2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> MVSZ, és társaik - A nyugati magyarság petíciója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 13:26   
Kedves Nagy Lajos,
figyelemmel kísérem, amiket írsz, mert érdekel a véleményed. Viszont megkérnélek, ne oláhozd a románokat, mert azzal nem oldódik meg semmi.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 11:55   
Tényleg nehéz az élet egyes részein a világnak.

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 11:45   
"Apostol" -nak, de egyben még az elobbihez is ... :

A "román tankok" azért mentek Székelyföldre, hogy ezzel apródonként elhajtsák a székelyeket földjükrol. Ezzel kitakarítják a szent fÖldjüket az idegenektol.
Az egy kettos állampolgárság erre/ez ellen egy ... SEMMI !!!

Ezek otthonmaradását ..., egyrész a székelység maga ... és mi, akik szolidárisak vagyunk velük kell elérnünk.
Pl-ul szerintem (személyes ...) a magyar hadseregnek is "gyakorlatoznia" (mivel állítólag ezt teszik az oláhok ...) kéne az o oldalukon. Ezt, ilyen bármely nyugati, demokratikus ország meg is tenne ilyen esetben .... Nem szabad elfelejtenÜnk, hogy
Brüsszel (EU), de a 'nagyvilág' is figyelemmel kisér ilyesmiket.
Persze ha a kormány ezt 'elfelejtené', akkor
még a nép, az Isten-adta ... emlékeztethetné erre. Ha nem történik semmi ..., olyan 20-30 év alatt a Székelyföld kiürül ... és tudjátok-e, hogy hova fog ezek nagyrésze menni ?! ...

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 11:29   
bocsi, valahogy kimaradt ez ...

"Egy : szerintem a kettos állampolgárság nem volt és nem lesz megoldás a kívülszakadt magyarság gondjai megoldásához. Ketto ; a
kettos állampolgárságnak a Mo gazdaságához"

végére ez : ... semmi kÖze

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 11:27   
Nagyon ÖrülÖk és gratulálok leveledhez "frimi". Még ha egy kicsit el is tért a témától és foként késve jön. Igazából nem is késve, ha esetleg a kettosállampolgárságért újra urnához kell menjen a nép.

Egy : szerintem a kettos állampolgárság nem volt és nem lesz megoldás a kívülszakadt magyarság gondjai megoldásához. Ketto ; a
kettos állampolgárságnak a Mo gazdaságához.

A Mo -i média, a politikum hibája az, hogy félrevezetve a lakosságot ..., az orránál fogva viszi. Ma nincs diktatúra. Nincs ! Ma a tökéletlenség, a butaság hatalmaskodik a népen. Ezért pl-ul jó is meghallgatni az MVSz-t is ... néha. Az egész leveled alatt nem hoztál egyetlen véleményt, argumentációt
(persze ennek megcáfolását!) fÖl. Miért ?
Nagyon valószínuleg azért, mert még tudomásod sincs ezekrol.
Tudod Te azt, hogy itt nálunk belgiumban él vagy 600 000 francia ? Ezek itthon kapják fizetésüket, fizetnek adót ... és kapják a
szolgáltatásukat (késobb nyugdíjukat ). Tudod Te azt, hogy a szerbiai horvátok egy fillérében nem kerülnek Horvátországnak ? ...
Ez mindenütt (!) így van. Ott kapsz, ahol fizetsz. Egy állampolgárság SEHOL sem ad 'pénzt'. Egy állapolgárság jogot ad.
Ez én mondom, aki az egyik egyedüli MVSz -es, aki inkább nem-es lenne ebben. Mert szerintem
ezeknek (az elszakadt néprészünknek) otthonukban, az újdonsült országukban kell
egyenjoguknak lenni. Mint egy erdélyi magyar, román állampolgárként teljes egyenjoga legyen a többségi oláh lakossággal szemben. Mint pl-ul itt nálunk Belgiumban (is), ahol az I. VH. által elszakított német közösség egyenjogot élvez (pedig csak 74 000 !) a másik két közösséggel. Ha valaki közéjük, a
régiójukba költözik ..., az elso nyelv ott a
német nyelv ! Alíg létezik olyan belgiumi
német, aki 'kivándorol' No -ba innen. ... Ezt
pedig a magyar politikumnak kell(ene) kiharcolnia ..., ha a nép ezt akarná. De úgy látszik ..., nem akarja ...

Az MVSz (ez foként az elnökünk vesszoparipája) ezt olyan erkölcsi írként gondolta. Epp azért, mert Mo, az "anyások" megfeletkezni látszanak, tunnek ... róluk. Egy 'szerelmi-deklarációnak'.
Az ilyen dolgok mindenütt a világban, csaknem
automatikusan, semmi féle nemzeti konzultáció, vagy más nagy cécóval ..., egy egyszeru országgyulési, vagy csak kormánydöntés alapján történik. Itt nálunk, Belgium még nem ismeri el a "kettos-állampolgárságot". De már szó van róla. Amint dÖntenek errol ..., lesz majd egy
kis cikk errol az egyik, vagy másik ujságban.
Ha ennek ilyan nagy port kellett fölverni MO-on, azt azért, mert a magyar politikum ezt nem akarta megadni. Egy nagy ellenkampány, egy hatalmas dezinformáció által félrevezette
a választókat ... és meglett ebbol egy ..., mint Te is jól írod ..., egy, a magyar társadalom még sulyosabb szétszakítása. A behangozott kétpártrendszer, ahol csak egy és ugyanazon program van ; a másikat támadni szapulni.

Kérlek, tanácsolom ..., kedves Frimi (és Mindazok, akik ezt elolvassák), hogy légy mindíg és mindenben figyelmes, gondos ... !
Vizsgálj meg mindent, amit eléd terítenek (az
enyimet is !) ! Ne hagyd magad félrevezetni !

Amit pedig Teleki gróf (és persze rengeteg más is) egyesítésként értett, az MVSz által nem fizikai, hanem, mondjuk olyan 'ezotérikus', olyan 'szellemi'. Hogy tudjuk azt, mi pl-ul belgiumi magyarok, hogy a Kárpátok között is élnek magyarok (sokszor egész meg is lepodnénk ezen ! ; vicc). Hogy mint pl-ul a zsidók (akik 'nemzetisége' még nem is annyira meghatározott is, mint a mienk), mi is lehessünk magyarok, bárhol a világon ! ... Persze ha ehhez hozzájárulhatna
egy politikai elismerés is ..., miért ne ?! De ez már NEM az MVSz alapcélja (mindíg ; szerintem).

Most 'még egyszer' : Mindent tegyetek meg az ellen, hogy az ún. HK magyaroknak (ez alatt természetesen az otthonukban lévoket értjük)
el kell hagyniuk otthonukat ! Nehezítsétek meg a Mo-i letelepedésüket és (elsosorban ezt !) könnyítsétek meg az o otthonmaradásukat !
Ezt kÖveteljétek ki a politikusaitok által !
Ehhez nincs szükség kimondottan egy kettos állampolgárságra. Ehhez józan észre és bátorságra, szívre van szükség.

Még egyszer köszönÖm, hogy kÖzbenszóltál,
kedves Frimi, ami megadta a lehetoséget arra, hogy tisztázni tudjak egy alapveto félreértést.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 19:51   
frimi, szerencsére már elolvastam mielött törölted
Teljesen igazad van, csak engem ez az "eltartás" szó nagyon zavar.
De be is fejezem, nehogy az eredeti téma a háttérbe szoruljon.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 18:55   
2006-03-04 18:04, Apostol:
-
Értettem, és elnézést az offolásért. A sok felesleges szöveget töröltem és igyekeztem a legminimálisabban válaszolni a nekem szánt "széljegyzetre".
Frimi

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 18:04   

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 08:53   
2006-03-03 21:01, amadeus:
-
OFF.

A széljegyzethez:

Teljes mértékben osztom a nézetedet, azonban bármilyen ideológiát is állítunk fel (mert több is lehetésges) azon a tényen semmi nem változtat, hogy a nyugdíjak forrását a ma aktívok biztosítják, vagyis gyakorlatilag ők tartják el a nyugdíjasokat.
Frimi
ON.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 21:01   
2006-03-03 10:02, frimi:
Sok elgondokoztató dolgot írtál, de fent akadtam ezen:

"Példaként említem a...mintegy 3,1 millió nyugdíjast (akiket a társadalom tart el)"

Bár nem ez volt a lényege a mondanivalódnak, de szerintem ez helyesbítésre szorul.
A nyugdíjasok nem alamizsnát fogadnak el a társadalomtól, hanem a befektetett pénzük jogos kamatját élvezik. Ök ezt a pénzt (és ennél sokkal többet) a társadalomnak csak kölcsönadták.
Arról nem ök tehetnek, hogy üresek a nyugdíjpénztárak, és így adófizetök pénzéböl kell a nyugdíjat kiegészíteni.
Az adófinancirozott nyugdíj egyébként nem is olyan rossz gondolat, hiszen ha a gyermekellátást (ovoda, iskola) társadalmi feladatnak tekintjük, akkor annak tekinthetö az idösek ellátása is.

De mint mondtam, ezt csak széljegyzetnek szántam, nem akarva a téma lényegét érinteni.

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 16:55   
Köszi a helyreigazítást, de most nem ez a lényeg, hogy jönnek, vagy mennek. Az oroszok is jöttek és elfeledkezve magukról negyven évig maradtak.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 12:19   
Frimi!
Roppant tetszett amit irtal: Teljes mértékben egyetértek veled

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 12:12   
2006-03-03 10:46, Apostol:
-
Igen, helyeslem. Mint ahogy azt is, hogy a magyar egészségügy, a kormány, a magyar gazdaság felelős irányítói is mindent megtesznek azért, hogy a magyar orvosok nem menjenek el Nyugatra. Továbbá azt is helyeslem, hogy a német gazdasági fellendülés szintén éjjel-nappal annak érdekében küzd, hogy a német orvosok ne vándoroljanak el Angliába, a vendéglátó személyzet pedig Ausztriába.

Azon még lehet vitatkozni, hogy mi a rosszabb: a külföldi munkaerő be-, egyben a saját kivándorlása, avagy egész vállalatok Keletre (pl. Kínába) való telepítése.

Elnézést, mindez off, csak nem tudom, hová menjünk ezzel a különben fontos kérdéssel.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 11:40   
2006-03-03 10:46, Apostol:
-
Nem tudjátok miért mennek most a román tankok székely földre?
-

Jereváni rádió hírügynökség: nem mennek, hanem jönnek.

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 10:46   
Mindkét eszmefutatással egyetértek. Azonban a románok már itt vannak. A csángó a székely soha nem jönne ide dolgozni, mert neki az ő magyar földje ott van ahol él. Az MVSZ lassan azt is napirendre tűzheti, hogy a fiataljaink ne hagyják el az anyaországot a megélhetés reményében. Itt kell megteremteni számukra és számunkra a jövőt, ami ezidáig kilátástalan. Nem tudjátok miért mennek most a román tankok székely földre?

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 10:02   
Bocsánat, hogy beleszólok...

Beleolvasván az egyes írásokba, szilárd meggyőződésem, hogy az alábbiak többek/sokak megbotránkozását fogja kiváltani. Ugyanakkor mégis szólni kell, mert az igazságnak nem csak egy arca van, amit a külhonban élő magyarok látnak, hanem van egy olyan arca is, amit viszont az itthonélők közül sokan látnak.

Az MVSZ-ről - noha magam a népszavazáskor a kettős állmapolgárság mellett voksoltam - akkor és ma is az a véleményem, hogy a népszavazás kierőszakolásával nagyon rossz szolgálatot tettek/tett a magyarság egységének. Az amúgy is megosztott itthoni magyarság közötti árok mélyítéséhez járultak/járult hozzá.

Amikor külföldön élő magyarok állampolgárságáról beszélünk, különbséget kell tenni azok között, akik sohasem veszítették el állampolgárságukat - még ha arról maguk nem is tudnak - és azok között, akiket politikai döntés szakított el, akár csak 10 méterre Magyarországtól. Mert ilyen is van...

Nagyon szép gondolat a magyarságnak, mint nemzetnek egyesítése, hogy a külföldre szakított magyarok újra egy nemzettestbe egyesülhessenek. Csak hát annak ára van! Az anyaországra nézvést súlyos gazdasági ára van!

Bár már több mint egy év telt el a népszavazás óta, a gazdasági helyzet sok tekintetben romlott. A társadalom teherbíróképessége szempontjából. Példaként említem a mintegy 3,5 millió aktív keresők mellett a 436 ezer munkanélkülit, a mintegy 3,1 millió nyugdíjast (akiket a társadalom tart el), egyes munkavállalói kör súlyosan alacsonyszintű javadalmazását (pl. egéeszségügy, pedagógusok), akik jogosan elégedetlenkednek.

Látnia kellett volna és látnia kellene az MVSZ-nek és személy szerint Patrubány úrnak, hogy a kettős állampolgárság megadása nem csak egy eszmei nemzetegyesítést jelent volna, hanem azt is, hogy az anyaoraszág a külföldre szakított magyarság - 1,5? 2? 3? millós - létszámát gazdaságilag is befogadta volna. Egyenlő jogokat adott volna minden tekintetben az itthon élő magyarokkal, akik munkájukkal, teljesítményükkel tevőlegesen hozzájárultak ahhoz, hogy Magyaroszág oda jutott, ahova. Azokkal szemben - lett légyen azok ugyanolyan - sőt, akár "magyarabbak" - akik az azonos jog alapján most részesedni kívánnak...

Nem arról van szó, hogy 23 milló román jött volna Magyarországra - mert ez - enyhén szólva - csacskaság. Kérdés azonban, hogy Magyarország elbírt volna-e akár pár tízezer uj munkavállalót mondjuk Szabolcsban, a Hajdúságban, Békésben? Ahol ma is 10 %, vagy akár 20%-os a munkanélküliség?

Szerintem nem!

Függetlenül attól, hogy magam a kettős állampolgáráság megadására voksoltam, nem tettem ezt könnyű szívvel! És nagyon megértem azokat a honfitársaimat, akik ellenemben szavaztak... Mert a magyarság egyesítésének nem csak eszmei oldala van, hanem nagyon súlyos gazdasági vonzatai is.

S egészen természetesnek tartottam és tartom ma is, hogy a kormányerőknek, akiknek vállalniuk kellett volna a gazdasági nehézségeket, ellene volt, míg az ellenzéki erőknek (akik maguk amikor kormányon voltak, ugyan úgy ellenezték a kettős állampolgárság megadását) ez a kezdeményezés persze kedvükre volt, hiszen ez egy újabb támadási felületet jelentett az ellenzéknek.

Megértem azokat is, akik nem mentek el akkoriban szavazni, mert nem tudták eldönteni, hogy melyik ujjukat harapják...

Most Magyarország megint választás előtt áll és az MVSZ, Patrubány úr újra kezdi... És ez természetesen pozitív viszhangra talál azok körében, akik hatalomra akarnak kerülni. És hogy azután mi lesz? Ha vállani is kell majd a gazdasági következményeket? Nos, nem vagyok benne biztos, hogy a kormányzási felelősség azonos lesz a kampányban hangoztatott felelősségvállalással!

Mindenkinek javasolom, akik a magyarságegyesítés és azt tűzzel-vassal képviselő MVSZ és Patrubány úr nagyon lelkesítő eszméje mellett szállnak síkra, hogy gondolkozzanak el egy kicsit az itthonélőkre nézvést annak gazdasági következményein.

Meg kellene érteni, hogy a magyar nemezet hirtelen nem tud befogadni annak gazdasági terhei miatt gyakorlatilag milliós nagyságrendű lélekszám növekedést.

Másfelől Románia csatlakozása az EU-hoz napirenden van s előzetesen az várható, hogy az akár már 2007-ben bekövetkezik. És Románia előbb-utóbb Schengen része is lesz... S a határok megszűnnek. Ugy, mint Szlovákia esetében, ahol ma már szinte formalitás a határőrizet...Akkor miért ez a tűzzel-vassal keresztülvinni kívánó akarat?

Megítélésem szerint inkább - sokkal inkább -azzal kellene foglalkozni, hogy azok az elszakított magyarok, akik a belátható időn belül nem lesznek részei az EU-nak - Kárpátalja, Vajdaság -, azoknak miként oldódik meg a problémájuk? Mert ott vannak az igazi gondok!!!

És elterelődik a figyelem ezzel az akcióval egy másik nagyon súlyos problémáról is - és ez a magyarság kulturájának,hagyományainak, nyelvének ápolásáról, a többségi nemzet ezirányú kötelességteljesítésére való figyelmeztetésről, követelésről . Mert a kettős állampolgárságért folytatott harc ezt gyengíti! Látni kellene, hogy a többségi nemzetnek a leszakadástól való félelme akkora, hogy még a magyar nyelvű általános iskolai oktatástól is fél...

Miért erre kell menni? Miért kell tűzzel-vassal a kettős állampolgárságot erőltetni, amikor más irányok is vannak, amikor annak mind külhonban, mind itthon hátrányos következményei vannak?

Jó lenne, ha valaki ezt meg tudná válaszolni. És nem csak nekem, de mindazoknak, akik itthon nem mentek el szavazni, vagy nemmel szavaztak.

Ha lesz ujabb népszvazás, magam elmegyek. Igennel fogok szavazni, de egyáltalán nem könnyű szívvel, az eszmétől átitva és lobogva...

Mert azt tartom, hogy az MVSZ kierőszakolta/kierőszakolja belőlem az igent, és látom, hogy annak súlyos ára lesz. Ha az igenek győznek, annak gazdasági következményei lesznek. Ha a nemek győznek, akkor az árok a külhoni és az itthoni magyarság között tovább mélyül. Egyik sem kívánatos!

Magam tehát nem tartom jó és helyes törekvésnek az MVSZ és Patrubány úr múltbeli és jelen törekvéseit.
Köszönöm a lehetőséget, hogy ezt itt elmondhattam.
Frimi

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 08:17   
Kedves "Apostol" !

Mindez szép és üdvÖs is (biztosan). Amit én írtam az nem roszallásként, hamem mint konstatálást (szép magyar !) tettem ezt.

Egyszeuen és tömören ; megértettem, hogy azt az MVSz-t, amelyet mi sokan itt kinn, minden magyar (az általunk rosznak hitt, tartottak is) szövetségének, ill. szövetségi 'keretének' tudtunk, hittünk ..., ezt Mo-on csak a 'jó' magyarok szÖvetsége. Ezért értheto az (ismétlem), hogy pl-ul PM az MVSz-t a magyarság legnagyobb szervezetének mondja.

Egy dolog a tény, a másik 'hogyan is kell(ene) legyen ...' !

Most a következo választások miatt, alkalmából :
Az MVSz nem politikai párt. Tehát nem szabad ezt annak vennünk. Vannak pártok, amelyek megfelelnek mindannyiunk személyes véleményének. Ezekre kell szavazzunk. Hogy minden egyes szavazattal rendelkezo magyar polgár elmenjen és szavazatával erosítse meg saját véleményét !
Ami pedig pl-ul az MVSz-t illeti evvel kapcsollatosan, az egy ún. "nemzeti minimum" kivánság megfogalmazása és közzététele által segíti a magyarságot a józan, tárgyilagos választás megtételére. Ezekre a politikai pártok meg kell(ene) 'válaszoljanak'. Minden egyes polgár kötelessége ezt el is várni tolük.
Nem a politikusok adják meg ezzel az alternatívákat, hanem a választópolgárok. Ha
pl-ul számomra fontos az, hogy az erdélyi magyarok otthon érezzék magukat (hogy pl-ul ezek ne árasszák el Mo-ot, a már úgy is kevés munkahelyeket ...) az új országukban, Romániában és ehhez magyar nyelvu egyetem, kultúrális, régionális autonómia is szükséges
ehhez ..., akkor kikeresem azt a pártot, aki ezen dolgot a zászlajára teszi. Vagy pl-ul most a tervezett SzékelyfÖld-i autonómia kérdése. Ha egy Mo-i polgár ezt fontosnak tartja ... a szavazatával ezt be is tudja bizonyítani. ... Mindezekhez nem szükséges az MVSz. Mert ez politika !!!!!!!!

Viszont ha a 'politika' nem kÖveti a nép akaratát, ha a képviselet és a képviselt kÖzött nincs 'kapcsolat'. Ha az akinek képviselnie kellene valakiket ... és ezt nem teszi az meg. Ha az ez ellen való tuntetést, reklamálást ... megtorlás követi ... ; amikor nincs képviselete a magyarnak ..., akkor nincs más megoldás, mint a nem-politikai szervezetek általi képviselet. Ezért fontos épp az MVSz szervezete. Ha pedig ez minden magyaré ... az olyan 16 millió személyt tesz ki. Ha ezen szervezet csak a 'jó' magyaroké ..., akkor hányat képvisel ez, ezek közül, kedves "Apostol" ?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem ....
Szeretettel ; Lajos

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 17:40   
A mennyiség sok esetben magába foglalja a tartalmat, de most ebbe nem mennék bele. Viszont lényeges, hogy a magyar saját hazájában érezze magát otthon. Életét, ha úgy alakult, vagy alakították, akkor pedig tudnia kell, hogy van, vagy kellene, hogy legyen egy anyaország, ahol mindig szívesen fogadják. Minden ceremónia és vízum nélkül. Itt jegyezném meg, hogy van olyan ismerősöm, aki 16 évet várt arra, magyarként, hogy elismerjük és befogadjuk, mint magyart. Több újságban megjelent ezzel kapcsolatban a cikkem: "Örömkönnyek" címmel. Mindettől függetlenül tisztelek minden olyan más nemzetiségű eembert, aki tiszteletben tart engem és népem. Az MVSZ jelenleg helyét keresi. Nem tartanám jónak, ha pártkatonává alakulnának. Itt szeretném megjegyezni, hogy az a nép amely összetart, ott béke van és szeretet. Egyes nagyhatalmak kreálják a békétlenséget és a mi kis népünk mindig csak áldozat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 14:39   
2006-03-02 11:27, Apostol:
-

"Én személy szerint és a Gömöri Tagozat azon fáradozink, hogy a világ minden részén élő magyar embertársainkra terjedjen ki az MVSZ figyelme."

Ez miben nyilvanul meg

"Nekem nagyon fontosak vagytok TI másholélő magyarok. Írásaimban mindig előtérbe helyezem a külhoni magyarságot. Mi is nehezen élünk, de tudjuk azt, hogy a nagyvilágban nem minden magyarnak szerencsés a helyzete. Ígérem többet fogok írni, ami érdekes és figyelemreméltó a világ magyarjainak."

Mennyiseg helyett inkabb tartalmasabbat, es erzelmek helyett konkretumokat, tartalmat.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 14:37   
2006-03-01 17:53, Apostol:
-

"Nem tudom hallotál e róla, hogy létre jött a virtuális GÖMÖRORSZÁG. Ez egy hivatalosan bejegyzett szervezet, amelynek tagsága zömét az MVSZ tagjai alkotják. Én is részese voltam az új ország alapításának, amely a 64 vármegyében példaértékű és mostmár több helyen is elkezdték a hasonló "építkezést". Ezen kívül alapítottuk meg az MVSZ Gömöri Tagozatát,amelynek központja Putnok városa. Saját önálló Himnuszunk van, és nagyon sok fiatal fiú, leány csatlakozott mozgalmunkhoz."

Es ezek mire jok

"Minden olyan alkalomról megemlékezünk, amely MAGYAR! Igyekszünk a tagságot úgy megválogatni, hogy bomlasztó, parazita véletlenül sem kerülhessen közénk. Minden tagnak vétó joga van, így ha olyan ember szeretne bekerülni, aki ártana a közösségnek az már eleve halott próbálkozás."

Nem art az ilyet elore kijelenteni. Bar . helyett ! talan megjobb.

Hunor

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 11:27   
Kedves Lajos!
Mi nem megyünk a tyúkanyó szárnyai alá akkor, ha a tyúkanyó csipkedni kezd minket. Én személy szerint és a Gömöri Tagozat azon fáradozink, hogy a világ minden részén élő magyar embertársainkra terjedjen ki az MVSZ figyelme. Nekem nagyon fontosak vagytok TI másholélő magyarok. Írásaimban mindig előtérbe helyezem a külhoni magyarságot. Mi is nehezen élünk, de tudjuk azt, hogy a nagyvilágban nem minden magyarnak szerencsés a helyzete. Ígérem többet fogok írni, ami érdekes és figyelemreméltó a világ magyarjainak.

Addig is, ha kedved tartja Keresd: a googleba mifigyelo.hu Tamás István Vátesz c. versét, ugyanitt megtalálod a Gömöri Tagozat Himnuszát " Magyar Vagyok" cimmel.
Hamarosan jelentkezem, Üdv: minden MAGYARNAK..

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 10:48   
Kedves "Apostol" !

ÖrülÖk, hogy az alábbi leveleddel egy kicsit
leírod számunkra a Mo -i helyzetet az MVSz-szel kapcsolatosan. Ugyanis a mi helyzetünk más lévén ..., nem igen ismerjük az otthoniak felfogását, hozzáállását az MVSz-hez. ...
Még ha ez talán kényszerhelyzetetek is ezt eloírja számotokra, de számomra, számunkra elég rosz felfogás. Ugyanis ez által az MVSz maga is csak a magyarság egy részét képviseli. De persze ezt magyar környezetben még meg lehet tenni, de a 'szórványságban', idegen környezetben ... ez nagyon nagy hiba is lenne. ...
Egy kicsit (talán) ezért is volt az, hogy Patrubány elnökünk, igérete ellenére sem mondja az MVSz -t, mint az összmagyarságot képviselo (egyedüli) szervezetnek az MVSz -t. 'Csak' a "legnagyobb magyar szervezet"-nek. Ezzel kizár egyes magyarokat. Pedig ez épp ellenes az alapveto, magyarságot, az egészét egy 'tyúkanyó-szárny' alá teregeto és tartó szervezet szelleméhez ...

Akkor az MVSz csak egy párt, egy pártoskodó civil szervezet ott(hon). Ez akkor egy kicsit érthetové is teszi, hogy pl-ul egyes politikai pártok miért is veszik az MVSz-t, csaknem mint ellenfelet, ellenségüket.

Apostol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 17:53   
Kedves Barát!

Nem szabad elkeseredned. Valóban vannak problémák az MVSZ házakörül. Itt is, akár a politikai szervezeteknél a rendszerváltozás óta folyik a hatalmi harc. Éppen ezért, azon kell munkálkodnunk, hogy szünjön ez meg és egységes erőként tudjuk a nagypolitikát befolyásolni. Ehhez szükség van rád és minden magyar nemzetben gondolkodó emberre. Egyébként megjelent az MVSZ Honlevél c. folyóirata, amely nem is rossz kezdetnek. Nem tudom hallotál e róla, hogy létre jött a virtuális GÖMÖRORSZÁG. Ez egy hivatalosan bejegyzett szervezet, amelynek tagsága zömét az MVSZ tagjai alkotják. Én is részese voltam az új ország alapításának, amely a 64 vármegyében példaértékű és mostmár több helyen is elkezdték a hasonló "építkezést". Ezen kívül alapítottuk meg az MVSZ Gömöri Tagozatát,amelynek központja Putnok városa. Saját önálló Himnuszunk van, és nagyon sok fiatal fiú, leány csatlakozott mozgalmunkhoz. Mi igyekszünk példát mutatni az MVSZ-nek, és nem mutogatunk egymásra, hanem cselekszünk. Minden olyan alkalomról megemlékezünk, amely MAGYAR! Igyekszünk a tagságot úgy megválogatni, hogy bomlasztó, parazita véletlenül sem kerülhessen közénk. Minden tagnak vétó joga van, így ha olyan ember szeretne bekerülni, aki ártana a közösségnek az már eleve halott próbálkozás.

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-24 12:51   
Külön és felvetésedre, kedves "bobo" !

KÖzvetve csak :
En egy kis csoport magyar szervezetének elnöke vagyok. Ez azt jelenti, hogy nekem kell csaknem mindent csinálnom (még anyagilag is többet állnom tagtársaimnál - mi magunkat "barát"-nak mondjuk-). Közben állandóan figyelnem kell önmagam és a többieket is, hogy az egyenjog érvényben maradjon. Mi közöttünk vannak 'nagyok' és 'kicsik'. Az egyik legfontosabb tevékenységem épp ennnek a fenntartása. Az egyik 'politikai fórummá' kivánná tenni csoportosulásunkat, a másik meg nem, az egyik ezt, vagy azt szeretne tenni, a másik meg 'megelégszik' egy magunk kÖzötti barátságos borozással ... . Az én dolgom az, hogy az egységet fenntartsam és közvetítsem', egyeztessem a egésznek a véleményét ... a többi belgiumi magyar csoportosulással egy-vonalban az országos képviselet felé. ... Sokszor könyebb egy birkanyájjal 'elbánni', mint "Isten képmásai" egybentartásával, 'felügyeletével'.

Erted biztos, kedves "bobo", hogy mit akarok mondani. Egyben ha van már egy fenntartott egység ... ezt valamire okos, ésszeru is lenne (ha igény, ha szükség ... van rá) valamire fel is használni. Igaz. De ez másodlagos csak az MVSz létében. Ezért sokan épp az aktívok, az 'értékesebb' magyarok nem igen szeretik, mert számukra ez 'semmit', ill. nem azt amit ok szeretnének ... tesz ez. "Sóhivatal" nevezte az egyikünk többször és becsapva az ajtót ... majd mindíg vissza is térve kÖzénk) nem értékelik. Az MVSz vezetoségének, a saját 'affinitása' és az Isten-adta nép, ezek képviselete általi szimbiózus kellene legyen választása ezekben. Az "affinítás" természetesen szubjektív, mint maga az ember is ..., de ez 'kipótlódik' a gyulések, de foként a választások alkalmával. Persze ehhez fegyelem is szükséges. Itt, az egy olyan szervezetben, ahol nem vagyunk egymásra kényszerítve, önmagunkat kell, önmagunk fegyelmeznünk. El kell fogadnunk mindannyiunk másságát és a velünk-i egyenértékét. Mindegyikünk csak egy, ebben a szervezetben. Egy egész csomó panaszt tudnék mondani a mostani elnökünkre (PM). De mindezek ellenére o ennek a szervezetnek, az enyémnek is ... jelenbeli elnöke. Mint pl-ul Sólyom László a MK -nak, politikailag.
L

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-24 12:15   
Kedves Hunor, "poe", "bobo" ... !

Összeszedve egy csokorban mindent ...:

A legutóbbi MVSz gyulésünk alkalmából Brüsszelben azt a kritikát (többek között) hozta elo, az Isten-adta nép (mert mi 'vagyunk' az MVSz, amit általában MVSz -nek hívunk, nevezünk az maga a szervezet, ill. ennek vezetosége. Amely épp az alapveto hiba, értelmi hiba ebben), hogy nagyon hiányzik a mai korban egy jó, összesített MVSz honlap. Ez még talán jobban megdöbbento, sot felháborító, hogy a mai elnÖke ennek épp ezen téren dolgozik, szakmai. ... A belgiumi küldöttünk (aki máskülönben vezetoségi tag is) megigérte, hogy a vezetoség elé viszi a 'kérdést'. Ami jelen pillanatban van ilyen, az az, amit a németországi magyarok (amit Hunor adott meg) csinálnak. ... Ami az MVSz szabályzatot illeti ..., azt valahogy meg is találhatnám. Ugy emlékszem digitális formában is megvan (nekem is) ez. Nagyon nehéz lenne ez, mert gépváltoztatásom miatt, csaknem képtelen vagyok a régi anyagomhoz hozzákerülni. De ha tényleg szükségesnek érzed(itek) ennek ismeretét, ha külÖn az új drótposta címemre írsz(ok) ..., valahogy megszerzem ( lajos_ecru@yahoo.fr ). En, személyesen nem 'szeretem' a Szabalyzat szövegét. Mert az alapcélt, az alapgondolatot nem képviseli eléggé (a magyar egység létrehozása/fenntartása). Persze nem tolem kérdezték ezt ki azok, akik ezt papírra fektették. ... Egy dolgot soha senki ne felejtsen el ! Azt, hogy minden az emberé. Egy állam, egy kormány, egy szervezet ... Ezek vagy felülrol, vagy alulról alakulva jönnek létre. A megujúlt, a demokratizálódott
(késobb és jobban mint a politikai vonal) kérte és kéri ma is ; szervezkedjen a magyarság ! Mint helyi szervezetek képviseljék, 'éltessék' az ottani magyarokat. Majd vegyék föl egymással is a kapcsolatot, ezt persze magán az MVSz-en keresztül. Igy az MVSz mi vagyunk (ennek selytjei). Mi nem csak a Magyar Köztársaság, de az egész világ magyarságának részei vagyunk. Az egy alulról való ház (MVSz) 'lakói'. Persze, mivel emberek is vagyunk ..., vigyáznunk kell mindíg, hogy akik bennünket képviselnek ... ténylegesen is képviseljenek (véleményünket, óhajunkat ...). Amíg ez fennáll, az MVSz által mi képviselve vagyunk a világ elott. Egy "HK magyar" épp olyan magyar (mert ez civil szervezet !!!), mint az egy Mo-i is. Ebben egy Gyurcsány, vagy egy Csurka, egy Sólyom egyenlo 'értéku' bármelyikünkkel is. De foként ez nem függ attól, hogy valaki "tag"-e vagy sem (ez elég egyéni véleményem, igaz). Mert az MVSz a Magyarok Világ Szövetsége. Ebben szó sincs arról, hogy csak tagokról lenne szó. Ez a 16-17 millió magyar szövetsége. Még azoké IS, akik ezt nem tudják, ill. nem akarják tudni. ... Hogy ezután mit is csinálunk evvel, ebbol ... az addíg rajtunk múlik, amig ennek demokratikus voltát fenntartjuk. ...
Na azt hiszem ez elég is...
Szívélyes üdv.; Lajos

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 12:11   
Kösz Hunor. Elmentem olvasgatni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 01:14   
2006-02-20 17:00, poe:
-

Tud valaki esetleg egy működő oldalt, ahol meg lehetne valamit tudni az MVSZ-ről? Hacsak nem minősülnek titkosnak az adatok...

-

Kedves Poe,

talan az alabbi oldal tobb infot tartalmaz: http://www.mvsz.de/

Udv,

Hunor

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 19:44   
Kedves Lajos!

Csak maximalisan egyet tudok erteni elmeleti megkozeliteseddel. Tokeletesen igazad van, hogy az a termeszetes dolog, ha az egymastol fuggetlen , esetleg kulonbozo celokat koveto egyesuleteket valami osszetartja egy magasabb cel erdekeben. Ez eddig rendben is van, csak a szep szavaknak az a velejaroja, hogy el kell vegezni a "piszkos" munkat is. Az MVSZ-tol meg politikai szemfenyvesztesen kivul nem jon semmi. A szolgaltatoi keszseg, ami nelkul egy egyesulet, pici mint a mienk, es megsem boldogulna, ennek gyakorlati atultetese a megbocsathatatlan hianyossag.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 17:00   
Órák óta keresek egy honlapot, ahol elolvashatnám a Magyarok Világszövetsége szabályzatát, tisztségviselőinek névsorát, ezek megválasztásának menetét, de sehol semmi. Amit találtam, az 1938-ból van. Találtam egy friss oldalt a Magyar Minimum című szavazáskezdeményről. Aztán egy másikat, ami újnak látszik, szép rovásírás is van sormintának, de tartalom sehol, szép üres lapok. És egy VMSZ megújulás-oldalt, ami "karbantartás miatt zárva". Ezen kívül pár cikket az állami támogatás megvonásának sérelmezéséről, valamint egy helyen a régebbi gazdasági visszaélésekről is olvashattam.

Tud valaki esetleg egy működő oldalt, ahol meg lehetne valamit tudni az MVSZ-ről? Hacsak nem minősülnek titkosnak az adatok...

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 14:07   
2006-02-14 19:25, bobo.2003:

-

Még ezt, kedves "bobo" !

Az MVSz politizálásával kapcsolatosan. Ez talán épp a legnagyobb problémája. Nem mint belso problémája, de a külso 'elemek' vele szembeli reklamálásának, megrovásának ...

Az MVSz, a magyar-magyar egységet létrehozva, logikusan szolidárissá is teszi ezeket egymáshoz. Mint egyén, egyénhez, mint csoportosulások, csoportosulással. ...
Amikor pl-ul Székelyföldet árvízcsapás súlytja ..., ez az egyész magyarság ügye ...

Most hogy ezen szolidarítás milyen formában, milyen téren is nyilvánul meg ..., az ennek vezetosége kezében van. Egy Csoóri idejében ez inkább kultúra-centrumos volt. Akkor elképzelhetetlen lett volna ..., hogy egy
magyar kÖzösség valahol a világon, ahol valamely politikai elnyomást szenvedve ... hozzá, az akkori MVSz -hez intézze kérését.

Ma egy nagyon súlyos demokrácia-problémája van a magyarságnak. A képviseltek és a képviseloik kÖzött nincs 'igazi' kapcsolat.
Ezért a képviseletlenek (mert képviseloik, másokat, más 'elemeket' képviselnek) kénytelen kelletlen oda fordulnak, ahol meghallgatják oket. Az NGO -okhoz. Egy jó példa pl-ul a szlovákiai magyar közösség esete. Azok akik oket politikailag képviselik (MKP) ..., a jó Isten tudja, hogy kiket is képviselnek ... nem emelik föl értük szavukat. A benes dekrétumok, a magyarok kÖzösségi jogfosztása ellen csak a szlovákiai MVSz szólalt fÖl (meg szolidarítás alapján a többi magyarság ... az MVSz -en keresztül).

Nem tehetnek mást, mint hogy politizáljanak !!! Ha a politikusok nem teszik meg ..., ezt az MVSz -nek KELL megtennie. Egy kÖzösségben ott kell segíteni és úgy is, amit erre szükség is van.

Persze ez nem lehet akadály arra, hogy más dolgokkal is törodjék, foglalkozzon. Ha pl-ul az MVSz vezetosége úgy találná, hogy nincs senki aki egy nagyon fontos, nemzetérdeku, magyarság-érdeku dologgal foglalkozna, ezt magára kellene válalja és megtegye ...
L

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó