2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MagyarOnline.net Vendégek >> Vitafórum - Pekár István, a Duna Televízió elnöke
Új topik indítása  
 Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 02:04   
vartam a valaszt, nem kaptam, nem kerdek semmit.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-11 11:38   
Tisztelt Pekar ur,

vica üzenetéhez csatlakozom,mivel két hölgy-bemondó valóban olyan orrhangon beszél,amit nem lehet nem meghallani.Igy komikusnak teszik ki a szép magyar beszédet s ez külföldön sokszorosan hat. Szégyen, s mivel rendszeresen nézzük a Duna Tv bizonyos adásait,igy ujból és ujból átéljük...

Köszönettel:
Avokado

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 00:06   
Pompéry Berlin uzenete:

2003-12-04 18:51, toczkos:
-
"...Mindezt saját szégyenletes tettétől megfutamodva , gyáván hajtatta végre másokkal úgy, hogy nem merte vállalni azt sem, hogy a szemébe kelljen néznie!..."

Tisztelt Uram! - esetleg Hölgyem?

Ahogy a profiljából látom, csak a mai napon kapcsolódott be a MON "életébe". Ilyen rövid idő alatt nyilván nem volt még lehetősége a sok témakörben körülnézni, a társaságról, vitakultúráról tájékozódni. Mint új MON-tag talán nem tudja, hogy közmegegyezéssel a napi politika tabu téma fórumunkon. Csak ennek a tájékozatlanságnak tudhatom be első és eddig egyetlen hozzászólásának tartalmát, annak támadó, ellenséges, sértegető hangnemét.

Miután a konfliktus lényegét nem ismerem, nem is kívánok benne állást foglalni. Mint említettem, ilyen kérdések fölött közmegegyezéssel nem vitatkozunk. Amin megütközöm - és gondolom, nem csak én -, az nem tárgyi jellegű.

"Audiatur et altera pars", vagyis hallgasd meg a másik felet, - tartja a bölcs latin mondás. Erre gondolt, amikor nyílt levelét megírta? Annak jellege azonban nem érdeklődő, hanem számonkérő. A stílusról nem kívánok itt véleményt nyilvánítani. Gondolja, hogy erre választ fog kapni? Ön válaszolna fordított esetben egy ilyen "megkeresésre"?

Ami viszont a konfliktus tartalmától függetlenül feltűnt: Ön gyávaságot, a személyes kiállás hiányát veti a címzett szemére. Ez morálisan akkor lenne csak indokolt, ha Ön nyíltan állna ki, szembenézve, vagyis teljes névvel, címmel, stb. Ez is a stílus része.

Üdvözlettel

Pompéry Judit, Berlin

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 00:03   
toczkos uzenete:

Tisztelt Elnök Úr!
Hogy érzi magát?
Lassan négy hónapja, hogy minden ok és indok nélkül utcára tette a Duna Televízió talán legtehetségesebb bemondóját, Báthory Gábort. Mindezt saját szégyenletes tettétől megfutamodva , gyáván hajtatta végre másokkal úgy, hogy nem merte vállalni azt sem, hogy a szemébe kelljen néznie!
Mi szükség volt erre Elnök Úr? Csak nem vitte tálcán B.G. fejét a miniszterelnökhöz a titkos találkára, csak azért, hogy cserébe kikönyörögjön még egy elnöki ciklust magának?
Ön egy tollvonással kettétört egy szép életpályát mit sem törődve a következményekkel.
Ön keresőképtelenné tett egy családot, három kisgyermekkel!
Ön szenvtelenül, gátlások nélkül gázolt át egy tehetséges ember sorsán, miközben az Ön tehetsége csak abban merült ki egész életében, hogy a megfelelő időben és helyen tudott hallgatni és lapítani.
Mit érez reggelente, amikor a tükörbe néz?
Milyen ember maga Pekár István, aki azzal hivalkodik mindenfelé, hogy egyszerű paraszti családból származik? A paraszti értékrend három fogalmáról: Isten, Család, Haza - ezek után mi jut eszébe? Az elnöki mandátuma?
Hogy érzi magát Elnök úr?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 10:22   
Sh.Virág üzenete Bikkál Gyula levele kapcsán:

Kedves Gyula!

Magam is a médiában dolgozom, nyomtatott sajtóban.Elolvastam a riportot ami rólad, és az ottani magyar műsorról készített Ferenc Zsuzsanna.
Két dolog is eszembe jutott. Az egyik, miszerint érdekesnek találom a történetet, és engedelemmel, és még néhány kérdés hozzácsatolásával szívesen megírnám, az ottani kezdeményzést, erdély legnagyobb magyar nyelvű kiadójának egyik kiadványában.
A második. Talán vannak ott Erdélyből is elszakadt magyarok. Ha tudok, hírekkel, eseménybeszámolókkal szívesen segítem a munkát, ha ez kedvező elbírtásra talál, és szükség volna rá. Mert azt nem tudtam kinyomozni, hogy van-e már Erdélyi "tudósítója" a műsorodnak.
Remélem, ez még nem a tolakodás kategória:-)
Üdvözlettel,
Virág

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-12 20:02   
vica uzenete:

2003-05-12 15:52, Pekár István:

Tisztelt Pekàr ur!

Nem tudom,hogy a tobbiek,akik irtak onnek itt a forumon,mennyire elegedettek a valasszal,amit kaptak,en nem vagyok az.Teljesen felreertett,nem a szep magyar beszedet kifogasoltam,hanem az orrhangon valo beszelest a bemondoik altal.A tobbi kritikai hangvetelu eszrevetelekre sem adott szerintem elfogadhato valaszt. Talan felesleges volt az egesz Forum,mivel On szerint minden elso osztalyu es kifogastalan a DUNA televizional, de "kello figyelmet" forditanak az eszrevetelekre. Csak azt tudnam,hogy az akkor hogyan mukodik?
Durko Eva
Liege

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-05 10:30   
lacisebi: Pekar Istvan ezen a heten kezdi a valaszok elkuldeset. Ez altalanosan szerepel az Utmutato c. topikban is, valamint mar irtam ebben a topikban is.

Udv,

Hunor

RuszcsakMiklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 13:21   
2003-04-28 09:23, MagyarOnline.net:
-
lidia uzenete:

Kedves Lidia,

A hozzaszolasaban benne van a musorkeszito alapveto dilemmaja. Amig az amerikai tv-t a nezo egy masik csatornara atviheti, ha nem az izlesenek felel meg, adig ha magyar programot szeretne nezni akkor nincs mas valasztasa mint nezi vagy nem nezi a programot. Az atkapcsolas az amerikai tv-re tehat igazan nem alternativa a magyar tv-t nezni szandekozo szamara. En tisztelem az on izleset es biztosan sokan szeretik nezni az altalam tul soknak tartott allattenyesztesi programokat. Viszont szerintem az emberek tulnyomo tobbsege masra vagyik, ha mar elofizetett a Duna televiziora es eppen vagyik egy magyar nyelvu kulturalis programra. Egy felmeres jol kimutathatna a nezok igenyeit. Nem gondolom, hogy a kulturalis televizio alapveto koncepciojan valtoztatni kellene, de mint a demokraciaban szokasos, jo lenne ha a tobbseg kivanalma ervenyesulne a musor osszeallitasanal.

Egyebkent egy nappal a levelem megirasa utan lattam eloszor szinhazi kozvetitest es magyar esti meset is a Duna Tv-ben. A musor persze mar regen kesz volt, de ez is mutatja, hogy a szerkesztok is keresik a azt a programosszeallitast ami a nezok nagyobb reszenek megfelel. Szakszeru felmeres hianyaban mindannyian a leveleinkel keresztul tudjuk befolyasolni a musor osszeallitasat.

Tovabbi jo Duna tevezest kivanva udvozli:

Ruszcsak Miklos

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-28 21:54   
Drága Bobe!
Köszönöm, hogy elolvastad hosszú eszmefuttatásomat és egyben

bocsánat, természetesen 2 millióra gondoltam!!!!!! - csupán elírás volt!

Pedig igyekeztem annyira pontos lenni, de így is beugrottak a hibák!

Ez van!!!!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-28 09:23   
lidia uzenete:

Kedves RuszcsakMiklos,

egy megjegyzest hadd fuzzek hozza az alabbi mondatahoz:
"Mi mar kinunkban nevetunk azon, hogy szinte nem mulik el egy olyan nap anelkul, hogy a sertes vagy birka tenyesztes gondjairol ne hallanank. Biztos vagyok benne, hogy a Karpat Medenceben az allattenyesztes es a mezogazdasag gondjai sokak szamara a megelhetesi gondokat jelentenek, ezert nagyon fontosak. Azonban az USA-ban csak elvetve, ..."

Kedves Miklos, en is Amerikabol nezem a Duna TV-t, de a fenti dolog egyaltalan nem zavar. Megpedig azert, mert en a Duna TV-t azert (is) nezem, hogy az otthoni elet mindennapjait lassam a maga realitasaban. Marpedig az otthoni eletnek resze az allattenyesztes, a foliazas stb. Eppen igy tudok egy kepet alkotni az otthoni dolgokrol, ha ezeket latom. Ha az amerikai elet sajatossagainak megfelelo musort akarok nezni, akkor atkapcsolok egy amerikai csatornara.Ha a Duna TV amerikai dolgokkal foglalkozna, akkor nem is neznem, mert minek ? Van eleg helyi ado amit nezhetek.
Eppen ezert hianypotlo a Duna TV Amerikaban mert otthoni dolgokkal foglalkozik.
Udv,
Lidia.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-27 15:40   
bobe uzenete:

2003-04-26 22:41, OMGI:

ne haragudj hogy en ide beszolok de Erdelyben azt hiszem több mint 2000 magyar él inkabb 2 milliora gondoltal vagy sem?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-25 15:05   
mónus: Pekár István az addig feltett kérdésekre az elkövetkező két hét folyamán felel, majd utána is - igény szerint.

Hunor

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 09:40   
Ez a topik a Duna Televízió elnöke, Pekár István által írtak megvitatására szolgál.

Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó