2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Spanyolország >> Érdekességek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-03 15:56   
Spanyolország nem kosarazta ki a lehetőséget ... megnyerte inkább a kosár VB-ét.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 17:23   
Trafalgár ... 200 éves történelem üzenete: a háború értelmetlen!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 11:03   
Eljegyezte a Hold a Napot!

És már tovább is áll!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-26 18:19   
2005-09-26 18:05, elckerlyck:

Egye fene! Legyen "rönó". (És benne egy kis mácsó...)

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-26 18:05   
2005-09-25 21:40, Zuloaga:
-
... Alonso ...

aki tudja, mit ragozni, aki nem érti, majd megérti ...

-
Ezt nem értem. Én alonsok, te alonsol, ö alonsik, Allons enfants?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 22:09   
grattis! ideje volt mar
elegem van a sumi gyözelmekböl

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 21:40   
... Alonso ...

aki tudja, mit ragozni, aki nem érti, majd megérti ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-10 12:52   
2005-06-09 12:37, perec:

Szerintem ebédkor senki nem azzal foglakozik, hogy honnan jöttek a herkentyűk, hanem, hogy milyen finomak.

A pénztárcát viszont bizony izgatja a dolog, mert közel sem olcsó inyencségek.
Mellesleg, a környezetemben levő üzletek halas pultjain, minden hal és egyéb tengeri érdekesség eredetéről ott a tájékoztatás, közvetlen a hal, rák ... mellett. Ez olyan majdnem, mint egy anyakönyvi kivonat. Egyébként komolyan fel van tüntetve, hogy melyik óceánból/tengerből és milyen felségterületről való, amit vásárolsz.
Ezentúl vadászni (vagy halászni?) fogok Yorkshire magasságából származó finomságokra!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-09 12:37   
Vasárnap a tengerparton jártam itt a szigeten, Yorkshire magasságában. Beérkeznek a halászhajók a kikötőbe. Kíváncsiságból megnézzük, mit fogtak. Rák, és megint csak rák. Nézzük, ahogy a halászok gumikesztyűben válogatják, osztályozzák, ládába teszik és belocsolják a mérgesen ollózó jószágokat.

Egyszer csak megjelenik egy hatalmas kamion, vidám languszta matrica az elején. Nézem, spanyol országjelű, La Coruna, halványan ismerős "tx" a cég nevében. Akkor látom, a faládikákra is ez van nyomtatva. A kamionban óriási, vízzel telt tartályok, belekerülnek a rákok ládástól-mindenestől. Aztán még egy kamion, ez asturiasi illetőségű.
Vajon hányan tudják majd Spanyolországban jövő vasárnap ebédkor, honnan jöttek a tengeri herkentyűk?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-09 12:37   
2005-06-09 12:37, perec:
-
Vasárnap a tengerparton jártam itt a szigeten, Yorkshire magasságában. Beérkeznek a halászhajók a kikötőbe. Kíváncsiságból megnézzük, mit fogtak. Rák, és megint csak rák. Nézzük, ahogy a halászok gumikesztyűben válogatják, osztályozzák, ládába szorítják és belocsolják a mérgesen ollózó jószágokat.

Egyszer csak megjelenik egy hatalmas kamion, vidám languszta matrica az elején. Nézem, spanyol országjelű, La Coruna, halványan ismerős "tx" a cég nevében. Akkor látom, a faládikákra is ez van nyomtatva. A kamionban óriási, vízzel telt tartályok, belekerülnek a rákok ládástól-mindenestől. Aztán még egy kamion, ez asturiasi illetőségű.
Vajon hányan tudják majd Spanyolországban jövő vasárnap ebédkor, honnan jöttek a tengeri herkentyűk?
-

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 20:28   
Különös élmény spanyol hímnuszt hallgatni Párizsban ... nem térek ki a magyarázatra, elvégre a lényeg, Nadal megnyerte a Roland Garrost és ... "sírni csak a győztesnek szabad" - az idézet példaképemtől, Székely Évától.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 11:43   
Míg odahaza József Attilát ünnepeljük, addig itt a Don Quijote első kiadásának 400. évfordulóját ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 10:56   
Megtörténtek a baszk parlamenti választások a Baszk Nemzeti Párt ismételt győzelmével, de már nem elsöprő sikerével ... politikamentes megjegyzéssel nehéz erről beszélni, ezért kerestem inkább két semleges pontot:

1. A terem, ahol körzetem szerint szavaznom kellett, egy iskola nyelvterme ... a tábla teli volt francia "krétanyelvtannal". Biztosan még a pénteki utolsó óra maradványai, amit megértek, hisz ki foglalkozik már hétvége előtt ilyen aprósággal, mint táblatörlés. A vasárnapi választóbiztosok pedig szerintem észre sem vették ezt a "dekorációt". Ennek ellenére érdekes volt olvasni a példamondatokat, amikor szavazni tért a terembe az ember. Múltról, jelenről és jövőről szóltak... hm ...

2. Apropó. Választóbiztosok. A törvény kötelez, ha behívnak, menni kell. Kivétel csak súlyos betegeknek és szoptatós anyáknak jár (9 hónapig), persze igazolás ellenében.. Aki behívás ellenére nem jelenik meg s ezennel választóbiztosi kötelezettségét nem teljesíti, természetesen szankcionálják.
A szankció: 7-től 15 hétvégéig való elzárás valamint 2-től 10 hónapig tartó büntetésfizetés.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 13:20   
2005-04-12 12:19, Zuloaga:
-
http://terebess.hu/kereskedelem/szuan-pan/szuan.html
Ilyet is kell vinni?
Csak arra jó lesz ügyelni, hogy mint írják, korán reggel nem ajánlott használni. Még elriasztaná a lottónyereményt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 12:19   
A hétvégén választások lesznek Baszkföldön. Ez, egy demokratikus államban teljesen normális.
Az is normális, hogy nem nyerünk a lottón, mert az esélye igen kicsi. Akár annak, hogy szavazatszámlálónak behívjanak a több, mint 30 000 lakosú kis külvárosban.
Az viszont már nem normális, hogy véletlenszerűen mégis behívtak. Vagyis nem engem, hanem a férjem.
Lehet, hogy a héten nyerünk a lottón is?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 10:53   
2005-03-25 00:14, Zuloaga:
-
Ahogy beszàmolodat olvastam, összevetettem hasonlo élményeimmel, amikor hasonlot éreztem, borzongos csodàlatot, megindultsàgot, maradando élményt. Egyszer elmegyünk majd a baseli "Morgenstreich"ra, ezzel kezdödik hajnali 4-kor a farsang. De nem ugy, mint màsutt, hanem valami vallàsos àhitattal, teljes sötétben, minden làmpàt eloltanak a vàrosban és akkor kigyulladnak a hatalmas hordozhato festett "lampionok", tökéletes alkotàsok, és a dobok pergése, aminél mesteribbet én még nem hallottam. Igy kezdödik Basel 3 legszebb napja évente és làtnod kell egyszer! Azt hiszem, hogy bàrmilyen kultura tömegmozgato , mélyen hivö, szenvedélyes megmozdulàsa kivülàllokat is magàval ragad, elvaràzsol! Aki most eretneknek tart, hogy egy kalap alà teszem a két nagyon különbözö eredetü eseményt, annak a tiszta dogma oldalàrol nézve igaza van. De remélem nem kerülök màglyàra emiatt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 11:42   
2005-04-05 11:06, Pompéry Berlin:

mivel a fórumba saját képet nem szoktam feltenni, kidíszítettem a postaládádat egy pár körmenetes fotómmal

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 11:06   
2005-03-25 00:14, Zuloaga:
-
Andalúziai templomi élményeink alapján látatlanban is el tudom képzelni az általad leírt körmenetet. Valahogy lenyűgözött, miközben értetlenül szemléltük a körmeneti szobrok súlyos, ősi, elementáris, agyondíszített, édeskés kavalkádját. Azt hiszem, ennek megértéséhez ott kell élni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 08:32   
Van kár, nincs öröm

A sok pénzt mozgató bikaviadalok az idén veszélybe kerültek. Az akadály már hónapokkal ezelőtt felbukkant, de nem mondhatni, hogy, ami egyesek kára, mások (pl. állatvédők) öröme lehet az ügyben ... tehát a bikák ígysem, úgysem ússzák meg a dolgot.

Egy magyar nyelvű cikkben így mesélnek róla:
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?cid=93043&id=86

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 11:58   
2005-03-25 00:05, Zuloaga:
-
Koszonom, hogy elmentel.Bizonyara nagyon erdekes volt. Varom a fotokat es a prospektust.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 00:14   
Húsvét csütörtökének körmenetén voltam. Pedig nem vagyok vallásos. Azt hiszem, itt nem is ez a megjelölés a fontos. Egyszerűen emberi milétünk s az, hogy ki, hogyan, miben, miért ... hisz.
Engem ezek a körmenetek mindig lenyűgöznek. Különösen a látvány de a beléjük táplált "szenvedély" is, ha lehet ezt ezzel a szóval leírni: akár a színes csukjás menet - zömében - mezítlábas résztvevői, akiknek teljesen mindegy, hogy az este meleg vagy hideg ( ez utóbbi felénk is csíp bizony, hiába más "hitek") vagy a nézők köre s közülük is pl. egy bácsi ma mellettem, aki teljesen érthető, engem mégis és mindig megható tisztelettel őrzött "meghajlása", ahogyan baszk sapkáját levéve s azt kezében szorongatva adta magát kívül de azonosulva azokkal, akik rogyadozva cipelték vállukon a "Bibliát".
Nekem különös élmény Bilbaó óvárosa (volt szerencsém ott élni egy évet). A mai körmenet pont annak szivéből indult és fékezhetetlen élmény volt látni, ahogyan a tipikus latin negyed szűk utcái magukba szívják a tölcsérsipkás, fáklyás menetet s ahogyan annak zenéjét visszhangozzák óvárosi házainak kövei a magasba , miután harsonák, trombiták és különösen a dobok ritmusa magukkal vonzotta emberi rezgések üzeneteit.
A körmenetnek súlya van, hiába könnyű a csukja.
A körmenet megdöbbentő. Vonzó. Gyönyörű.
És félelmetes!
Minden benne van.
Olyan, mint az élet.

Az óvárost elhagyva szerfelett erővel nyelte el őket Bilbaó esti fényeinek belvárosi pazarsága, mégis hiába e pompa ... a ritmus szüntelen lüktet valahol tovább ... azaz a dobpergés messzi, a szívverés pedig újból egyedi hullámhosszon ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 00:05   
2005-03-17 12:32, Valeria:

Szia Vali, voltam a kiállításon, Daniel egy csoda, micsoda montázsfergeteg, amit képes volt összefotózni ...
Küldöm majd a prospektust és néhány fotót, amit a "teremhölgyek" felszólítása ellenére magam is kiviteleztem ... ilyenkor kimondottan jól jön az akcentus, némi teátrális közreműködés és nem utolsó sorban a hármas nyelvvizsga (mert nekem az van )...

Köszönöm ismételten, hogy felhívtad a figyelmem erre a kiállításra!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 17:20   
Nem vagyok nagy Forma 1 rajongó, de azért megemlítem, hogy a spanyolok duplán örülnek Fernando Alonso teljesítményéért: GP futamot nyert és Schumachert is maga mögött hagyta.
Ebben a sportban külön-külön mindkettő nagy teljesítmény.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 00:21   
Két évente rendezik meg a "Korrikát", amit, ha szlogennel fordítanék, nem találnék jobbat rá, mint "fusd körbe Baszkföldet". Ez olyan fáklyás "futó"menet, x kilóméterenként átadják a fáklyát az arra "illetékesnek". Hozzánk, most este pár perccel 10 előtt érkezett a láng és az idén fiamék iskolájának képviselői voltak hivatottak diákjaikkal valamint azok lihegő szüleivel a fáklyával kocogni majd azt átadni ...

Jelentem, a fáklyát átadtuk, a két tökös (apja és fia) azóta már horkol, én meg itt gubbasztok éjnek idején pár magyar szóért, amit más topikba azonnal bebiggyesztek, csak összeszedem gondolataim, ha képes leszek rá ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 14:05   
2005-03-17 12:32, Valeria:

ok, köszi, hogy szóltál.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 12:32   
2005-03-14 12:16, Valeria:
-
Zuloka, ha tudsz menj el erre a kiallitasra, Danielt gyerekkora ota ismerem, fiaim jo baratja:

Daniel Canogar

Otras Geologias / Other Geologies
8 de marzo - 17 abril 2005 / March 8th - April 17th 2005

Fundación BBK
Elcano, 20
48008 Bilbao

http://www.artnet.com/artist/3566/Daniel_Canogar.html

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 12:38   
2005-03-05 21:03, Zuloaga:
-
Semmi ok az aggodalomra, Zuló, igazán nem vettem semmit a lelkemre abból, amit írtál, sőt értettem is, hogy mit akartál kifejezni.

Hogy érett vagyok-e vagy éretlen? Az érettségi már megvolt, ezen túlmenően meg hol így, hol úgy. A filmekkel szerintem ez úgy lehet, hogy az idő haladtával a valamikor friss, újat jelentő élményekre újabb élmények, benyomások rakódnak, a mozaik egyre kisebb, finomabb darabokból áll össze, és a hajdan újat jelentő dolgok gyakran megkopottnak tűnnek. Bizonyos filmeknél számomra ez azért jön elő jobban, mert ott rövid idő alatt látványosan szembesülök a jelenséggel.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 21:05   
Szóval tényleg tombol a szokatlanul zord tél Baszkföldön is. Nálunk tengerszinten havazni az különleges csemege a meteorológusoknak. Másoknak is.
Lásd a mellékelt linken a fotót!
http://www.elcorreodigital.com/vizcaya/pg050305/prensa/noticias/Portada_VIZ/200503/05/VIZ-ACT-312.html

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 21:03   
Szia Perec, bocs, de most látom csak mit írtam. Mea culpa, remélem nem értettél félre. Az érettség helyett korra gondoltam, vagyis a kettő összefüggésére. A csalódások korral járnak, vagyis a kor előrehaladtával, ami egyben érettséget is jelent mellesleg. Kedves és végtelenül intelligens személyed kortól független.

Mentségemre nem tudok mi mást felhozni, mint az üzenet késői óráját, talán félig aludva írtam, ez viszont nem fér össze bagoly mivoltommal, tehát felesleges, hogy ragozzam, s magamba bonyolódjam ... marad a VILÁG előtti bocsánatkérésem.

Eszkjuzmíííííí Perec! Plíííííz!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-03 00:16   
2005-03-02 23:17, Perec:

csalódásokat az érettség okoz, Te még túl fiatal vagy de ne is félj tőle

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó