2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Izrael >> Üdv mindenkinek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-04 11:45   
Megújult a Hitachdut Ole Hungaria honlapja
http://www.olehungaria.org

Tel Avivban megalakult a Moadon Hungary http://moadon.myisrael.info/
Minden hónap utolsó vasárnapján találkozó 19:00-tól a rehov Bilu 39. sz. alatt, a Latin Amerika Bibliotékában.

Krixtee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-27 13:54   
Üdv Bp-ről!

Úgy áll a helyzet,hogy április környékén ki tudnék menni Kibuc-ba A Kineret tó környékére.
Szerintetek van félni valóm egyedül (lány vagyok )elindulni? Vagy keressek addig társat??

Ha valaki velem jönne jelezzen.

Krixtee@freemail.hu

Köszi.

Minden jót mindenkinek!!!

SzaboGabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 19:35   
SZia mindenkinek,ez az elso levelem,mivelhogy csak most talaltam ra erre a MON-ra .Most eppen-6 eve - gyesen vagyok, ha lenne ilyen intezmeny errefele, vagyis gyerekeimet nevelem foallasban.Pardesz -Hannan lakunk, szivesen felvennem a kapcsolatot a kornyeken elo kisgyerekes csaladokkal.Termeszetesen a tagabbi kornyekrol is, akarhonnan Izraelbol.Erdeklodessel varnam meg kornyezetvedelemmel foglalkozo magyarok levelet is.Mi magunk allatbolondok vagyunk....nununeni

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 14:17   
Kedves Avokado:

Orulok, hogy ujra latlak itt koztunk. Nagyon hianyoltunk es aggodalommal gondoltunk Rad. A jovoben jelentkezz tobbszor.

Udvozlettel,
Valeria

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 21:39   
Eloszor is SANA TOVA Mindenkinek!

Orommel olvastam soraitokat,s talan sorban irnek Mindenkinek,a sajat temajaval kapcsolatban.

Szerbusz Valeria!

Sajnos,nincs rendben minden.Teljes leterheltsegnek es meg azon is tul vagyok igenybe veve,de allom a sarat sikeresen!-egeszsegesen!Ezert sem jutok a kompjuteremhez,de Uj Evre muszaj volt *beszoknom*.

Baratsaggal
Avokado

Legy udvozolve es koszontve kozottunk Edit!
-s akkor megkerdeznem,hogy hol tartozkodol mostanabanSalom Neked
Avokado

Szerbusz *Hidvegi* anyuka!

Leanyod kibucban dolgozna? Tudni kell,hogy a kibucokat a kulonbozo/jobb,bal es kozep/mozgalmak hoztak eletre! Igy ha valaki ott akar onkenteskent dolgozni,akkor valamelyik mozgalmon keresztul tud bejutni.
Pl,4o-es,5o-es evekben alakulo kibucok a Hanoar Hacioni;a Somer Hacair:a Betar:stb mozgalmakon keresztul toboroztak tagjaikat.

A magyarok reszere van egy szervezet Tel-Avivban a HUNGARY OLE /HOH/ 64162 POB.16624 Israel/Ibn-Gvirol 76/
E-mail;olehungaria@yahoo.com
Fax;oo972-o3-6095-937/Bar Joel=Kandel Laci/

Kerdeseddel fordulj Hozzajuk,s erdembeli valaszt fogsz kapni.

Udvozlettel
Avokado

Salom Laky!
Qirjat Bialikban laksz?Joffi!-de valami bovebbet megis kellene magadrol irni...
Szerbusz
Avokado

Nea!-Orulunk,hogy megerkeztel irasodon keresztul!
A magyarokkal,a mar emlitett cimen Te is felveheted a kapcsolatot.
Mazal Tov!/Sok szerencset!/
Avokado

Nea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 18:58   
Üdv Mindenkinek!

23 éves budapesti lány vagyok, és szívesen leveleznék Izraelben élő magyarokkal, minthogy már évek óta vonz ez a föld, különösen is Jeruzsálem

Ha valakinek van kedve írni nekem, levelét nagy örömmel várom címemre:

delphineenihpled@yahoo.com

Szeretettel:

Nea

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 23:17   
Kedves Izraeli honfitarsak.
szeretnek egy kerest, ha valaki tudna segiteni megtalalni egy hölgy telefonszamat.
Tiberiasban a Hot Spring-ben dolgozott shiatsu fele maszirozassal.Gal Hay nak hivtak.Egy közeli moshavban lakott, ha jol emlekszem Mosav Arbel volt a neve.
En is dolgoztam ott mint gyogytornasz svedorszagbol,kulömbözö periodikusokban 1996 es 1999 között.Talalkoztam eleg sok magyarral is. Ha valaki megtudna nekem kuldeni Gal telefon, esetleg e-mail cimet nagyon örulnek neki.
udvözlettel janos,
alias gyogytorna

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 00:30   
Tamaskam!
A fene erti ezt de amikor en kuldtem neked emailt, mindegyik visszajott, valami megjegyzessel, amit talan nem ertek meg eleg pontosan?
En meg egy ures levelet kuldtem volna neked?
Mit szerencsetlenkedek?
De az en cimem az jo mukodik: gaboregi@hotmail.com

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 00:40   
Barat Tamas! nem jo ez az email? Csodalkoztam volna hogy ha jo lett volna?
valami mas emailen valtottunk leveleket? Ugye? Na majd csak megirod, ha valoban valaszt varsz tolem a kerdeseidre?
szia Edit.

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 00:38   
Szia Laky!
Mi is ott jartuk az ulpant!
es ha felhivod a Magyar Kovetseget,(03-546-68-66) akkor biztosan megadjak neked a Magyar Haz? ha jol emlekszem a nevere, telefonszamait.
De sok jora ne szamits! Mert csak ugyanugy ahogy barhol a vilagon abban a Tel Aviv Magyar kozossegben sem minden tokeletes.
De hatha valtoztak azalatt az egy ev alatt a korulmenyek amiota mi eljottunk?Soha nem lehet tudni!

laky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 15:56   
Hello! Jelenleg Qiryat Bialikban tartozkodom pontosabban itt dolgozom. Tudtok valami magyar kozossegrol erre? Talan hasznos lenne egy telefonszam vagy valamilyen elerhetoseg. Koszonettel elore is.

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 05:34   
Tamaskam!
Biztosan nagyon oregszem mar, vagy a fene tudja, nem tudom melyik igen nagyon kedves olvasom lehetsz?
Kijottunk egy kicsit mert muszaly hogy elkezdjek vegre angolul beszelni! Namost ha addig maradnom kell, akkor meg maradok egy darabig, de azert mar legalabb megertem ezt azt ha szolnak hozzam!
Ugyhogy mondd meg mire lennel kivancsi? es termeszetesen adom az emailemet, hatha nem nyilvanos oldalon akarsz velem csevereszni!?
email: gaboregi@hotmail.com

barát  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 22:25   
2004-08-11 02:49, Gabor Edit:
-
Szia Kedves Edit!

Tamás vagyok Bécsböl, akivel már párszor váltottál mailt és mielött eljöttetek Aradról is irtál! Könyvet is küldtél! Hol laktok most? Ott jobb? Válaszolj kérlek!
mumududu@networld.at
Szia Tamás

hidvegi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 09:21   
"Uj ember" vagyok itt, és nagy érdeklődéssel várom bárkinek a válaszát. Lányom 24 éves, nyáron Izraelben töltött 1 hónapot és nagyon vissza szeretne menni, ezt szervezi azóta. Eddig kulturális területen, szinháznál dolgozott, kommunikáció-magyar szakra jár Pesten, de most emiatt halasztást kért. Valószinű hamarosan indul valamelyik kibucba, azt persze nem tudja pontosan hova. Igazából tanulni is szeretne nyelvet, /angolul nem tökéletesen, de beszél, tud/, ill. az ország történelmét, kulturáját, vallását. Mint anya természetesen a nagy ismeretlentől aggódom, féltem.
Szivesen meghallgatnám, elolvasnám tapasztalataitokat, tanácsaitokat mielőtt indul, hogy hova, hogyan ....Hol, hogyan tanulhatna is, mit,hol, hogyan érdemes?
Remélem hamarosan jön válasz tőletek! Előre is köszönöm.Sziasztok

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 02:49   
szerbusztok mindenkinek!
Shabat Shalom!

Gondoltam akar elotte vagyunk akar majd mindjart jon a kovetkezo addig is kivanok mindenkinek.

Szoval En egy vadonatuj vagyok itt nalatok, remelem nem zavarok!?
Habar most pillanatnyilag nem vagyunk otthon, eljottunk egy kis hideget tapasztalni, de elotte Aradon laktunk a Holt tengernel, vagy 8 evig!
es miutan nalam azt soha nem lehet tudni mikor megyek?vagy esetleg mikor jottok?
Jo ha kapcsolatban vagyunk? Nemigaz?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-17 16:27   
Kedves Avokado:

Mar regen nem jartal koztunk. Remelem, hogy minden rendben van nalatok!!!

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 16:26   
Szerbusz Aliz!
Szeretettel köszöntünk!Ha már tájékozódtál,akkor tudsz kérdéseket is feltenni,ugy hogy várjuk ujbóli jelentkezésedet.
Üdvözlettel
Avokado

tsaliz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 10:04   
Szeretettel üdvözlök mindenkit, mint új látogató ezen a helyen és egyáltalán,mint netező. Most ismerkedem ezzel a dologgal, mindenkivel szívesen beszélgetek bármilyen támában.Aliz Budapestről.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 00:04   
2004-01-21 18:34, [ISR]Bence:
-
en Izraelben, Hod-Hasharon bol vagyok es ti?
-
SALOM Neked!

Mi kibuc NICANIM-ban élünk,7 km-re a tengerparttól és 5O km-re Tel-Avivtól,Asdód és Askelon városai között.

LEHITRAOT

[ISR]Bence  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:34   
en Izraelben, Hod-Hasharon bol vagyok es ti?

[ISR]Bence  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:31   
sziasztok

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-03 17:46   
A cikk az Új Keletben jelent meg Dán Ofry főszerkesztő tollából:
Az érem másik oldala cimmel.
Szaud Arábia televiziójában nemrégiben interjút készitettek egy Baszmalla nevű,mindőssze hároméves gyermekkel:Szó szerint idézzűk:
- Baszmalla,ismered a zsidókat?
- Igen.
- Szereted őket?
- Nem.
- Miért nem?
- Mert...
- Nos hát,miért nem?
- Mert majmok és disznók.
- Ki mondta ezt?
- A mi Istenűnk.
- Hol mondta?
- A Koránban.

Ugye hogy a gyerekek nevelésével kezdődik minden?
Avokado

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-12 22:39   
2003-10-05 17:40, bobson:
-
mi a helyzet most izraelben?

-
Kedves bobson!

Pl,ami aktuális,hogy feltették a mezuzát Izrael és a Közel-Kelet legmagasabb épületére.
Csak 3 hónap múlva fejezik be a "Migdál Mose Áviv"/Mose Áviv felhőkarcoló/épitését,de a külügyminiszter és a két országos főrabbi már résztvett a mezuzák felszerelési szertartásán és ugyanakkor felavatták a hetven emeletes épitmény templomát is.
A 252 méter magas toronyépület nemcsak Izrael,de a Közel-Kelet legmagasabb épülete is,amelyben 24 lift müködik majd,másodpercenként hét méter gyorsasággal.
Október 31-én első alkalommal kerül sor a lépcsőkőn való versenyfutásra.A "Maraton" 1142 LÉPCSŐ MEGMÁSZÁT jelenti az Azriéli toronyban.Eddig 200 versenyzőt választottak kia többezer jelentkező közül.

Avokado

bobson  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-05 17:40   
mi a helyzet most izraelben?

bobson  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-05 17:37   
üdv mindenkinek magyarországról, kiskunhalas városából! Örülök, hogy bekapcsolódhatok a beszélgetésbe.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 00:15   
Kedves "pschw" Laci- ajanlassod jol jonne legy szives kukantsal at a :"Zsidó kultúráról, hagyományokról, szokásokról" -topikhoz es masok is akik ot elnek es hajlandok meselni az ot elesrol.varunk par valaszt ot

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 00:11   
En is udvozolom az itt jarokat Seattlebol szeretettel.En igazan nem sokat tudok az ottanni eletrol, pedig szulovarosomban, Nagybanyan, sok magyar zsidokat ismertem es ma mar nincsenek ott mind Izraelben vannak csak kapcsolatunk evek ota megszakat. Akor meg nem volt internet es a levelezes nem jott at.En mindig tiszteltem es mai napig is tisztelem a zsidokat.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 18:41   
A grafit bombat hasznaltak Kosovoban is.. sok karos hatasa van az egeszsegre is..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 23:22   
Azt hiszem, tudom az Öbölháborúról, amit itt az USÁban tudni lehet. Talán kicsit többet is.
Észrevettem, mostanság Washington a kulisszák előtt nagyon szőrmentén kezeli Sziriát. Gondolom, Asszádfiú igért valamit.
Mindjárt megnézem az Irakkal kapcsolatos eszmecserét.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 00:54   
Kedves kaytee!
Hat jo,vagjunk a kozepebe:de akkor egy kerdessel felelnek.Emlekszel-e az 1991-es Obol-haborura?-s tudod-e,hogy akkor Izrael,miert folytatott onmegtartoztatott politikat?-S mit tudsz Szaddamrol? A feleletek fenyeben jobban fogok tudni egy kis tajekoztatast adni.Rendben?Szia.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó