2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svájc >> Élet Svájcban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-11-20 11:17   
2018-10-06 16:41, jozsefgaal:
-
Lehajtják a teheneket a hegyi legelőkről.

https://www.youtube.com/watch?v=dXwkhFfA35s

Azt hiszem, az elmult évek nem teltek hiàba, ha hallom a levonulo tehenek kolompjàt, nagy izgalommal KELL odamenni és megnézni, sosem lesz unalmas!!!

jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-10-06 16:41   
Lehajtják a teheneket a hegyi legelőkről.

https://www.youtube.com/watch?v=dXwkhFfA35s

Egy délután a legelőn Máté János gulyással

https://www.youtube.com/watch?v=hUo5iyy1VsI

Lakni mindenhol lehet, élni tanyán" - Az év hagyományőrző tanyája a Szász Tanya

https://www.youtube.com/watch?v=fVb4a9VCU1w

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-25 14:09   
Ide én írtam 5 éve, akkor M.o.on, most újra CH-ban. Így hozta az élet. A kérdés mit kezdünk vele. A lehetőségek jók, de tudni kell, mi az, amire szükség van és mire nincs. Elsőrendű a nyugalom, amit a WEF-re repülő helikopterek zaja zavar csak. Külonben csend és nyugalom, az ország hóba merült és szép.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-01 08:06   
Nagyon régen volt, de sokat írtam ide. Az utolsó bejegyzésre akár választ is adok egy gyönyörű svájci élet után: nekem nagyon jól sikerült, tudtam alkalmazkodni, sokat dolgozni, boldogulni. Most Magyarországon ez sokkal nehezebb, mióta nyugdíjasként újra itt vagyok hon....

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-24 18:16   
2010-03-02 20:24, beatrix0623:

-

Ha autópályán jössz, akkor a határon szinte mindig van határőr, tőlük tudsz venni matricát. Ha nem, akkor az első nyitva tartó benzinkútnál. Meg valószínű az osztrák / német benzinkutasok is árulnak matricát.

t.erikaerika70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-04 08:08   
2010-03-02 20:24, beatrix0623:
-

Hol akarsz belépni Svàjcba?

beatrix0623  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-02 20:24   
Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni, hogy hol tudok svájci autópályamatricát venni mielőtt még belépnék az országba?

Üdv: Beatrix

Bakator  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-19 12:51   
Nagyobb lakásba költözés miatt május 1-től, vagy utána átadnánk a bérleti jogát Freienbachi lakásunknak. 30 km-re van Zürichtől, a vasútállomás 1,5 perc séta, vonattal Zürich fél óra. A lakás 85 nm, három hálószoba, nagy nappali, külön konyha, balkon. Lakbér (közös költséggel) 2,300 frank havonta, parkolás 50 frank extra. Freienbach a környező településekkel Svájcon belül is adóparadicsomnak számít, itt az egyik legalacsonyabb az adó az országban. A lakásról képek és elérhetőség az alábbi linken:

Kattintás

bbabba15  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-29 14:17   
Szia! csak érdeklődnék, hogy sikerült-e megszerezned a címet és nevet? én Safenwilben (Luzern) mellett élek a férjemmel és én is szívesen elhelyezkednék.
Amennyiben már sikerült valamit összehoznod, jelentkeznél?

Köszi, Veronika
vercsi1981@gmail.com

kelemariann  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 17:21   
Köszi, ezt az oldalt egyáltalán nem ismertem.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 10:00   
2010-01-11 18:35, kelemariann:

-

nézz körül a http://www.sgmagyarok.ch címen, hátha...

kelemariann  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-11 18:35   
Sziasztok! Húha ahogy látom, nem olyan sűrűn érkezik ezekbe a svájci topikokba hozzászólás.
Én Bad Säckingenben élek a férjemmel a német-svájci határnál. Ha lenne valaki, aki tudja a St. Gallenben elő magyar hölgy elérhetőségét, aki munkaközvetítéssel foglalkozik, legyen szíves keressen már meg.
Köszi előre is!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-10 09:19   
Itt valóban már offolás, ezért válasz itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1131&forum=26&248

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 21:49   
Bocsi, nem tudok hinni egy összefércelt mondának, amit ott hamisítottak meg, ahol csak tudtak... (Pl. az Újszövetség egyik leghumánusabb része, János 8/7 a legrégebbi bibliamásolatokban nem szerepel...)

A Biblia mondanivalóját meg ezerféleképp lehet értelmezni - akárcsak a Koránét.
Lukács 14/26-ra csak azért céloztam, hogy nehogy azt találd mondani, hogy a kereszténység sokkal több értéket hordoz, mint az iszlám hit. Mindkettöt félre lehet értelmezni, ahogy most a fundamentalista muzulmánok, meg pár száz éve az ugyanolyan keresztények tették.

Fülest rég nem láttam, küldesz?

Ja, itt mintha egy kicsit off-topicok lennénk. Kedves moderátorok, ha Fredi mégis alkalmasnak talál egy kis eszmecserére, hova költözzünk?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 14:30   
Ha neked ez és csak ez az Újszövetség mondanivalója, akkor kár rá pazarolnod az idődet, olvasd inkább a Fülest, többet tanulsz belőle.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 13:38   
Kedves Fredi,

én csak arra utaltam, hogy mindkettö vallás az ószövetségre alapul.

Ha arra gondolsz, hogy az újszövetség olyanokat ad Jézus szájába, hogy öt csak az követheti, aki utálja az egész családját, akkor bizonyára igazad van.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 10:05   
Kedves Bazsi55,
nem feltétlen akarok veled vitatkozni, ezért most csak ezen állításodra reagálok:
" A kettö között kevés lényegi különbség van..." Megkérdezem tőled, hogy olvastad-e a Bibliát és a Koránt? Én ugyanis mindkettőt elolvastam és nem csak sok, de lényegi különbségeket észleltem és akkor még meg sem említettem a a hittudosok szövegértelmezéseit!

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-08 22:43   
Na, pár tényt azért elmondanék:

- Svájcban eddig 4 darab minaret létezik, egy építési engedélyét nemrég adták ki.
- A minaretépítés tilalmát azokon a helyeken szavazták meg, ahol nem élnek muszlimok. Ahol élnek, vagyis a legtöbb francia kantonban és szinte az összes nagyvárosban (Zürich, Genf, Bern, Bázel, stb.) a többség ellene szavazott. Föleg azért, mert ök ismerik a muzulmánokat, tudják, hogy a többség alkalmazkodott, tudják, hogy nem kell tölük félni. A hírekben természetesen csak a fundamentalista muzulmánok szerepelnek, a rendesen dolgozók nem. Pedig az arányok kb. ugyanolyanok, mint a keresztények körében.
- Egy tiltás nagyon ritkán hoz eredményt. Ha valamit el akarunk érni, példát kell mutatni és oktatni kell, nem tiltani. (Pl. Erdély nagy részén tudomásom szerint tiltották a magyar nyelvet. Volt valós eredménye? De azt is említhetnénk, hogy Törökországban és Tunéziában hivatali helységekben megtiltották a fejkendö használatát - azóta az utcán több fejkendös nö mászkál. Divat lett - részben a tiltás miatt...)
- Mintha a kereszténység és az iszlám ugyanarról a töröl fakadna. A vallás alapja ugyanaz, akár tetszik, akár nem. A kettö között kevés lényegi különbség van... De ez nem ehhez a témához tartozik
- Ha tényleg belekerül ez a passzus az alkotmányba, piszok hülyén fog mutatni. Ilyen dolognak egy önkormányzati építési rendelkezésben a helye.
- Valaki meg tudja mondani, mit nevezünk minaretnek? Mitöl minaret egy minaret? Most mit nem szabad akkor építeni?

Végül nem teljesen komolyan: Spanyolországban sok mecsetet átalakítottak keresztény templommá. Most majd a muzulmánok fognak keresztény templomot venni, hogy legyen tornyuk És még az épület is megmarad...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-08 11:06   
2009-12-08 10:49, Fredi:

Ez a folyamat még ennél is szörnyűbb, ugyanis nem kell Afrikába vagy Ázsiába menni egy kis templomrombolásért. Európában szinte megállíthatatlan a keresztény templomok megsemmisítése, olykor fizikailag, bontás útján, máskor "csak" funkcionálisan, azaz jó esetben színház, könyvtár, kiállítóterem, máskor lakóház, raktár, kocsma lesz belőlük. Hollandiában az elmúlt néhány évben kb. háromszáz templom jutott erre a sorsra. De ezek legalább még állnak....

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-08 10:49   
Itt a MON-on majdnem mindenre jön reakció. Ez valahogy a minaretes svájci népszavazással kapcsolatban elmaradt, pedig a probléma korántsem csak svájci.
Én mint német állampolgár sok mindenért szeretem Svájcot és néhány dologért meg is mosolygom. Az egyik ilyen dolog, amiért régebben megmosolyogtam, az a szememben bagatell ügyekért is népszavazás-tartás volt. Ma már nem teszem. Ma már nagyra értékelem a svájci – a németnél sokkal fejlettebb (hogy Európa keleti felét, beleértve Magyarországot ne is említsem) demokráciát.
Nos vissza a minaretekhez. A fél világ felhördült, amiért Svájcban a népszavazás egyértelmű nemet mondott újabb minaretek építésének. Feltételezem, hogy Európa több országában lenne hasonló eredménye a népszavazásnak, ha erre lehetőség lenne. De nincs. A politikai vezetés fél a népakarattól, nem teszik lehetővé a népszavazást. A keresztény Svájcban nemet mondtak az emberek újabb minaretek építésének. Ne értsük félre, nem lett betiltva az iszlám, sem a mecset. Minden mohamedán szabadon gyakorolhatja továbbra is vallását. Mitől a nagy felháborodás? Kérdem én hány keresztény templomot toronnyal, vagy a nélkül, vagy csak piciny kis imaházat építettek az utóbbi 50 évben az arab világban, Iránban, vagy Törökországban? Hány tüntetést, vagy tiltakozást szerveztek azok, akik most fel vannak háborodva a keresztények üldözése ellen? Törökországból, az ortodoxia központjából állandóan jönnek a keresztényeket sértő hírek, bántalmazásról, a hit gyakorlását akadályozásáról szóló beszámolók. Szomáliában a napokban korbácsoltak nyilvánosan meg egy keresztény lányt. És akkor Svájccal kapcsolatban beszélnek idegengyűlöletről. Érdekes különben, hogy ez a szó, nem alaptalanul ugyan, mennyire fel van kapva, de majdnem senki nem beszél honi (benszülőtt)gyülőletről , pedig van!
Én a magam részéről, mint valaki aki Erdélyből, a vallásilag legtoleránsabb országból származom, híve vagyok a vallásszabadságnak. Emellett azonban azt vallom, hogy Európa még mindig keresztény, vagy legalább is keresztény jellegű és ha más kultúrájú és vallású emberek, népcsoportok itt próbálnak boldogulni, akkor nem feltétlen a honiak kell hozzájuk idomulni, hanem ők mihozzánk, elvégre ősi szabály, hogy a vendég aláveti magát a vendéglátó ház szabályainak!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 07:45   
Bilkei Gabor szabad labon.

Ma délelött még lathato a Markus Gili interju Bilkeivel a Tele24-en. (Ismétlés)

Véleméy? (Azon kivül, hogy szegény Gabor borzalmasan beszél németül.)

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 22:12   
storno

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 21:57   
2005-12-29 18:59, elNino:
-
re: Tipikus koldus maffia tag.

Naja. Ehhez nem tudok hozzaszolni. Nem én löttem a fotot.
Rakerestem az alabb emlitett cikkre, de sajnos nem talaltam meg.
-

Figyelemremélto ugyanebben a Blick szamban Carlo Knöpfel Caritas "Working-Poor Experte" (sic!) kommentarja a svajci szegénységhez.

- Blick: Wieso fällt Armut so wenig auf?

- Knöpfel: Armut ist in der Schweiz kaum sichtbar*. Diese Menschen fallen in der Öffentlichkeit nicht auf. Doch hinter den Kulissen leben sie in prekären Verhältnissen, sind öfter krank, schlecht integriert und sterben früher. Armut ist also mehr als zu wenig Einkommen** (micsoda mély mivü gondolat!). Armut ist eine prekäre Lebenssituation, die alle Facetten des Daseins prägt*** (a Knöpfel egy igazi filozofus!).

*Ha hiszitek ha nem, ilyen is van. Szegény valaki, csak nem latni. Ki hinné. Ezért fizeti busasan a Caritas Carlo Knöpfelt (a szegénység szakértöt), hogy ilyeneket mondjon a Blickben.
Na, merci.

BUÉK mindenkinek

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 19:09   
Lehetséges, hogy a lenti képen látható néni az éhező svájciaknak gyűjtöget?

elNino  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 18:59   
2005-12-29 07:49, ecet:
-

Tipikus koldus maffia tag.

A tegnapihoz.
http://www.blick.ch/news/schweiz/artikel29949

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 07:49   
2005-12-28 21:13, elNino:
-

BLICK föoldal Samstag, 17. Dezember 2005

'Traurige Weihnacht
250 000 Kinder kriegen kein Gschänkli ...
und das bei uns.'

A masodik oldalon egy foton az Alex Gyöngyös-Rohner hazaspar és a kb. 10 éves kislanyuk Noemi lathato.

Alex papa emigy nyilatkozék: "ajandékot nem tudunk venni. Magunk csinaljuk"

Én meg ezt gondoltam: - kiveszel Sanyikam a füledböl egy aranykarikat, és odaajandékozod a kis Noeminek. Neki az jobban fog allni.
(Sanyinak ugyanis jol lathatoan kettö is villogott a bal cimpajaban)
--------------------------------------------
Ez a foto a közelmultban készült Budapesten.
(Ikum Samoht. Fotoaréna, 2005. Apr 14.)

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/533/274P_r_forintot_-med.jpg

elNino  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 21:13   
Egyre több a szegény Svájcban
december 28. 20:43
[MTI]
Svájcban minden hetedik állampolgár szegénynek mondható, áll a Caritas segélyszervezet szerdán közzétett elemzésében. A 7,4 milliós országban több mint egy millió ember tekinthető szegénynek, számuk 2003-ban 850 ezer volt.

A szegénységi határ a Caritas adatai szerint havi 4000 svájci frank (2600 euró) egy két gyermekes család, és 2300 frank (1400 euró) egy gyermeket nevelő egyedülálló esetében. A viszonylag magas összeg azzal magyarázható, hogy Svájcban a megélhetési költségek legalább háromszor magasabbak, mint a környező országokban.

A segélyszervezet tanulmánya kiemeli, hogy miközben Svájcban viszonylag alacsony a munkanélküliség, 3,7 százalék és jó a gazdasági helyzet, egyre kevesebben részesednek a jólétből.

Ejj, az a fene nagy jólét.
Még cseresznye, hogy a segélyszervezet nem rózsszín szemüvegen keresztül szemléli a helyzetet, ill. a realitások talaján marad, nem szépítve a realitást...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 07:18   
Klosters egy gyönyörü hidat avatott, a Sunnibergbrücke-t, a Landquart folyocska fölött,aminek folytatàsa a Gotschna-tunnelen àt Davos felé megkiméli a hires helységet az àtmenö forgalomtol. Természetes, mi jut a svàjciak eszébe Klostersrol: Prinz Charles, aki a téli szabadsàgàt minden évben itt tölti.
A nagy hidegben hösiesen mosolygott és a közlekedési miniszterrel együtt megnyitotta az elegàns hidat a forgalomnak.
A hid valoban egy müvészi alkotàs, 526m hosszu, könnyü alkotàs Klosters és Serneus között. Minden részletében mesteri, a technika gyözelme a természet fölött.

pgx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 20:12   
Még egy gondolat:
Valójában engem tényleg nem zavar, ha más a politikáról a véleményed Györgyi, kifejezetten élvezem a konstruktív vitákat.

Nem tudok viszont szó nélkül elmenni amellett, ha valaki magyar lévén lesajnálja az Óhazát pusztán azért, mert "rosszabbak" a viszonyok ott, mint Svájcban.
Hiba azonos mércével mérni a két országot, és bár tényleg van mit gyakorolni Magyarországon gazdasági, politikai és társadalmi téren, józan paraszti ésszel belátható, hogy 15 év vajmi kevés ahhoz, hogy beérje pl. Svájcot.

Minden államnak, minden népnek és minden emberi közösségnek meg vannak a maga erényei és hibái, így van ez Magyarországon is és Svájcban IS!

Én is Svájcban élek, de nagyon szeretem a hazámat Magyarországot. Látom a különbséget a két ország között, de ne hidd, hogy ebben az összehasonlításban mindig Svájc a nyerő...!

Amúgy is sokan tévesen ítélik meg az Óhazát, különösképp azok, akik a médiából veszik az információikat.
Külföldön élő magyarként igenis elvárom magamtól, hogy rajta tartsam kezem a Hazám ütőerén, és ha már bírálom Magyarország Anyácskát, akkor körültekintően tegyem, mi több: igazságosan!

uff!

pgx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 19:37   
2005-12-08 07:08, Tessényi Györgyi:

-

Minden ideológia materiális motivátorokat hordoz magában. Érdemes lenne sok ilyenbe belegondolnod, mert bár mind a filozófia, a politológia de még a pszichológia tudománya is definiál emberi motivációs rendszereket, egyik sem szól önzetlen önfeláldozásról.
Az emberi cselekvések minden esetben visszavezethetők olyan késztetésekre, amiket az önérzetesebbek (és tájékozatlanabbak)rendre tagadnak.

Nyilván piszok nehéz belátni, hogy a cselekvési motivációk (módosított!) Maslow-modelljében hiába is keresed az "önzetlenség" lépcsőjét, és nyilván az is hitetlenkedést vált ki sok emberből, hogy a karitatív cselekedeteknek is az önmegvalósítás az alapja, és nem az önzetlenség.

Persze ettől még tarthatsz engem kicsinyesnek és anyagiasnak, szük látókörűnek és önzőnek, engem ez nem zavar.

Azt persze már nem tudom, mit kezdesz a nemzetközi hírű tudósokkal (pl.: Maslow, Ader, De Shezer, Freud, Jung) akik ezen elméletek megalkotói, és akiknek a modelljeit még ma is tanítják a szakirányú egyetemeken az egész világon - így Svájcban is...

Mindezek ellenére te gondolhatsz mást, de javaslom, fogadd el: mások is gondolhatnak dolgokat másképp!;-)

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó