2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Árvíz Nashvilleben
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-25 02:22   
2010-11-24 19:16, egyedls:
-

Igen, egeszen uj korulmenyek kozott varjuk az iden a Karacsonyt, de elobb - holnap - Halaadas unnepet (Thanksgiving day) tartjuk. Van okunk halat adni, hogy megusztuk eletben. Sajnos kulonos intezkedeseket nem tehettunk, hogy megovjuk magunkat, attol hogy ilyesmi megismetlodjon. Biztositast mar vettunk, eddig meg venni sem lehetett, mert nem voltunk arvizterulet.
Most szorgalmasan imadkozunk, hogy ne legyen tobbe arviz.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 19:16   
Kedves Valéria!

Bizonyára teljesen új körülmények között várjátok az idei Karácsonyt? Minden kész az ünnepekre?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-23 16:03   
2010-08-21 11:11, hunor:
-
Kedves Hunor,

Koszonom az erdeklodest. Keszen van mar minden, mar bent is lakom. Most akasztgatjuk a kepeket a falra. Kezdem visszakapni a regi otthonomat. Jo a sajat falaim kozott aludni.

Udvozlettel,
Valeria

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-21 11:11   
2010-07-28 14:31, Valeria:
-

Kedves Valéria,

minden készen van már?

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-28 14:31   
Nagyon koszonom mindenkinek a jokivansagokat.

Jo hireim vannak, elkeszult a hazam, csak a kerites hianyzik, hogy teljes legyen. Most a butor vasarlasok kovetkeznek, na meg annak a negynek a helyreallitasa ami megmaradt. Jovo honap elejen mar visszakoltozom. Jo lesz a sajatomban aludni!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-17 15:15   
2010-07-13 23:17, Valeria:

Kicsit több szerencsét kívánok a régi új lakásodhoz, de főleg jó egészséget!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-14 21:29   

Ez jó hir Valikám, jó lesz újra otthon lenni, a többi hiányzó dolog is majd meglesz hamar. Csak egészség legyen.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-14 20:24   

Valika, további minden jót kívánok.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-13 23:17   
Nagyon jo uj hireim vannak, keszen van a festes, megjottek az elektromos keszulekek es holnap lesz a beszerelesuk, holnap rakjak fel a parkettat, bent vannak az uj ajtok, kilincsek es zarak, meg butor nincs, de mivel megmaradt az agyam, a ho vegere bekoltozhetek. Nagyon boldog vagyok! Koszonom mindenkinek, hogy szoritottatok nekem, hogy minden jol sikeruljon.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-02 08:56   
2010-07-01 00:27, Valeria:

Valika

Nagyon örülök a jó híreknek, és kívánom, hogy mielőbb be tudj költözni.
Az itthoni árvízkárosultaknak ugyanezt kívánom.
Jó pihenést.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-01 00:32   
2010-06-30 18:54, egyedls:
-
En is vegtelen sok segitseget kaptam az onkentesektol, nem kellett kerni oket, harmincaval jottek, hogy kidobaljak az elazott dolgokat, osszeszedtek a vizes ruhaimat, hazavittek, kimostak es megszaritottak, zacskokba tettek es ugy adtak vissza. Egy egeszen ismeretlen asszony az osszes konyhakeszletemet elvitte, elmosta, bedobozolta es tobb mint negy hetig maganal tartotta, nekem nem volt hova eltegyem oket.

Nashvillnek a ragadvany neve kulonben "the volunteer state", azaz az onkentes allam. Nagyon segitokesz mindenki.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-01 00:27   
Kedves Mindenki:

Jo hireim vannak, mar keszul a hazam. A mult heten keszen lettek a mar leszigetelt falak. Tegnap es ma beszereltek a konyha es furdoszoba szekrenyeket, Holnap teszik be a mosdokat a furdoszobakba. Holnap festenek is es utana rakjak majd fel a parkettat. Megrendeltem az elektromos keszulekeket, azok majd jonnek gondolom jovoheten. Ahogy haladnak a dolgok, lehet, hogy Julius vegere mar be is koltozhetek.

Holnap elutazom egy par napra csaladi latogatasra, de a vejem marad es tovabb folytatja a munkat. Nagyon szerencses vagyok, hogy ilyen keszseges vejem van, aki hajlando ennyi idot szanni az en szanalasomra.

Majd ha visszajottem kozlom a tovabbi fejlemenyeket.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-30 18:54   
Az egyik TV cdsatornán ma bemutattak egy rövid filmet a nashvilli tornádóról és következményeiről.
Szinte hihetetlen, ahogyan a polgárok (tv-sek, rendőrök, tűzoltók, magánszemélyek) feltalálták magukat abban a zűrzavaros helyzetben, képesek voltak racionális döntéseket hozni és cselekedni.
Adódott a hazai árvízi tragédia kapcsán az összehasonlítás...

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-24 00:02   
Valika!

Habár mi közben beszéltünk telefonon, ezúton is elmondom Neked: sokat gondolunk Rád, szurkolunk, hogy a kis saját otthonod újra készen legyen. Elnéztem a videofelvételeket, döbbenetesek.
Légy boldog, hogy a bajban nem maradtál egyedül, hogy a családod veled van, és annak a bizonyos sötét folyosónak a végén már látszanak a fények.

Az is borzasztó, hogy idehaza is százak/ezrek jutottak hasonló sorsra, és sokuknak kilátástalan a "hogyan-tovább".

Amit a vihar itt csinált, az sem volt mindennapi, én is átéltem egy halálfélelemmel tűzdelt félórás autóutat iszapos, hömpölygő áradatban, de szerencsésen túljutottam rajta.
A házunk is csak kicsit ázott be, a tetőnknek is csak egy kis részét tépte le a szél, az udvarunk legszebb díszétől, a kb. 30 éves ezüstfenyőtől is elbúcsúztunk, szerencsére egyetlen nappal az orkán előtt.

Valika, fel a fejjel, gondolunk Rád!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-19 17:27   
Kedves Mindenki:

Regen jartam erre, eleg elfoglalt vagyok mindenfele epitkezesi anyag beszerzesevel.

Mar kiszaradt a haz es penesztelenites is megtortent. Lehet mar epitkezni es halad is elore a munka. Valoszinuleg Julius vegere vagy Augusztus elso heteben mar be is koltozhetek. Butorom meg nincs, de megmaradt a rezagyam, es vettem egy matracot, tehat elobbre vagyok, mint egy par hete.

Koszonom az erdeklodeseteket, es az egyutterzest, jo tudni, hogy gondoltok ram.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-05 20:24   
Kedves Valika, most olvastam - visszamenöleg - a törtenteket, mert ez idö alatt en Pesten voltam. Kivanok Neked minden jot, es hogy a hazad minnel elöbb felepüljön, es hogy soha többe ilyen arviz ne erje otthonodat!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 09:55   
Valika!

Kitartás, türelem, lassan minden alakul. A Család nagy kincs, erőt meríthetünk belőle

Vigyázz Magadra!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 02:41   
Valika!

Örülök, hogy javul a helyzeted, és kívánom, hogy még jobb legyen.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-30 04:35   
Kedves Mindenki:

Mar kezdem latni az enyhe vilagossagot az alagut vegen, bar meg nem egeszen. A haz mar kiszaradt, es lehet elkezdeni az ujraepitest. Arrol nem beszelek, hogy horribilis osszegeket kernek egyes epitok a felujitasra, de persze, nem fogjuk az elsot elfogadni, majd lesz megfelelo is. Mar autom is van, es az is egy orom. Meg a lanyomnal lakom, akik nelkul nem is tudom, hogy mit kezdtem volna. Halas vagyok nekik.

Majd, ha tobbet tudok, jelentkezem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-14 23:57   
Valika,

Örömmel olvasom, hogy szerencsésen átvészelted az árvizet, de szomorúan, hogy a lakásodat és autódat tönkretette. Nehéz a katasztrófa nagyságát kívülállóként teljes valójában átérezni, bár a videó ad némi támpontot.

Ilyenkor látszik meg, hogy kire lehet igazán számítani, az külön nagyon jó, hogy a gyerekeid a bajban ilyen fantasztikusan melléd álltak. Remélem, hogy viszonylag hamar rendbejönnek a dolgok a ház körül.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-13 09:52   
Valika!

Valami jó hír a rosszak mellett... Itt is zuhog, dörög, villámlik, és még nincs vége. Hétvégén lehűlés jön, és még ki tudja mi.
Megnéztem a videót, szörnyű, és szomorú. Kitartás!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-12 15:15   
2010-05-09 09:28, Balu:
-
Baluka, valaszolva a kerdesedre, tegnap vontattak el az automat es a biztosito fizet valamit. Nem annyit amennyire szamitottam, de az is tobb mint a semmi. Kulonben az elet megy tovabb, most mar kontraktorokkal targyalunk akik majd helyrehozzak a lakast. Errol is majd irok ha mar tobbet tudok. Kozben beteszek ide egy youtube videot, hogy lassatok mi tortent.

http://www.youtube.com/watch?v=pFjaQoOdJvI

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-09 09:28   
Valéria!

Most örülj a családnak, látod, hogy szeretnek, a bajban ismerszik meg igazán!
Remélem az autód után fizetnek, majd írj!
Kitartás, és türelem, ez már így van

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-08 14:37   
Itt vagyok Baluka, meg megvagyok. Amint irtam, a hazam belulrol romokban hever, a falakat le kellett verni, a parkettat felszedni, minden ami belul 2 meter magasan elazott, kint van az utcan. Ugyszinten a butoraim. Semmit sem lehetett megmenteni. A festmenyeket es a szonyegeket felvittuk meg Vasarnap a padlasra, azok megmaradtak, de minden mas a kukaban hever. A biztosito nem fizet, mert nem volt arviz biztositasom, de ha lett is volna, csak a hazat fedezi a benne levoket nem.

Ma vegre jon az autobiztosito es felmeri a kocsit, szerintem az is totalkaros, de majd kiderul. A fontos az, hogy mi megvagyunk es van egy csodalatos lanyom es vejem akik a legodaadobban segitenek nekem. Majd meg jelentkezem.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-07 10:46   
Valika!

Jelentkezz mindennap, mi is Veled vagyunk!Kitartás, már ugysem lehet mást tenni. Tegnap nálunk is tarolt a jég, akkora vihar volt. Borsodban sok lakót kitelepítettek, mert elöntötte a házukat a eső. Látod, itt is van baj

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-06 14:30   
Koszonom Baluka es mindenki, sajnos a biztosito nem fizet semmit, mert nem volt arviz ellen biztositasom. Amikor megvettem a hazat azt mondtak, hogy nem kell ez a biztositas mert a haz nincs arteruleten. Tevedtek.

Az automra valamit fognak adni, mar kaptam toluk egy berautot ami azt igazolja, hogy az auto fedezve volt.

Tudjatok, sokkal elkeseredettebb lennek, ha nem lennenek itt mellettem a gyerekeim es a vejem. Megint bebizonyosodott, hogy az Amerikai emberek csupa sziv. Ha latnatok, hogy mennyi onkentes jelentkezik, hogy segitsenek. Hoznak ennivalot, vizet, erot es lelki tamaszt. Nem vagyok egyedul, ami nagyon fontos. Ennyi olelesben egesz eletemben nem volt reszem mint az elmult par napban.

Majd meg jelentkezem.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-06 10:00   
Valika !

Erőt, kitartást, nagyon vigyázz Magadra takarítás közben. Hátha fizet a biztosító egy kis vigaszt. Nehéz lehet Neked most, gondolok Rád sokat. Valóban nem tudjuk, kire mi vár. . Írj mindig Magadról!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-05 17:33   
Kedves Valéria,

hű, örülök, hogy jól vagy/ vagytok!

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-05 12:48   
Nagyon koszonom a kedves, biztato szavakat, bizony nagyon nagy a karom, meg fel sem fogom. Tegnap odamentunk, feltem bemenni a hazba, minden romokban hever, a butoraim menthetetlenek, erdekes modon, semmifele porcellan nem torott el. Bizony halasak vagyunk, hogy mi eletben maradtunk, 18-an meghaltak. Az ember sohsem tudja, hogy mi var ra. A gyerekeim csodalatosak, nagyon viselik a gondomat. Most naluk fogok egy ideig lakni mert a hazam lakhatatlan. Ma megint megyunk sarat takaritani es varjuk a biztositot, akik persze nem sokat fognak fizetni.

Az erom meg tart, hala a gyerekeimnek es a nagyon kedves ismerosoknek es idegeneknek, akik keszseggel jonnek segiteni. Megint megerosodott bennem, hogy jok az emberek. Drukkoljatok ertunk.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-05 12:36   
Valika, a legfontosabb, hogy Ti jól vagytok. Szorítok Neked, hogy minden rendbe jöjjön.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó