2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Magyarok Vancouverben
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 attila 7366  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-16 19:00   
Kedves Kintelo Magyarok!

Kamasz fiamnak aki 15 eves gimnazista keresek levelezo tarsakat Vaencouverbol!Szivesen levelezne korabeli fiatalokkal minden temaban.

attila 7366  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-16 19:00   
Kedves Kintelo Magyarok!

Kamasz fiamnak aki 15 eves gimnazista keresek levelezo tarsakat Vaencouverbol!Szivesen levelezne korabeli fiatalokkal minden temaban.

csellengo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-21 16:30   
2011-05-27 17:00, Sacika:
-

Kedves Lajos és Erzsébet,

magam a Szentföldön élő református vagyok, lányunk ott él a férjével Vancouverben egy pár éve és most a másik lányunk készül meglátogatni, természetesen egy kicsit a hiányzó erdélyi havasokat pótolni egy Vancouver környéki sátoros kirándulással.

Van a hívei között valaki. aki társulna egy vidám és helyes kis csapathoz túrázni?

Előre is köszönöm segítségét.

Kellemes Ünnepet kívánunk. (Augusztus 20)

csellengo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-21 16:18   
2011-05-15 09:04, hiren2:
-

Kedves Irén,

Evelyn lányunk Vancouverben él egy pár éve, és szívesen kerülne kapcsolatba az ottani magyarokkal. Férje ott ösztöndíjas az egyetemen, nagyon kellemes kedves fiatal pár (27, 28 évesek)

Van magyar társasélet Vancouverben, és mivel szeretnek kirándulni, szívesen csatlakoznak túrázókhoz.

Még jelentkezem. Legalább mi mamák tartsunk össze

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-12 07:11   
Kedves Sacika,

mindig a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy elkerülheted, hogy megismétlődjön a korábbi hozzászólás.

Hunor

Sacika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-27 17:00   
Ha valaki szeretne magyar reformatus gyulekezetbe jarni, szeretettel varjuk!

A cim:
900 10th East Avenue Vancouver
Lelkeszek: Fabian Lajos es Erzsebet

Vasarnapi iskolai tanitas, gyerekekkel valo foglalkozas az istentisztelet alatt Kezdes minden vasarnap deli 12-kor! Aldas Bekesseg!

hiren2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-15 09:04   
2011-02-24 00:33, Sacika:

A leányunk is Surreyben talált lakást, Ő a Bay College-ben tanul, 27 éves. Sajnos a magyarok nem igazán segítőkészek, még tanácsot sem igazán lehet kérni. Nagyon elzárkóznak a magyaroktól. Ahol lakik, ők magyarok, és segítenek neki, de örülnék, ha valakivel találkozhatna. Szívesen megadom az email címét, vagy a tiéteket elküldöm neki, nagyon örülne.

Üdvözlettel,
Irén

nemesibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-01 20:05   
2011-02-24 00:33, Sacika:
-

Sziasztok!

Mi is azt kerdezzuk: hol vannak a vancouveri magyarok? New Westben elunk, mi is 40 felett.

Istvan es Ibolya
604-544-3624

angie45hu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-28 16:35   
2011-03-29 11:21, Soraya:
-

Szia Hajni, mi Montrealban elunk, es nagyon szivesen segitenenk. Ha esetleg az segit, akkor levelezhetunk angolul, vagy ha van skype-od akkor tudunk is beszelni. Ha raakadok valakire, aki magyar feletek, akkor igerem ertesitelek. Termeszetesen csak olyannal aki segiteni is tud, vagy akar.

Udv,
Angelika Szidiropulosz

A Skype cimem, es emailem: angie45hu_KUKAC_@yahoo.com

Soraya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-29 11:21   
Sziasztok!

Április 18.-án érkezünk Vancouverbe a párommal. Szeretnénk egy kávézás körében információhoz jutni, környékekkel és iskolákkal kapcsolatban (nem kérünk se ilyen, se olyan segítséget csak beszélgetni szeretnénk)... Mi 10 éve élünk Spanyolországban 3 gyermekkel, kb. 2 évet szeretnénk eltölteni Vancouverben, mert az angolt szeretnénk gyakorolni. Ha esetleg lenne fél órája valakinek tapasztalatcserére, kérem jelentkezzen.

Előre is köszi: Soraya
E-mail: hajni75_KUKAC_terra.es

Sacika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-24 00:33   
Mar talaltunk lakast, de Surreyben most tarsasagot keresunk, 40 felett vagyunk. Hol vannak a magyarok Vancouverben?

Istvan es Sarolta
604-761-9077

Nomad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-15 07:37   
Sziasztok,

Ha nem haragudtok meg, csupán beköszönnék az oldala. Május magasságában költözünk párommal és mostohalányommal Vancouverbe, és már most figyelgetem, mi újság kint. Szóval, mindenkit üdvözlök...

Juli81  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-05 22:41   
Szia Kerka!

Juli vagyok. En 2.5 eve vagyok Vancouverben.
Szivesen talalkoznek veled. Irj az e-mail cimemre: juliavadasz_KUKAC_hotmail.com

Kerka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-07 13:51   
Sziasztok!

28 éves lány vagyok és június táján költözünk Kanadába a barátommal, a munkája miatt, most Angliában élünk. Már nagyon be vagyok sózva és mindenképpen szeretnék helyi magyarokkal ismerkedni. Ha jól sejtem, vagyunk ott is egy páran.

Szóval ha valakinek lenne majd kedve összefutni, az nagyon klassz enne. Esetleg ha van valami magyar társaság vagy találkozó, esemény, annak is nagyon örülnék. Kérlek írjatok, ha tudtok ilyesmiről.

Szép napot mindenkinek!

Zsina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 12:09   
2010-01-12 08:10, Robika:

Kedves Robi!

Köszönöm a válaszod! Remélem már sikeresen felépültél az említett infarktusból.
Már írtam a Magyar Ház megadott e-mail címére levelet a színkörrel kapcsolatban, de eddig még nem érkezett válasz. Mivel az eredeti szakmám geográfus, így a színház "csak" hobbi és kikapcsolódás. Nem tudom, hogy a kisebb színházak mit szólnának egy magyar anyanyelvű amatőr színjátszónak. Minden esetre köszönöm a tippeket!

Sok sikert kívánok Neked!

Zsina

Robika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 08:10   
Szia!

Nehez ugy. Nekem volt egy jo felajanlas, hogy mehettem volna filmszinesznek megint, csak mikor hivtak a kontrakt miatt, a korhazban voltam infarktussal, es azota sem kaptam hivast. Vancouverbol a Sargate Atlanist vesztettem el. Probalkozhatsz kisebb szinhazakban, vagy kerdezoskodj a magyar korokben.
Udv Robi

Zsina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-11 18:09   
Kedves Fórumozók!

(...)

Továbbá érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki magyar, vagy angol nyelvű amatőr színjátszó körről Vancouverben, amelyhez csatlakozni lehet?!

Üdvözlettel,
Zsina

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 23:43   
2007-03-29 03:29, Edit R.W.:
-

Melyik Edit vagy ? Kettot ismerek.

Magdi

Armin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 08:24   
Szia sziszipi!

hogy vagy? mit csinalsz vancouverban? en is vancouverban lakom.

sziszipipi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-25 06:43   
Szia!

Sissy vagyok 2 hete vagyok Vancouverben, ha van kedved levelezzunk.

D. Misi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-21 01:53   
Sziasztok!

Misi vagyok (18), Richmondban élek és szeretnék ismerkedni lányokkal/ magyarokkal. Irjatok vissza, ha van kedvetek levelezni!

Edit R.W.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 03:29   
2006-04-12 00:23, Magdolna:
-

Magdiiiii!
Te meg merefele voltal az elmult egy ket evben?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 02:30   
Bejuci! Just to say a little Welcome to you to PoCo!
(vigyazz, veszelyes diszno-olok vannak arrafele am, a pasi jo munkat vegzett, mindig.)

Megirigyelhetnenek a kanadaiak a roviditesert. Es egy fikarcnyi honap alatt csupan. Most mar inkabb megertem a sali, kolbi,.. pesti szotar miertjet. Mert rem-rovid es esetleg senki sem erti. hehe

Isten hozott! Komolyan.

bejuci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 05:33   
2006-04-11 23:15, BARBI71:
-

szia!

En is lakom PoCoban, igaz, meg csak egy honapja, hogy jottem, szivesen leveleznek veled. En nem beszelek angolul, igy sokszor jol jon a magyar tarsasag....

udv Beja

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-03 22:06   
THE VANCOUVER SUN

Hungarian poet, translator Gyorgy Faludy dead at 95; held Canadian citizenship
Canadian Press
Published: Saturday, September 02, 2006

http://www.canada.com/vancouversun/news/arts/story.html?id=b7783cb5-c8bf-41c9-8b16-2b34b20e3a0a&k=78710

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 22:49   
I'm glad you liked it. Thanks for your reply.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 20:35   
2006-07-12 05:01, SOM:

It was a pleasure to read this, Sir. )

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-12 05:01   
"I'm proud to have allies like Steve who understand the stakes of the 21st century." /George Bush, the President of the US./

-ez magyarba àtültetve valahogyan igy hangzana:

"Büszke vagyok olyan szövetségesekkel birni mint PISTA, aki a 21-ik szàzad kockàzatainak értöje."

Nagyon vicces kedvében volt-e a "szomszéd-gyurka", akit azonban senki sem nevezne "Georgy"-nak egyetlen hirtudósitàson sem, és egyàltalàn sehol, vagy csak nyelve botlott ismét, maga tudja. Vagy csak szülinapos elkapatàsàról lenne szó? Mindegy, ha màr megesett, ha màr elhangzott a "jópofàskodónak kikiàltott" fura mondat. Hogy lekezelö avagy nyaló volt-e, ki is tudnà eldönteni akkor, amikor annyi minden fontos megbeszélni való vàrt ràjuk? Ugyanis, amióta nekünk is konzervativ kormànyunk van, azóta ez a mostani volt az elsö hivatalos kormànyszinti talàlkozó.

A kanadai Miniszterelnököt, Stephen Harpert, még a mamàja sem szólitja Steve-nek, és mint javàban cikkeznek arról, még a legjobb baràtainak is Stephen marad ezentúl is. Mindenki màsnak: PM. Viszont, az ominózus becézés jó téma volt újsàgnak, tévének, délen és északon, néhàny napon keresztül.

A legjobb aforisztikus iràs, amit olvastam a téma kapcsàn:
(hadd örökithessem meg itt, please..)

The Tao and Fro of Steve
Jul. 10, 2006. 06:21 AM

LINWOOD BARCLAY

Few people realize how much backroom discussion goes on before a Canadian prime minister and a U.S. president meet face to face, and there's even more behind-the-scenes manoeuvring before they actually go before the media together.

These two leaders' aides are running back and forth, finalizing statements, double-checking protocols, making sure everyone's on the same page.

Such was the case last week when Prime Minister Stephen Harper went to Washington to meet with President George W. Bush on, as it turned out, the president's 60th birthday. There were a great many issues on the table. Softwood lumber, border security, North Korea, the war on terror, to name a few.

Deals on some issues went right down to the wire, like when the Prime Minister was waiting in a room just moments before he was to stand shoulder to shoulder before the assembled news media with the most powerful man on the planet.

One of the Prime Minister's aides slipped into the room out of breath. "There's one more thing," he said.

"What is it now?" sighed the PM. "Iris scans to cross the border? Fingerprints? DNA testing?"

"It's not that," the aide said. "The White House is pressing us on another item."

"What?"

"The president wants some sort of a nickname for you, and he's leaning towards Harpo."

"Excuse me?" said the Prime Minister. "Harpo? He's the Marx brother who never speaks, right?"

"That's correct, sir."

The Prime Minister shook his head. "It might work for any of my cabinet ministers, but not for me. Tell them it's a deal-breaker."

"They're willing to give us everything we want on the lumber deal, and they'll scrap their plan to introduce beetles the size of, well, Beetles, into B.C. forests if you agree to Harpo," the aide said.

The PM considered it briefly, then waved his hand. "Forget it."

"They did offer a couple of alternates, sir. One of them is almost the same. Harp."

"Hmmm," said the Prime Minister, frowning. "Like a harp seal."

"Yes, sir."

"I don't think so. The president'll start goofing around, try to club me before the cameras. Why can't he just call me Mr. Harper?"

"That's apparently not the president's style, sir."

"Can't he just call me by first name, then? Tell his people he can call me Stephen."

Another aide popped his head inside the door. "It's showtime."

"Give us a minute!" the PM bellowed. To the first aide, he said, "What do you think?"

"I might be able to get them to agree to Stevie."

"Stevie? It makes it sound like I'm 5," the Prime Minister said. "Okay, tell them we'll agree to Stevie, but we're going to want something in return. You know those little crumbly biscuits McDonald's uses for its breakfast sandwiches in the U.S.? We want those up in Canada. Tell them that's our final offer."

The aide vanished so he could present the offer to the president's people. He was back in a couple of minutes.

"Clarification," he said. "The egg sandwiches, the sausage ones, or both?"

"All of them!"

The aide vanished again. Moments later, he returned. "No deal. They say it's a national security issue."

The Prime Minister, completely frustrated, was prepared to make one final concession. "Tell them I'll agree to Steve and drop my other demands."

The aide was gone and back in a flash. "Okay, the president himself has agreed to Steve, but they're going to be conducting full-body-cavity searches at the border now for everyone starting Labour Day."

"I can live with that," the PM said.

The rest, as they say, is history. And if you're planning some cross-border shopping, you might want to do it sooner rather than later.

thestar.ca

http://www.imdb.com/title/tt0234853/

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-09 02:39   

139 Canadian places to see before you die
Part 1 - B.C. and Alberta

http://www.canada.com/topics/travel/story.html?id=6ee05ca5-7c84-48d1-b007-be5b440ff7de

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-01 08:45   
Happy Anniversary, CANADA!

Happy Canada Day, Everyone!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó