2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Ha megkérdeznék,,,,,
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-23 17:58   
2017-06-23 15:20, Tessényi Györgyi:
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-23 15:20   
2017-06-22 20:22, Tihi:
Kedves Tihi!
Szépen berendezted az életed és elhiszem, hogy elégedett vagy.
Nekem csak eszembejutottak a régi szép idők, amikor még nem kellett számontartanom, hogy ki hol elérhető, aki életemben fontos szerepet játszik. Hozzájuk alkalmazkodtam, miután mérlegeltem mi a fontosabb? Ha valahol zűr van és kiesik egy mobil telefon, vagy baj van a laptoppal, akkor jut eszembe, hogy a levélírás és néhány normál telefonkapcsolat idején mennyivel egyszerűbb volt minden.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-22 20:22   
2017-06-22 17:32, Tessényi Györgyi:
-
Kedves Györgyi,
elérhetöségem elöször is a MONon van. Finnországban élek 50 éve és jól beilleszkeddtem a társadalomba a munkahelyem kollégáik és a szépirodalom segítségével.
A Facebook, vagy Twitter nem érdekel, nem vagyok mindenkinek a haverja.

Jó müködö szélessávú internet kapcsolatom van, a wlan hálózat jól müködik, van négy mikróm, egyik mindig müködik. VAn két mobiltelefonom (nem okosak). Így élek.

Az idöjárásról annyit, hogy a tavasz itt rövid és furcs is lehet, a nyár rövid, az ösz és a tél hosszú, de több mint 50 éve élek itt és maradok is.

Szivélyes üdvözlet
Tihi

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-22 19:21   
2017-06-22 18:34, nidda:
Elolvastam a linket, azt hiszem sokkal nagyobb gondjaink lesznek egy ilyen esetben,mint a modern komunikáció fölötti sopánkodás. A postakocsihoz nincs elég ló többek között, szóval gyalogolhatunk, ha gőzmozdony sem lenne. Szóval fogalmunk sincs, ha megkérdeznél.....

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-22 18:34   
2017-06-22 17:32, Tessényi Györgyi:
-
"Visszasírom azokat az időket, amikor leveleket írtam, vagy telefonáltam esetleg
személyes kapcsolatban beszélgethettem."

Jól gondold meg mit kívánsz, mert még valóra válik!-olvastam a neten. Ezt most én füzöm hozzá;-mert bármikor,-(na nem az elkövetkezendö pár napon, mert arról már tudnánk), részünk lehet egy erös geomágneses viharban:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Geom%C3%A1gneses_vihar
ami után, ha pechünk van, egy darabig valóban csak a postakocsi viszi majd a leveleket...

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-22 17:32   
Ebben a hőségben azt kérdezném mindenkitől,hogy ha valakivel szót váltana, akkor mit kell elsőre eldöntenie a siker érdekében?
Nekem az lesz egyre nehezebb, hogy pontosan tudom e, kinek hol van elérése.
Egyik csemete a facebookon, másik skype-on. a hugom csak vonalas telefonon, öcsém mobil telefonon, egyik barátnőmet a skype out-on a rendes telefonon érem el, a másikhoz akkor szólhatok, ha a g mailon írok neki. Ugye milyen egyyszerű? Visszasírom azokat az időket, amikor leveleket írtam, vagy telefonáltam esetleg
személyes kapcsolatban beszélgethettem.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-07 00:13   
Kezét csókolom a Hölgyeknek!

Mint mindenre erre is többféle válasz van, mert hát stampedliből én sem innék szívesen levest, de vizespohárból pálinkát már inkább. Örmény konyakot meg méginkább.

2017-06-06 08:27, Tessényi Györgyi:
-
Fél éve kaptam a választ, illik e erre még reagálni?
Az jutott eszembe, hogy a legjóízűbben a tenyeremből ittam forrásvizet. Nem véletlen, hogy ez nyáron jutott eszembe. De olyan jó volt erre emlékezni is.
Szép napot mindenkinek!
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-06 08:27   
Fél éve kaptam a választ, illik e erre még reagálni?
Az jutott eszembe, hogy a legjóízűbben a tenyeremből ittam forrásvizet. Nem véletlen, hogy ez nyáron jutott eszembe. De olyan jó volt erre emlékezni is.
Szép napot mindenkinek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-04 12:56   
2016-12-04 08:51, Tessényi Györgyi:
Nos mi sem isszuk naponta bögréből a levest, stampedliból a vörösbort és kávéscsészéből a sört De vannak helyzetek, amikor nincs más mód és lehetőség, pl. egy automatából egy jó forró leves hideg télben, vagy ha az embernek pl. gipszben van a jobb keze. Szerintem jobb bögréből inni, mint várni, hogy valaki etessen!
Én megértem, hogy nem túl ízléses, de ha szükségszerű, és nincs más mód, biztosan nem hányna

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-04 08:51   
2016-09-23 13:24, poe:
-
Anyukádnál csak kicsit vagyok fiatalabb, de nagyon igazat adok neki, hogy a levest bögréből inni gusztustalan. Hogy miért?
Bögréből kávézunk, pohárból vizet iszunk, stampedliból likőrt vagy errefelé pálinkáz. Most képzeld el, ha ezeket sorra felcserélnénk! Mondjuk stampedliból a levest,a bögréből a salátát, pohárból a túróscsuszát..... D

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-23 15:37   
2016-09-23 13:24, poe:

Mostmar megyeget.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-23 13:24   
2016-09-23 09:29, bobe:
De tudsz? Emlékszem anyámat 55 évesen tanítgattuk, hogy kell üvegből inni. Párszor a nyakába, orrába ment, de 2 nap alatt belejött
Viszont 78 évesen sem tudja elképzelni, hogy bögréből levest igyon. Undorodik. Hiába magyarázom, hogy a leves ugyanaz, csak a csomagolása más.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-23 09:29   
En kacsa vagyok , nem csodabogar, sok vizet ittam mindig , most is ,de nem ilyen modernul , poharbol iszom mert finom a viz. Jo, tudom a cukorbetegségem is hozzajarul. Üveg böl nem igazan szeretek inni .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-18 13:22   
Köszönöm lányok, megnyugodtam, mégsem vagyok "csodabogár"

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-18 12:50   
2016-09-17 19:31, poe:
-
Részeg bácsi tántorog az utcán,-egy járókelö nem állja meg szó nélkül;-Nem szégyelli magát, hogy lehet így lerészegedni?
-Hát ittam, na és, maga nem szokott inni, ha megszomjazik?
-De igen. Vizet.
-Mint az állat???

Egyébként én sem iszom meg az "elöírt napi adagot"

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-18 10:59   
-
Nem vagy egyedül, a diktatúrát nekem sikerült korán meggyűlölnöm ahhoz, hogy semmiféle formában nem viselem el. Sok gyümölcsöt eszem, szeretem a leveseket és joghurtot, a gyógyszereket egy pohár vízzel veszem be, aztán reggeli és vacsora alkalmával teát iszom. Nem hinném, hogy ki fogok száradni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-18 02:14   
-
Nem vagy egyedul. Ugyanez van velem Poe, en sem birok annyi vizet meg inni mint amennyit a "szakertok" diktalnak. En csak akkor iszom amikor szomjas vagyok, ha sosat ettem vagy nagyon melegem van, de nem hiszem, hogy tobbet iszom fel liternel naponta.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-17 19:31   
Ha megkérdeznék, mennyi vizet ittam ma, zavarba jönnék. Az én szervezetem nagyon kevés folyadékkal működik, mióta divatba jött az állandó "vedelés" nem is vagyok népszerű Valaki kitalálta ezt a 2-3 literes szabályt, és mint a legtöbb divatot, ezt is átvették az emberek kritika nélkül. Pedig ha csak kicsit gondolkodnának!
Nem lehet ugyanannyi a vízigénye egy embernek a trópusokon és az északi sarkon, az aktív sportolónak és a hűvös irodában üldögélőnek, a lázas betegnek, az egész nap gyümölcsöket eszegetőnek, a sok sót fogyasztónak, a negyven kilós nőnek vagy a száznegyven kilós férfinak. A múlt században az emberek még képesek voltak rá, hogy önállóan eldöntsék, szomjasak-e? Ha a válasz igen volt, ittak, ha nem, nem Mégse hallottuk, hogy eleink kiszáradtak, szomjan haltak volna.
Ma, bárhol járunk, nemigen látunk embereket vizesflaska nélkül, amiből rendszeres időközönként isznak 1-2 kortyot. Ez a mindenhol valóban mindenhol, színház, mozi, busz, vonat, utca, üzletek, bank, víz nélkül egy lépést se. Nem is tudom, hogy bírtunk ki az iskolában anno 45 percet ivás nélkül.
Megpróbáltam, többször is elszántam magam, hogy több vizet fogyasszak, de nem megy. Amikor nagy a meleg, vagy ha sok fizikai munkát végzek, vagy sósabb ételt eszem, érzem a szomjúságot, sokat iszom. Máskor a fél liter is elég egész napra.
Most végre olvastam egy holland sportorvos írását, aki egyetért velem/ vagy én ővele
Ő azon dühöng, hogy a sportolók mostanában - divatból - megisznak az edzések előtt egy liter vizet, nehogy kiszáradjanak. Aztán futkosáskor lötyög bennük

Ti mennyi vizet isztok százon? Egyedül vagyok a mániámmal vajon?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-11 08:24   
Szóval, ha megkérdeznék, mennyire vagyok határozott ember, akkor erre választ adtam (majdnem) a blogomban:
http://esteledik.blogspot.com/2016/09/fel-evszazad-dobozban.html

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-18 20:40   
2016-06-18 14:52, poe:

Nálunk ugyanez a helyzet. Délután még egy kis jégesö is verte a redönyt. Csupán a levegö lesz egy-két fokkal melegebb, amíg töletek ideér. Csak tudnám mitöl....

-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-18 14:52   
2016-06-18 13:56, Tessényi Györgyi:
Én nem számolhatok be hasonló jóságokról. Esik és esik és esik, a parasztok már rakosgatják a növényekre az úszógumikat, sok helyen 10-15 centi magasan áll a víz. A rózsák bimbójukban megpenészednek, elrohadnak. Csak a csigák boldogok, vígan masíroznak fel-alá. És nem látni a végét ennek az időnek. Annyi a változatosság, hogy néha dörög, villámlik, máskor csak úgy szakad, mint ha dézsából öntenék. Sötét van, nappal is ég a villany, a hőmérséklet 15 fok. Olykor kisüt a napocska, de csak azért, hogy a közeledő fekete felleg még rémisztőbbnek tűnjön
Süss fel nap, fényes nap!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-18 13:56   
Ugyan nem kérdezi senki, de attól én még megírhatom, hogy ma nagyon elégedett vagyok.
Hogy miért? Különös okom nincs. De süt a nap, ülök a teraszon,, körülöttem a gyönyörű kert, a levendulabokrok körül pillangók repdesnek, a madarak vígan fütyörésznek, szép zene a nappali nyitott ablakán át eljut hozzám, bárányfelhők az égen és nagy nagy nyugalom. A rózsabokor telistele nyíló virággal, a csresznye érik, édes gyümölcséből finom sütit sikerült még ebédre összehozni. Ilyen pillanatokért érdemes élni, amikor sehova sem kívánkozok, minden itt van a csendes örömhöz. Kívánom mindenkinek, hogy hasonlóban része legyen!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-09 22:05   
Ha akarnánk, mindenki életéből lehetne regényt írni. Csak egy jó író kell hozzá

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-09 20:44   
Nagyon érdekes adást néztem a TV-ben Edith Piafról. A társalgást vezető végül megkérdezte, miről szólnak a dalok és Piaf élete. A szenvedélyről, foglalták össze a résztvevők, akik a 100 éves évfordulót ünnepelték ezzel az emlékezéssel. Szerintem minden zseniális ember élete erről szól. Talán még a hétköznapi emberekről is meg lehetne kérdezni, miről szól az életük, pályafutásuk.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 20:01   
2016-06-08 16:22, poe:
-
Nem vagyok sem pedáns, sem túlzottan rendes háziasszony, de kényszerültem rá, mert ahogy az idő múlik, az erő fogy, tehát tudni kell a teljesítőképesség határait. Olvastam egy remek könyvet, durván fordítva magyarul: hogyan szelidítsem a bennem lévő lusta kutyát? Eszerint szeletenként kell a nagy feladatokat megoldani, amivel mindig győzelem érzését kapjuk, ha kipipálhatunk valamit.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 16:22   
Mindig szerettem volna ilyen rendszerető, pedáns, szervezett lenni, eddigi 59 évemben nem sikerült. Sok esélyt nem látok a javulásomra
Persze ahogy öregszem, nálam is szaporodnak a cetlik...eggyel több dolog, amit nem találok Viszont ha pár hét múlva ráakadok, már fogalmam sincs, miért írtam fel Na, hogy is hívják azt a német pasast? Nem, nem a kézremegtetős, a másik, na, megvan már, az Alzheimer. Azt mondják, akik értenek hozzá, hogy jobb, ha elfelejtem kifizetni a sörömet a kocsmában, mint ha kilötyögtetem

Egy pillanatra meg is rémültem, hány kártya kéne nekem a költözésig? Inkább kivetem kártyán a jövendőt!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 13:09   
2016-06-08 10:45, poe:

Édes Druszám, közben ugyan délután lett, de ha már így biztatsz, megpróbálom. Talán még visszhangja is lesz, ilyen egy optimista íráskényszeres
Az volt az eszemben, hogy ma elkészítem a tennivalókat a júliusi utazásomhoz, pontosan 43 nap múlva. Minden napra egy kártya, azon a feladat. Mire elfogynak,beszállás az autóba és lehet indulni. Persze ez jó ötlet lett a blogíráshoz is. esteledik.blogspot.hu

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 10:45   
2016-06-08 06:26, Tessényi Györgyi: írd, írd! Mi meg majd jól elolvassuk.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 06:26   
Mindenki szereti, ha megkérdezik,mert érdeklődést feltételez a kérdezőről.
A csalódás akkor jön, ha rájön, hogy csak szokás vagy udvariasság volt, válaszolni nem fontos rá.
Most leírjam, vagy mégse, hogy mi volt ma a fejemben, mikor felébredtem?

GTL2+  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-04-02 20:17   
2015-01-23 01:17, poe:
-

Naja, gondolom, de ne csodálkozz, ez egy patinás chat, lassan 10 éves lesz, és még mindig megy!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó