2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Elég lesz-e a hátralévő 1 év a szükséges reformokra?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 23:07   
A következö tizenkét nap után Magyar ország
polgárai elöször szabad akaratukbol nem pedig külsö erök hatására tartoznak majd Egész Europához.
Ez nem egy katonai tengely része nem a világhatalomra törő nagyhatalmi törekvéseket ráeröszakolo kisebbség politikai igények
céljait a népekre rákényszeritő csoportosulás. Ez a szabad Europai Unio aminek alapjait Nagy
költőnk több mint száz ötven éve elölegezte meg nekünk verseiben.

"Felfogásában csak az emberiség egészének boldogulása hozhatja el az egyes ember boldogságát is."
"Ki három embert ölelt az imént,
Most milliókat ölel át"
" Adj, isten, adj fényt és erőt nekem,
Hogy munkálhassak embertársimért!"

Petőfi Sándor gondolataiban, verseiben nem csak magyar volt de világ polgár is.
Szabadság szeretetét most Népe élvezheti.
Egy szabad Magyar országon az Europai Union belül.

http://www.magyarorszag.hu/eu/hirek/eumenetrend20030205.html

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 22:53   
2004-04-05 11:05, Valeria:
-
2003-09-06 05:56, Koborlo:
-
Igen, Magyarorszag sokkal elmaradottabb mint Spanyolorszag, sot, meg Portugalianal is elmaradottabb.
-
Kedves Valéria
Ha Magyar örszág elmaradt is egy lépéssel
de semmi esetre nem áll meg a fejlödés. Hiszen az uj tagjai az E U-nak együt fognak felzárkozni és elérni azt a gazdasági szintet ami egy szabad gazdasági unoban elérhető.
Természetes hogy 15 évet nem lehet behozni egy pár év allatt de vezető gazdasági szakembereink képessek lesznek rá mihelyt felismerik a lehetöségét.
De mint e témában irt első cikkemben ma is azt mondom. Jobb egy országnak az Union belül szegényebbek közé tartozni mint szegényen egyedül tovább ábrándozni a majdani jolétröl.
Ne szenvedésekben gazdag multunk után sirjunk
hanem okossan és ésszerüen jövönk szekerét tegyük egyenes kerékvágásba szomszédainkkal együtt.
http://www.magyarorszag.hu/eu
még huszonkét nap van a belépéshez.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 11:05   
2003-09-06 05:56, Koborlo:
-
Igen, Magyarorszag sokkal elmaradottabb mint Spanyolorszag, sot, meg Portugalianal is elmaradottabb.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 05:32   
Készülödés az ünnepre.

http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozelet/unnep20040402.html

Személy szerint érintettnek érzem magam.
Én veletek ünnepelek.
Magyar ország.

Hogy miért kérdeztek?
Nagyon egyszerü a válaszom.
35 évvel ezelött elhagytam egy kommunista
országot ahol a "Szabadság" az elvtársak
köszönése volt egymáshoz.
Azért jöttem az USA-ba mert ez volt a szabadság felleg vára.
Itt tényleg szabadon élek.
Ambiciomhoz képest jol, nem gazdagon de szabadon.
Az idén összel megyek elöször vissza látogatoba. Magyar utlevéllel.
Igen. Jol gondoljátok a szabad EUROPA-ba!!!

Baráti szeretettel Géza.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-01 19:58   
Ha elég Ha nem elég az idő az ora ketyeg.

Most láttam hogy kevesebb mint egy honap amikor Magyar ország is az Europai Unio tagja lesz.
Ime itt egy hivatalos számito berendezés.

http://www.magyarorszag.hu/eu/tanacsado/allampolgar/euroovezet20030131.html

Persze több érdekességet is olvashattok itt.
Baráti szeretettel Géza

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 21:51   
2004-01-19 09:51, ifjvassn:
-
Sajnos nem hiszem.
-
A sok kérdésbôl melyikre válaszod a fenti?

ifjvassn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 09:51   
Sajnos nem hiszem.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 05:56   
Kedves Balu.
A mult emlekei szepek.
De a huszonegyedik szazad amibe kezdtunk es
elunk.Jobb egy kozos Europa egyik szegenyebb allama lenni mint egy gazdag multtal rendelkezo de elmaradott egyedul es on allo
szegeny nemzet maradni.
Ha nehezsegek lesznek is kezdetben (minden kezdet nehez)mi magyarok mindig nyugat Europa
fele kerestuk es remelem talaljuk meg az utat amin jarnunk kell.Ez az ut most az EUROPAI UNIO.
Hogy eleg lesz e az a kilenc honap?
Nem ismerve az otthoni helyzetett erre nem tudok valaszolni.
De biztos elerheto a cel ha sokan akarjak.
Vegul egy kerdes,Magyarorszag elmaradottabb mint Ir,Portugal,Spanyol,Gorog orszag?
Vagy felkeszuletlenebb az EU-ra mint Lengyel, Cseh,Szlovak orszagok?
Barati szeretettel Geza.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 11:45   
Hunor!

A többi között egy nagyon súlyos kérdésed van:
Lesz -e nemzeti összefogás?Kérdem én,vajon kik,miben és hol,mikor ,meddig.Jó lenne ha olvasnák a "nagyok" is ezt a kérdést bár nem hiszem hogy bármit nyomna a latba.Nagyon szeretném ha az EU-tagjai lennénk,nagyon,nagyon..de nem most még.A tőke igaz bejön de ki is megy nagyon gyorsan ha nincs profit.Márpedig itt nemsokáig lesz.

A fejek érettek a fiatalokra gondolok de a feltételek a munkaerőpiacon nem itthon vannak.Sajnos.Akkor?Az egészségügy, a nyelvtudás,a nyugdijak,az elhagyott gyönyörű falvak,elhanyagolt műemlékek....Mert szép Magyarország,gyönyörűbb mint a "nagyvilág",de nem így.Előbb még szebbé tenném olyanná mint volt.Tisztává hogy mindenki lássa:valóban gyönyörű a MI Hazánk
Valahol suttog ami nem tiszta még...hallkan
annak aki érti szó nélkül is.

Hol a jövö?----a mult az még megvan,gyakorlatilag,vagy csak a mult gyakorlata van még----.?...

Nagyon szeretném az EU tagságot de még várnék.Igaz csak én vagyok aki írom,bár a környezetemben sokaknak ez a véleménye. Mi csak a nép vagyunk,nagy multtal,sok emlékkel amit előbb a helyére kellene pakolni a szívekben főleg.

Összefogtunk:véleményünk van,gondolgodunk:vágyaink vannak és álmaink.
Lehunyom a szemem és azt álmodom az Óceánig mentem és nem szolt senki énrám.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 15:01   

"....2004 május 1-ig Magyarországnak a felkészülés mellett el kell sajátítania a tagállamként való működést is. Intézményi reformok, államapparátus építés, 1500 magyar alkalmazott EU intézményi elhelyezése, a közel 2000 db EU testület munkájába való bekapcsolódás és még hosszan lehetne sorolni..."

2004-ig mar nem sokat kell aludni. Az itt felsorolt nehany pelda meg igy altalanositva is nagy feladatnak tunik. A topikindito hozzaszolas ota mar eltelt par honap. Milyen konkret elorelepesek tortentek az intezmenyi reformok teren peldaul?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 10:09   
miert ne olvasnak? es remelem hogy olvassak mert okos ember mindenböl tanul

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 21:32   
2003-07-28 20:47, hunor:
- Kedves Hunor,

nem tartom valoszinunek, hogy a donteshozok ilyen helyekre jarnanak. Ha megis, mar sokkal okasabb lennenek es regen megvaltoztattak volna sok dolgot.

Velemenyem szerint komoly problemat fog okozni a berek EU-s normak szerinti kezelese, tovabba az erdekvedelm EU-s szinttu megszervezese.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:47   
Kozben kanyarodjunk azert az temakor eredeti temakor fele is, megpedig olajos baratunk, valoszinuleg leendo EP kepviselo kerdesehez: Elég lesz-e a hátralévő 1 év a szükséges reformokra?

Ezt kerdezte o is:

"
2004 május 1-ig Magyarországnak a felkészülés mellett el kell sajátítania a tagállamként való működést is. Intézményi reformok, államapparátus építés, 1500 magyar alkalmazott EU intézményi elhelyezése, a közel 2000 db EU testület munkájába való bekapcsolódás és még hosszan lehetne sorolni.
Ugyanakkor nemzeti sajátosságunk a halogató Pató Pál úr helyzetből hirtelen váltással és ehhez mért nagy kapkodással világra szóló teljesítmények véghezvitele.
Mit gondoltok hogyan fogunk most hajrázni? Lesz-e elég akarat és bölcsesség a szükséges nemzeti összefogáshoz? Milyen területek lesznek a legproblematikusabbak, mire kellene szerintetek több figyelmet összpontosítani?
Vigyázzatok nem kizárt, hogy válaszaitokat olvassák a döntéshozók is! "

Ti mit gondoltok?

Hunor

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:24   
2003-07-28 20:21, Kero:
- mi igaz es mi nem annak eldontese kornyezetfuggo ebben az esetben.
Nehany kanadai baratom meselt ezzel kapcsolatban egy-ket tortenetet, de Te biztos jobban megtudod itelni ezt a kerdest.
Ugyhogy semmi gond tenyleg.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:21   
2003-07-28 20:17, Oreg_Halasz:
-

Vilagon semmi gond. Csak azert korrigaltam amit irtal, mert nem volt igaz - a kanadaiak romakeperol.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:19   
2003-07-28 19:29, anri:
- Kedves Anri,

Nagyon orulok annak amit irsz. Remelem mindenki nemethonban hasonlokeppen gondol a magyarra, mint azt Te mondod.
Igy legyen.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:17   
2003-07-28 19:06, Kero:
- Kedves Kero,

Te tobbet gondolsz abba, amit en kozolni szerettem volna.
Sot, sajnos, kicsit szemelyeskedesre veszed a dolgot, amire semmi szukseg, mert nem akartam bantani senkit es remelem nem is bantottam meg senkit.
Ha igen, akkor most kerek utolag elnezest!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:29   

2003-07-28 16:06, Oreg_Halasz:
-

Szerinted a nemetek egyenrangukent kezelik a magyarokat sajat magukkal?
-
Kedves Öreg Halasz!

Mivel en is mar 32 eve Nemetorszagban elek valaszolok kerdesedre az en szemszögemböl.
Hoppa - Judit megelözött igy mondokam egyreszet törölhetem A hoszu evek soran soha nem ereztem azt hogy nemkezeltek volna egyenranguan pedig en nem a fövarosban hanem a “sporolos, es egyeb tulajdonsagokal rendelkezö svabok” között elek es nagyon jol erzem magam itt.
Nagyon sok itt a Magyar - Nemet testvervarosi (közsegi) kapcsolat. Kulturalis, spot, egyesületi es iskolai szinvonalon nagyon jol müködnek. Ezek a kölcsönös talakozasok meg közelebb hozak az embereket egymashoz.
Mint Judit is irja egy egyszerü valasz ebben a kerdesben lehetetlen amit en tapasztalok a most csatlakozo orszagok között a Magyarok elvezik a legnagyobb rokonszenvet.

Üdvözlettel anri

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:09   
2003-07-28 19:07, rigojanos:
-

Tolerancia a civilizacio alapkove. Mit akarsz mondani nyuszko?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:07   
Ugy tunik, mindannyian ugyanazon a civilizalt oldalon allunk ebben a kerdesben - tehat elfogadjuk azokat, akik masok (hiszen nekik mi is azok vagyunk), igy nem sok ertelme ezt a kerdest feszegetni, hiszen csak vita forrasa lehet.

Van sokkal relevansabb resze is az EU-ba valo beilleszkedesunknek.

Pompery Berlin:

"Mindennek persze előfeltétele a megfelelő szintű nyelvtudás, a társadalmi infrastruktúrális ismeretek az "exotikum" részéről.. "

Ezzel egyetertek; az idegen orszagban valo alapveto alkalmazkodas elofeltetele a nyelv, illetve kultura kello ismerete.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:06   
2003-07-28 18:43, Oreg_Halasz:
-
Well..well. Az a tipikus hogy a faji peldat (ciganyozas/zsidozas..etc)felhozo diszmagyar, ha beszolnak neki " ezt otthon csinald', azonnal a szemelyes szabadsagat kezdi megcsonkitva erezni..

Dehat, mindenki maskent csinalja, amint azt Presser ewwtars mar megmondotta par evtizede

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:06   
2003-07-28 18:51, bobe:
-
stimmt bobe.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:51   
hogy-hogy faji kerdes?
mert a ciganyokat szidjuk az erdelyi magyarokat leolahozzuk az 56 magyar lenezi azt aki kesobb jott az uj hazajaba erre egy jo pelda hogy egy olyan kis varosban mint Stockholm allitolag 7 magyar egyesulet van aszerint hogy mikor es honnan jött a magyar, több hozzafuznivalom nincs is

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:43   
2003-07-28 18:12, Kero:
Kedves Kero,

szivesen ertenek egyet veled, de nem tehetem.
Szerintem inkabb az a tipikus, amikor bizonyos faji kerdesek jonnek elo, rogton rasszizmusrol beszelunk.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:12   
2003-07-28 16:43, Oreg_Halasz:
-
" rosszhirunkre visszaterve, bizony volt mit elrontani, mert Kanada befogadta az allitolag uldozott magyar ciganyokat, mire azok kifosztottak (elloptak) tobb helyen amit ertek"

A kanadaik nagy atlagban a terkepen sem tudjak megmutatni MO-t, nemhogy errol tudnanak. Nincs ez a koztudatban, csak a kanadas magyar tudatban.

Az is eleg tipikus, hogy bizonyos korok itt is eletbentartjak a magukkal hozott rasszizmust.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:08   
-
"Ilyen gyulolkodes, ossze-nem-tartas egyetlen mas nemzetre sem jellemzo."

Ugyanezt mondjak a portugalok is.

Igaz nekik nincs ez a heveny kissebsegi erzesuk sem, mint amit a te irasaidbol is kiolvasok, vagy ha banatosak..hat enekelnek egy szep Fado-t, es kesz...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:05   
2003-07-28 16:43, Oreg_Halasz:
-
-
Nehéz erre egy szóval válaszolni. Ahány ember, annyi féle. Valamint tartományonként más és más a mentalitás. Ez vonatkozik a "nemzeten" belüli egymáshoz való viszonyra is. Igaz továbbá, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Berlinben élek. Ez a város hallatlanul nyitott és az egy városon belül megmutatkozó kelet-nyugatiság is szinesíti a képet. A saját tapasztalatom szerint, ha kiderül, hogy magyar vagyok, ez a beszélgető partneremet az esetek 90%-ban pozitív reakcióra készteti. Vagy nyugati és akkor emlékszik a drótátvágásra, vagy keleti és akkor évtizedeken keresztül nyugati levegő szippantásáért járt M.o-ra, amely utak NDK-s életében az izgalmat, a fénypontot jelentették.

A munkám során egy-két primitív őrültet leszámítva sose tapasztaltam bármilyen lenézést, lekezelést. Az is igaz, hogy többnyire legalább 2 nyelvvel beszéltem többet a német környezetemnél, ill. főleg olyan területen tevékenykedtem, ahol a kelet-nyugati tapasztalataimat, nyelvismeretemet tudtam kamatoztatni. Vagyis előnyben voltam.

Az engem itt körülvevő kimondottan liberális világ sokkal kevésbé idegengyűlölő, sokkal nyitottabb, mint a magyarországi átlag. Vagy a német átlag. De milyen az átlag? Mi a német átlag? Ezt senki nem tudja megmondani. Hogy milyen ellenállást, milyen esetleges lenézést/egyenrangúságot élsz meg, függ attól a környezettől, szociális rétegtől is, amelyben élsz. A mi vegyes házasságunk, az abból származó "pepita" gyerek és annak mégszínesebb iskolai, főiskolai környezete liberális. Valószínűleg 20-40 km-rel odébb egy szűkebb, kispolgáribb környzetbe ütköznék, amely más. Ezért nem tudok általánosságban felelni a kérdésedre.

Jelenleg éppen 2 orosz egytemista vendégeskedik nálunk. Egyáltalán, húsvéttól aug. végéig összesen 19 szállóvendégünk volt/van. Ebből 2 amerikai, 2 indus, 2 német, 4 orosz, a többi magyar. Az idei ú.n. "nemzetközi reggelinken" (amely ezúttal inkább kávémeghívás volt vacsorába "fulladólag") a megjelent 25 fő 12 nemzetiséget képviselt. Ez nyilván nem az átlagos német életforma. Mindenesetre ebben a nemzetközi környezetben semmi rosszabbat, gyengébbet, lenézettet nem jelent magyarnak lenni. Mert itt mindenki valami más.

A kispolgáribb, tehát bezártabb "átlagnémet" világra is inkább az jellemző, hogy talán mint exotikumra, rámcsodálkoznak, nem néznek le. Mindennek persze előfeltétele a megfelelő szintű nyelvtudás, a társadalmi infrastruktúrális ismeretek az "exotikum" részéről..

Ha már általánosságban beszélünk, akkor az előítéletek inkább élnek a törökökel, arabokkal szemben, akik ragaszkodnak vallási és társadalmi szokásaikhoz, ill. ezekből adódóan megmutatkozik egy bizonyos civilizációs különbség. "A" magyarok tapasztalatom szerint ilyesmibe nem ütköznek.

Hogy nem örülnek "nekünk" az Únióban, az szintén nem a magyarok magyarságának szól. Ugyanilyen kevéssé várják tárt karokkal a lengyeleket, szlovénokat, .... egyiket sem az oda igyekvő 10 közül. Ki-ki a közvetlen szomszédjától tart. Nem nemzeti alapon, hanem gazdasági "veszélyeztetettségi" szempontból.

Egyenrangúan kezelnek-e? Amennyiben nem, úgy hasonlóan a porosz sem kezeli egyenrangúan a bajort. Az északnémet lenézi a szászt, kineveti az osztrák dialektust, megmosolyogja a sváb zsugoriságot, stb. Ha már az előítéleteknél tartunk, a m.o-i rendőrvicceket pedig itt a keletfrizekről mesélik.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 16:43   
2003-07-28 16:24, Pompéry Berlin:
-
-
Kedves Pompéry Berlin,

Szamomra nagyon szep es kedves Kanadaban halaszgatok. Idonkent megfordulok MO-n is, de az mar egyre kevesebb oromet okoz szamomra, sajnos.

Toronto, nepesseget tekintve hasonlo nagysagu mint BP, talan 1/2 millioval tobben elunk itt.
Legutobb mikor MO-ra latogattam, olyan eroszakossagot tapasztaltam a kozlekedesben, de sajnos majdnem mindenben, hogy egeszen megremultem.
A TV reklamok hihetetlen eroszakossak szinten.
Barataimmal beszelgetve sokan nem igazan erzik jol magukat az ohazaban, de nem mernek lepni.
A rosszhirunkre visszaterve, bizony volt mit elrontani, mert Kanada befogadta az allitolag uldozott magyar ciganyokat, mire azok kifosztottak (elloptak) tobb helyen amit ertek. Ez errefele teljesen szokatlan.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 16:24   
-
Kedves Öreg Halász,

ami a gyűlölködést kint és bent illeti, teljesen igazat adok Neked. Erről szólt júl. 1-i írásom is:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=101

Ha viszont az elrontott "jó hírünket" veszem, nos, úgy gondolom, hogy ez nem annyira rémes. Először is azért,mert világviszonylatban alig volt/van bármilyen hírünk is. A legtöbb hazánkfia hajlamos arra, hogy magyar szemüvegen keresztül szemlélje a világot. Pontosan nem tudom, hány nemzetállam van a földgolyón, de ebben a 100 és 200 közé tehető létszámban Magyarország annyira jelentéktelen, hogy a mi hírnevünkkel a kutya sem törődik. Ezért aligha lehet azt nagyon elrontani, mert alapjában véve nem jellemző. Sajna, de így van. Ebben az a jó, hogy a belső torzsalkodásról sem igen tud a világ. Ezt tapasztalom napi beszélgetéseim során, amikor a kevés és két kézen megszámolható magyar helyzetet ismerő lényen kívül hosszú előadást kell tartanom, ha meg akarom értetni valakivel, hogy mit jelent M.o.-on a mindenkor kormányváltás - immáron negyedszer.

Polititkai elemző körökben persze elhangzik némi kritika gyűlölködés és árok ügyben, de ez - legalább itt Németországban - nem-igen jut el a köztudatba. A köztudat még a 89-es drótátvágásnál tart. Az pozitív megítélést kölcsönzött nekünk. A többinek, ami azóta történt, nincs német vagy nemzetközi vonatkozása, ezért arról alig tudósÍtanak.

Ettől persze teljesen független, hogy mi érhető el egy év alatt potenciálisan és ezt a torzsalkodás mennyiben befolyásolja. Utóbbi sajnos nagyon is.

Érdekelne, hogy Te, Öreg Halász, hol veted ki a hálódat. Profilodból ez nem derül ki.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 16:06   
2003-07-27 15:29, Kero:

Optimizmus es realizmus ket kulonbozo dolog.
Nem mondom, hogy a magyar kevesebb masnal, de ettol meg nem leszunk elfogadottabbak a vilagban, sajnos.
Koszonheto sok olyan honfitarsunknak, akik a "jo" hirunket elrontottak.
Ha valaki nezi a mai magyar televeziot, elkepeszto milyen atpolitizalt vilagot lat. Ilyen gyulolkodes, ossze-nem-tartas egyetlen mas nemzetre sem jellemzo.
Sajnos, mindent magunknak koszonhetun.
USAban es Kanadaban sem jobbak a magyarok, mint az ohazaban, sajnos.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó