2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Ha megkérdeznék,,,,,
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-01-01 07:54   
2013-12-14 14:55, Fredi:
-
Kedves Györgyi bizonyára minden embertől más választ fogsz kapni és sok válasz sem tud mindent felsorolni, de néhány dolgot felsorolok, azok közül, amelyektől nagyon jól tudom érezni megam: unokáim csilingelő kacaja, egy kedves hölgy mosolya, a tárnics kékje, egy jól előadott vers, Bach orgonakoncert hallgatása, február végén-március elején az első rigofütty,a vasárnapi ebéd és az atána elfogyasztott pohár bor, egy túra az Alpokban, a Fekete-Erdőben, de leginkább a Fogarasi-havasokban, magyar nyelven beszélni és írni,.. és még sok más.
-
Ahogy az újévet kóstolgatom, eszembe jutott ez a nagyon kedves bejegyzésed Frédi. Nem oktalan a kérdésfeltevés, hogy mi az, amitől igazán jól érezzük magunkat. Rajta, gyűjtögessünk tovább!!!!!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-17 07:56   
Most, hogy feltetted a vizsgakérdést, utánanéztem és valóban egy véralvadást gátló szert is neveznek kumarinnak/cumarinnak. Eddig csak a szénaillatositó kumarinról volt tudomásom.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-16 20:58   
2013-12-16 14:53, bimbam:
Offolni sem illik, és nem illik egy fórumban több helyre beírni ugyanazt. Van ilyen rovat, (mások is így képzelik megoldani a kérdőíveik kitöltését) keresd meg

bimbam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-16 14:53   
Üdv!
Tudom, hogy nem illik offolni, de
szeretnék egy kis segítséget kérni, egy kérdőív kitöltésével elsősorban külföldön élő/dolgozó magyarok részéről. De magyarországi magyaroktól is nagyon örülnék a segítségnek. 6 kérdés és semmiféle regisztrációt nem igényel. Előre is köszönöm!
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/703145201/

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-14 15:04   
2013-12-14 14:55, Fredi:
-
Pont így képzeltem el kedves Frédi!!!Máris jobb kedvem van!!!!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-14 14:55   
Kedves Györgyi bizonyára minden embertől más választ fogsz kapni és sok válasz sem tud mindent felsorolni, de néhány dolgot felsorolok, azok közül, amelyektől nagyon jól tudom érezni megam: unokáim csilingelő kacaja, egy kedves hölgy mosolya, a tárnics kékje, egy jól előadott vers, Bach orgonakoncert hallgatása, február végén-március elején az első rigofütty,a vasárnapi ebéd és az atána elfogyasztott pohár bor, egy túra az Alpokban, a Fekete-Erdőben, de leginkább a Fogarasi-havasokban, magyar nyelven beszélni és írni,.. és még sok más.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-14 14:30   
Emlékezetes maradt egy életre egyik bölcs professzorom, aki az "összkomfort érzését" tárgyalta. Vagyis azt a helyzetet, amikor teljesen jól érezzük magunkat. Akkoriban még tudtam, de mintha halványulna (vagy ködösítettem magamban a tartozékokat?). Ki tudná felsorolni, mitől érzi magát jól?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-18 21:55   
Es a kapros turoslepeny? Az enyem sajnos neha szarazra sikerul, de amikor minden jol osszejon, annal jobb nehezen elkepzelheto.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-18 06:43   
Mihelyt hazamegyek, lesz kapros turos palacsinta, egy hét még addig! Ma utazàs lesz egész délelött egy kis orszàg végsö hatàrai közt. Ha szép idö lesz fotozni is fogok,

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-17 21:45   
2013-11-17 15:26, Fredi:
Kaprot meg küldhetek, tele a hűtőm

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-17 21:04   
Fredi sugok valamit ,probaljatok meg a ricotta turót , mi is nagyon kivantuk az ordas palacsintát, ennek a ricottaturónak hasonlit az ize .

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-17 15:26   
Lányok ne ingereljetek már! Elcsorog a nyálam ha a kapros-ordás palacsintára gondolok!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-17 15:06   
2013-11-12 17:58, poe:
-De szivesen èltem volna melletted a repülön, a kaporillatod nagyon finom lehetett. A kaprot én mélyhütöbe rakom, miutàn szorosan összetekertem foliàban, igy bàrmikor frissen vàghatok belöle és màr aprora töredezik is.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-12 17:58   
2013-11-12 11:21, Tessényi Györgyi:
Nemrég voltam otthon és anyum kertjében meg a szomszédoknál is mint egy zöld mező, olyan szépen nőtt a kapor. Reggelente csillogtak rajta az ezüst harmatcseppek. Aztán ásni kellett a kerteket, hát a szomszéd nekiesett a fűnyíróval a 20 centi magas kapormezőnek.....na az volt ám az illat. Repülővel jöttem haza, a kézipoggászban semmi más nem volt, csak egy nagy zsák kapor meg egy nagy zsák friss petrezselyem Hoztam az illatokat magammal.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-12 11:21   
2010-05-05 09:26, Fredi:
Több, mint 3 év telt el azóta, hogy felvetetted a kérdést, de én akkor frissen a régi új hazában távol voltam a MON-tól...
Most válaszolok, mert tetszik a kérdés:
szeretem a levendulaillatot, úgy kölnivíznek, mint a kertben a frissen kaszált fűhöz keverve. Az erdőben a fenyőillatot, a nagy alföldi nyárban a forró homok illatát, a Balatonon hajózva az ott uralkodó érát (ha már mindent fonetikusan kell itthon írni, bár félek tőle). A műanyagparfümöktől hányingerem van. Nagyon kevés illatgyár dolgozik eredeti illatokkal, néhányan a legdrágábbak közül.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 14:04   
Nem akarok nagyon kitárulni, mivel nagyon szerény az igényem illatokat illetően

A frissen nyírt gyep a kertemben!!!

Ez a kedvenc illatom, persze ezt csak nyáron élvezhetem.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 11:07   
Fredi, osztom velemenyed a szena-illatrol.Gyerekkoromban somogy-megyei nagynenemnel delutanonkent aludtunk a pajtaban felhalmazott szenaban, csodalatos volt!Ha meg tavasszal, nyaron a mezön bolyongsz, erzekelheted a vilag összes "parfümjet"! Ugyanakkor nehany nagyaruhazba csak "orcsipesszel" lehet bemenni, mert a parfümeria illatai keverednek az elelmiszer reszleg többnapos mumiaartige halainak büzevel.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 07:21   
Még egyszer az illatokról. Ezúttal nem az üvegcsébe zártakról, hanem a természetben érzékelhetőkről. Kinn a természetben számtalan kellemes és kellemetlen illat, szag, bűz érzékelhető. A kellemesek közül néhány: ózondús fenyőillat, akác-, hárs-, vagy bodzaillat és lehetne hosszasan sorolni. Számomra a legkellemesebb a szénaillat.
Sokan azt gondolják, hogy a széna kellemes illatát a mezőn lekaszált füvek között található margaréta, pipacs, levendula, stb. adják. Nem így van. A széna jellegzetes illatáért alapvetően a borjúpázsit (Anthoxanthum odoratum) a felelős, mely hatóanyaga a cumarin.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-19 20:39   
Kedves Fredi! Köszönöm a tippet, majd "megguglizom" kedvenc parfümöm...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-19 11:07   
Kedves ravic,

Lepu sokszor utal arra, hogy a Googlet lehet segítségül hívni. Nos valóban, ha beütöd a Googleba kedvenc parfümöd nevét kapsz rá 128000 választ. Biztos van köztük használható is.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-19 11:03   
Kedves Judit,
ahogy én Zsófit ismerem, biztos vagyok benn tudott olyan válaszokat adni, melyek érdekesek voltak, anélkül, hogy teljesen ki kellett volna tárulkoznia.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-18 22:06   
Kedves ravic! A márkát ismerem, de miután sohasem használtam, így nem is kerestem. Ha utána gondolok nem hiszem, hogy a mai választékban képviselve lenne.

Üdv

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-18 18:58   
Hallo kedves Jukap, latom Te is szereted a regi jo"bekebeli" parfümöket. Kb. 40 evvel ezelött vasaroltam elöször Molyneux nevü francia parfümöt (egy idöben lehetett Pesten többfele francia parfümöt kapni, elfogadhato aron), es ez lett a kedvenc illatom. Hacsak lehetett, mindig beszereztem magamnak valahogyan. De egy idö ota sehol nem talalam! Igaz, az utobbi idöben mar nem volt az a regi jo, megszokott illata, kezdett a rovarirto szerre emlekeztetni... Igy ratertem a Nina Ricci hasznalatara, ugyancsak regi jo, bevalt illat. Te lattal estleg valahol Molyneux parfümöt?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-16 14:40   
Nos, megkérdezték:

Zsófit a minap az a megtiszteltetés érte, hogy aktuális berlini és isztanbuli kiállításai kapcsán egy jónevű berlini napilap megkérdezte preferenciáiról. A kérdések annyira banálisak*, továbbá unalomig ismétlődőek (minden héten ugyanebben a kultúrrovatban minden megtisztelttől ugyanazokra a triviális kérdőjelekre várnak választ), hogy két napig gyötrődött egy felmutatható "kitárulkozással".

* T.i.
- Milyen kiállítást javasol a városban? (naná, a sajátját, de ezt jóérzésű ember nem mondhatja )
- Milyen mindennapi tárgyakhoz ragaszkodik, mi fontos neki? (Kit érdekel ez?)
- Mit olvas? (Erre lehet 2 szóban és/vagy 3 oldalon válaszolni)
- Mi érdekelte/izgatta fel az utóbbi időben? (Erről sokat lehet írni. )
- Milyen zenét hallgat?
- Milyen klubot/helyszínt/koncertet ajánl?

Hogy ő személy szerint mit gondol, mit érez, mit tart a dolgokról, az egy dolog - másik, hogy a válaszokból milyen kép rajzolódik ki a személyiségéről - nos, ez a fontosabb. Továbbá meggondolandó, hogy javaslataival kinek/minek csinál reklámot (vagy esetleg árt) és azt akarja-e.

Nem gondoltam, de hirtelen teljesen más a földi halandó hozzáállása ezekhez a "személyes" kérdésekhez. T.i. a lapnak nem az a célja, hogy az "igazságot" megtudja (ezt talán a megkérdezett sem szeretné), hanem hogy jópofa, olvasmányos válaszokat kapjon. Kiderült továbbá, hogy minél több a szöveg, annál több képet közöl a cikk a munkáiról. Ez is befolyásolja az adandó válaszokat, de legalább is terjedelmüket. Hitted volna?

Tegnapelőtt óta teljesen más szemmel nézem/olvasom a Spiegel hetilap "Kulturspiegel" mellékeletének "XY plant seinen/ihren Monat" (XY a következő hónapját tervezi) c. rovatot.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-07 19:05   
2010-05-05 09:26, Fredi:

Nos, vannak akik mindig ugyanazt a parfümöt választják, bizonyos mértékig én is közéjük tartozom, de a megszokott mellett nosztalgiából, emlékezve fiatalkoromra, mindig veszek Charliet, Balenciaga-t. Amúgy van frissebb illat nyárra Gabbana, van itthon a kedvenc Chanel Nr 5 és a legújabb kedvenc Yves Sant Laurent. Nekem az illat szinekhez társul és így választok.
Nem tudom olvastátok-e Patrick Süskind könyvét: A parfüm? Érdemes elolvasni, bár kissé bizarr, de jó.
Üdv

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-05 09:26   
Sokszor olvas az ember mini interjúkat színészekkel, vagy más hírességekkel, melyekben olyasmiket kérdeznek, hogy mi a kedvenc színe, ki a kedvenc zeneszerzője, stb.
Ilyenkor átfut az agyamon: mit is válaszolnék, ha engem kérdeznének. Vannak dolgok, amelyekről szívesen beszélnék, vitatkoznék, vagy csak egyszerűen felelnék feltett kérdésekre. Persze nem azokra, amelyeket számtalanszor fel is tesznek, mint: hova tetted a pincekulcsot? Mi főzzek ma ebédre? Ki járt itt a fiókban?
Ha nem kérdeznek lehet válaszolni kérdezetlen is. Mikes Kelemen megmutatta, hogyan működik ez.
Nos sorozatomban elmélkedek egy néhány képzelt kérdés kapcsán. Kíváncsian várom véleményeteket.
Az első kérdés: mi a kedvenc parfümöd?
Válasz: nem igen mozgok otthonosan az illatszeripar termékei között és ezen a téren lehet konzervatív, vagy csak egyszerűen elmaradott vagyok, de a kellemes illatokat szeretem. Azzal kezdeném inkább, hogy mi nem kellemes. Kimondottan viszolygok például a legtöbb mosószer, mosogató-, ablakmosó-stb. szerek illatától, amit én inkább bűznek érzékelek és megdöbbent a termelők fantáziátlansága. Dominál a citrom és alma illat, de ezekről is messze bűzlik szintetikus mivoltuk. Ehhez jön még néha az orgona illat és ezzel nagyjából vége is a rendkívül szűk skálának. A testápoló szereknél már jobb a helyzet. Itt viszont az a baj, hogy fantázianeveikből egyáltalán nem lehet következtetni valós illatukra. Talán a legjobb a szappanoknál a választék, ahol valóban találni kellemes, de diszkrét illatúakat is.
A parfümöknél a legnagyobb baj, hogy a hölgyek egy tetemes része nem tudja miként használja őket és néhányan a mennyiséget helyezik előtérbe a minőséggel szemben. Ezzel magam is így voltam, csak nem a parfümök, hanem a sör tekintetében.
Amit én ezen a téren hiányolok az abban áll, hogy a mindenféle keverék és antipatikus elnevezés mellett, miért nem lehet valódi virágillat parfümöket, mint gyöngyvirág, orgona, ibolya, rózsa (a bulgároknak van ilyen), margaréta, frézia, vagy egyszerűen széna.
Tudom ma már a virágüzletben sincsenek ilyen illatú virágok. A szegfűnek fűrészpor szaga van, ha a rozsát szagolom akkor az eladónő valószínűleg mosdóvíz helyett is használt deospray illata tódul az orromba és ha a fréziát szagolom, akkor az este elfogyasztott fokhagyma szagát vélem az orromban érezni. Na ennyit a parfümökről.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó