2020. július 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svájc >> Élet Svájcban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 21:37   
Sali ecet,

most anyám ajánlatára svájci könyvekeresökkel probálkoztam, itt egy oldal a cimekkel: http://www.mysunrise.ch/users/ch.jaeggi/buecherkauf.htm

Pintér Emil utolso hirhedt könyve még több helyen kaphato. Fr. 28.50, de az engem nem érdekel, csak a másik. Ha azt nem sikerül megkapnom, maradok az Emil Steinberger videomnál.

Kaliforniai bepolgárosodási vizsga? Azt kérdezte tölem a vizsgáztato hölgy, milyen nagyon fontos komoly uj dolog történt törvényi vonalon? Nem tudtam, erre megkérdezte, nem nézek hireket? Dehogynem! Na hát az elsö nöi legmagasabb biro lett megválasztva! Ja igen mondtam, de nem tartottam annyira fontosnak, gondoltam..Mást nem kérdezett s én csalodtam, hogy elötte szorgalmasan tanulgattam abbol a pár zöld oldalbol melyt erre a célra kaptam! Még a himnuszt se kellett tudnom, s mai napig nem tudom a szöveget teljesen! A svájciakat viszont igen, a régit s az ujat! Késöbb egy nagy terembe lettem vezetve, ahol több más emberrel együtt volt a beesketés, rövid kis ceremonia. Annyira nem hagyott mindez nyomot hogy mindig meg kell néznem az évet. A sok elözö papirharc után joformán az ölembe esett.

Ilyen téren a kaliforniai a svájci ellentéte, kedves, barátságos, gyerekesen naiv s nem bürokrata. A hátránya, hogy emiatt saccolás szerint kb. 6-7 millio illegális emigráns él itt USA-ban, legnagyobb része Kaliforniában.

Andrea

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 20:17   
2002-04-30 10:06, Elsa:
-
Udvozlok Mindenkit! Varom svajci magyarok jelentkezeset akik szivesen beszelgetnenek kulonbozo temakrol. Elsa
-

Hello Elsa.

Nagyon örülök, hogy meginditottad ezt a topikot. Egy hasonloval rendelkezünk a nöklapja forumaban... vagyunk mar vagy 18-an 2-3 havonta össze is jövünk... a legközelebbi bulit Bern környékére tervezzük... batyus.

Ha akarmelyiketeknek kedve van... nézzetek be hozzank... de irom a lanyoknak, hogy itt is vannak magyar lanyok fiuk akik szivesen veszik a tarsasagot.

Különben én Zürichben (Affoltern) élek mar... 28 éve pontosan, elötte 4 évig Effretikonban laktunk.

üdv. Grace

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 20:12   
2002-08-06 23:13, micimacka:
-
Sziasztok.

Hallottam errol a magyar ovirol Zurichben de ugy tunik ez csak egy heten 2x van. Nem tudtok olyanrol, ami egesznapos, normal magyar nyelvu ovoda? Vagy itt nincs eleg magyar gyerek erre?

Sajnos nincs elég magyar gyerek ahhoz, hogy egy ovodat naponta müködtessenek.

Ugy hallottam, hogy az egész Kantonbol behozzak a gyerekeket. Szerintem ha kicsikéd van... még erre a két alkalomra is érdemes beadni, a nyelv végett.

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 20:08   
2002-06-13 06:05, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves zürichiek!

A 90-es években gyakran jártam felétek. Akkor az Altstadt-ban, a Bodegában találkoztak a magyarok. Megszünt a Bodega?

Kedves Zsuzsa

Igen ugy tudom, hogy mar egy par évvel ezelött megszünt a Bodega. En személyesen nem jartam ott soha - inkabb az egyedül alloak jöttek össze ezen a helyen. De nagyon sok szépet hallottam az uj Magyar hazrol.

üdv. Grace

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 19:20   
Salü Andi

A dolgok amiket irsz engem ugy érintenek, hogy kerülöm a témat mint a büdös halat.
Hidd el kiokosodtam ebben az ügyben mint évtizedes Tagi, Tagi Magazin, FACTS és Sonntags Zeitung olvaso alaposan.

A témahoz irodalom:

Christian Dütschler
"Das Kreuz mit dem Pass"
Die Protokolle der "Schweizermacher"
Mit einem Vorwort von Rolf Lyssy
Limmat Verlag 1998

Ezt még biztos megkapod ha érdekel

Tschau oder

Magyarazat a fenntiekhez: az allampolgar vizsgan ugy éreztem magam mint a Krisztus a keresztfan

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 18:50   
Hello.. egy ismerösömtöl kaptam meg a cimet. Igy talaltalak meg benneteket... Egy hasonlo oldalunk van a nöklapjan... a svajci magyar asszonyok/ lanyok oldala. En 32 éve kerültem ide... itt születtek a gyerekeim is.

Olvasgattam az irasaitokat... igen... sok minden van, ami sokkal nehezebb mint mas orszagban mint pl. Amerikaban (én ott is éltem) de minden éremnek két oldala van... vagyis harom.

Van jo, van rossz, van közepes ugyan ugy mint mas orszagban. Itt is dolgozni, harcolni kell az életért... ugyan ugy mint mashol.

A sok törvény mellett... biztonság is van, meg tisztasag... meg ha valamit intéznem kell, hamar teszem... idöre megyek... nem varok napokat... stb. Ingyen van az iskola, az ovoda... még a tankönyvekért sem kell fizetni... Tehat valamiért valamit.

Söt... mint leszazalékolt, egyedülallo asszony, normalisan felneveltem a két kisebb gyerekemet... jartunk szabadsagra, szép otthonunk van stb. stb. stb. Sorolhatnam... Ami egyaltalaban nem természetes. En azt hiszem, hogy mindenütt be kell illeszkedni, nem a befogado orszagnak kell hozzánk alkalmazkodni... hanem nekünk hozzájuk. Mert bennünket nem hivott senki... se ide se mashova. En Tennesseeben éltem még 10 évvel ezelött a harom fiatalabb gyerekkel... nem sokat 8-9 honapot. Nagyon szerettünk ott élni... de visszajöttünk. A gyerekeim mar benszülöttek... igaz rendesen beszélnek magyarul, de mar csak nekem HAZÁM Magyarország. Nekem ott van a multam... nekik mar itt. Ezt igy kell elfogadni. Az biztos, hogy soha nem voltam egyedül, oriasi a barati köröm... mind a két nemzetnél...

Ok... nem járatom a szamat... ha valamiben segithetek... szivesen teszem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 17:59   
Hoi ecet,

Nosztalgiázok, kuncogva. A bürokráciárol eszembe jutott Prof. Boss aki nem hitte el, hogy divattervezö vagyok s mondta fiának, muttattassa meg velem a diplomámat, megtettem. Soha ilyet nem tapasztaltam kivéve álláskeresésnél. Annak idején a Selectron Universal AG-nál (Partnerwahl) dolgoztam, nem a szakmámban, ott volt az elsö computer élményem (az se létezik már, az ottani olasz fönökkel is évekig leveleztem tovább s találkoztunk, mikor Svájcban voltam látogatoban).

A Selectronnál kellemes munkakör volt, sok idegennel. Mikor prosketust csináltattak, s fényképeztek, a svájciak fellázadtak, hogy miért csak két külföldit vettek le elölröl, német kolléganömet s engem? Anyu félretett egy svájci ujságcikket erröl, felteszem a Yahoo Groupba.

Ha 12 évre itélték Bilkeit, akkor mégis csak lehetett ellene valami bizonyiték, nem? Ilyenkor látszik, mit ér a pénz, ha le van zárva?

Üdv. Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 17:37   
Kedves ecet,

apám Zürichben Sfr. 24'000.-et fizetett mikor bepolgárosodtak nejével s fiával, én nem lettem svájci. Késöbb amerikai lettem, s mivel gyorsan kellett egy esetleges belgiumi költözés miatt, egy magyar ügyvédnö intézte el nekünk, ami $ 300.--ba került. Micsoda külömbség!
Hajtásit nem probáltam Svájcban szerezni, édesanyám költött valami hat ezret s nem sikerült neki, én itt $ 5.- ért kaptam a jogositványomat 1978-ban, férjem tanitott elötte s gyakorolt velem. Az amerikaiak olyan lezserek, hogy engedték férjemet forditani nekem az irásbelinél, ha netán kell, viccesen mondták, de ne mondja a választ (kipipálhato a helyes válasz), kettöt mondott s az a kettö volt hibás! De annyi hiba lehetett. A hásasságkötésnél is az volt, nem kértek tölem papirt de esküdnöm kellett, közben kérdezte a fiatal hivatalnoknö kétkedve, értek mindent? Férjem bologatott, persze!
Nekem a svájci bürokrácia után, ahol belekötöttek abba is, hogy én 5 évig Bécsben voltam iskolában, ez Paradicsom lett!
A hires kék menekült utlevéllel voltunk utána itt a mexikoi konzulátuson, mikor Mazatlanba akartunk nászutra menni késöbb. Talán emlékszel, hogy 3 nyelven van. Az alkalmazott egyiket sem tudta, s elhitte férjemnek hogy az svájci utlevél s mondta, azoknak nem kell vizum. Akkor már ugyis meg volt a zöld kártyám, s az is érvényes erre.
Nem néztem meg a két magyar doktort Zürichben, de szerintem azok rég nyugdijasok, mert akkor se voltak már fiatalok.

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 17:29   
Hoi Andrea

Hogy szolgal a kedves közérzet ma?

Tagi link: ja, a Tagi sajnos az archivot csak elöfizetöknek engedi hasznalni. Ez nekem is uj.

Bilkei: prominens öttusa sportolo és edzö, allatorvos jol menö praxissal, többszörös miliomos.
Egy esküdt birosag? (Geschworenengericht) 12 évre itélte gyilkossagért annak ellenére, hogy a felesége hullaja soha nem került elö, csak a kifözött koponyaja ... brrrrrrrr.

Evekig tele voltak az üggyel az ujsagok.

üdv. eZ

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 17:12   
Kedves Ferencz Zsuzsanna

Gödrös Matyasra évekkel ezelött a Tages-Anzeigerban lettem figyelmes a bepolgarosodasi nehézségei kapcsan.
A "Das ganze Matterhorn" könyvecskéjének is ez a témaja. Személyesen nem ismerem, egyszer lattam két évvel ezelött a Svajci-Magyar Egyesület öszzejövetelén Kövagörsön. Tudomasom szerint dokufilmeket is csinalt, söt azzal dijat is nyert.
A multidö azért, mert Andrea mar nem él svajcban

eZ

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 05:52   
Hoi mittenand valamint salü mindenkinek

Naponta benézek ide kedves duplahonfik, de meg kell allapitanom, hogy nem nagyon tolongunk MI SVAJCIAK itten. Oder?

üdv. eZ

micimacka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-06 23:13   
Sziasztok.

Hallottam errol a magyar ovirol Zurichben de ugy tunik ez csak egy heten 2x van. Nem tudtok olyanrol, ami egesznapos, normal magyar nyelvu ovoda? Vagy itt nincs eleg magyar gyerek erre?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 20:47   
Magyar ujság Svájcban:

A DUNA lap - svájci magyar tudosito - cime:

Verlag DUNA
Ungarischer Anzeiger
CH-5615 Fahrwangen
Postfach 10
Tel. 056-667-17-00

Internet cimet nem találtam, 4x évente jelenik meg.

Andrea

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 18:32   
Szia Maria

Ugyan nem vagyok Bázeli, de nem lakok túl messze... Részemröl Pfäffikon mellett Schwyz kantonban. 30 éves vagyok és mozimániás

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-16 16:05   
Telefon tippek Svájcban:

BEEONE SFr. 20.- telefonkártya melyel pl. egy hivás USA-ba 12 Rappenba kerül, minden trafikban kaphato. Egy olcsobb lehetöség VARTEC Telecom, http://www.vartec.ch, náluk 8 Rappen percenként USA. A használata egyszerü, tárcsázni a 10877 -et aztán a telefonszámot, de több a website-on. http://www.vartec.com/Switzerland/Produkte_int_rate.asp

Andrea

maria hug  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-15 14:36   
Szia Elza es Marianna!

Hol eltek? En Baselban, 27 eves vagyok es keresem a környekbeli magyarokat. Talan ti közejük tartoztok?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-13 06:05   
Kedves zürichiek!

A 90-es években gyakran jártam felétek. Akkor az Altstadt-ban, a Bodegában találkoztak a magyarok. Megszünt a Bodega?

zsolti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 23:28   
>Ria vagyok. Zurichtol nem messze lakom es mar hallottam ezekrol a kethetente rendezett bulikrol.

>Hogy lehet eljutni oda?

A magyarhaz.ch -s bulira nem túl bonyolult eljutni. Amikor te jössz dél felől, akkor át kell menned a Hardbrücke-n és utána a második hidas kiállási lehetőségnél lemenni jobbra (azt hiszem Oerlikon, meg Bucheggplatz van kiirva). Utána még egy 180 fokos forduló és aztán már parkolhatsz is jobbra az utcákban. Ha sikerül.

Ezek után már a csak a Buchegg platz zöldövezetét kell megtalálnod, amin belül van egy kulturális létesítmény. Ennek a túloldalán van ez a magyar parti. Tehát nyugodtan menj keresztül a kis folyosón, mert megpillantasz majd egy bárt egy csomó kedélyes hangulatban lévő honfitársaddal.

Továbbiak a magyarház.ch -n.

bea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-11 21:45   
szia!

nem irtad hogy honnan vagy. en is ebben a cipoben jartam mig ferjhez nem mentem. Irj hogy honnan vagy es magadrol is!

Bea

Klarion  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-26 23:01   
Sziasztok, en egy eve ingazom Svajc es Magyarorszag kozott, mert a Kedvesem kapott egy 4 eves meghivast Svajcba. Most azon kuzdunk, hogy estleg en is munkat talaljak.

De mindenhol visszautasitanak, mert nincs tartozkodasim. Ha lenne valakinek barmilyen epito jellegu es magvalosithato tanacsa, nagyon megkoszonem,

Klarion

Evi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-24 20:14   
Sziasztok!

Mi Lausanne-ban vagyunk. Most kezdunk osszeszervezodni fiatalok (sorozes, kirandulas...). Ha errefele jartok, nezzetek be!

Evi

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 00:22   
Sziasztok

Ria vagyok. Zurichtol nem messze lakom es mar hallottam ezekrol a kethetente rendezett bulikrol.

Hogy lehet eljutni oda?

RIA

zsolti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 00:08   
Sziasztok Elsa és Marianna,

Én is itt élek Svájcban, tetejében egyedül, szóval én is szívesen beszélgetnék.

Most Bázelban lakom, de dolgozom Zürichben is. Ajánlom figyelmetekbe a magyar bulikat Zürichben, amiről a magyarhaz.ch -n olvashattok.

Üdv

Zsolt

nagymarianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-11 22:20   
Szia Elsa!

Valami nem sikerült, a billentyüzet nem ugy müködik, ahogy szerettem volna,szoval, meg egyszer megprobalom. 2 eve elek itt es örülnek, ha tudnank mindenfeleröl beszelgetni. Varom a valaszod, üdv.Marianna

Elsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-30 10:06   
Udvozlok Mindenkit! Varom svajci magyarok jelentkezeset akik szivesen beszelgetnenek kulonbozo temakrol. Elsa

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó