2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Venezuela >> Venezuelában élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-14 14:31   
Szia!

Hát sajnos most megint forrong a hangulat.

Holnap 15-én megint lesz egy tüntetés, felvonulás. Remélem, hogy megint nem ismétlik meg április 11.-t amikor a békés himnuszt éneklö, fegyvertelen tömegbe löttek, és 17 halott és több mint 300 sebesült volt. Holnap mindenesetre ki sem dugom az orrom, nem mozdulok ki itthonról, csak ha nagyon muszáj.

üdv: Rigoberta

Más: nem tudok bejutni a chat-re. Valami nem sitmmel, vagy én lennék olyan béna, hogy nem tudom használni. A régi ennél könnyebb volt, mégha lassú is. Tudsz erröl valamit? Neked sikerül?

Szilasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 03:57   
Küszönöm szépen az információt.

Valahogy másképp képzeltem a venezuelai helyzetet. Mindig azt hittem, hogy társadalmilag magas szinten vannak. Figyelemmel kisértem Chavez elnök menesztését és visszahozását az elnöki palotába. Nekem túlságosan nem szimpatikus a tevékenysége, a külfölddel tartott kapcsolatai miatt (Fidel, Szaddam). Ezek után még annyira sem, miután megjegyezted, hogy a kőolajból származó nyereség egy részét ugyancsak zsebébe raktározza.

Mégegyszer köszönöm a tájékoztatást. Még csak annyit, hogy a hatvanas években találkoztam ott élő rokonokkal, kik elragadtatással beszéltek az Orinoco folyóról és az egyszerü emberekről, kik ott falvakban éltek.

üdvözlettel, László

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-11 03:12   
Szia Rigoberta,

Olvastam meg regebben a bemutatkozasnal, hogy teged erdekel az ezoteria.
Megkernelek szepen, hogy irjal az ezoteriarol az "Erdekessegek, szabadido" topikban az "Ezoteria, termeszetgyogyaszat" cim ala. Engem is erdekel hogy mi az ezoteria.

Koszi szepen

Marta...

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-10 19:10   
Szia Laci!

Igen élnek magyarok itt. Van a MAGYAR HÁZ, van református templom és katolikus mise is vasárnaponként a Magyar házban (templom nincs). A magyar közösség nincs összeforrva, hanem sajnos nagyon széthúznak itt nálunk. Az országban nagy a szegénység, sok ember munkanélküli és éhezik. Sajnos a kúltura is elég kezdöfokon áll, mert a privat iskola nagyon drága és luxusnak számít, az állami meg nagyon el van hanyagolva. Állandóan sztrájkolnak a tanárok (nem kapnak fizetést csak néha és keveset), ezért sok az analfabéta itt. Az igaz, hogy van köolaj (petroleum), de ami ebböl befolyik, azt mindig rosszul kezelik, ellopják elsikkasztják az elnökök, politikusok stb. (korrupció). Az egészségügy katasztrofális, a kórházak le vannak pusztulva és nem müködnek legtöbbször. Az orvosok fizetése olyan bizonytalan, mint lámpagyújtás után a kutya vacsorája, ezért ott is sztrájkolnak. A nyugdíjról meg annyit, hogy legtöbb embernek nincs és ha meg van az olyan kevés kb. 100 USA $-nak megfelelö bolivár (itteni pénz), hogy az szinte semmire sem elég. Nekem sajnos nincs, mert nem mindig voltam bejelentve a Seguro Socialba (nyugdíj intézet) mikor hivatalosan dolgoztam rendes munkahelyen. Igy az megszakadt és annyit kellene utólag fizetni és utána járni, hogy ez "MISSIÓN IMPOSIBLE" lenne. Azért mert valaki nyugdíjas, nem biztos, hogy rendesen kapja azt. Úgy mint az orvosok és tanárok a fizetést, sokszor fél év után látsz egy kis pénzt, és addig??? Jó kérdéseid vannak, látszik, hogy te egy más világban élsz mint itt mi. Tudom, hogy furcsa lehet ez egy olyan országból jövönek mint te, de igaz.

ÜDV: Rigoberta

Bömbike, igen, válaszom ez.

Szilasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-08 05:49   
Szia Rigoberta!

Irtad, hogy magyarok is élnek Venezuelában, Caracasban, ahol te élsz. Mondd, vannak magyar csoportok, kulturegyesületek, templomok? Van egy összeforrott magyar közösség? Úgy hallottam, hogy Venezuela nagyon gazdag és fejlett ország, mit a kőolajnak köszönhet. Létezhet az, hogy valaki, aki egész életét ledolgozza, öregkorára nincsen nyugdija? Valahogy furcsának tünik nekem. Válaszodat várom, László (Chicago, USA)

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-29 16:45   
Törölve Bömbike által!

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-23 20:29   
Szia Bömbike!

Légy akkor üdvözölve nálunk. Isten hozott, meg a lábod, mondják...Hogy kerültél ide? Én is Caracasban lakom egyébként.

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 17:37   
törölve Bömbike által

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 10:09   
Halló Rigoberta!

Azt hiszem már a chat-on találkoztunk. Hogyan kerültél már Venezuelába, nem akarok indiszkrét lenni, de biztos nagyon érdekes lehet. Én is dobozoltam németországban, mivel az egyetemet a munka mellett végeztem, esténként a Deutsche Post adott megélhetést, lehetett éjszaka a csomagokat szortírozni.
Szió, Miklós

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-04 09:40   
Szia, sokan vagyunk, partfogoljuk egymast, meg akkor is ha bajban vagyunk, talan pont akkor, neha jo egy kicsit panaszkodni, jo fulekre talalni, s minden konnyebb, nem vagy egyedul. En ausztraliabol irom soraimat.
Szia,george

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-03 23:35   
szia Rigoberta,

koszi a valaszaid!
hogy erzed Venezuelaban magad? milyenek az emberek a bevandorlokkal? van sok havered?

udv,
T:)nde

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-03 04:31   
Szia!

Hát sok mindennel foglakoztam az életemben. 5 nyelven beszélek, dolgoztam az itteni telefonközpontban, a nemzetközi vonalon. Onnan kiszorított a technika, már mindenhol direkt tárcsázással elérhetö majdnem minden ország. Most meg dobozolok, mint Latinovits.... komolyan ezt csinálom. Nincs semmi "vagyonom", söt még nyugdíjam sincs. Egy házra vigyázom, és ezért nem kell lakbért fizetnem a szobáért ahol lakom, tehát "csösz" is vagyok. Egyébként 67 éves vagyok, nemrég töltöttem. Hát ennyit magamról. Szóval Torontóban is széthúznak a magyarok? Hát ezen nem csodálkozom egy cseppet sem.

Rigoberta

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-02 23:40   
szia Rigoberta,

udvozollek a messze Torontobol!
sajna, itt is megfigyelheto a magyarsag szethuzasa. ugy tunik, hogy nem csak Venezuelaban van igy.
hogy erzed magad ott?
mivel foglalkozol latastol vakulasig?

udv,
T:)nde

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-02 07:13   
Venezuelában sok magyar él. Én idestova 50 éve élek ebben az országban. Nem vittem semmire sajnos, hiába dolgozok látástól vakulásik. A nép kedves, aranyos, de sajnos az itteni magyarság nagyon széthúz. Nem tudom, hogy máshol is így van-e ez?
Rigoberta (Caracasból)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó