2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 14:06   
Mi van ma? Mindenki csihányra pisilt?
Andu asszem kaptam valamit töled, de mire meglattam a nevedet a vegen, mar töröltem a filet, ugyanis nemetul volt

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 12:01   
2009-01-23 16:43, poe:

Kedves Poe, még véletlenül se az a terápia lényege, hogy mindenben igazat adjanak az emberkéknek.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-25 11:56   
2009-01-23 15:19, Pompéry Berlin:

Juditkám ég az orcám, de még mindig adós vagyok válasszal a decemberi leveledre, annak ellenére, hogy nagyon örültem neki, és rendkivül megfogott.

Viszont a saját bajomat itt nem kívánom elmesélni, ugyanis errefelé nem jellemzö az ilyen, mondhatni: nincs rá igény. Ezt egyszer már írta nekem valaki, hogy itt nem kéne személyes dolgokkal foglalkoznom, ide mindenki csak szórakozni jár.
Bizony, sokan ezt így látják, ezért nem hiszem, hogy okos dolog lenne kitárulkozni egyéni szociális problémákkal, és egyben untatni a szórakozni vágyókat.

Az öszinte, személyesebb hangvételü beszélgetésekre, ahogy eddig is, ezen túl is lesz lehetöség, hála Isten ismerjük egymás emailcímeit.
Továbbá nagy forgalmat bonyolít le "magánüzenetek" fakultáns is.

Ja, még valami! Tudom, hogy Te megértenél!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-24 15:06   
Kedves Poe, nálunk még mindig az a szokás, hogy ilyen alkalommal az ember vesz egy üveg valamit, s átmegy vele a szomszédasszonyhoz, ahol megtárgyalják az ügyet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-23 16:43   
2009-01-23 16:29, Ferencz Zsuzsanna:

Azért a pszichológus biztosabb, a pénzedért azt mondja, amit hallani akarsz, hisz ebből él. Szolgáltatás, nem?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-23 16:29   
Igen, Andu, és még pénzbe sem kerül..

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-23 15:19   
2009-01-23 08:30, Andu:
-
Szerintem sokkal olcsóbb és gyógyítóhatásában eredményesebb, ha itt öntöd ki a lelked. A magam részéröl máris biztosíthatlag 100%-os megértésemröl.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-23 08:30   
A karácsony alapjaiban rengetett meg minket, a pszichológusomnak 2 hétre való anyagot szállítottam.

Az iszonyatnak van azért egy elönye is: az elkövetkezö karácsonyaink már kellemesek lesznek, ugyanis soha többet nem karácsonyozunk rokonsággal.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-22 17:44   
Négy hónap után rávettem magam, hogy megnézzem Románia jelenleg legnépszerűbb műsorát, amely műfajilag "news magazine". Vagyis különböző botrányokat tárgyal körül.
Négy napja csüggök a képernyőn: azóta tart egy eset tárgyalása. Vagyis valakik azt állítják, hogy a kisgyermekük hasában kígyó él, és hogy náluk falun ez köznapi jelenség. Az orvosok és biológusok hiába magyarázzák, hogy ez lehetetlen, hiába vizsgálták a gyereket napokig, a szülők azt akarják, hogy műtéttel szabadítsák meg a gyermeket a nem létező kígyótól.Vagyis vágják fel a gyomrát és a beleit.
Külön örömöt okozott, amikor egy parapszichológus is megjelent az adásban, s kijelentette: a gyermekben nem kígyó él, hanem egy kígyó SZELLEME.
És sok-sok millió néző fogyasztja ezt a marhaságot.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 06:03   
Új román rekord: az új kormány belügyminisztere kinevezése után három héttel lemondott (értsd: lemondatták).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-31 05:38   
Kedves Maryanne, ezt írtad:
"Ugyanis nem mindenki vallja magat muszlimnak, de ne ertsd felre nem vitatkozni akarok."

Miért ne akarnál vitatkozni? A vita szükséges, ha civilizált. Belőled pedig nem nézem ki, hogy elvi vita helyett valakinek az édesanyját emlegeted. Pompéry vitastílusát már ismerjük: nagyon megbízható.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-30 18:36   
2008-12-30 17:27, maryanne:
-
Két hét kelet-anatóliai magánutazás után eléggé ki jól képzettnek érzem magam a kemalista elit mind a mai napig hatékony kisebbségi politikájának eredményeit illetöen. Az alevitákat éppúgy háttérbe szorítják (és most igyekeztem "politikailag korrektül" fogalmazni), mint a kurdokat, keresztényeket és egyáltalán bármely kisebbséget. Ebböl a szempontból szinte mindegy, hogy egy alevita muszlimnak tartja-e magát vagy sem - bár berlini alevita barátom saját nyilatkozata szerint ö muzulmán.

De ez itt nem a kisebbségi helyzetek elemzésének rovata.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-30 17:27   
2008-12-29 18:30, Pompéry Berlin:
-

Kedves Judit,

hogy csattan-e az ostor vagy nem en nem tudhatom.

Igazad van abban, amit irtal, de ez mondjuk ugy a hivatalos valtozata az alevitak hovatartozasanak. Ugyanis nem mindenki vallja magat muszlimnak, de ne ertsd felre nem vitatkozni akarok.

Maryanne

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-29 18:30   
2008-12-23 16:22, maryanne:
-
... ö török, de nem muszlim, hanem az alevitakhoz tartozik...
-
Kedves maryanne,

az aleviták is muszlimok, csak a szunnita szárny egyik liberális felekezeti irányzata. Úgy hasonlítanám, mint az unitáriusok a protestánsak között.

Természetesen ennek a közbevetésnek semmi köze nincs az ostorhoz, gondolom, nem is csattan.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-24 08:17   
2008-12-23 16:22, maryanne:
-

Legnagyobb meglepetesünkre egy nagyon jol öltözött, csinos fiatal hölgy gatlasok nelkül vasarolgatott dessousokat, es egy hatalmas ostort. Azon tünödtünk nevetes közben, vajon mikor kerül ez bevetesre, es vajon mi nem sikerült a mi neveltetesünkben, mit csinaltak a Szüleink rosszul...
-

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-24 00:20   
2008-12-22 08:39, bobe:
-
Egy delutan kb 10 perc munkaszünet közben olvasgattam a sved esti hirlapot, amiben dölt a sok karacsonnyal kapcsolatos cikk. Többek között az idei ajandekötletek. Egyik ilyen ötlet felnötteknek valo jatekok, (pirulas:P ) én nagy böszen hangosan gondolkodva, felig vihogva mondom, ilyen ajandekot kerek majd a paromtol. Apatárs meg rákerdezett mit is? Mutatom neki a fotot hát nem elpirult, azota is azon gondolkozom, vajon mit gondolhatott magában
-

Na de áruld el már, mi volt az? Ha muszáj, írd körbe valamilyen formában.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-23 16:22   
2008-12-22 19:36, poe:
-

A baratnömmel (hozza kell tennem, hogy ez annal is erdekesebb, mivel ö török, de nem muszlim, hanem az alevitakhoz tartozik) mi is elhataroztuk, hogy bemegyünk egy ilyen boltocskaba, ahol különbözö jatekszereket arulnak "felvilagosult" felnöttek szamara, csakugy körülnezni, kivancsiak voltunk. Alig mertünk valamihez is hozzanyulni, de közben jokat szorakoztunk...
Legnagyobb meglepetesünkre egy nagyon jol öltözött, csinos fiatal hölgy gatlasok nelkül vasarolgatott dessousokat, es egy hatalmas ostort. Azon tünödtünk nevetes közben, vajon mikor kerül ez bevetesre, es vajon mi nem sikerült a mi neveltetesünkben, mit csinaltak a Szüleink rosszul...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-22 19:36   
2008-12-22 08:39, bobe:

Szerintem azt, hogy: "De jó, megvan, mit veszek az asszonynak!"

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-22 09:05   
Böbi, biztosan AZT gondolta...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-22 08:39   
Kedves Judit, Zsuzsa, többiek, nem meselhetem el, mert túl pikans, félek Hunor pirulni fog. `
Szoval megprobalom kerülöszavakkal: lanyomeknal voltam egy honapig, költöztek, gyereket szültek, szüksegük volt rám, meg apatársra is. Egy delutan kb 10 perc munkaszünet közben olvasgattam a sved esti hirlapot, amiben dölt a sok karacsonnyal kapcsolatos cikk. Többek között az idei ajandekötletek. Egyik ilyen ötlet felnötteknek valo jatekok, (pirulas:P ) én nagy böszen hangosan gondolkodva, felig vihogva mondom, ilyen ajandekot kerek majd a paromtol. Apatárs meg rákerdezett mit is? Mutatom neki a fotot hát nem elpirult, azota is azon gondolkozom, vajon mit gondolhatott magában

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 17:59   
2008-12-21 00:48, Mary:
-
..a szönyegen való heverésig minden benne van..

és kész, na de miért ne..?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 00:48   
2008-12-19 21:12, perec:
-
Egy időben engem is kezdett magával rántani a hangulat, de aztán vagy tíz éve úgy döntöttem, nem hagyom, hogy a karácsony kellemetlen cirkusz legyen. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb az ünnep.
-
Nálam is ilyenformán volt, és azt hiszem, mindenki magának kell eldöntse - és keresztül is vigye - , hogy az egész karácsony egy görcsös stresszböl áll vagy egyszerüen "lebegünk" felette, önmagunk és mások iránti elvárások nélkül.

Sokat segített az is, hogy megbeszéltük, kis ajándékok a felnötteknek, nagyobbak a gyermekeknek. Az sem ártott, hogy a karácsonyi menüt megbeszéltük, hogy ne mindig ugyanazt együk, ha egyik a másikhoz vendégségbe megy. Én már elöre örvendek a kacsának (amelyet én nem sütök), a többiek örvendenek a libasültnek (amely majd nálam lesz).

Különben ott van a fejemben, hátul, a merev lemezen, hogy a karácsony olyasmi, mint egy hétvége. Lesznek vendégeink, megyünk mi is másokhoz - fel lehet osztani mindent. Ez amolyan háziasszonyi meggondolás, a karácsonyi gondolatokat majd máshol írom le.

-
Mára megvannak a magunk hagyományai, de nem idegesít senkit, ha valami éppen máshogy alakul. Még mindig úgy gondolom, ez egy speciális időszaka az évnek, és éppen ez a jó benne.
-

Aláírom. Saját szokásokat, hagyományokat kell kialakítani és a speciális idöszak miatt sokan el is fogadják.

Példa: még soha életemben nem töltöttem a karácsony estét máshol, mint a családommal. Sokan ingáznak anyukához, anyóshoz stb. és utána amolyan hajléktalan-érzés, frusztráció alakul ki. Feldíszítik a fát, oszt be az autóba és menés. Ezt sose csináltam. Karácsony este a miénk, bensöséges, nyugodt, csendes, ahová a templomozástól a tévé elött a szönyegen való heverésig minden benne van. Az utána következö napok a tágabb családé, barátoké, látogatások, evészetek stb. És jól is érzem magam velük, mivel azelött már megvolt nekünk a "valódi" karácsony, a család, a bensöségesség, utána jöhet a nyitás mások felé.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-20 05:02   
Magam is a cirkusz-, kommersz- és giccsmentes karácsonyt kedvelem.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-20 02:16   
2008-12-19 19:57, poe:
-
...nem az össznépi karácsony a hibás, ha nem találjuk a hangot a rokonainkkal, családtagjainkkal.
-

Igenis meg nem is. Persze, a karácsony=szeretet az belül van. A rokonok nem tehetnek arról, hogy karácsony van.

Az viszont szerintem igenis általános jelenség, hogy a világ globális elkommercializálódása az elmúlt években fokozatosan növelte az álkarácsonyi hamis felhangokat. A rokonoktól függetlenül rémesnek tartom a kötelező "stí-hí-le-nacht" lépten-nyomon kommerszpopos fennforgását, a beöltözött Télapók mennyiségét, a reklám karácsonyi agresszivitását, az üzletekben már augusztusban megjelenő karácsonyi édességeket, továbbá a csak 3-4 szóból álló, azt is lehetőleg előre nyomtatott, semmitmondó karácsonyi jókívánságok csak a nyomdaipart és postát támogató tömegét.

Ha az idei globális pénzügyi válságnak valami előnye van - és ezen még elvitatkoznék, hogy valóban van-e válság, vagy csak a média gerjesztette félelemből fakad a dolog jelentős része - , akkor az abban rejlik, hogy az állítólagos válságtól való félelmükben idén az emberek mintha takaréklángra tették volna a karácsonyi pénzkidobást. Pl. feltűnően kevesebb az ablakokban a korábban agresszívan villogó, karácsonyiatlanul hivalkodó, színes giccsparádé.

A válságra való hivatkozással idén aránylag hamar meggyőztem a bp-i rokonságot, hogy csak szimbolikus dolgokat ajándékozzunk: nem a számláról lefolyt összeg a karácsony lényege, nem annak nagysága a szeretet mércéje. Az is hozzájárul az elhatározott örömömhöz, hogy - úgy tűnik - sikerült a karácsonyi felhajtást visszasrófolni elviselhető = természetes méretre.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 21:12   
2008-12-19 00:31, Pompéry Berlin:
-
"Idén egyszerűen eldöntöttem, hogy örülök."

Ha ilyen tudatos döntést nem is hoztam, azt magam is eldöntöttem évekkel ezelőtt, hogy én karácsony miatt stresszelni még egyszer nem fogok. Még holmi bejgli-problémák sem tudnak kibillenteni a lelki egyensúlyból, inkább csak a poén miatt írtam erről egyszer-másszor.

Amikor gyerek voltam, a karácsony nem volt stresszel és súrlódással teli, eltelt, csendesen, kaptam könyvet, ezt-azt, örültem neki, én is adtam egyet-mást, senki nem abajgatott senkit. Ez csak egy másik családba kerülésemmel kezdődött. Hiába volt nagyobb ajándékozás, rengeteg üdvözőlap, nagyobb felhajtás. Az emberek magukkal hozták érzelmi poggyászukat, ami megkeserítette az ünnepet, állandóan azt hallottam, legjobb lenne, ha nem is lenne az egész. Egy időben engem is kezdett magával rántani a hangulat, de aztán vagy tíz éve úgy döntöttem, nem hagyom, hogy a karácsony kellemetlen cirkusz legyen. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb az ünnep.

Mára megvannak a magunk hagyományai, de nem idegesít senkit, ha valami éppen máshogy alakul. Még mindig úgy gondolom, ez egy speciális időszaka az évnek, és éppen ez a jó benne.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 19:57   
2008-12-19 00:31, Pompéry Berlin:

Jóképről nem volt szó Tűrésről igen, mert ha egy adott helyzetböl nincs menekülési út, akkor nincs mese, tűrni kell. Az már plusz, ha elhatározod, hogy csakazértis jól érzed magad.
Arra akartam kilukadni ott lennebb, hogy nem az össznépi karácsony a hibás, ha nem találjuk a hangot a rokonainkkal, családtagjainkkal.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 18:53   
Számomra a karácsony a legszebb ünnep. Szeretek készülödni, ajándékot vásárolni, lakást díszíteni. Szeretem az ünnep hangulatát. Gyerekkoromban is vártam az ünnepet. Amikor gyerekeim születtek, akkor annak örültem, hogy a gyerekek is mennyire várják a karácsonyt. Pedig akkor még az ajándékok meg sem közelítették a maiakat. Könyv és társasjáték került a fa alá. A családtagokat olyannak fogadtam és fogadom el amilyenek. Próbálom szeretni őket hibáikkal együtt, hiszen engem is azzal együtt szeretnek és fogadnak el. Lehet, hogy szerencsés is vagyok, mert soha nem éreztem terhesnek sem a készülödést, sem a rokonokkal való együttlétet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 13:41   
2008-12-19 13:21, Pompéry Berlin:
-

Hát, igen, volt itt vihar vihar hátán... Aztán mióta nincs, azóta panaszkodnak a felhasználók, hogy ellaposodott a MON

Hát, így távlatból nézve hihetetlen, hogy milyen banális dolgok is váltottak ki viharokat. De tény, azért csak okoztak némi izgalmat, érveléses viták is voltak, nemcsak chat.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 13:39   
2008-12-18 23:01, bobe:
-
Böbe, mondddddd!!!!!!

Először is voyeur-istaként imádok minden pletykát. Egyébként pedig az ember rendszerint csak a másik oldalt hallja - t.i. a panaszt a rémes anyósról.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 13:21   
2008-12-19 08:20, hunor:
-
Emlékeim szerint a nagy(obb) vihart nem is ez keltette, hanem egy másik, egy karácsonyi plakát említése... (?)
-
Hát, igen, volt itt vihar vihar hátán... Aztán mióta nincs, azóta panaszkodnak a felhasználók, hogy ellaposodott a MON

Különben köszönöm, ezek szerint már elfelejtettem, hogy hol is volt, hogy is volt ...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó