? 5 perc ?10 perc? macerás vagyok ugye?

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 12:18   
Kedves Bobe es sutni szeretok,

A kedvenc karacsonyi sutimet ugy hivjak, hogy Hanuka. Azert szeretem, mert konnyen elkeszitheto es nagyon izletes, raadasul nem terheli meg a hasat. Akinek eddig ajanlottam, mindenkinek kedvence lett.
Leirom a receptet:
- a piskotahoz: 6 tojas, 6 kanal viz, pici sutopor (de enelkul is ok), 12 kanal cukor, 12 kanal liszt, 2 kanal kakao, 2 citrom reszelt hejja, 2 vanilias cukor.
Elkeszites: egy edenybe beletesszuk a hat tojas feherjet, a sutoport es a 12 kanal cukrot kemeny habba verjuk, majd hozzadjuk a 6 kanal vizet,a 6 tojas sargajat, a citromhejjat, a vaniliascukrot, a 12 kanal lisztet sz ovatosan osszekeverjuk egy fakanalal. Ja es a kakaot is bele kell keverni. Ezt a masszat egy sutopapirral kibelelt tepsibe rakjuk es megsutjuk. VIGYAZAT: nagyon hamar kesz. Mikor kesz, akkor hulni hagyjuk.
- kremhez:megfozunk egy vanilias pudingot es hulni hagyjuk. kulon egy talba kikavarunk 9 kanal porcukrot egy rama margarinnal, majd hozzaadjuk a kihult pudingot es jol osszemixeljuk. Ezt a piskotara kenjuk jo vastagan, mert egy nagyon konnyu krem es a tetejet megszorjuk mazsolaval.
- hab:harom tojas feherjet es egy csesze cukrot egy edenyben, goz folott kemeny habba verunk. Nagyon hamar megy es nem nagy dolog. en ezt ugy oldom meg, hogy ket edenyt teszek egymasra, s a lentiben vizet forralok.
A habot a kremre kenjuk es nem muszaj egyenletesen, majd egy szurobe kakaoport teszunk es megszorjuk.
Probaljatok ki, mert nagyon finom.
Jo etvagyat.

Puszi mindenkinek

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 16:05   
Ok: jön a karacsony, összegyul a csalad unnepelunk, örvendunk egymasnak. Ez elegge biztato, nem? En Katrineholmtol nem is lakom messze, eleg sokszor keresztul megyunk a varoson, mert utbaesik a repulöter fele. Ugy tudom eleg sok magyar el ott. Ja ez mindig relativ, de ha kettönel több, akkor mar sok. Te Benjamin, miota laksz itt, es miert vagy elkeseredve?

benjamin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 14:10   
Ha nincs messze, irj nekem is valami biztatot.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 13:27   
Sütemenyrecepteknek mindig örvendunk. Kedves Enikö, hidd el, nem en vagyok itt bölcsködö tanacsado, csak egyik aktiv tagja a monnak. Ennyi. Termeszetesen jo lenne, ha masok is irnanak, de sajnos mindenki foglalt

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 12:29   
2006-11-09 08:38, bobe:
-
Szia Bobe,

Latom kozponti egyeniseg vagy. Olyan vagy mintha te lennel ennek a site-nak a bolcse.
Ezzel egy kedves ismerosomre emlekeztetsz, aki egy josagos angyal, s szinten Bobe-nek becezzuk. Te is nagyon aranyos vagy, ahogyan igyekszel mindenkinek jo tanacsot adni.

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 12:26   
2006-11-12 15:47, Gábor01:
-
Szia Gabor,

Udv.

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 12:24   
Nagyon konnyu megkedvelni ezt a site-ot, tele van csupa finomsaggal, ami a Bobe sutiet illeti. Ha megengeded Bobe akkor kiprobalom. En is tudok am sok finomsagot kesziteni.
Legutobb, amikor Norrkopingben jartam, a kulombozo orszagbol jovo csoportttarsak nem engedtek haza mig el nem keszitettem nekik az igazi magyar gulyast. Jol sikerult....azt hiszem....sikere az nagy volt am.
Ha sutirecepteket akartok en is adhatok.
Puszi mindenkinek

Gábor01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 15:47   
Sziasztok!

Én pár hónapja élek Svédországban, 34 éves vagyok, Ängelholmban lakom, dolgozom, a svéd nyelvet most kezdtem el tanulni, szeretem a sportot, a szórakozást, sajnos itt barátaim még nincsenek. De szeretnék ismerkedni itt élő magyar fiatalokkal, szivesen várok levelet az gaborkovacs01@freemail.hu cimre.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-09 08:38   
Megy a cim neked Zsuzsa.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-09 06:53   
Kedves svédországi magyarok!
Talán ismeritek a Kolozsvárról elszármazott Jordáky Bélát. Sajnos, nincs meg a mélcíme. Értesíteni szeretném, hogy összegyűlt a nagybátyjára, Jordáky Lajosra vonatkozó adattár, de sok dokumentum a családról is.
Kukkantson már ide:
http://adatbank.transindex.ro/inchtm.php?akod=1255

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó