2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyartanulás, ösztöndíjak
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-24 07:17   
2013-01-25 15:47, perec:
-

Szia Perec!

"Például a keretszámokból ítélve feltehetőleg már megvannak a kapcsolatok a külföldi magyar közösségekkel, és a pályázat kiírói megbeszélték velük, hogy van igény és hajlandóság a magyar közösségszervező fiatalok látogatására? Mert ha ez az előkészítés nincs meg, akkor egész más az alaphelyzet."

Megvan, eddig több szervezettől hallottam, hogy ők lesznek az adott fiatalok fogadói, vagyis nem "csak úgy" mennek, és lesz, ami lesz.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-24 07:15   
2013-01-25 23:35, bobe:
-

Öszinten? nekem ez büzlik.
Ezt a mondatot szeretném ha megmagyaraznatok:
"Célunk az, hogy kiépüljön a külhoni magyar közösségeknek egy olyan intézményrendszere, amely az egyének és közösségek integrációja révén hozzájárul a magyar önazonosság és a magyar nemzet összetartozásának erősítéséhez"
-

Pont én is ezt szúrtam ki az ezzel kapcsolatos viták során, szerintem ez eléggé egyértelmű: olyan átfogó (csúcs-) szervezet kiépítése, mely lefedi a nyugati magyar közösségeket.

Hunor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-26 21:10   
Persze, csak őszintén érdemes.
Kérdéseimmel arra próbáltam rámutatni, hogy fontos információ hiányzik ahhoz, hogy világos legyen, miről is van itt szó. A jogászok ezt úgy hívják, hogy az ártatlanság vélelme, azaz ártatlan, amíg bizonyítottan nem bűnös.
Na de lehet, hogy csak én vagyok a naiv. Ha a "kiépülést" nézzük ebben a mondatban amit idézel, akkor elég valószínű.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-25 23:35   
Öszinten? nekem ez büzlik.
Ezt a mondatot szeretném ha megmagyaraznatok:
"Célunk az, hogy kiépüljön a külhoni magyar közösségeknek egy olyan intézményrendszere, amely az egyének és közösségek integrációja révén hozzájárul a magyar önazonosság és a magyar nemzet összetartozásának erősítéséhez"

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-25 15:47   
2013-01-21 16:21, poe:
-
Nyelvtudás, hagyományőrzés elvileg OK, de van itt egynéhány fontos részlet, ami számomra nem világos.
Például a keretszámokból ítélve feltehetőleg már megvannak a kapcsolatok a külföldi magyar közösségekkel, és a pályázat kiírói megbeszélték velük, hogy van igény és hajlandóság a magyar közösségszervező fiatalok látogatására? Mert ha ez az előkészítés nincs meg, akkor egész más az alaphelyzet.
Másrészt ha olyan fiatal kerül oda, aki egyáltalán nem ismeri a helyi feltételeket, az ország kultúráját, sem a közösséget magát, akkor megint csak nehéz dolga lehet.
És mi lesz a néhány hónapos tartózkodás után? Az az elgondolás, hogy helyiek majd átveszik a stafétabotot?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-21 16:21   
Hallott valaki a Kőrösi Csoma Sándor pályázatról?
Ha nem, itt meg lehet nézni.

Nektek mi a véleményetek?

adrienne07  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-01 10:13   
Sziasztok!

Magyarországon lehetőség van arra, hogy a nyugati szórványban élő, magyar származású 18 - 35 év közötti fiatalok egy évet ösztöndíjjal hungarológiai képzésben vegyenek részt a Balassi Intézetben. Egészen a kezdő szinttől, haladóig lehet magyart tanulni, magyar helyesírást, szövegértést, olvasást és magyarságismereti tárgyakat -néprajz, történelem, irodalom, művészettörténet, földrajz stb. - tanulni, valamint kulturális programokon, kirándulásokon keresztül iemerkedni a "gyökerekkel". Az ösztöndíj összege nem túl magas, de nagyon szép a szállás a kollégiumban, és a tanítás díját az ösztöndíj tartalmazza.
A honlap: www.bbi.hu

Hosszú évek óta az intézetben tanítok, és 2000. óta dolgozom ebben a programban, részt vettem a a tanterv összeállításában is, jól ismerem, ezért szívemből ajánlom, valamint ha ismerősötök Magyarországon gyakorlott magyartanárt keres, tudjatok róla, hogy sok éves tapasztalattal magánórákat is adnék.

adrienne07

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó