2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Megújul a MON? Meg!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 01:45   
Az iment nehany percre uj szinekben lattam a MON-t. ...Vagy csak a szemem kaprazott...???

Gondolom alakitjatok az elrendezest es a szineket. A kek betuk kek hatteren alig olvashatoak de az uzeneteknek nagyon jo a szurke hatter.

Remelem, hamarosan latjuk az UJ MON-t.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 16:03   
Talán 2006-ban lehet reménykedni?

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-15 18:17   
2005-07-09 00:20, hunor:
-

Ok így már világos, és legalább kiderült számomra, mit is jelent a "módosítás" gomb
(Még sosem használtam.)

Kellemes hétvégét!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 00:20   
2005-07-08 19:05, bessesa:
-

Huuuuu.
Ez ugy tortenhetett, hogy egy centivel elneztem a funkciokat, a valasz erre felirat helyett a modositasra kattintottam. Es mint moderator, igy felulirtam a Te uzeneted, es fel sem tunt egeszen eddig.

Szoval nincs mit csinalni, de talan a valaszombol kovetkeztetheto a Te irasod.

Elnezesed kerem!

Hunor

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 19:05   
2005-06-22 17:40, bessesa:
-

Azt hiszem itt egy kis zavar lett keltve, az én válaszom nem látszik, és amit te írtál, Hunor, azt az én nevemben írtad, magadra hivatkozva. Hogy is van ez?
Ráadásul nem is találom a saját válaszom sehol.
Kérlek tegyél rendet itt (ha tudsz), mert ez így kusza.

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-22 17:40   
2005-06-21 10:04, hunor:
-

Kedves Bessesa,

nem sietik el a valaszt.

A linket koszonom, Lukacs Atya, igaz? O egyebkent mar irt is a MONon.

Jokivansagot koszonom, igyekszem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 10:04   
2005-06-19 21:37, bessesa:
-

Kedves Bessesa,

oszinte es helytallo valasz: folyamatban van.

Hunor

PS: irtam emailt a forumban megadott cimedre, megkaptad?

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 21:37   
Kedves Hunor!

Lehet már tudni valami pontosabbat a megújulás dátumát illetően?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 04:44   
Kedves Hunor, a cseti rettenetes nehezen nyilik ki (amikor kinyilik), vagy tízszer lassabban, mint annak elötte.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 23:55   
2005-05-30 21:22, bessesa:
-
az utazasforum kinézetre nekem is tetszik, a funkcióit még nem néztem

-

Hat igen, nekem is egyebkent, foleg egy-ket apro modositassal nem lenne rossz. DE - a kulonbozo programok hibait rendszeresen
kihasznaljak a hackerek es feltorik a weboldalakat. Vannak weboldalak, pl. a Secunia, melyek nyilvantartjak, hogy az egyes programokban melyek a hibak, keszultek-e javitasok hozzajuk, stb.

AZ invision 1.xxxx szofthoz keszult Secunia jelentes:
http://secunia.com/product/330/

Eszerint a programnak 11 ismert hibaja van, melyek kozul othoz nincsen javitas, es mivel van ujabb verzio, ezert nyilvanvaloan nem is javitjak ezt mar. Az ujnak is van hibaja, de ahhoz persze rendszeresen megjelenik javitas, ez nem is lenne gond, de a kinezet nem szabhato az elvarasaimnak megfeleloen.

A fenti kockazatot vallaltam az utazasforum eseten (nem veszes egyebkent a dolog, rengeteg forum azzal a szoftverrel mukodik, es nem fordult elo gond), de a MON eseten viszont mar nem vallalom. Masreszt meg kulonosebb odafigyelest igenyel az is, hogy a MON a viszonylag nagyobb/ olvasottabb forumok koze tartozik, ezert az uj forummotornak birnia kell a terhelest. Ez szinten az invisionok egyik gyenge pontja, pl. az altalam emlitett forum.hwsw.hu oldalon a tobbezer hozzaszolasos topikokat rendszeresen "daraboljak", maskepp nem "birja". A keszitokon kivul meg rengeteg szakemberrel, programozoval, forumadminnal tanacskozom, es MONon belul is resztvesznek a munkaban, tehat halad rendesen a megujulas ugye, van megfelelo megoldas is, dolgoznak rajta, tehat rendben lesz.

Hunor

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 21:22   
az utazasforum kinézetre nekem is tetszik, a funkcióit még nem néztem

"Nééékem tecik!"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 16:16   
2005-05-30 15:41, bessesa:
-

Az index foruma nekem is tetszik, egyedi, konnyen olvashato/ attekintheto, szoval szerintem is OK. Viszont nem tud csomo alapfunkciot, ennek talan az, hogy a szoftver nem forummotor, hanem vallalati adatbazis (ha jol tudom).

Az altalad mutatott phpbb is jo, bar nekem a kinezete nem tetszik - standard kinezetet valasztottak, olyan, amint X ezer hasonlo forum.

Egyebkent ez a forumunk megujulasanak is a kerekkotoje - nem vagyok elegedett a kinezettel, ezert dolgozunk. Mar ket honapja elkeszult az uj MON, a legujabb inivision verziora, de azt inkabb lefujtam, vallaltam az elkeszites aranak elveszteset, mert nem lehetett megfeleloen atalakitani a kinezetet - csunyat meg nem akarok. A regebbi invision-verzio (meg a legujabb) rendelkezik nehany hibaval, a regebbit mar nem is javitjak, ugyhogy ilyen biztonsagi dolgokra is kell figyelni.

Az emlitett regebbi invision forummotort hasznalja a MON tarslapja, az utazasforum.net is, lenyeg, hogy ott vallaltam nemi kockazatot a szoft hibai miatt, melyet azonban a MON eseten nem akarok.
(Ez olyan, mint a Windows, menetkozben mindig kijonnek hibak, biztonsagi resek, stb., es ehhez adnak ki javitasokat is, de altalaban mindig a legujabb verziora csak.)

Szoval erdekes tortenetet lehetne majd irni a felujitasrol - lenyeg azonban, hogy jon, es tenyleg nagyon rovid ido az egesz.

Hunor

bessesa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 15:41   
Talán későn szólok már, de azért jobb későn, mint soha...

Szóval én két másik fórum aktív olvasója/használója vagyok.
Egyik az index.hu fóruma, de a másikat jobban szeretem, sokkal kezelhetőbb, és már a szívemhez nőtt (a téma mellett a használhatósága is), ez pedig a NOX fóruma, http://www.ideaprodukcio.hu/forum/index.php vagy http://www.ideaprodukcio.hu/forum/viewforum.php?f=1

És amikor írtad Hunor, hogy a phpbb-nél lesz az új fórum, úgy megörültem, azonnal ez a második ugrott be.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-26 18:45   
Most mar ertem miert volt gondom, a tegnaptol szuperul muködik minden

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-26 18:15   
Udv Mindenkinek!

Tegnap ujabb fejlesztes tortent: szervercsere. A regi megbizhatatlan volt, az uj eseten remelhetoleg nem lesz mar problema, kimaradas, stb.

Kerdes: minden megy rendben mindenkinek, semmi hibauzenet, semmi ilyesmi nem jelent meg?
(A webmaster jelzese szerint soha nem lehet kizarni, hogy szervercserenel elofordulhat atmeneti gubanc, tehat ha van ilyen, jeleznem kell neki.)

Udv,

Hunor

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 14:13   
2005-05-23 13:59, hunor:
-
Tenx Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 14:11   
2005-05-23 14:08, Salaj:
-

Hahaha... gyenge kifogás Tessék vinni notebook-ot, gyorsabb a reakcióidő

-

Jaaaaaaa. Azert megneztem a MON naponta par percre, azt nem hagytam ki. Csak eppen futolagosan, es ami nem tunt surgosnek, azt hagytam mostanra.

Hunor

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 14:08   
2005-05-23 13:59, hunor:
...bocs a kesoi valaszert, uton voltam...

Hahaha... gyenge kifogás Tessék vinni notebook-ot, gyorsabb a reakcióidő

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 13:59   
Kedves R-Zsike,

bocs a kesoi valaszert, uton voltam.

Mindjart megtortenik az atnevezes, arra figyelj, hogy utana mar csak az uj neven tudsz belepni.

Hunor

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 22:45   
2005-05-14 21:58, hunor:
-
Kedves Hunor! Mivel a fórumon a nevemben levő elválasztó jellel mindig két sort veszek el, én is szívesen választanálak keresztapámnak Kérlek vedd el tőlem a kötőjelet!
Amúgy sem szeretek kézimunkázni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 07:38   
2005-05-15 16:20, adi:
-

Megtortent!

Hunor

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 16:20   
Kedves hunor!
"Egy uj dolgot mar tud a forum,megpedig a nevek megvaltoztatasat."

Huuuu, ez jo dolog! En is meg szeretnem valtoztatni a nicknevem, megpedig adi67-rol csak adi szeretnek lenne, ha lehetne elhagynam a szamaimat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 22:06   
Sajnalom mert olyan szep nev volt

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 21:58   
Egy uj dolgot mar tud a forum, megpedig a nevek megvaltoztatasat. Eltavozott MON-tag eseten csinaltam ex-MON-tagot (hiszen voltak, akik kertek anno a nevuk kivetelet), illetve Poesje keresere mar poe.

Aki ezugyben szeretne valtoztatni - irjon nekem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 23:47   
2005-05-12 16:50, Ibolya:
-

Kedves Ibolya,

koszonom a reszletes velemenyed!

Azonban inkabb a masik peldat (amit lentebb irtam) erdemes megnezni, ugyan az is az a szoftver, ami az utazasforum.net, de tartalmaz nemi modositast, amit en is kertem a MON eseten - tehat az elvileg kozelebb all.

Mindent megfontolunk, igy a javaslatokra most nem is valaszolok, csak gyorsan a tobbire:

"A Naptárra katintva -> furcs „élmény“ , oriási nagy üres kockák, miért.
“Nincs jogosultságod ehhez a szolgáltatáshoz, nem érheted el. Ha nem vagy bejelentkezve, akkor alább megteheted”"

Ennek oka, hogy az utazasforumon ez a funkcio nem engedelyezett, csak a szuletesnapokat kezeli, amiket viszont a Beallitasok menupontbol ad a Naptarhoz.

A BB kodokat en is jobbnak tartom, fokent, mert a html kodok tul veszelyesek, hibas (vagy szandekosan rossz celu) hasznalat eseten kepes atalakitani az oldal kinezetet, egy csomo galibat okozni - sok nagy forum is szinten html kodokrol BB kodok hasznalatara valtott.

"Azt is tudom mennyire bonyolult egy web oldalt felépiteni, én is készitettem magamnak egy oldalt, mikor egy szaki továbképzésben részesültem, megtekintheted. Én is kérek tolled véleményt. Elküldöm priviben."

Igazabol nem bonyolult, hiszen egy kesz szoftverrol van szo, es ez egyben elony es hatrany is: elony, hogy elvileg semmi komoly tennivalo nincs, csak installalni, konvertalni, stb., hatrany (ami nekem most a gondot okozza), hogy kesz szoftver, ami ugyan enged valtoztatasi lehetoseget, de csak bizonyos keretek kozott.

Oldalad nezem, es irok valaszt.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 23:39   
2005-05-12 19:46, cassiopea:
-

"Sok szeretettel koszontom ezt a topikot a masodik eves szulinapjan. "

Ez telitalalat volt, tenyleg, alig husz perc, es haromeves eme topik.

"Egyebkent is, minek kell turelmetlenkedni...??? Amig az uj MON elkeszul, addig lehet szidni ezt is. "

Jo bejegyzes volt ez esti lefekves elott, jokedvre deritett.

Hunor

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 19:46   
Sok szeretettel koszontom ezt a topikot a masodik eves szulinapjan.

Egyebkent is, minek kell turelmetlenkedni...??? Amig az uj MON elkeszul, addig lehet szidni ezt is.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 16:50   
Kedves Hunor,

Téma:  http://www.utazasforum.net/

Be néztem én is az utazásforumban, de eggyelöre nincs sok idöm sokat tanulmányozni ahoz hogy mindent könnyen tudjak kezelni.
Egy pár megjegyzésem lenne, természetesen ez csak a privát véleményem:

Fontosnak tartom :

Kivitelezés

a. A kivitelezése a lapnak egyszerü és diszkrét legyen, nem kihivo erös szinekel.
b. A Mon Kivitelezése diszkrétebb, szerintem izlésesebb, vagy talán szokás dolga?
-

Túl sok helyet foglal az üzenet ablak az utazás forumban

Kevesebb helyet vesz fel a MON-ban az üzenetek ablakja, igy több üzenetet (optikailag) megtekinthetünk.
Jobbnak tartom ha egy pillantásban több üzenetet megtekinthetek. Talán itt kevesebb üres teret kellene hagyni
-

A üzenetek ablakja alatt egy külön széles kék sorban a Profil, PÜ (Privát üzenet), E-mail, User Website találhato.
Feleslegesnek tartom a külön elhelyezését, holott még sok hely van a "Report Post" és a Quote Post” melett
-

Regisztrált felhasználók : jelenleg csak lapozni lehet betürendszer szerint.
Itt azt javasolnám hogy külön alfabetikus választási lehetöség lenne, mind például A – B – C – etc. és nem mind most 1,2,3,4,etc.
-
A BB Kód alkalmazása nagyon jó ötlet.
-

A Naptárra katintva -> furcs „élmény“ , oriási nagy üres kockák, miért.
“Nincs jogosultságod ehhez a szolgáltatáshoz, nem érheted el. Ha nem vagy bejelentkezve, akkor alább megteheted”
-

Topik kivitelezés, egy példa:

UtazásFórum.net -> NAGYVILÁG -> EURÓPA - EU -> Németország

És alol egy (nagy) sórban kék alapon jelenik csak meg a topic témája, neve:
A közlekedés sajátosságai, Miben különbözik a Mo-on megszokottól?

A Mon-ban egyböl megtekinthetö hogy hol vagyunk például itt: MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Megujul a MON? Meg!

P.S.
Mind ahogy irtam ez csak a saját véleményem, hozzászolásom az új topikhoz, én nagyon fontosnak tartom a Kezelésí konfortot és kivitelezést

Természetesen több idöt kellene rá "áldozzak" hogy megismerjem
Azt is tudom mennyire bonyolult egy web oldalt felépiteni, én is készitettem magamnak egy oldalt, mikor egy szaki továbképzésben részesültem, megtekintheted. Én is kérek tolled véleményt. Elküldöm priviben.

Üdv. Ibolya

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 15:42   
2005-05-12 14:50, hunor:
-
Jól van na! Tudjuk, hogy mi az elmaradás oka, de akkor is olyan jó kekeckedni...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 14:50   
2005-05-12 14:06, Salaj:
-

Amint látod, senki nem akar itt téged siettetni (kollégám erre szokta azt válaszolni: "nem is tud!" ), csak attól tartunk, hogy ha igaz lenne a mondás, akkor egy rossz MON-ban lenne részünk .

-

Juj, ez fajt.

Szoval a keses oka eppen ez, a masfel honapja elkeszult verzioval nem vagyok elegedett.* Ezert fontos, hogy mindenki nezze at alaposan a lentebb megemlitett peldat - MON-velemenykutatas, amire szukseg van.

Udv,

Hunor

* mondjuk ez nemcsak biztatot jelenthet, hiszen ugyebar a regi ronda piros hatterszin alig tetszett valakinek, a programozoknak sem - csupan nekem, megpedig ugy tortent a valasztasa, hogy a MON indulas elott egy tesztfeluleten letezett, es ott nezegettem, ahogyan dolgoznak rajta, valamit teszteltek, egy percre bepirositottak, en pont akkor neztem be, es rogton kertem, hogy maradjon meg.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó