2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Kultúrákról, kultúráltan
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 16:22   
2009-01-25 16:04, ecet:
-

Hunor borotva élesen kiolvasta az iràsombol, hogy nem vagyok zsido, és elmondta az àllitolagos zsido munkatàrsai àllitolagos véleményét az antiszemitizmusrol.

-

Én egész pontosan csak az azt megelőző üzenetedben foglalt személyes állításaid kapcsán reagáltam.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 16:04   
2009-01-25 15:32, Fredi:
-
"hogy miért vannak süket fülei a másfajta izmusok hallatára"

Ugyanabba lantba csapsz mint Zsuzsanna. Nem olvasod amit irok, amit olvasol interpretàlod, amit nem irok azt idefabulàzod.
Hol olvastad Te ezt a "süket fülei" marhasàgot? Azt màr nem is kérdezem Zsuzsannàtol, honnan a penészböl veszi, hogy a svàjci skinheadeket kevésbé gyülölöm mint a magyar barmokat. Was für ein Schrott! Ha valami a horizonton kivül àll, àtmentek személyesbe.
Hunor borotvaélesen kiolvasta az iràsombol, hogy nem vagyok zsido, és elmondta az àllitolagos zsido munkatàrsai àllitolagos véleményét az antiszemitizmusrol.

Azt a minöséget amit logikailag Ti leadtok megtalàlom minden fémpultos vidéki csehoban. Kérdem minek irok itt egy bötüt is? Verscheissern kann ich mich selber.
Következö hozzàszolàsom csak kérésre (iràsban) elöre fizetett busàs honoràrium ellenében.
Alàszolgàja.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 15:32   
Le a kalappal Ecet határozottsága előtt, ahogyan kiáll az antiszemitizmus ellen. Amit azonban nem értek az az, hogy miért vannak süket fülei a másfajta izmusok hallatára, miért gondolja, hogy csak az antiszemitizmus jelent a mai Európában veszélyt, vagy nagyobb veszélyt, mint mondjuk a nacionalizmus, a fanatikus iszlámizmus, a morális értékrendszer és a csalás szétesése, vagy a pedofilia?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 14:04   
Az!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 12:11   
Miután vége a vitának, monologizálnék egy kicsit!
Hogy pl. szabad-e másokat kifosztani, kizsákmányolni? Megfosztani munkától, hajléktól? (Majd közölni vele, hogy, hát, hiszen szabad vagy!)
Aztán szabad-e azon csodálkozni, hogy a kevésbé művelt, a kevésbé tájékozott, a halmozottan hátrányos helyzetű – nem érti! Hogy mi van? Megint kicsesztek vele?
És keres valaki hibást! (Hogy aztán az TÉNYLEGESEN hibás-e, az már "részletkérdés"!)
Aztán jönnek a politikusok (rasszisták és ál-antirasszisták, fasiszták és ál-antifasiszták)...és fokozzák a káoszt, a bizonytalanságot! És hirdetik: Csak ŐK tudnak megvédeni!
Agyrém!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 11:50   
Pá.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 10:06   
2009-01-25 09:50, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsanna, mir reicht's. Két malomban örlünk. Tölem dugd a fejed a homokba, de engem ne bosszats ezzel, mert megcsufolod az intelligenciàmat. Én nem irkàlok, csak az iràs miàn. Te elöadod itt az ügyvédet. Azt sokkal jobban csinàljàk a tehetségtelen politikusok és szervek akik husz éve magyaràzzàk a bizonyitvànyukat. Summa summàrum: Magyarorszàgon nem müködik semmi, és mint irod Romàniàban ugyanez a helyzet. Az a benyomàsom, addig elégedett vagy az àllapottal amig màshol is van antiszemitizmus. Ha ez igy van, nem is érdemelsz jobbat.
A tàrsalgàsbol kiszàlltam. Nem vagy vitapartner.
Hunor, sporold a magyaràzatodat.
Kisztihand és üdvözletem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 09:50   
Kedves Ecet, azt írod:

"Azzal kivànod mentegeted az egyik piszkot, hogy a màsik ugyanolyan."

Semmiféle piszkot nem kívánok mentegetni. És nem is szoktam.
Csak fel szerettem volna hívni a figyelmedet, hogy rasszizmus illetve idegengyűlölet mindenütt van, nemcsak Magyarországon.Szerintem neked a román vagy svájci rasszizmust ugyanúgy kellene gyűlölnöd, mint a magyarországit.

Nemcsak Magyarországon nincs antirasszista törvény, hanem még sok országban várat magára. Sót a román alkotmány tekintetében arra is felhívnám a figyelmed, hogy létezik ott egy kitétel, amely szerint a román államot, nemzeti jelképeket, nemzetet szidni, gyalázni bűntett, amelyért börtön jár. Viszont egyetlen szó sincs a zsidókról, romániai magyarokról, cigányokról stb. Vagyis őket gyalázni SZABAD.
Romániában tényleg kisebb a zsidóellenesség, mint Magyarországon. Ennek az oka: jelenleg alig 60 000 zömében nagyon öreg zsidó él itt, mivel Ceausescu eladta a zsidókat Izraelnek, két ezer dollárért fejenként. Megjegyzem, a második világháború előtt közvetlenül kb. 800 000 zsidó élt Romániában.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 09:29   
2009-01-25 05:36, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ferencz Zsuzsanna: Kedves Ecet, elrontottad a szombat estémet. Mivel törvényeket kellett tanulmányoznom németül. A harmadik link nem nyílott ki.

ecet: Belinkeltem volna a magyar antirasszizmus-törvényt is ha lenne.

Ferencz Zsuzsanna: Az újságcikk nem volt újdonság, van nekem svájci barátnőm, aki a svájci bőrfejűek miatt depressziót is kapott. S mindig felhívja a figyelmemet, hogy Svájcban sem fonják kolbászból a kerítést (hogy egy másik topikban sűrűn használt kifejezéssel éljek).

ecet: Sajnos a hozzàszolàsom nem ugy jött be ahogy gondoltam. Sproroltam elöre a kommentàrt, most elmagyaràzom: természetesen vannak Svàjcban is agyhalott undorito kreaturàk. Ez nem uj és olvashato a cikkben is. Én arra a tényre szetném felhivni a figyelmet, hogy Magyarorszàggal ellentétben Svàjcban van antirasszizmus-törvény, és egy müködö rendörség, ami kordàban tartja a csürhét amennyire modjàban àll.

Ferencz Zsuzsanna: Éjjel a DunaTv-ben megnéztem egy filmet Hitler utolsó napjairól.
Tehát elmondhatom, antirasszista téren nagyot fejlődtem, bár annak előtte is elég fejlett voltam.
Mindazonáltal szeretném, ha végre világos választ kapnék:

Ferencz Zsuzsanna: miért akarja Ecet, hogy én antirasszista törvényeket olvassak?

ecet: Nem akarom. Felhivtam rà a figyelmet. Talàn olvassa a topikot a magyar igazsàgügyminiszter is

Ferencz Zsuzsanna: miért szörnyebb egy idióta, zsidóellenes, heccelő magyar film a You tube-on annál, amit pl. rólunk, romániai magyarokról ír olykor egy-egy román újság? Megismétlem: le szoktuk vágni a román fejeket, patkányt teszünk a szájukba, s futballozunk velük? Az a különbség, hogy a magyar és román nép egyazon fajhoz tartozik, tehát rasszizmusról nem lehet beszélni?

ecet: Retorikus kérdés, bonyolult gondolatmenet. A szörnyüségnek nincs fokozata. Egyik sem jobb mint a màsik. Az összehasonlitàsod körmönfont. (Forgatod a szàmban a szot). Azzal kivànod felmenteni az egyik piszkot, hogy a màsik ugyanolyan mocsok. Most màr csak az kell kijelentened, hogy "rasszizmus mindenhol van" és gondolod, hogy ezzel a jelenség ad akta. A rasszizmus, antiszemitizmus, idegengyülölet egy fekély. Nem csak a skinhead-, a hétköznapi nyàrspolgàr-, mindenki aki toleràlja-, aki hallgat bünös. Az àllam feladata megvédenie a polgàrait.
Ezt a magyar àllam nem teszi. Ezért érzem magam jobban ott ahol vagyok, ezért nincs egy molekula szentimentàlis kötödésem az ohazàhoz. Többet vàrnék magunktol. Természetesen lehet ezt is màsképp làtni. Mindenkinek a maga dolga.

ecet: Epilogus. Kedves Zsuzsanna, nézz utàna Anna Freudnàl: Abwehrmechnanismen, Introjektion- Identifizerung mit dem Feind.
Ajànlatom kizàrolag Neked, mit freundlichen Grüssen ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 05:36   
Kedves Ecet, elrontottad a szombat estémet. Mivel törvényeket kellett tanulmányoznom németül. A harmadik link nem nyílott ki.
Az újságcikk nem volt újdonság, van nekem svájci barátnőm, aki a svájci bőrfejűek miatt depressziót is kapott. S mindig felhívja a figyelmemet, hogy Svájcban sem fonják kolbászból a kerítést (hogy egy másik topikban sűrűn használt kifejezéssel éljek).
Éjjel a DunaTv-ben megnéztem egy filmet Hitler utolsó napjairól.
Tehát elmondhatom, antirasszista téren nagyot fejlődtem, bár annak előtte is elég fejlett voltam.
Mindazonáltal szeretném, ha végre világos választ kapnék:
- miért akarja Ecet, hogy én antirasszista törvényeket olvassak?
- miért szörnyebb egy idióta, zsidóellenes, heccelő magyar film a You tube-on annál, amit pl. rólunk, romániai magyarokról ír olykor egy-egy román újság? Megismétlem: le szoktuk vágni a román fejeket, patkányt teszünk a szájukba, s futballozunk velük? Az a különbség, hogy a magyar és román nép egyazon fajhoz tartozik, tehát rasszizmusról nem lehet beszélni?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-24 17:49   
2009-01-15 13:00, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kommentàr nélkül:
-
Antirassismus-Gesetz Svàjcban, papiron.
http://www.admin.ch/ch/d/sr/311_0/a261bis.html
--------------------------------------------
Antirassismus-Gesetz Svàjcban, gyakorlatban, cikk a mai Tages-Anzeigerböl: "Auf dem Internetforum der Neonazi-Bewegung Blood and Honour haben auch Schweizer gehetzt. Jetzt hat der Inlandgeheimdienst mehrere Täter identifizieren können."
http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/Geheimdienst-entlarvt-Neonazis-nach-linkem-Hackerangriff/story/28546705
--------------------------------------------
Die Rassismusstrafnorm
http://www.humanrights.ch/home/upload/pdf/051014_rassismusstrafnorm.pdf

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-21 18:17   
2009-01-20 23:24, Pompéry Berlin:
-
Igen, nekem is tetszik, ahogy fogalmazok.
A lenyegen azonban nem valtoztat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-20 23:24   
2009-01-14 16:45, maryanne:
-
Mi van akkor, ha mondjuk valaki egy idegen orszagban születik, es semmi kapcsolata a szülöföldjevel nincs?
-

Ezt nem értem. Hát a szülöföld nem az, ahol születtünk? Hogyan lehet idegen országban születni? Akkor az a szülöföld.

Azt el tudom képzelni, hogy valaki nem érzi hazájának a szülöföldjét - mint pl. sok erdélyi, vagy máshol migránsok 2.-3. generációja. De az még attól szülöföld, nem?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-20 19:55   
2009-01-18 04:52, Ferencz Zsuzsanna:
-
Nem bajornak?
-
Nem-nem! A németség az állampolgárság miatt van (mint sokan mások, ök sem értik a nemzetiség és az állampolgárság közötti különbséget).

Bajornak pedig születni kell.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-18 04:52   
Kedves Mary, a gyermekeid magyar származású NÉMETNEK tartják magukat? Nem bajornak?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-17 19:01   
2009-01-14 16:45, maryanne:
-
Mi van akkor, ha mondjuk valaki egy idegen orszagban születik, es semmi kapcsolata a szülöföldjevel nincs?
-

Az én gyermekeim pl. magyar származású németnek tartják magukat. Ez korrekt is olyan szempontból, hogy én magyar, apuka pedig szász (magyar beütésekkel). Mindkettö pedig német állampolgár.

Sajnos, a székely fogalommal nem tudnak sokat kezdeni, de magyar nyelvtudásukra nagyon büszkék.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-17 18:57   
2009-01-14 17:27, Fredi:
-
nem az számít, hogy a kivülállók minek definiálnak meg valakit, az identitás szempontjából csak az érvényes - véleményem szerint, hogy az illető minek érzi magát.
-

Ez így van, mivel az identitás személyhez és nem nemzetiséghez kötött dolog. Mindenki az, aminek vallja magát. Ez következik az ún. gyökerekböl, az anyanyelvböl, az életrajzból. Mindezek mindenkinél különböznek.

Régebben valóban úgy volt, az emberek többségével, hogy azok voltak, ahol éltek. A 20. és 21. század globalizált és össze-vissza vegyült népeivel nehezebb a definíció. Van, aki Szingapurban született, Vietnamban nevelkedett, Párizsban lakik, de mégis német (pl. diplomata apuka révén). A modern népvándorlás hozta azt is magával, hogy egy ember az élete folyamán több helyen (országban) is élhet és egyénenként döntenek arról, hogy minek érzik magukat.

Legtöbbször az anyanyelv a döntö.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 17:51   
2009-01-15 13:00, Ferencz Zsuzsanna:
-
Okay, Zsuzsanna, ich denke hab's verstanden. Nix für ungut. Wünsche schönes Wochenende.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 16:13   
2009-01-14 17:27, Fredi:
-

Kedves Fredi, ezt en is igy latom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 13:00   
Kedves Ecet, magyarul is megértettem volna. Lefordítom magyarra: azért nem, mert igen.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 12:59   
2009-01-15 12:07, ecet:
-
Hogy is tudnàl? Nem vagy zsido, nem élsz Magyarorszàgon. Oder?

-

Hát, az alábbi beírásod alapján Te sem vagy éppen magyarországi zsidó:

"Én meg zsidonak. Szolidaritàsbol. Aztàn nézem a keresztyén pofàjàt. Örülök, hogy idöben elkerültem ebböl az orszàgbol."

Amúgy számodra jelentheti ez Magyarországot, semmi gondom vele, a Te dolgod, de örülök, hogy azért az igazi budapesti zsidó munkatársaim kicsit nyugodtabban, a maguk helyén kezelik a dolgokat.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 12:07   
2009-01-14 17:48, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa, nem baj, ha nem tudsz velem egyetérteni. Hogy is tudnàl? Nem vagy zsido, nem élsz Magyarorszàgon. Oder?
Christen haben Probleme mit ihrer Selbstwahrnehmung und das schon seit 2000 Jahren. An dem wird sich in den nächsten 2000 Jahren auch nichts ändern. Was in dieser Hinsicht in Rumänien los ist enzieht sich meinen Kentnissen. Das "Volk" wird wohl auch dort nicht gescheiter sein als in Ungarn. Schlimm für Dich.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 17:48   
Kedves Ecet, örvendek, hogy megint felmerültél. De sajnos most sem érthetek veled egyet. Te betettél nekünk ide egy szörnyű antiszemita filmecskét.
Viszont ha arra gondolok, hogy itt hetente ennél sokkal szörnyűbb cikkeket olvashatnék románul a magyarokról (még olyasmi is olvasható,hogy a magyarok le szokták vágni a románok fejét, patkányt tesznek a szájukba, és azzal gurigáznak), akkor azt kell mondanom, hogy nem vagy tárgyilagos. Miért szörnyűbb az, amit te akarsz láttatni annál, amit én nem akarok láttatni? Mivel nem jellemző az országra.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 17:27   
Kedves Maryanne,

nem az számít, hogy a kivülállók minek definiálnak meg valakit, az identitás szempontjából csak az érvényes - véleményem szerint, hogy az illető minek érzi magát.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 17:02   
Csak még egy vetületéről a témának: a szórványban élő nemzetek helyzetéről. Inkább csak kérdezem: az örmények, oroszok, írek, kurdok, cigányok, akiknek a többsége szórványban él a világban, hogyan definiálják a haza, a származás, a kötődés, stb. fogalmait?

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 16:45   
2009-01-13 20:38, Fredi:
-

Kedves Fredi,

ertem en, amit mondasz, ha az etnikai, nemzeti hovatartozast vesszük alapul. Szerinted akkor pl. egy magyarorszagi svab nemet, vagy magyar? Mi van akkor, ha mondjuk valaki egy idegen orszagban születik, es semmi kapcsolata a szülöföldjevel nincs?
Milyen kriteriumok alapjan sorolod magad a transzilvanistakhoz, az miben különbözik pl. a magyartol?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 06:07   
Kedves Frédi, igen, magam is leginkább erdélyi magyarként határozom meg önmagam. Lehet, azért is, mert ebbe a saját, szintén bonyolult származásom (magyar, német, örmény, francia) bőven belefér.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-13 20:38   
Kedves Maryanne,

hozzászólásomat humorosnak szántam, sajnálom, hogy ez nem érződött ki belőle. Így gondoltam azt is amit a hazáról és azt is amit a skizofréniáról írtam.
Most komolyra fordítva én most is szilárdan meg vagyok arról győződve, hogy minden egyed csak egy identitással rendelkezik. Maryanne, vagy Pompéry Judit, vagy Frédi csak egy van és bár változik az idő folyamán, egy időben nem rendelklezik több identitással. Persze más a helyzet csoportoknál, vagy a matematika nyelvén a halmazoknál. Más az identitása az erdélyi magyaroknak, vagy ha úgy tetszik az erdélyieknek, más a dunántúli magyaroknak, más a magyar cigányoknak és más a magyar zsidóknak és lehetne folytatni. Akár személyes példámat is vehetném. Anyám erdélyi magyar volt (sőt félig székely), apám erdélyi szász. Én amit örököltem vállalom, de éápp ezért az én identitásom különbözik a magyar és a német identitástól is. Sőt egyre inkább világos számomra, hogy az ami a legdöntőbb faktor az az erdélyiség. Ha úgy tetszik az én identitásom transzilvanista.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-13 16:31   
Szerintem az Identitas fogalma sokretü es bonyolult z. B.: vallasi, etnikai, kulturalis, területi, nemi stb. hovatartozast is jelent. Az identitas pl. a serdülö korban jatszik nagy szerepet, amikor elindul a felnötte valas folyamata az utkereses, a “ki vagyok, mi vagyok?”.

Egy szemely eseteben pedig valami egyedit is jelenthet, ami öt a többitöl megkülönbözteti.
Otthon többször hallottam a “szemelyi igazolvany” helyett a “szemelyi azonossagi” szot. (A francia is eppen ezt az ertelmezest erösiti, amikor carte d `identitiröl beszel.)
Ugyanakkor az en ertelmezesem szerint egy közösseghez valo tartozas eseten, pedig az erre a “csoportra” jellemzö tulajdonsagokat, jegyeket foglalja magaban. Amelyek ezt a közösseget egy masiktol megkülönböztetik, pl. magyar nemzet (nyelv, kultura), nök stb. Ebböl következöen egy embernek több identitasa is lehetseges, attol függ, hogy melyik szempontot vesszük figyelembe. pl. valaki lehet svab es magyar egyszerre.

Szamomra inkabb erdekes kerdes, a politika es az identitas viszonyulasa. Van-e a mindenkori allamnak ebben szerepe? Szerintem igen, ha pl. egy allam egy csoportnak meg akarja tiltani a vallasat, vagy a nyelvenek a hasznalatat, es a sajatjat akarja ra eröszakolni. Az eröltetett katolizismusnak is vannak elrettentö peldai a törtenelemben, pl. a misszionarusok tenykedese a különbözö orszagokban. A magyarok öntudatra ebredese a Habsburg-uralom idejen pedig az ellenpelda.

Fredi, a skizofren nem jelent több szemelyiseget, a skizofrenia egy psziches betegseg, amely soran az ember gondolkodasa, az eszlelese, es az erzelmi vilaganak egyensulya bomlik fel, pl. valaki hallucinal, vagy üldözesi maniaja van. Ha valakinek több identitasa van, az meg nem jelenti azt, hogy skizofren. Bizonyara neked is több szemelyiseged van, hiszen maskepp viselkedsz otthon, vagy a munkahelyen, stb..
Az viszont elöfordulhat, hogy egy szemely Identitasa ”valsagba” kerül, ha valaki traumatikus esemenyt atel, vagy eppen a mai helyzetben a ferfiak szerepe is valtozik, hiszen többen vallaljak a gyermeknevelest, ami azelött nem volt annyira gyakori.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-13 14:48   
2009-01-11 00:27, Pompéry Berlin:
-
(...) Aktív, különösen mártír alapbeállítottságú keresztények körében inkább racionális ateistának (...)

Én meg zsidonak. Szolidaritàsbol. Aztàn nézem a keresztyén pofàjàt. Örülök, hogy idöben elkerültem ebböl az orszàgbol.
Nézd miket tölt fel a csöcselék a YouTube-ra. Hasonlo szemét tucatjàt tudnàm belinkelni.
http://de.youtube.com/watch?v=tCS6aTwqJmI&NR=1
Jo szorakozàst.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó