2018. október 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szülők és gyerekek, gyerekek és szülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 18:13   
2004-10-15 17:53, kaytee:
-
Ez bizony nagy nap. Küldök egy nagyobb smilie-t:

Sikeres praktizálást kívánok az ifjúnak!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 17:53   
Nagyon boldog és büszke vagyok most: fiatalabb fiam sikeresen tette le az állami ügyvédi vizsgát!
Most már praktizálhat!
Ő még nem is tudja, mert olyan helyen dolgozik, ahol nincs internet.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 19:55   
Szép jó napot!

Bekapcsolódhatok? Mivel van egy 9 éves leányom akit sajnos nem tudhatok magam mellett, de azért mindent tudok róla, amit 1200 km-ről lehet, hadd mondjam el, hogy a gyermek maga az élő reklámhadjárat.

Nekem ha élvezni akarom a reklámokat elég őt hallgatnom, mert ráadásúl ő nem olyan ellentmondást nem tűrő modon fogalmaz mint eredetiben, no meg hát , ha kedve van csak annyit mond amennyit akar belőle.

Még kissebb volt mikor bio-energia helyett dió-energiát mondott, s akkor jöttem rá, hogy bizony a gyermek többet megjegyez mint amennyit sejtek.

Nemrég egyik unokatestvérem kérdezte meg hogy szerintem jól foglalkozik-e a gyermekeivel? Válaszomban csak annyit mondtam: Ha te azt hiszed, hogy azzal, hogy a gyermekeidnek bizonyos dolgok megismerését megtiltod, azzal meg is óvod őket, akkor becsapod magad.

Sokkal inkább próbálj meg arra koncentrálni, hogy mindent ami kapcsoladba kerül a gyermekekkel velük együtt kiértékeld. ( persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem működik 100%-an ) Ha csak egy hamis tiltási rendszert építesz ki, azzal egyrészt a gyermek egyszercsak magábnyossá válik a mellette rohamosan és irgalmatlanúl nagy mennyíséggel áramló információs világban, másrészt előbb vagy utóbb amúgy is kiszáll a vonzáskörödből és akkor csak a saját lábán kell megálljon. Mi van akkor ha csupán ott veszi észre, hogy mi minden van amit nem ismer?

Egyébként én reklám alatt nemcsak az általam szokványos értelemben vett TV-ben sugárzott reklámot értem hanem a marketinget is. Ettől nem lehet elzárkózni, meg kell tanulni ezt kezelni.

A gyermek ha látja hogy a szülő is nem azért vásárol mert jopofa dolgot lát, mert olcsó az árú, hanem azért vásárol, mert szüksége van arra amit éppen megvesz, azt hiszem ez a leghatékonyabb ovatossági intézkedés a reklámok kapcsán.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 15:03   
Szerintem ovhatatlan, hogy a mai gyerekek befojàsolva vannak a reklàmok àlltal. Ami viszont csak idéglenes lelkesedést képez nàlluk. Viszont az én fiam kedvencei közt elsö helyet foglalnak a kisautok. Lànyom pedig megmarad a babàknàl.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 11:40   
Szerintetek milyen játékokkal szeretnek játszani napjainkban a gyerekek?

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 12:49   
Cunibaba Kedves,
örülök kérdéseidnek.A babák születési időpontja az, amikor kibújtak az anyaméhyből, illetve császármetszés esetén, amikor kiemelték az anyuka pocijából a babát.
Ugyanis teljes testében akkor éri a földi energiamező, s az adott pillanatban ható kozmikus energiák, amelyek a genetikai adottságokat is vagy felerősítik, vagy mérséklik. Nem kérdezted, de gyakori kérdés, hogy mi van az ikerszülések esetében? Mivel módszerem komplex, ezért különbséget tudok tenni minden baba között. Még nem beszéltem nektek arról, hogy sajátos névelemzési technikával is dolgozom, melyre ikrek esetében nagyobb hangsúlyt fektetek. Ikrek esetében fontos tudnom a teljes neveket, míg más esetben elég a keresztnév is. Természetesen a MON-tagok érdeklődését szívesen fogadom amikor személyes kérdéseikre várnak választ. Felhívom figyelmeteket arra, hogy szubjektív, egyéni elemzésekre valóban e-mail útján adok választ, mert visszaélésre nem adok lehetőséget nem csak a Nemzetközi Etikai Kódex aláírása miatt, hanem meggyőződésből sem. Ha megrohamoztok, akkor kérem mindenkinek a türelmét, folyamatosan sorra kerül minden érdeklődő.
Köszönöm bizalmadat és szeretettel üdvözöllek: Mária

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 12:14   
2003-11-10 22:47, Szőnyi Bartalos Mária:
-
S ha valakit zavar jelenlétem, nyugodtan szóljon, nem sértődöm meg, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem kell mindenütt ott lennem:
Mária
-
Kedves Mària!
Nem hiszem hogy bàrkit is zavarna jelenléted, hiszen bizonnyàra a MONra mondhato leginkàbb hogy "mindenkinek megvan itt a helye!"
Ha nem is üdvözöltelek a "bemutatkozo" topikban hàt megteszem azt itt és most!

Nekem is lenne egy kérdésem:
Mennyiben befojàsolta a "személyiségét" mindkét gyerekemnek az hogy a születési idöpontjuk modositva volt orvos àlltal! (mindkét szülés ugy lett beinditva mert àttlépték a teorikus idöpontot!)???

Gondolom hogy mindenki feltesz majd nyiltan vagy privàtban ezzel kapcsoltaos kérdést. Vàlalod-e hogy néhàny sort irjàl igy gyerekeinkröl? Mert ugye sajàt személyiségünket màr többnyire ismerjük!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 22:47   
Kedves Judit,
a várható főbb tulajdonságokról beszéltem, illetve írtam, amely adott arra a napra vonatkoztatva, bárhol született, bármely környezetbe a gyermek. Nem kérdezted, de azt is megírom, hogy más időszámításokra is megfelel. Nem a MON-t használom népszerűsítésre. Úgy vélem, ha országos és megyei lapok hosszú évekig megbíztak, és megbíznak elemző módszeremben, akkor talán megemlíthetem itt is. Természetesen Valóban előre gondolkodom, ilyen értelemben előre látok. Nem vagyok asztrológus.
Az összefüggések logikáját alkalmazom. Honnan ez a tudás? Rengeteg tanulás és gondolkodás, kutatás, és rengeteg elemzés eredménye. Ami egyfajta biztonságot is ad.
Igen, genetikusok is felfigyeltek a módszeremre.Egyetemi tanárok, orvosok, pszichológusok, óvónők, tanítók, tanárok,de egyszerű szülők is voltak tanítványaim, és olyan emberek is, akik csupán saját környezetük tagjaival akartak tisztában lenni, vagy önmagukkal.
Tisztelettel megköszönöm kérdéseidet, amire tudtam válaszoltam. Én sem tudhatok mindent. Sőt, úgy érzem, rengeteg dologhoz nem értek, tehát van még mit pótolnom. Ezért aztán most is tanulok.
S ha valakit zavar jelenlétem, nyugodtan szóljon, nem sértődöm meg, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem kell mindenütt ott lennem:
Mária

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 17:17   
Ne légy ilyen kukacoskodó Judit! Örüljünk, hogy a hónap elsö felében egy hülyegyerek se jön a világra. Az se semmi

Mária, Te meg szólhattál volna elöbb.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 17:04   
2003-11-10 14:15, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Kedves Mária!

Megvallom, elképeszt az a sorsszerű előrelátás, amely soraidból árad. Van benne valami kasszandrai.
Bíztattál, hogy lehet kérdezni, így most bátorkodom:

- Az éjfélkor születetteknél hogyan áll a dolog? (Egyáltalán, mikor számít a gyerek megszületettnek? Ha a feje kibújt, vagy ha az egész gyerek kint van? A kettő között átmehetünk egyik napból a másikba.)
- Földrajzilag hol igazak a téziseid? Bárhol? Vonatkozik az angol, az indus, a csukcs és ugandai gyerekekre, az Észak- vagy Dél-Koreában születettekre is? Egyformán?
- A genetika, a társadalmi környezet, a kultúra, a kor, amelyben élünk, a szociális körülmények, stb. mind nem játszanának szerepet?
- Létezik 365 napra szóló elegendő jellemvonás-kombináció? Esetleg ezek még évről évre is változnak? Ha igen, mennyivel előre lehet ezeket tudni?
- Honnan ez a tudás?
- Honnan ez a biztonság?

Tisztelettel: Pompéry Judit, Berlin

Ja, és még egy: Biztos vagy benne, hogy a MON a legmegfelelőbb fórum pszichomatika elnevezésű személyiségkutató és elemző módszered népszerűsétésére?

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 14:15   
Kedves Szülők,
eddig is sok szülőnek segítettem abban, hogy megtudja gyermeke várható főbb tulajdonságait. Most ideírom a 2003. november hónap első 14 napján született gyermekek várható tulajdonságjegyeit. Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.

2003. november 1.: Racionális észjárás, intuitív érzékenység, szenvedélyes lelki élet, térigény, irányító szerep utáni vágy, jó beszédkészség jellemezheti később a ma születő babák többségét. Már kisgyermekként szeretetéhségből fakadó türelmetlenség figyelhető majd meg esetükben, és az átlagnál jóval több szeretetet, törődést igényelnek. Ha nem kapják meg mindezt, akkor kritikus, lázadó gyermekké válhat néhányuk. Memória, ügyesség, találékonyság felelősségérzet, kötelességtudat, türelem, kitartás, mások szemléletének és érzékenységének figyelembe vétele, és a megvalósítás fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 2.: Intuitív érzékenység, analitikus intelligencia, elszántság, türelmetlenség, szinte kielégíthetetlennek tűnő szeretetvágy, felfokozott igazságérzet, kritikai érzék, lázadó mentalitás jellemezheti később a ma született babák többségét. Mindannyian barátkozók és fantáziadúsak. Haragtartók tudnak lenni később. Néhányuk bosszúálló lehet, ha valós vagy vélt sérelem éri. Amikor ők beszélnek, nem szabad a szavukba vágni, mert azért nagyon dühösek tudnak majd lenni. Türelem, memória, találékonyság, ügyesség, logika, és később empátia fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 3.: Gyors gondolkodású vezéregyéniségek lehetnek a ma született babák között. Barátságosak, de türelmetlenné válhatnak, ha értetlenséggel találják szemben magukat. Kommunikációs készségük, fantáziájuk kiváló. Ha nem értenek velük együtt, akkor hajlamossá válhatnak lázadásra. Türelem, memória, rafinéria, ügyesség, beszédstílus, felelősségérzet, kötelességtudat, kitartás, logika, és a másokkal való együttérzés fejlesztése válhat fontossá már gyermekkorban.

2003. november 4.: Kiegyensúlyozottságra törekvő, nyugalmat kedvelő, érzékeny babák jönnek ma közénk. Többségük kézügyessége kiváló lehet, néhányukból nagyom jó szervező válhat. Szeretetigényük óriási. Mindenre fogékony, okos emberek lehetnek, akik tudásukat később alávetik az általuk nemesnek tartott célnak. Amikor ők beszélnek majd, nem lesz ajánlatos közbe szólni, mert ezt nem fogják méltányolni. Memória, empátia és logika fejlesztése, válhat fontossá. Mindig szükségük lesz a család vagy egy csoport hátterére. Az elismerés fokozottabban igénylik kortársaiknál.

2003. november 5.: Kiváló beszédkészség, gyors felfogó képesség, fantázia, kombinatív készség, de a másokkal szembeni türelmetlenség is jellemezheti később a ma születő babákat. Mindent észlelnek, mindenre fogékonyak lesznek, és kritikájuknak hangot adnak. Mindenre találnak majd megoldást ötleteikkel. Többen filozofikus emberekké válhatnak. Az értetlenség irritálni fogja többségüket éppen úgy, mint amikor majd a szavukba vág valaki, amikor ők beszélnek. Ügyesség, rafinéria, türelem, memória, másokkal való együttérzés, logika, szervezőkészség fejlesztése válhat fontossá számukra.

2003. november 6.: Kitartó, ügyes, jó színészi, írói, grafikai képességekkel rendelkeznek a ma született babák. Memóriájuk, harmóniaérzékük kiváló. Többségük később békebíróként oldja majd fel az emberek közötti diszharmóniát. Mindenről meglesz a saját véleményük, de azt diplomatikusan adják majd elő. Óriási erényük és előnyük az intuitív érzékenységgel párosuló türelem. Családcentrikusak. Bármely életkorukban képesek belekezdeni új dologba. Nyitottak, érdeklődők minden iránt. Lehetnek közöttük kiugró teljesítményt nyújtó különleges egyéniségek, akiknek a legfontosabb céljuk a minél több tudás megszerzése. Logika, együttműködés, felelősségtudat fejlesztése válhat fontossá gyermekkorban.

2003. november 7.: Óriási belső hajtóerővel rendelkeznek a ma született babák. Nyitottak lesznek, érdeklődők a külvilág felé. Többségük mások gondjaira érzékenyen reagál majd. Segítőkészek, együttműködők. Zenei és kritikai érzék néhányuknál már kisgyermekkorban megfigyelhető. Meg kell tanulniuk felismerni majd a számukra kedvező lehetőséget nyújtó helyzeteket. Terveik megvalósítása néha a türelmetlenségük miatt kudarcba fulladhat. Türelem, memória, logika, ügyesség fejlesztése válhat fontossá. Meg kell tanulniuk a pénzzel bánni. Megfontoltságra fontos szoktatni őket, mert hajlamosak kapkodni.

2003. november 8.: Szenvedélyesek, türelmetlenek, de mégis harmóniára törekvő emberekké válhatnak a ma született babák. Néhányuk hisztériára hajlamos lehet. Többségük memóriája, szépérzéke, és kritikai érzéke kiváló. Már korán szinte mindenben bizonyítani akarnak. Mindent a saját bőrükön akarnak majd megtapasztalni, és csak a saját hibáikból tanulnak. A magányt, egyedüllétet nem tudják elviselni. Sötét szobában kisgyermekként ne hagyják őket egyedül a szülők, mert pánikba eshetnek. Türelem, kézügyesség, mások érzékenységének figyelembe vétele, önbizalom, együttműködés, felelősségtudat fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 9.: A ma érkező babák többsége szereti majd a táncot, a nevetést, a szórakozást, a zenét. Közülük sokan megértők, másokkal tapintatosak, és segítőkészek, együttműködők. Akad majd közöttük türelmetlen, feledékeny, meggondolatlanul költekező, túlzottan aggódó, adakozó, jószívű, és ezért kihasználható. Mindannyiuk felfogó képessége és kritikai érzéke kiváló lehet. Jó megfigyelők. Szükséges számukra az aktivitás. Gyermekként le kell kötni az idejüket, mert nem szeretnek unatkozni. Türelem, memória, és a logika fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 10.: Logikus, gyors gondolkodású, kiváló küzdőszellemű, türelmetlen, mindent szenvedéllyel végző vezéregyéniségek születhetnek ma. Már kisgyermekként extrém tettekre lehetnek néhányan közülük hajlamosak. Előfordulhat, hogy a környezetükben élő felnőttek, vagy a szülők a gyors mentalitást nem méltányolják, ezért serdülőkorban többen közülük magányosnak, kirekesztettnek érezheti magát. Memória, ügyesség, rafinéria, türelem, együttműködésre törekvés, mások érzékenységének figyelembe vételének fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 11.: Elemző gondolkodás, kutató szellemű, erősen kritizáló hajlamú vezéregyéniségek jöhetnek ma a világra. Némelyikük intuitív érzékenysége fokozhatja a türelmetlenséget. Barátkozók, de vigyázni kell majd velük. Ha valakire egyszer megharagudnak, akkor az tartós haraggá válhat, és a bosszúállás sem marad el néhányuk esetében. Extrémnek tűnő tetteiket nem érti majd a környezetük, ezért konfliktusokba keveredhetnek könnyen. A másokkal való együttműködés, alkalmazkodó készség, türelem, módszeresség, logika, memória, szépérzék, harmóniaérzék fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 12.: Sokoldalú, fantáziadús, óriási küzdő szellemű, nagyhangú, véleményüket semmiről nem titkoló gyermekekké válhatnak a ma érkező babák. Megértő, gondoskodó, szerető , és elismerő háttérre van és lesz szükségük. Ügyesség, megfontoltság, memória, türelem, mások érzékenységének figyelembe vétele, logika, felelősség-és kötelességtudat fejlesztése válhat fontossá. Lesznek közöttük kiváló személyiségek, egyéniségek, akik gondolkodásukban megelőzik korukat.

2003. november 13.: A mai nap szülötteire az intuitív érzékenység és a felfokozott igazságérzet lehet jellemző. Ezért könnyen megsértődnek. Akiket megszeretnek, azokat még akkor is védelmükbe veszik, ha érdemtelenné válnak jóságukra, barátságukra. A tehetségük, tudásuk, nyitottságuk, fantáziájuk, ügyességük, információéhségük magasabb rendű célok elérésére ösztönzi néhányukat. Nyugalmas, gondoskodó háttér, család fontos számukra. Együttműködés, logika, memória fejlesztése válhat fontossá.

2003. november 14.: Nagy színészek, kritikai érzékkel megáldott ügyes, mindent tudni akaró, rafinált gyerekekké válhatnak a ma született babák többsége. Szinte érthetetlenné válhatnak a szülők számára néhányan közülük. Akaratukat korán kinyilvánítják, és érdeklődési körüktől nem tántoríthatók majd el. Nem szeretik majd az egyhangúságot és azt sem, ha ellenőrzik őket. Lesznek közöttük, akik elszántan követnek majd eszméket. Céltudatosakká válnak mindannyian. Intuíció, ügyesség, jó beszédkészség, kombinatív készség jellemzi majd többségüket. Együttműködés, logika, memória, kötelesség-és felelősségtudat fejlesztése válhat fontossá.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 13:44   
MÁR ISKOLÁBA JÁRNAK

Már iskolába járnak azok a gyermekek, akik 1994-ben született gyermekek.
Mint személyiségkutató és elemzőnek kutatási területemmé vált a jövő nemzedék mentalitása, pszichéje, és fizikai megnyilvánulása. Az általam kidolgozott pszichomatika elnevezésű elemzési módszert és megfigyeléseimet, tapasztalataimat összevetve, az alább felsorolt várható tulajdonságjegyeket állapítottam meg:
Közös tulajdonságok:
Megvan mindenről a saját véleményük, melyhez makacsul ragaszkodnak, és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy elvárásaik teljesüljenek. Aktívak. Van önbizalmuk, amely többeknél túlzottnak tűnhet. Vezérszerepre vágynak. Másokkal szemben kritikusak. Ha nem értenek velük egyet, akkor lázadásra hajlamosak. Minden vitából győztesen akarnak kijönni. Minden információt meg akarnak osztani a környezetükkel. Érzékenyek, intuitívek, barátságosak. Szándékosan nem bántanak meg másokat. Tele vannak szeretettel, odaadással.

Az összefüggések logikája szubjektív esetükben. Extrémnek tűnhet fantáziaviláguk. Túlzónak, olykor abszurdnak érzékelhetik a szülők, tanítók, tanárok, és pszichológusok. Ezek a gyerekek értik és alkalmazzák a szimbolikát. Jó a dedukciójuk. Akit egyszer mélyen megszeretnek, ahhoz akkor is ragaszkodnak, ha érdemtelenné válik szeretetükre. Akire pedig megharagszanak, azt megbosszulják, és lassan, vagy egyáltalán nem csökken a haragjuk. Sőt, szinte allergiássá válhatnak az ilyen személyre.

Szeretik a rendet maguk körül, de csupán az 1994. december 6.-án, 7.-én, 15.-én, és 16.-án születettek képesek a számukra harmonikus környezet kialakítására. Ez sem mindig egyezik a felnőttek szerint értelmezett harmóniával, renddel.

Mindenáron segíteni akarnak. Stabilitást ők akarnak nyújtani még a tanító néninek is. Kézügyességük általában kiváló. Koraérett, rafinált diplomatáknak tűnhetnek azok számára, akiket kegyeikbe fogadnak. Szelektív memória jellemezheti többségüket, ezért feledékenynek is tűnhetnek azok, akik nem az említett négy napokon születtek. Elszántak, mindent meg akarnak valósítani, amit a fejükbe vesznek. Elérik céljaikat. Szeretetéhesek. Vannak közöttük, akiknek szinte kielégíthetetlennek tűnhet a szeretetvágyuk.
Az 1994. december 7.-én, 8.-án, 16.-án, és 17.-én születetteknek fontos a másik közelsége, a másik megérintése, simogatása, a tapintás. Művészi érzékenység vehető észre személyiségükben. Szeretnek mindenbe belekapcsolódni, és mindent a saját bőrükön megtapasztalni. Különösen fontos számukra az aktivitás.
Az először említett időintervallumon belül a többiek pánikba eshetnek, ha magukra maradnak. Ilyenkor hirtelen elveszíthetik önbizalmukat. Annak ellenére válnak pszichésen bizonytalanná, hogy esetleg jól palástolják egy ideig.
Mentalitásukban általában analitikusak. Kivéve az 1994. december 8.-án, és 9.-én születetteket, akik racionális észjárásúak, de analizálni is remekül tudnak.
Felnőtté válásukat megelőző kilenc esztendőben mindannyian a „csakazértis” mentalitásukkal vezérszerepre törnek. Elnyomni nem engedik magukat.
Jó szervezők válhatnak belőlük. Stabilitást tudnak adni az általuk vezetett csoportnak.
A tanítók és a szülők figyelmét felhívom arra, hogy ezeket a gyermekeket nem nevelni kell, hanem együttműködni fontos velük. A szülő és a pedagógus a tekintélyelvével nem megy semmire esetükben. Gondolkodó és az átlagnál kommunikatívabb gyermekek, akik a bizalomra és az őszinteségre jól reagálnak. Az ellenállást nem méltányolják. Igazságérzetük, felelősségérzetük nagyon magas szintű. Csak azt a tanítót, tanárt fogadják el, aki partnerként kezeli őket.
Ki fogják próbálni, hogy meddig mehetnek el a szülőnél, tanítónál. Minden új emberi kapcsolatukban megteszik ezt. Természetesen kell a korlátozás, de ne egyedül a szülő vagy a tanító szabja meg a korlátokat.
Kérjék meg a gyerekeket, hogy segítsenek a korlátok vagy határok kijelölésében! Lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de örömmel fogják megszabni ilyen formában a saját korlátozásukat, hiszen partnernek tekintik őket. Előfordulhat, hogy a „valamit valamiért” elvet lesz fontos alkalmazni némelyiküknél. Hagyjuk őket szelektálni, választani, dönteni két (később három) alternatíva között. Meglepően bölcs döntéseket fognak hozni!

Azoknak a tanároknak, akik találkoznak ezekkel a gyermekekkel, és együtt akarnak velük működni, a következő alapvető tulajdonságokkal kell rendelkezniük: kreativitás, kommunikáció, illetve kapcsolatfelvétel készsége, együttműködési készség, szeretet adása és elfogadása, intuíció, őszinteség, bizalom, kombinatív és koncentratív készség, találékonyság, rugalmas, analizáló mentalitás (a racionalitást sem mellőzve), ügyesség, diplomáciai érzék, türelem, empátia, harmóniaérzék, a megvalósítás képessége, elszántság, határozottság, kitartás, és jó fizikum.

Fogadják természetes egyszerűséggel ezeket a gyermekeket! Ugyanis, ha rájönnek, hogy nagy jelentőséget tulajdonítanak nekik, akkor – mivel szeretnek a központban lenni – produkcióiktól nem fogják megkímélni önöket. Az őszinteség, a bizalom, és a kommunikáció az elsődleges igényük úgy az otthoni, mint az iskolai környezetben. Elfordulnak attól, aki nem tesz ezen elvárásaiknak eleget.
Kérem, ne felejtsék: először nekünk kell megtanulni együttműködni velük. Azután akarnak igazán majd ők is együttműködni velünk. Ezek a gyermekek más mentalitású személyiségek, mint mi. Tudomásul kell vennünk, ha tetszik ez nekünk, ha nem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-08 17:28   
OFF

2003-07-08 17:23, Pompéry Berlin:
-

En mar vagtam osztalytars hajat szunetben. Liszensz nelkul. Nem lett torzsvendeg belole. En meg mas palyat valasztottam. (Hozzateszem, hogy hajsutovasat is hasznaltam. Fiurol van szo.)

ON

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-08 17:23   
2003-07-08 08:06, etelka:
-
...Én még mindíg nem tudom abbahagyni a csodálkozást azon, hogy semmilyen iskolában nem tanítják azt, hogy hogyan kell szülönek lenni...
-
Végre még egy gondolattárs!

Régóta tünődőm azon, hogyan is lehetséges, hogy kerek e földön mindenhez kell valami licenc, bizonyítvány, képesítés. Nem lehet sem főzni, sem eladni, hajat vágni, biztosítást kötni, gyógyítani, bíráskodni, stb. alkalmasságot és/vagy szakértelmet igazoló papír nélkül.

Kettő azonban bárki lehet: ügyvezető igazgató és szülő. Különösen ez utóbbihoz senkinek nem vizsgálják az alkalmasságát, azt kvázi mindenkinél automatikusan feltételezi a közszemlélet. Hogy azt hogyan kellene demokratikusan megoldani, ahhoz nincs javaslatom, de a tény valóban elgondolkoztató.

Hogy a pszichiáterek sem értenek hozzá? Suszternak lyukas a cipője, szabónak rossz a ruhája, valamint pedagógusnak neveletlen a gyereke ... (Már elnézést a kivételért, amely tudvalevőleg erősíti a szabályt.) Szerintem csak így értelmezhető ez a jelenség.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-08 08:06   
Arról, hogy gyerekek a reklámdömpingben sokminden juthat az ember eszébe, ezek közül az egyik az, hogy a szülök pénzt keresnek a gyerekeikkel. Ennek ugye sok módja van, attól kezdve, hogy gyerekkel a hóna alatt koldul valaki, hogy a gyerekét egyedül küldi el koldulni, hogy a gyerekét eladja vagy sorbaáll vele a filmstudiók elött.
Más esetben a szülö a saját kielégületlen ambicióit viszi át a gyerekére, a gyerek azt csinálja, amit a szülö szeretett volna csinálni vagy szeretne, de a körülmények úgy adódtak, hogy nem tudta. Most a gyerekben látja az uj lehetöséget.
Sokszor van úgy, hogy a szerencsétlen gyerek nem akar pl. zongoraórákra járni, reggel hattól még iskola elött úszni vagy korcsolyázni, de kell neki, mert a szülei így tartják helyesnek.
Én még mindíg nem tudom abbahagyni a csodálkozást azon, hogy semmilyen iskolában nem tanítják azt, hogy hogyan kell szülönek lenni. Szerintem ezt nem lehet ösztönösen megtanulni " menet közben ", mert azokat a hibákat amiket elkövetünk mint szülök soha nem lehet kijavítani.
Persze, ha ránézek a psychiaterek - foglalkozásbeli, hivatásos segitök - magánéletére, elég annyi amennyit kivülröl lehet látni, sehol annyi felbomlott párkapcsolat, sehol annyi lelki rokkant mint közöttük. Igy felmerülhet az a gondolat is, hogy talán jobb így, ahogy van.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-07 12:51   
Nagyon is elgondolkodtató: gyerekek a reklámdömpingben...
Az Egyesült Államokban minden polgárára évente több mint kétszáz dollár reklámköltség jut. Ez az összeg magasabb, mint az évi átlagkereset a harmadik világ országaiban. A Magyarországon érdekelt vállalatok sem költenek kevesebbet e célra, hiszen csak egy rövid tévéreklám ára is milliókban mérhető. A reklámok szinte legnagyobb «fogyasztói» a gyerekek...

http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20030707gyerekek.html

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-31 07:29   
kaytee:)

Ennek igazán örülök!)Ahogy írod azért az a több ezer kilométer sok mindent old egy emberben és a praktikus szülö _ szülök is.)

Üdv:Balu

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 18:38   
Balukám,
az unoka ma már csak nevet a történeten. Nem maradtak lelki sérülései. Lehet, hogy kiskorában nem mondták el neki a szülei, hogy a nagymama milyen hülyeséget eszelt ki. Segithetett, hogy többezer mérföldre laktak egymástól.
Menyem a fél világot beutazta gyerekkorában ezzel a nagymamával, aki, amint megismerte, a szivébe zárta.
Ő az - eddig- utolsó leszármazottja, de nem is az az érdekes, hogy a néninek, hanem az, hogy a nagyi apukája igazi indián törzsfőnök volt. Szép kis dolog lett volna végleg kitagadni ennek a bácsinak a dédunokáját!
A nagyi még az én fiacskámat is örömmel fogadta a családba, amint megtudta a magyar nemesi származását! A többit az egyszerüség kedvéért nem meséltük el neki.
9o éves.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 12:26   
kaytee::)

Az lehet hogy a nagymama most a legbüszkébb,vajon az unoka mit érez?Arról tudsz-e valamit hogy viselte el ezt a "kegyetlenséget"?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 03:06   
Szülők... némelyik teljesen érthetetlenül tud viselkedni, pedig szereti a gyerekeit.
Menyem mesélte, hogy az apai nagyanyja egyáltalán volt hajlandó tudomásulvenni az ő létezését, mert:
na ehhez mit szóltok? a mamája, tehát a nagyi fiának a felesége katolikus volt, nem protestáns.
A házasságot, a menyét azt, érdekes módon elfogadta, de az egyetlen unokát nem. Évekig úgy tett, mintha a kislány nem is létezne.
Ennek ellenére egyszer bejelentette magát vizitre. A fia ekkor végre a sarkára állt, és megmondta neki, hogy addig nem jöhet, amig nem ismeri el az unokát.
Nagynehezen beleegyezett.
Pedig nem is volt vallásos. Csak elvből ragaszkodott hozzá, hogy ne legyen katolikus rokona.
Aztán minden rendbejött. Most ő a legbüszkébb az unokájára, és rég elfeledte, milyen kegyetlenül is viselkedett régen.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-29 09:45   
Én azért azt hiszem, hogy minden nöben van egy valamilyen anyai ösztön, minden kislányban látható már ez a babajátékokból.Nagyon nagyon ritkák az olyan kislányok akikben nincsen valami gondoskodási ösztön, akik nem játszanak babával.De mindenhol vannak ilyenek is. Vannak olyan kisfiúk is, akik szívesen játszanak babával, de sokszor , sajnos ezt kinevelik belölük, mert a fiúknak "nem való" babával játszani.
Hogy a felnövekvö kislányban milyen változások mennek végbe, azt nem is lehet leírni, mindnyájan tudjuk a magunk részéröl, akik nök vagyunk. De azt gondolom, hogy a felserdülö lány és az édesanyja közötti sokféle ellenmondás biologiai okokra is annyiban vezethetö vissza, hogy pontosan akkor amikor a kislányból nagylány lesz az édesanyja is átmegy nagy változásokon.A legtöbb esetben a 25-30 év között szült nök a 45- 50 felé közelednek akkor, amikor a lányuk 15-20 éves.Ilyenkor sok esetben közel van már a menopausa, sokan ingerlékenyebbek és hajlamosabbak maguk is az érzelmi kilengésekre. Ezek a nagy és mindkét oldalon elkerülhetetlen érzelmi változások hozzák létre az ellentétek jó részét.
A legtöbben hála Istennek különösebb trauma nélkül élik túl ezt a periodust.
Sokszor észrevehetö az is, hogy az édesapa próbál "vigyázni" serdülö lányára, a jószándéktól vezérelve ugyan, de a rengeteg tilalommal és állandó ellenörzéssel - hova mész,kivel,mikor jössz haza stb - a viszony közötte és a leánya között nem lesz jó.
Ahogyan a szülök gondoskodnak a gyerekeikröl, ugyanúgy a felnött gyerekek is sokszor gondoskodnak a szüleikröl. Ez a gondoskodás talán egyike a legnehezebb feladatoknak, mert hol van a határa a féltésnek és gondoskodásnak a gyámkodással ? Olvastam itt, hogy felnött gyerekek esetleg félnek attól, hogy elveszitik a befolyásukat a szüleik felett , ettöl a szülök ugyanúgy félnek felnött gyerekeikre gondolva. De felmerül annak is a kérdése, hogy van-e szükség erre a befolyásra és ha igen miért? Mert a felnött gyerek saját anyagi okaiból akarja befolyásolni a szüleit, vagy a szülök nem tudnak lemondani felnött gyerekükröl annak ,öszerintük érdemtelen házastársa javára ? Sokat gondolkoztam ezeken a dolgokon és röviden összefoglalva arra a következtetésre jutottam, hogy mi szülök nem bujhatunk a gyerekünk börébe és nem élhetjük az ö életüket, mert az nem a miénk, hanem az övéké. Ugyanakkor mint felnött gyerekek próbáljunk meg úgy nézni idös szüleinkre, mint olyan legközelebbi rokonainkra, akik miután befejezték a gondoskodást felettünk jogosultak arra, hogy hátralévö életükben a saját ,önálló életüket éljék.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 19:01   
etelka!)

Ahogy leírtad,az bizony úgy igaz ahogy Te azt leírtad....sajnos...(

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 18:56   
Calyx:)

Fájnak a kezeim ahegedűhöz,sajnos,azért többször van a kezemben,de azt a hurt nem akarom kicserélni,jó az emlékeztetőnek,nekem is van gyermekem!)Hol van az a fiatlos lendület már Calyx,nem is leht már ugyanaz semmi.Tudod:ITT és MOST:)Megbocsátottam,elfogadom az Édesanyám,pedig én is csak egy pöttyöt írtam Calyx Róla!(
Sajnos alapból született ilyennek,mondták szülei,testvérei.Mondják ma is!((Nem fáj az a kis gyermeki hang,sőt?emlékeztet arra voltam jókedvű gyermek is,talán maradtam is annak-folytattam az életem kicsit "öregebben",de valóban megtaláltam másban a sikerem,az örömöm a munkámban!)
Semmi sem véletlen,ennek így kellett lennie.Bár a többi dolgát ís könnyen feledném de ma is lépéselőnyben kell legyek Vele,ahogy írtam:és ez már nem könnyű.Ez megoldás mindennapra.egyenlőre megy:készültem Édesanyámból!Ő mindenkitől "szolgálatot" vár!Ennyi!Semmiért!Ő van és avilág meg érte..valahol nagyon kisiklott.(
Valamikor félelmetesnek találtam,ma sajnálom hogy nem segíthetem ki ebből!Azért itt vagyok ha baj van:ezt is pontosan tudja!
Sajnos ez Neki elég is,akkor??(

Viszont örülök hogy Édesanyádnak békét és megnyugvást kivánsz:Ugy legyen,találja meg Calyx!)Te is boldogabb leszel.!!)

____Édesanyák_____

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 17:43   
2003-05-24 15:13, Balu:
-

irod: A TE Édesanyád is nagyon sokat veszitett,hidd el nem véletlen az a fiatalkori osz haj.(Az sem hogy avallásba menekült.Vajon magára talál benne???....es irod:Anyám (Te Anyukad)alapból ilyen,ilyennek született.

Draga Balukam, ha en ide leirnam, hogy az en anyukam miken ment keresztul, az en problemaim vele, csak csepp lenne az oceanban, ahoz kepest amit Neki tartogatott a sors (sajnos).
Ezert is komplex az en tortenetem...es kerdesedre valaszolva, nagyon remelem, hogy beket talal,
es megtalalja magat akarhogy is, a beket megerdemli, hogy nyugodtan eljen.
Ha neki segit a hite, en csak orulni tudok annak. Ha Neki dolgozik, akkor en vagyok a legboldogabb.

Balu, elhiszed, hogy a Te edesanyad alapbol szuletett olyannak ?
Ez amit itt a rovatban tobbszor emlitettem, en nem tudom elhinni, hogy valaki alapbol szuletne nem szereto lenynek.

Balu, kezeid hogy vannak, nem tudsz hegedulni mar ?
Ha ujra felvenned a hegedut, a kis hang is talan csendesebb lenne.

Van egy jo angol mondas :-) :What doesn't kill you makes you stronger.
Ami nem öl meg, az erösebbé alakit.

Nincsenek veletlenek az eletben, azert kapunk 'problemakat', mert motivacio sajat magad jobba formalasara, ha nem igy lenne, akkor belehaltunk volna a problemainkba.Kifogasokat
keresni konnyebb, mint dolgozni a probleman,
magamrol irom, de altalanossagban igy van.

Elkanyarodtam (megint szokasom szerint :-) , de a hegedudrol az jutott az eszembe, hogyha
nem fajnak a kezeid, talan vedd fel ujra Magadnak !

Üdv:innen is :-)

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 16:58   
Szerbusztok!
Szerintem vannak olyan nök, akik egyszerüen nem valók Anyának, még akkor sem, ha anyák. Ezt úgy értem, hogy azok a nök, akik szülni ugyan tudnak, de nem képesek a kompromisszumokra, az alkalmazkodásra és nem tudnak megszabadulni az egoizmusuktól, azok nem valók anyának. De vannak ilyen apák is, akik a gyerekük/ gyerekeik születése után is a maguk életét élik, akik a gyerek által hozott életmód változást nem tudják elviselni, akik úgy érzik, hogy a gyerek elvette tölük a NÖT, mert abból ANYA lett és most már a GYEREK az elsö mindenben.
Vannak olyan szülök is, akik úgy igazán nem akartak szülök lenni és tehernek veszik a gyerek által elöidézett lekötöttséget és felelösséget. Ezek a szülök nem is fogják fel, hogy vesztenek valamit azzal, hogy nem foglalkoznak a gyerekkel, ök a gyereket csak mint követelödzö lényt látják és nem olyat akitöl kapni is lehet valamit.
Talán az jó, hogy manapság már nem kell gyereket szülni annak aki nem akar. De még manapság is nagy a tágabb család jelentösége, mert a gyerektelen házaspárra felesleges terhet rónak a rokonok kérdezösködésükkel, "nektek talán nem lehet gyereketek", "vajon mikor jön a gyerek" stb.
stb. Sajnos az élet igazságtalan, mert sokan vannak az olyanok, akiknek vagy gyerekük pedig boldogabbak lennének gyerek nélkül és az olyanok is, akik sóvárognak a gyerek után és nincs gyerekük.
Megjegyzem érdekes, hogy ebben a témában föleg csak a nök társalognak a férfiak hallgatnak. Vajon miért?
Mindnyájatokat szeretettel üdvözölve:Etelka

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 15:50   
Cuni!)

Oly tiszták és kedvesek soraid:)'azt a szeretet amivel MI Anyák vagyunk megáldva egy olyan érték...'--------Olyan érték Cuni,ami nagyon kevés anyának adatik meg:)-----------

Ugy gondolom én,akinek ez nincs meg ez az ösztönös szeretet az szegény ember,a legszegényebb:(Büntetés a sorstól és egyben felhívás is lenne ha észrevenné az az Anya:valamit nem jól csinálok,mit tegyek?

Akiben érzelem nincs,abban semmi sincs,a semmiért meg nem érdemes harcolni,szélmalomharc.(ELFOGADÁS:testben és lélekben!!!Ahogy írod--legalább próbából!(Érted?De NEM!((Szerintem Mgaukat sem tudják az ilyen gondolkodásu Anyák elfogadni nemhogy mást és pontosan a gyermekét...(!(

Én csak annyit kértem a sorstól:egészséges legyen a gyermekem akit nagyon várok már.Áldott volt a nap amikor felsírtak:itt vagyok!))Na most mit kezdesz velem?))Az én gyermekeim mosolyogtak,miután megfürdették Őket..ma is érzem azt a "babaillatot" amikor magamhoz öleltem Őket.Aztán jött ami minden Anyának:Mi akartuk hogy megszülessenek,minden a mi felelősségünk ha a család bele nem szól a nevelésükbe..de az megint egy más téma...:)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 15:13   
Calyx!)

Írod,..aki szülni sajnos nem tud..anyává válni..,

Igen! Ha mindenki így kezdeni a terhesség elején már:ANYA leszek!))és lassan készül rá,tervez ,elgondol,beszélget magzatával,simogatja kivülről,zenét "hallgatnak",Ki hogyan..VÁRJÁK egymést tudatosan!))Így kellene.:)Nem megy ez mindenkinek ahogy már írtuk-sajnos-(

Magunkat sem ismerjük Calyx,mindig más situt dob eléd az élet:általa folyamatosan fejlődünk.Jó esetben Mindenki!!!

Kedves a vers Calyx!)Köszönöm!)

"..a hibát magadban keresd!..."

Szeresd jobban!Mindenkit nem lehet...van akit nem is kell,a tisztelet megvan és abból csak jó jön..)

Van aki igényli a szeretet.Tőlem kik kérték?Nem kellett adtam magamtól:azoknak akik erre rászorultak, a kiszolgáltatottak,a beteg vagy kezdeti betegek,v. a "még élek egy kicsit" betegek.Mindennap más situban,az élet valóban nagy rendező...

Anyámnak ha fia lett volna?Nem gondolom Calyx hogy más lett volna,Anyám alapból ilyen,ilyennek született.Nem tudom ha fia lett volna és ua.-azt kellett volna tennie mint nekem hogy kezelte volna Ő a dolgot.Örök harc lett volna azt hiszem...!!!(Ám a fiut legalább VÁRTA!-és ez egy positivum.-passz:(
Nagyon szomorú,igen hogy a lányát nem tudta elfogadni máig sem.Sokat veszített igen!--Nem hiszem hogy Ő ezen valaha is gondolkodik!(-
Nem voltam rossz gyermek,12 évesen már olyan sikeres hegedűszólista voltam hogy a nagyok mellett nekem is helyem volt egy-egy koncerten:A MINDENEM VOLT!!!!!
Építkezni kellett,bontott téglából és valakinek tisztitani-NEKEM!(-ingyen voltam..pedig tellett volna segítségre:(!
Lemaradtam a szolfésról,az óráimról az előadásokról:a kezeim már nagyon fájtak:(És még a disznók is sírtak ,ezért moslékért is nekem kellett mennem.De nehéz volt az a két kanna!(Eljöttek értem a tanáraim:hiába könyörögtek Anyámnak!,hiába mondták, de nem tudja mit veszit,értese már meg tehetséges nagyon a gyermeke.NEM,NEM.Mjad MÁSBAN is az lesz!Ő eldöntötte!(Az Calyx aki nem szereti a gyermekét,Ő az Anyám,Apám is megsiratott,hiába,csend legyen..és kész!

Valóban:Másban sikeres lettem,szerencsés vagyok,de az az apró gyermek hang..ahogy írtad..Biztos én sem innen írnék már Neked!(

A hegedűm megvan,elszakadt egy húrja ugyan,nemsokkal utána amikor Apám meghalt..érdekes nem?

Calyx! A TE Édesanyád is nagyon sokat veszitett,hidd el nem véletlen az a fiatalkori ősz haj.(Az sem hogy avallásba menekült.Vajon magára talál benne???

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 11:42   
Kedves Calyx, a vershez nincs mit hozzà tenni. Nagyon, nagyon jol levan irva benne minden. Nem ismertem! Köszönöm szépen neked hogy itt leirtad!

Kedves Balu! Ahoz szeretnék hozzàszolni hogy édesanyàd fiut szeretet volna helyetted...
Az enyém is, hiszen màr volt egy lànya és a növérem elött elveszitett egy fiut (de erröl sosem beszélt, de tudtunk rola). Viszont hàlàt adok neki mert elfogadott és szeretett mint lànyàt is. 9 ével utànnam mikor ujra teherbe esett mégis megtartotta és vàgya valora vàlt a fiàval. (Innen érthetö hogy "kisfiàt" annyira kényeztette, dédelgette és azt mai napig is!)

Viszont nem anyurol szeretnék itt irni hanem a sajàt esetemröl. (Lehet hogy a "csak nöknek" topikban kéne le irni mert ott is belekeztünk egy ilyen témàba, de màr mindegy!)
Mikor én teherbe estem, minden àron kislànyt szerettem volna. (Lehetséges azét is amit megéltem az öcsémmel kapcsolatban??? No és mert növéremnek volt (van) egy aranyos kis lànya (ma màr nagylàny ) akinek nagyon sokat be segitettem. Ma is keresztlànyom, de lànyomnak is tartom
Nagyon nagyon büszke voltam terhességemre. Mert vàrva vàrt gyerek volt. Nem volt elhamarkodva. Meggondolt, szeretett alapokra készült.
Mikor a màsodik "viszhagos" vizsgàlatok utàn (igy mondjàk neki??? na de mindegy!)a nögyogyàsz megmondta hogy "FIU"-t vàrok azt hittem a vilàg öszeomlik felettem. Sirva jöttem haza a korhàzbol.
Az egész egy jo napig tartott. Talàn nem is aludtam az elkövetkezö éjszakàn. Végig gondoltam mindent. Hogy mennyire nevetséges vagyok. Miért lenne egy fiu gyermek rosszabb vagy jobb mint egy làny??? Elfogadtam a FIAMAT, testemben lelkemben. Tudtam attol a perctöl kezdve hogy nagyon nagyon fogom szeretni. Viszont azonnal kellet egy nevet talàlnunk. Az Ö nevét. Mert attol a perctöl kezdve nem egy magzat volt a hasamban, hanem a fiam!!!
Szàmomra ö màr a szülés elött "megszûletett". Néhàny honapra rà amikor végre a karjainkban tarthattuk arra szolgàlt hogy jobban megtudjam osztani a szeretettet a férjemmel. Aki ez àlltal apuka lett.

Két évre rà épp ugy akartam tudni elöre hogy fiut vàrok e vagy lànyt. De teljesen màs okokbol màr! Szàmomra lànyom is elöbb született meg mint a vilàgra jövetele napja.
Azt a szeretetet amivel mi "Anyàk" vagyunk megàldva egy olyan "értéknek" tartom amire nincs jelzö. Szavakban nem lehet kifejezni.

Igy szegény az az Anya aki nemtudja értékelni.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-23 23:29   
Koszonom Calyx .

Csak a kompim volt rossz...igaz most sem jo, csak jobb mint volt....de jon az uj....(zarojelben megjegyzem, mert nem ide tartozik, hgoy jo a Decor cimu topikod is...) :):)

puszi nektek

HUsi

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-23 19:29   
Kedves Balu,

irod:Szülni sajnos nem tud minden nő Calyx!

Igen tudom, nem ugy ertettem, rosszul fejeztem ki magam.
Attol meg aki szul attol meg nem mind anya, talan igy helyesebb.
Anya az aki a petesejt megtermekenyites utan masodsorban veszi magat, vagyis torekszik
az embrio es majd a gyermek joletet biztositani.
Ez megint eleg rosszul jon ki, de nincsenek arany szabalyok, a lenyeg az, hogy jot kivanj/cselekedj a gyermekednek.

Mindannyian vagyunk idealizalt allapotra, ami kifogastalan.
Van aki 'utkozben' erik meg a feladatra, de tobb eselye van, ha valaki ugy kezdi, hogy ismeri magat, biztos (semmi sem biztos!..{halalon kivul}) csaladi allapotba 2 szulo nevel sok-sok szeretettel a gyermeket vagy gyerekeket.
Erted ! amit akarok szavakba foglalni, de kozhelyekbe esunk, ha tul akarjuk ragozni.
En legalabbis.
Hiszen ahogy irtad is, az elet csak elet altal ismerheto meg. Egyedul a valtozas allando.

Valtozunk mi is, akar tudunk rola, akar nem.
Naponta mas elmenyek sokasaga...
nem kotodni a tegnaphoz, nap mint nap ujrakezdeni az eletet.

Rossz a gyerek

Rossz a gyerek - ezért - vered.
Vered, és ezért rossz a gyerek!
Egyáltalán, mi az, hogy "rossz"?!
Csalódott, akaratos, dacos?
Ha, csak hibáit keresed,
találsz is, - abban biztos lehetsz!
Ha túl sokszor mondod hogy: rossz,
rosszá válik majd - meglátod!
Egyszer, egy ember bölcshöz ment,
mit tegyen, ha rossz a gyerek?!
A bölcs azt tanácsolta:
- Szeresd!
Az ember újból visszament,
még mindig rossz volt a gyerek.
A bölcs így szólt:
- A hibát, magadban keresd!
- Még mindig nem elég jól szereted!
Sajnos, a bölcs
manapság egyre kevesebb!
Ezért van az,
hogy olyan sok a "rossz gyerek".

Fábry Judith Mária verse

irod:Láttam mindenkinek megvan a maga keresztje és mindenki másként viseli,van aki nem tudja.Csak mosolyogj rám!Kérték tőlem és minden rendben lesz..ugy is volt,erőre kaptak hogy gyógyulhassanak.Csodálatos az ember:)Hogy megfogták a kezem és visszamosolyogtak?IGEN!

Ki mosolyog ? kik kertek ? kik kaptak erore ? munkahelyi ?,
egyebkent ja! mindenkinek magvan a maga keresztje, es az ember valoban csodalatos,
szerintem is.A dolgok jonnek es mennek akaratunktol fuggetlenul.
Eso, szel, meleg, hideg, talalkozas, elvalas, oregseg, halal, az elet valosaga.
Az elfogadas = felulemelkedes.

irod:Az élet nagy rendező......)

Az, valoban !
Szavakhoz vagy elkepzelesekhez ragaszkodni annyi, mint orizni a selyem fonalat, miutan szertegurultak a gyongyok.

irod:én már láttam embert ezért fél perc alatt megőszülni

1/2 perc alatt ?
Anyukam is hofeher haju, mar 30 evesen is az volt.Festette a hajat, most mar regen, nem vacakol vele.

irod:Magammal jóban vagyok és segítek ahol tudok,velem is ezt teszik,azok is akiktől nem is gondolnám....Vica versa?..

Van egy jo angol kozmondas : what goes around, comes around.

irod:Én azért születtem meg mert muszály volt és Anyám FIUT akart! Mai napig nem szeret,árt és diktátorkodik ahol tud.

:-(, nem tudom a reszleteket, de ha fia lett volna helyetted, akkor minden rendben lenne ?
Inkabb ugy hangzik, hogy kifogast talal az Edesanyad...de nem tudok hozzaszolni, mert nem ismerem.
De nagyon szomoru, ha nem nott fel ahoz az edesanyad, hogy lanya van :-(
Tul rovid az elet ertelmetlensegekre, keptelensegekre, hogy genetikailag milyen kromoszomakkal szulettel.

Sokat veszit, az edesanyad ha ugy gondolja.

DE !! semmi ujat nem mondtam :-)
Te is tudod, meg edesanyadon kivul mindenki mas is :-)

irod:Aki nagyon nem szeret valószinű sérült v. problámája van amit nem tud v. nem is akar feltárni mert olyan jellegű.Ilyen is van:így kerek a világ!))

Balukam, mit irsz ? aki nagyon nem szereti a gyereket ? aki Teged ?, az utobbira saccolok,
ha igen, akkor nem kotelezo a masikat szeretni (idegen <-> idegen kapcsolat), tisztelet a masik irant alapvetoen helyen valo lenne, de szeretet ? Nem akarok itt melyen belemenni,
csak nem ertem, hogy gondoltad ?

Intellektualisan es parapszichologia sikjain, mint teologiailag es ezoteriailag megkozeliteni a feltett kerdest:
Szülök és gyerekek, gyerekek és szülök , talan rossz otlet.

Az elet kerdeseit leginkabb a jellem valaszolja meg.

A jellem :
  • szuletett ?
    v.
  • kulso behatasoktol alakult ?,
    de ez egy egesz mas tema (is lehetne, ha lenne pszichologus kozottunk a MON-on)...

Kellemes hetveget !

-----------------------
    2003-05-23 23:29, husikamm:
    -

J

•  
    Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
    Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó