2022. augusztus 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Magyarok Vancouverben
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-10 04:00   
Vancouveri kuriozum:

Tomorrow, June 10th, 2006: Vancouver - Sunset Beach, at 1:00pm

Protest car culture! (or just pretend for the sake of being naked )

http://www.worldnakedbikeride.org/

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-12 00:23   
Aki szeretne baratkozni, levelezni, kozolje e-mail cimét.

BARBI71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 23:15   
SZIASZTOK!

En Coquitlamban lakom a csaladommal, szivesen leveleznek mas magyarokkal, ha van kedvetek, irjatok.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 22:40   
2006-03-24 03:12, Magdolna:
-

Köszi.

Akkora "nagyság" a három gramba éppen bele is fér, és mint tapasztalták azt a nagytudományuak, épp elegendő a picike "nagy" okosságához..

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 03:12   
2006-03-24 00:58, SOM:

-

agya rizsszem "nagysagu"

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 00:58   
Itt a tavasz, jön a nyár, és azzal tünik is elő a 3 gramot nyomó pompás kis tünemény, a "hummingbird", amely villámgyors szárnycsapásaival hümmögő-zümmögő hangot sejtet, ahogyan ott parádézik a nektárdús virágok előtt. Amulatos látvány amiként lebegve táplálkozik, jön-megy, örök-repked. Allitólag, fantasztikus az emlékezőtehetsége, pontosan számontartja a látogatott virágok sorrendjét, igy jut mindig friss nektárhoz. Az etetők közül is a legfinomabbakra jár vissza rendszerességgel. El-elmerengek láttán, vajon biza mekkora agya lehet, ha "Ő" mindössze három gramocska?

Ez itt a képen a Kanadában, specifikusan Brit Columbia-ban is honos kolibrik egyike, a négy ismert faj közül.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-21 03:58   

A window opens
Cherry Blossom Festival
Look! Friendship growing
- Haiku, by Joy Kogawa

http://www.vcbf.ca/qs/page/2875/0/-1

peev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-20 04:05   
Sziasztok,

Magyar fiatalokat keresek Burnaby-ben, Vancouverben. Ha van valakinek kedve irni nekem vagy baratkozni velem az email cimem: evaperencsei77@yahoo.com , esetleg yahoo chat: eperencsei
Udv., Eva

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 00:37   
VANCOUVER MUSEUM

http://www.vanmuseum.bc.ca/event_gallerytalks.htm

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 04:53   
http://www12.statcan.ca/english/census01/products/standard/themes/...

A hivatalos Statistics Canada Honlapjáról:

Total - Single and multiple responses Single responses Multiple responses :
Hungarian (Magyar) 20,230 7,385 12,845 ez azért gondolom megbízható adatok. Nincs benne Victoria, Nanaimo stb. magyarjai. Viszont benne van mind az, aki magát magyarnak valja, magyar gyökere van, ha nem is tud már magyarul stb., és még mindig az elszakított területek magyarjaiból is lehetne hozzáadni. Merem állítani, hogy a kimutatott szám helytálló. Az más lapra tartozik, hogy hol az összetartás, habár Vancouverben sok mindent lehetne megvalósítani, adva vannak a lehetőségek.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 02:15   
2005-11-01 19:01, Tibiscus:
-
Kanada szerte a magyarság megosztott. Különben ez hasonló a más nemzeteknél is. Vancouverre is ez érvényes. A statisztikai adatok szerint 20,230 magyar él Vancouver környékén. Nem számítva az elszakított területekről érkező magyarokat, akik esetleg román, jugoszláv,szlovák, stb. cím alatt találhatók meg. Ha figyelembe vesszük a három magyar egyházi közösséget és a Magyar Kultur Egyesületet, akik majdnem mindég ugyanazon kb. 500 személyt mozgatnak, akkor ez szép kevés. (...)

Mindig elbizonytalanodom, amikor statisztikai adatokkal kell szembesitenem magam. Korábban dühitettek is, manapság megmosolygom csupán. De közben, mint most is, átvillan az agyamon: - Vajon ki kinek hisz? Vajon én kinek, minek higgyek?

Itt van pl. egy könyv:
The Greater Vancouver Book
An Urban Encyclopaedia
by Davis, Chuck
The ultimate resource book on this metropolitan district on Canada's West coast. (...)

idézek ebből: "There are now about 8,000 Canadians of Hungarian origin living in the Vancouver area."

A statisztika, gondolom, a 2001-es évi.
A könyv 1996-os összeállitás. (cca. 300 stories + lots of pictures, datas, etc.)

Na most kinek higgyek? Jó kérdés, morfondirozok magamban.. Mondjam ki, vajon? Szerintem, egyik szám sem lehet reális adat. S mielőtt, netán rámkérdeznétek: - Talán csakúgy a mindennapokból kiindulva gondolom ezt.

csabee22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 06:57   
2005-11-09 22:01, darida67:
-

Szia! En is Vancouver kornyeken elek. Szivesen baratkoznek magyar fiatalokkal!
Csabi

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-15 14:30   
Akit erdekel egy osszejovetel/buli irjon a kovetkezo cimre: magdolna@shaw.ca
Jelentkezoket varunk!

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 06:36   
2005-11-02 04:23, Kefe:

-

Szivesen megmondom. Ne lepődj meg, de például te is! Csak sokunknak félre kellene egy kicsit tennünk saját önzésünket, számításainkat és ne soroljam tovább! Merem állítani, hogy Vancouverben magyar téren még mindég csodákat lehetne tenni, ehhez minden adottság megtalálható, csak egy-egy kicsi áldozatot kellene érte meghozni. Sokan nem is sejtik, mennyi értékes magyar él Nagy Vancouver és B.C. területén. A lelkesedést váltsa fel a kitartó és másokat megértő türelem.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 08:20   
Engem annyira megragadnak az ilyen levegőnek irt, csupa-kérdés beiráskák..
- Leegyszerűsitett világ.. induló barátságok..
- Megvénültem!

Jp  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 04:45   
hello! es mikor jossz pontosan Vancouverbe?es minek, meg kivel jossz? en is itt vagyok, es nem ismerek nagyon senkit, ezert gondoltam irok neked, hatha megismerjuk egymast majd.(lehetnek en az elso ismerosod)ja en 30 eves vagy. te?

macila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 01:44   
2005-11-09 22:01, darida67:
-

Jo, akkor levelezzunk. Mirol szeretnel? Ugy erzem magam mint amikor a vilagifjusagnak irtam. Miota vagy Vancouverben? Tetszik?

darida67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 22:01   
Sziasztok!
Eszter vagyok, a családommal Vencouverben élek, szeretnék levelezni, barátkozni.

macila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 23:34   
"azoknal kezdeti lelkesedes hamar alabb hagyott"
szegyenkezve meggyonom, en is ilyen vagyok.
nehez idoket elunk, gondolom mindanyian, melo, gyerekneveles, hazimunka mellett nehez idot szakitani szervezkedesre. En nehanyszor probalkoztam, fiatalosan, tele energiaval . Lelkesedesem lelohadt egy par hideg zuhany utan, es tobbe nem nyujtom a kezem oda ahol belekopnek. Oupsz, ezt nem ide kellett volna irni mert semmi koze BC hez !!! Tapasztalatom szerint nyitott szervezodesnek nincs jo vege es ezert az evek soran inkabb zartkoru barati kor alakult ki. Osszejartunk es jol ereztuk magunkat. Masnal is igy alakult?

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 04:23   
2005-11-01 19:01, Tibiscus:
-
"..Mindezek ellenére vannak megoldások és lehetőségek, csak meg kell találni az alkalmas személyeket, akik hosszútávon is hajlandók tevékenykedni, akkor lesz kitűnő irodalmi kor, lesz sokminden más,ami a vancouveri magyarságot szolgálja."
-
Tibiscus. Egyetertek veled amit az itteni magyar kozossegekrol irtal. A lentebb nevezet (500 fo) korosztaly folyamatosan lemorzsolodik "biologialag". Az utanpotlas meg alig van.

De megmondanad konkretan hol talalhatoak ezek az alkalmas szemelyek, megoldasok? En mar evek ota keresem oket, de akikkel eddig talalkoztam, azoknal kezdeti lelkesedes hamar alabb hagyott. Ahogy en tapasztaltam, a legnagyobb problema a tavolsag. Nem tudsz olyan rendezvenyt szervezni, helyszint talalni, ahova sokan elmennenek. Par evvel ezelott a magyahaz piknikjere ment el becslesek szerint kb 3000 ember. (Hihetetlen szamnak tunik.) Azota mar ezt a rendezvenyt is egyre kevesebben latogatjak.

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-01 19:01   
Kanada szerte a magyarság megosztott. Különben ez hasonló a más nemzeteknél is. Vancouverre is ez érvényes. A statisztikai adatok szerint 20,230 magyar él Vancouver környékén. Nem számítva az elszakított területekről érkező magyarokat, akik esetleg román, jugoszláv,szlovák, stb. cím alatt találhatók meg. Ha figyelembe vesszük a három magyar egyházi közösséget és a Magyar Kultur Egyesületet, akik majdnem mindég ugyanazon kb. 500 személyt mozgatnak, akkor ez szép kevés. Mindezek ellenére vannak megoldások és lehetőségek, csak meg kell találni az alkalmas személyeket, akik hosszútávon is hajlandók tevékenykedni, akkor lesz kitűnő irodalmi kor, lesz sokminden más,ami a vancouveri magyarságot szolgálja.

macila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-28 22:01   
Jonapot kivanok!
Akkor most en is bejelentkezem, hogy legyen egy kis forgalom ezen a forumon. Udvozlok minden latogatot.

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 20:46   
Az elobb lemaradt az e-mail cim, kalvineducation@freemail.hu

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 20:33   
Szia Cleri

Ha magyar kozosseget keresel azt ezen a cimen megtalalod a KAPCSOLATAINK reszben. http://hungariansociety.com/navigation.php Ha csak ismerkedni akarsz, irhatsz a e-mailemre kalvineducation@freemail.hu

Kefe

cleri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-18 12:45   
Sziasztok!

Novemberben végre én is ott leszek,ahol Ti most vagytok,mármint Vancouverben(Addig marad az álmodozás:)mivel 1db magyart sem ismerek,szívesen ismerkednék jópofa arcokkal,akik esetlag szintén vágynak egy-két magyar szóra,vagy ha tudtok olyan helyet,ahol megfordul egy-két magyar...
Előre is köszi!

Cleri

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 06:11   
Szia Edit,
Orulok, hogy visszajottetek! Irjal!
Manyi

magdolna@shaw.ca

gaboregri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 05:24   
Hello mindenkinek. En is itt lakom a kornyeken Coquitlam-ban. Latom eleg ritkan erkeznek latogatok ebbe a forumba. Sok magyart ismerek a kornyeken es mindig nyitott vagyok uj kapcsolatokra.

mrcomanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 21:15   
Sziasztok.

1 honapja erkeztem Vancouver-be, meg uj minden, probalgatom szarnyaimat. Ha valakinek van kedve leguritani egy sert, irjon!
mrcomanche@hotmail.com

Bence(26)

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-04 21:00   
2004-12-30 16:12, bojtorjan:

-
Szia Bojti

Mi is itt vagyunk Vancouver kornyeken (Port Moody), csak ritkan van idom, hogy hozzaszoljak a temakhoz.

Kefe

bojtorjan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-30 16:12   
Halihoo midenkinek!

Vegre en is idetalaltam habar ugy latom az utolso hozzaszolas par honapja tortent. En is Vancouver-ben lakom vagyis inkabb a kornyeken. Van itt meg valaki vagy csak magammal beszelgetek?

udv ... bojti

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó