2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MagyarOnline.net Vendégek >> Pekár István, a Duna Televízió elnöke
Új topik indítása  
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 Pufi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-25 02:49   
Kedves Pekár ur! Én egy magyar TV műsort szerkesztek és adásaim hetenként vannak. Egyébként személyesen is ismerjük egymást, hisz vagy 3 éve csináltam Önnel egy interjut, ami le is jött nálunk adásban. Szeptemberben azonban indult egy új műsorom ami már egész Ontariót besugározza sőt fennt van a sateliten és így egész Kanadában fogható annak akinek meg van ehhez a berendezése.
Az új műsor új feladatok elé állított. Magasabb műszaki követelményeket nehezebb teljesiteni. Korábban SVHS formátumban dolgoztunk, most BETA DVCAM formátumban. Igy az anyagok amit felhasználunk az is ebben a formátumban kellene. Nyolcadik hónapja nem vagyok képes egy centi anyagot kapni Magyarországról, ami számomra felfoghatatlan, hogy miért? Illetve mindenki pénzt kér. Az MTV 900 eurót óránként és a DUNA amig küldte a Hiradót 100 dollárt hetente, amiben az volt a döbbenetes, hogy sem a New Yorki, sem a Los Angelesi kollégák nem fizettek ugyanezért egy fillért sem. Amikor én megkérdeztem, hogy miért, akkor az volt a válasz, hogy amikor még ők kérték akkor volt pénz most már nincs. Gondolja, hogy ez fair?
Nagyon nagy szükségünk lenne Erdélyről szóló anyagokra, nemzeti ünnepeink méltó megjelenitéséhez szükséges anyagokra.Irodalmi anyagokra, és ugy gondolom, hogy joggal várhatnánk némi segítséget a DUNA TV-től amelyet a határon túl élő magyarok részére hozott létre a magyar állam. Vagy lehet hogy mi már nem számitunk bele ebbe a kategóriába?

Kosaras Vilmos
Magyar Képek TV
Toronto

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 17:13   
Kedves Istvan,

Gratulalok a Duna Tv jo minosegu nemzetisegu/kultura musoraihoz . Szamtalanszor beszelek haza a szuleimmel telefonon, edesapam mindig azt mondja: "jo musort nezek a Dunan"... Eddig soha nem hallottam volna hogy rossz musor lenne a Dunan.

Azt szeretnem kerdezni hogy mikor lesz a Duna TV foghato itt Kanadaban, Ontarioban? - elsok kozott leszek aki azt majd megrendeli.

Major Marta

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 14:44   
Kedves Istvan,

Eloszor is koszonet a rank forditott idoert!

"A közeljövőben átalakítja az Európai Unióval kapcsolatos műsorait a Duna Televízió. A csatorna a közeljövőben a jövőben a csatlakozás szükségességének bemutatása helyett inkább a közösségen belüli élettel kapcsolatos konkrét információkat közvetíti."

Pontosan milyen atalakitasokrol van szo? Milyen formatumu musorok foglalkoznak majd a temaval?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 12:04   
2003-04-24 10:02, MagyarOnline.net:
-
Kedves Istvan!

csak egy kerdesem lenne. Mi kulfoldon elo magyarok hogyan juthatnank hozza a filmekhez, dokumentumokhoz amit a Dunan lattunk? Sajnos nem volt ismetles igy nem tudtuk videoszalagra jatszani. Köszönöm elöre is a valaszt.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 10:02   
Új vendégünk Pekár István, a Duna Televízió elnöke, aki ebben a topikban válaszol olvasóink kérdéseire. Kérdezzen, javasoljon, írja meg véleményét!

Korábbi, a Duna TV vételévek kapcsolatos topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=693&forum=22&35

Pekár Istvánról:

Pekár István a Nógrád megyei Herencsény községben született 1955. október 4-én. Agrármérnöki diplomáját a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen szerezte 1979-ben, ugyanitt 1983-ban a mérnöktanári szakon is leállamvizsgázott.

A Duna Televíziónál annak indulása, 1993 januárja óta dolgozik, ekkor nyújtotta be pályázatát a Gazdakör mezőgazdasági magazinműsor ügyében. Azóta a Duna Televízió munkatársa, kezdetben főszerkesztőként, majd tájékoztatási igazgatóként, alkotóműhely-vezetőként, 1998 decemberétől pedig alelnökként. Feladata a szolgáltató műsorok felügyelete volt. Ide tartoztak a gazdasági, természetvédelmi, egészségügyi és szórakozató műsorok, valamint a reggeli szolgáltató magazin, a Virradóra.

2000. szeptember 22-én pályázat útján lett a Duna Televízió elnöke. Fontos feladatának tartja, hogy a Duna Televízió "a mindennapok küzdelmeiben csodálatosan gazdag kulturális örökséget adjon át az utókornak".

Széles érdeklődési körű embernek tartja magát, de az agrárium és a vidék kérdései különösképpen érdeklik. A kezdeti agrárszakíró megközelítéstől a szociológia felé fordult. Tapasztalatait az Elfeledett tájakon című ismeretterjesztő sorozatban igyekezett kamatoztatni. A film a Kárpát-medence mostoha sorsú magyar lakta régióit mutatta be. Az írás és a filmkészítés a hobbija is, rendszeresen jelentek meg írásai különböző lapokban. Nős, három gyermek apja.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó