2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> ÉLET EUrópában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-01 19:30   
2017-04-01 08:30, jozsefgaal:

"Nekem tetszik."

Nekem is. -Jó elgondolás, összehangolt munka,-még esöben is.

jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-01 08:30   
2017-02-18 22:20, jozsefgaal:
-

Ez a videó a holland A12-es autópályán készült május 20-i hétvégén, ahol a munkások egy hétvége alatt raktak be egy hetven méter hosszú alagutat a sztráda alá.

Hajrá Magyar Közút.

https://www.youtube.com/watch?v=DEa9jrkQm0c
-
Valakiknek nem tetszett a videó,ezért megszüntették.
Nekem tetszik.

https://www.youtube.com/watch?v=btOE0rcKDC0

jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-02-25 20:05   
Kátyúzás Németországban.
https://www.youtube.com/watch?v=PaEuMHbiKGk

jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-02-19 11:42   
Ha ilyen táblát látsz vezess lassabban,vagy
vegyél terepjárót.
http://www.dimenziodekoracio.hu/?oldal=2&kat=99&termek=2286

Kátyúzás Vácon.
https://www.youtube.com/watch?v=gXRVMystq6E

Kátyúzás az Ady utcán.
https://www.youtube.com/watch?v=JWJxHKvmVkc

Hihetetlen. A csatornafedél szintben van az úttal.Hol vannak a többiek?
https://www.youtube.com/watch?v=c7cntKy3Su4

https://www.youtube.com/watch?v=W6fyWFzQvYo

jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-02-18 22:20   

Ez a videó a holland A12-es autópályán készült május 20-i hétvégén, ahol a munkások egy hétvége alatt raktak be egy hetven méter hosszú alagutat a sztráda alá.

Hajrá Magyar Közút.

https://www.youtube.com/watch?v=DEa9jrkQm0c

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-03 14:27   
Most egy hónapot töltök az alpesi hazában és ma a fürdőben már elbeszélgettem egy zürichi házaspárral, a winterthuri mecset miatt, ahol az imam gyilkosságra szólított fel és nagysokára a rendőrség átnézte mi a helyzet, ogy fegyvereket raktároznak e ott, mint Jeruzsálemben a Templomhegyen. Túl későn ébredtek fel a hatóságok, ez volt a svájciak véleménye, ami még sokkal fokozottabban mondható Németországra, ahol még ma sem ébredtek fel. Sajnos a svájci miniszter az EU-s megbeszélésről visszatérve annyit mondott, hogy kegyes volt az EU velünk....hááááát!!!!Tartsa meg a kegyeit magának!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-23 09:16   
2016-10-23 08:22, Fredi:
-

Kedves Frédi!
Igazságod van, írom felvidéki nagyanyám szavaival, mégpedig mindenben. Nekem is világos, hogy Europa destabiliálása a cél, amihez sok sok pénz kellett. A bevándorlók kezében a plakát, hogy ők Merkel vendégei és jogaik teljes leltára erről tanúskodik.
A barom adófizetők betegpénztári tartaléka már elúszott,olvastam egy másik német hírben, következménye az lesz, hogy meg kell emelni a díjakat.Mellesleg egy hosszú élet munkája után Magyarországon örüljön akinek megközelíti a 600 eurót a nyugdíja, mert ez magasnak számít. Inkább jellemző a létminimum, ami 250 eurót tesz ki. Ebből légy szolidáris, mert jön az EU és megszid.

-

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-23 08:22   
Kedves Györgyi!
Igazán nem tartozom azok közé, akik rajonganak Angela Merkel kancellár asszonyért, söt alig várom, hogy leszavazzuk, de az igazság kedvéért hadd tisttázzuk, hogy sem a 2000€-os segély, sem pedig a berendezett ház, nem volt soha igérete. Nagyon sok becsületesen dolgozó német bruttó fizetése sem éri el a 2000 eurót, hogy a munkanélküli segélyröl ne is beszéljünk. Ami pedig a berendezett házat illeti az esetleg Grimm meséiben jöhet számba. Az illetö migráns uriember információi valószínüleg a bulvársajtóból, vagy pedig azon sötét háttérérdekcsoportoktól származnak, akik érdekeltek abban, hogy destabilizálják Európát. Végül kérdésedre, hogy ki fizet mindent, az nem gond. Itt vagyunk mi barom adófizetök, mi majd kifizetünk mindent!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-22 16:13   
Egy afrikai bevándorló Merkelt az UN bíróság elé állítaná, hogy hamis ígéretekkel őket veszélyes útra csalta. Nem kaptak a 2000eurós munkanélküli segélyből és családi házat sem, ehelyett kegyelem kenyéren egy sportcsarnokba lettek szállásolva embertelen körülmények közt. Lehet ma fütyülőkoncertet rendezni Orbán ellen, de előbb válaszolni a kérdésre:
ki fizette volna ki a kényszerbetelepítettek munkanélküli bérét és igényesen berendezett házát?
Lehet tovább hőbörögni a kerítés miatt, de én inkább elgondolkodnék.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-20 05:40   

Igen érdekes cikket olvastam, a dán nemzeti bank így látja:

“Important facts on refugees and economy. By: Nicolai Sennels. Seven out of 10 refugees do not know the Western alphabet. Only two percent ...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-18 12:20   
2016-05-18 12:16, Tessényi Györgyi:
-
Kár, hogy ezt a török utcákon készült interjút nem mutatják meg mindenhol, ahol a migránsok beilleszkedését lehetségesnek tartják. A dán nemzeti bank számításait is tudatni kéne, miszerint a költségek mértéke minden elképzelhetőt felülhalad.
“Important facts on refugees and economy
By: Nicolai Sennels
https://www.facebook.com/webeskoret/videos/581423445358997/
-

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-03 16:59   
Na igen. Egyáltalán elolvasta amit aláírt?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-03 09:47   
2012-04-02 17:02, Fredi:

Frédi, én ezt egy kicsit másképpen látom.
Mindkét államfö a politika illetve a politikusok áldozata. Nem ök akartak maradni, hanem az öket hatalomra emelt miniszterelnököknek állt érdekükben, hogy védencük, aki pro forma az elsö ember az országban, sokáig hivatalban maradjon. Így nem volt gond az általuk hozott törvényeket az államfövel jóváhagyatni.
Schmitt Pál másfél éves tevékenysége abból állt, hogy e rövid idö alatt 360 törvényt és egy alkotmányt írt alá anélkül, hogy egyet is megkérdöjelezett volna.

A mindenkori kormánynak lehet, hogy egy ilyen államfö jó, de a nemzetnek biztosan nem.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-02 17:02   
Úgy tűnik tömegsporttá kezd válni az európai államelnökök lemondássa,miután magukat lejáratták. Igaz amerikai elnökök (nem a mostanira gondolok) is szokták magukat alaposan kompromittálni, de ott nem divat a lemondás. Persze a két lemondott európai sem igen ismeri a szégyenérzetet, inkább a nagy nyomás hatására mondott le.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-13 07:54   
Már itt, lásd a fejleményeket a Tisztelt Szerkesztőség! témakör Vélemények c. topikjában...

Hunor

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-12 22:54   
2010-10-12 22:20, manon:
-
Ugyanez megy a német fórumon is

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-12 22:20   
2010-10-12 21:25, Erazs:

Biztos klassz a házad! Erazs Föleg ha hozzáteszed nekik mennyit fizetsz érte havonta
A holland fórum most tele van, segítsünk olcsó szobát keresni, lehetöleg kaució nélkül és inkább ingyen! mert ne gazdagodjon már meg a tulaj ö rajtuk !
Egy kattintással 30 kiadó szobát találtam, de aztán rájöttem, ha az illetö beszéli a nyelvet, akkor ö is talál. Hát tanuljon elöször egy kicsit.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-12 21:25   
Hát nekem is mondták már Magyarországon, hogy biztos klassz a házunk.

Aztán felvilágosítottam, hogy bérlakás
de ha kb. még 100 évig melózom, talán lesz ház is

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 20:13   
Milyen furcsa elképesködészük vannak még mindig a magyaroknak a nyugatról, hogy ott minden jó, ott minden problémájuk megoldódnakk és utána a böségben probléma nélkül élhetnek. Annakidején, amikor utam Ausztriából Németországba vezetett (1956 decemberében) egyesek egész komolyan mesélték, hogy ott aztán mindenki fog egy Volkswagent kapni.

Ideje lenne már egy kicsit jobban körülnézni és megérteni a manapi realitásokat. Ma is lehet megfigyelni a MONon a különbözö munkakeresés, kiköltözkedés stb beírásokban ezeket a furcsa elvárásokat.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 13:17   
Nálam olyan is volt, hogy otthon voltam épphogy megszületett kisfiammal, és felhívott egy osztálytársam, - akivel nem is igazán voltam jóban és kb. 2-3 éve nem is hallottam róla semmit - hogy tudok-e munkát. Nem is neki kell, hanem egy ismerös ismerösének. Mondtam, hogy amit tehetek, hogy kivágom az újsághirdetéseket és elküldöm postán. (Akkor még számítógépem sem volt, nemhogy internetem.)
Persze a csalódottság tükrözödött a hangján.Ettöl függetlenül elküldtem a kivágott újsághirdetéseket. Mindenesetre ö legalább nem mondta, hogy hívjam már vissza, mert nincs pénze...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 01:13   
2010-10-10 22:43, Erazs:
-

(Elözmény a Németország --> Rosenheim - rovatban.)

Lehet, hogy én gyárilag gonosz vagyok, de az is lehet, hogy csak azért nem esem manapság ilyen hibába, - t.i., hogy pénzt, fáradtságot nem kímélve igyekeznék honfitársaimnak munkát keresni, közvetítetni, mint azt egyes önzetlen MON-kollégáim teszik - mert 35 éve élek itt.

Legutóbb az unokahugomat rettentettem el azzal, hogy megmondtam, ne általában várjon bármit, hanem foglalja össze, hogy mit tud és mit akarna csinálni. 3 nyelven beszélö idegennyelvü levelezöi végzettséggel (ez utóbbira itt nincs kereslet, mert mindenki maga írja a leveleit), szóval a diploma ellenére sem lehetett belöle ezt a minimumot kiszedni. Manapság egy m.o-i munkakereséshez is szükségeltetik legalább ennyi.

Hogy mit akarna mégis csinálni: bébiszittertöl fordításig, azt konkrét kérdésre sem volt hajlandó elárulni. De én viszont minden esetre nézzek körül az itteni ismeretségemben, esetleg a berlini magyar kultúrközpontban, az egyháznál (?), ... És mert támpont nélkül nem teszem, gonosz rokon vagyok, aki nem empatikus, csak a saját millióit gyüjti. Így, szó szerint. (Legfeljebb ötletmilliomosnak vallhatom magam. ) Végül nem tudtam, hogy nevessek-e vagy elsírjam magam ennyi rosszindulat,tehetetlenség, egyben követelödzö hajlam láttán.

Petersen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-17 11:38   
2006-09-04 20:23, amadeus:

Fantasztikus kis irás... Most én is elmerengtem.
Ugyanezt éreztem, amikor először voltam Németországban... Mondjuk én úgy 2004 tájékán, de nekem akkor is csoda volt minden.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 19:53   
2006-09-13 22:05, amadeus:
-
2006-09-04 21:18, Zuloaga:

-
Hosszú-hosszú idö után néztem be errefelé, ezért örültem meg különösen a Zuloaga- névnek. Sajnos,a dátum megmagyarázott mindent: rég volt már....Mi van vele?

Meg a Zsusza beirása is itt....

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-13 22:05   
2006-09-04 21:18, Zuloaga:

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 21:18   
2006-09-04 20:23, amadeus:

Chapeau.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 20:23   
Elmerengek...

Ma van 30 éve, hogy Stuttgartban leszálltam a vonatról.

Az, hogy egyáltalán felülhettem rá, csodával határos.
Magyarország 1976...nem volt mindennapos dolog, hogy egy 22 éves fiatalember nyugati útlevelet kapott.
Igaz, „Kiváló KISZ-aktivista“ kitüntetésem megalapozta a belém vetett bizalmat..micsoda bolond idök voltak, Istenem!

Leszálltam tehát Stuttgartban, 50 Márkával a zsebemben, és nem éreztem semmit.

Egyszerüen csak nyitott szájjal bámultam a reklámokat, a kirakatokat, az autókat (még a teherautók is Mercédesböl voltak!!) és föleg az embereket.

Külsöleg semmiben sem különböztek a pestiektöl, de valahogy éreztem, hogy nem egészen olyanok.
Valószínüleg csak beképzeltem magamnak, de melegen, bátorítóan néztek rám, mintha tudták volna: ez a vonat többé már nem megy vissza.

Ezt érezhette az az apáca is, aki egy szendvicset, egy kávét és egy magyar nyelvü egyházi lapot nyomott a kezembe.

(Akkor még nem tudtam, hogy ebböl az egyesületböl egyszer ki fogok lépni, egyszerüen jólesett a gesztus.)

Pár hét múlva ideiglenes igazolványom, munkavállalási engedélyem, munkám, saját kis bútorozott padlásszobám volt.

Azóta eltelt 30 év…

Igazolványom már nem ideiglenes, munkavállalási engedély nem kell, munkám van, lakásom is bútorozott.

A reklámokat, a kirakatokat, az autókat már nem bámulom. Az embereket sem.

Tulajdonképpen mi változott?

Semmi.

Én változtam.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 10:36   
2006-04-28 22:32, DECOTEXT:
-
A Te lányodat nem Franciskának hivják és a BS egyetemre járt informatika és szociológia szakra?
Mert ha igen akkor ismerem, néha összefutottam vele az egyetemen!

DECOTEXT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-28 22:32   
2006-04-26 13:18, krimhylda:
Hogy lehet az EU-ban élve megmaradni magyarnak, de teljesen beilleszkedni annak az országnak a mindennapjaiban, ahol történetesen élünk?

TERMÉSZETESEN LEHET ÉS NAGYON KÖNNYŰ!
SAJNOS MA OTTHON NAGYON ELHARAPODZTAK A NACIONALISTA NÉZETEK. EZEK A KIKAPÁSOK NEM, HOGY ERŐSITIK INKÁBB GYENGITIK A NEMZETI HOVATARTOZÁS ÉRZÉSÉT MERT PL. ÉN NAGYON SZÉGYENLEM MAGAM HA HALLOM, HOGY A VAJDASÁGI MAGYAROKAT VERIK, UGYANAKKOR MINT KISEBBSÉG KÜLÖN JOGOKAT KÖVETELNEK.....!

NEM AZ MARAD MAGYAR AKI, VERI A MELLÉT ÉS KÖVETEL!! MAGYARNAK MARADNI, EGY BELSŐ ÉRZÉS, EGY BELSŐ BÜSZKESÉG ÉS NEM MÁSOK ROVÁSÁRA KELL MAGYARSÁGUNKAT BIZONYITANI!

UI: én 17. éve élek külföldön, magyarul gondolkozom, de a környezetemhez alkalmazkodom. Csak igy tudtam 2 gyermekemnek sokat továbbadni a magyar kultúránkból úgy, hogy imádnak haza járni mai is, pedig már 25 és 27 évesek és a fiam német katona tiszt, a lányomnak mexicói férje van, aki szintén imád Magyarországra járni!

(Jegyzem mindkét gyerekem 4 nyelven beszél s csak én tudok egy idegen nyelvet!)

Igy lettek magyar európaiak, akik büszkén képviselik az egész világon a magyarságot, akár hol is élnek, vagy dolgoznak!

EZ CSAK IGY MŰKÖDIK !!!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-27 06:08   
krimhylda 2006-04-26 13:18

Szerintem egy egészséges, felnőtt embernél ez csak akkor okozhat gondot, ha nem szabad akaratából tartozkodik a magyar nyelvterülettől távol.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 17:33   
2006-04-26 13:18, krimhylda:
-
Alkati kérdés. Persze múlik a környezeten is. Nekem alkatilag és környezetileg is (Berlinben élek) sikerült. Ha az ember tudatosan feltérképezi, számbaveszi a különbségeket és annak okait, akkor könnyebb. Ezt megtettem (lásd http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1354&forum=4 - 2004-03-09 - német-magyar vonatkozásban
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1345&forum=60&start=30 - 2004-03-09) - forditva
Itt pedig több rovatot is találsz beilleszkedés, alkalmazkodás, honvágy, stb. témakörben.
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=75&4426

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó