2019. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Venezuela >> Venezuelában élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 04:45   
Sziasztok!
Én is megjöttem.....
A Jeney féle órást személyesen nem ismertem, de mintha ismerös lenne a neve. A Pasteleria Vianesa az még megvan, de Chacaitoban (a Sabana Grande eleje), a Pasteleria Danubio is ami Chacaoban van. A Magyar Ház sohasem volt San Bernardinoban, talán valakinél összejöttetek. A régi Magyar Ház is Los Chorrosban volt (Av. Los Castaños) és a mai Magyar Ház, amit 1969-ben adtak át szintén Los Chorrosban (Calle Alvarez Michaud)van.
Olyan, hogy "pan de locha" már nem létezik és 2 éve, hogy nem lehet kapni dollárt hivatalosan (1920 Bs/$)és feketén pedig 3000 Bs/$! Az infláció óriási és a nyomor szintén sajnos. Az ország ketté van szakadva: Chavizták és nem Chavizták. Egymást ölik (néha szó szerint) és sajnos úgy néz ki, hogy nem tudunk semmit tenni Chávez ellen.....minden féle formát megpróbáltunk, de hiába......!
Üdv.: Rigoberta

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 15:28   
...emlékszel, mikor a hegyoldalban épitették a fehér falú piros tetős házakat a "campesinóknak" Perez Jimenez idejében, hogy kiemelje őket a disznók közül a papirból készült "házaikból" amelyeket a monszún lemosott a hegyoldalról...? ...nem voltak hajlandók beköltözni a vezetőik biztatására, inkább élte a koszban..aztán elzavarták a "diktátort"...nekem meggyőződésem, hogy ma sokkal jobban állna Venezuela ha marad..igazad van, az egész Dél Amerika egy "banán republic"...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 12:42   
Haat Nagyapa, nem "only in Venezuela" hanem egesz Delamerika. Ha korulnezel ott, nagyon keves orszagban van nyugalom, tisztesseges kormany. Sajnalatos, mert hiszen a nep nagyon rendes es martaleka a tisztessegtelen kormanyoknak. Es meg Perez Jimenezre mertek mondani, hogy diktator.

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 00:31   
Valéria.
Szinte absztrakt amit Rigoberta levelében olvasok...tudod, sok mindenre azt mondjuk, hogy "only in America"...akkor ez "only in Venezuela" lenne..?
Ha Ti már 48-49-ben Maracaibóba költöztetek, akkor kizárt dolog, hogy egyidőben dolgoztunk volna ott, hiszen én 58-59-ben éltem Caracasban...akkoriban Marakayig volt út, azután elfogyott...oda jártunk a Lago de Maracayba krokodilra vadászni...bőrös voltam...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 20:58   
Nagyapa:

Ugylatom megsem a Pasteleria Vienesarol hanem a Danubiorol van szo, de teljesen mindegy, a teny a fontos.

Rigoberta üzenet | válasz erre | profil | 2003-07-22 18:00

Itt Venezuelában, Caracasban van egy cukrászda, ami DANUBIO (Duna) névre "hallgat", és 33 éve müködik. Tulajdonosa Körösi Pál volt, most pedig özvegye és 3 gyereke vezeti a jól müködö és 5 üzlettel bövült családi vállalkozást, ami 150 alkalmazottal dolgozik. Nagyon híres, itt készülnek a legfinomabb sütemények, torták, beiglik stb.
Pár napja letartoztatták a tulajdonost, Ebeliát 3 fiával: Alejandrot, Pablot és Andrést mert találtak 14 kiló mákot náluk és ("traficantes de drogas") kábitószer csempészésnek minösül itt VENEZUELÁBAN. Ebböl lehet készíteni (persze elöbb el kellene vetni a mákot) a HEROINT (heroína). Hiába magyarázzák szegények, hogy ez nem kábítószer, droga, hanem a híres mákos beigli alapanyaga ez kevés érv a vádakra. Mit szóltok hozzá? Ilyen csak nálunk Venezuelában lehetséges, és nem volt erre még példa....(a múltkor volt vagy 5 deka mákom amit kaptam, gyorsan meg is ettem egy kis mákos tészta formájában, nehogy itt letartoztassanak droga miatt).
Üdv.: Rigoberta

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 20:54   
Nem tudom Te mikor dolgoztal a Pasteleria Vienesaban? Apukam 1948-49-ig. Kesobb massal foglalkozott. 1952-ben lekoltoztunk Maracaiboba es ott uzletuk volt.

Nem tudom, hogy olvastad e Rigobertanak egy irasat egy jo par honappal ezelott, hogy letartoztattak a Pasteleria Vienesa jelenlegi tulajdonosait, mert makot talaltak naluk, amit ok a karacsonyi sutemenyekbe hasznalnak, allitolag rafogtak, hogy opiummal kereskednek.

Udvozlettel,
Valeria

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 16:59   
Valéria...mi egy folyó által alkotott (Des Plaines river) félszigeten lakozunk, most befagyott, a túlparti erdőből járnak át az állatok elemózsiázni...egykor sok őz meg szarvas volt, de kilőtték őket, hogy ne pusztuljanak éhen télen...most van rókánk meg más kis állat amelyek a folyóból élnek...igen romantikus...visszatérve a Pasteleria Vienesára: több magyar dolgozott az üzletben, naggyából emlékszem rájuk, de az arcuk már rég elmosódott...lehet, hogy szüléd volt az egyik...?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 14:22   
Nagyapa, nagyon szep helyen laksz, erdo es folyo a kert toveben. Itt Virginiaban is rengeteg az erdo, es bar nincs a hazam toveben, de ketszaz meterre innen folyik a James River, kis jegtablak folydogalnak rajta, de nincs befagyva. Sohsincs olyan hideg, hogy egeszen befagyjon.

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 02:04   
Valéria...én Chicagóban élek...helyesebben egy Chicagó melletti kis városan Északra...15 mérföld a belvárosig....az első naptól kezdve itt lakom...de Chicagóból pár esztendő után kiköltöztem...túl sok az ember arrafelé...itt nyugis, egy nagy erdő mellett, a folyó meg itt van a kert alatt..persze most csak a jég alatt folyik...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 01:58   
Nagyapa, nem ismertem a Jeney fele ekszeruzletet. Viszont volt egy magyar nonek es gorog ferfinak ekszeruzlete a Plaza Bolivar kozeleben, azokat ismertem, de az uzletnek nem tudom a nevet. A ferfi neve Elli a no neve Zsuzsa volt. Nem Floridaban, hanem Virginiaban lakom Nagyapa. Te hol elsz?

Udvozlettel,
Valeria

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:57   
Valéria...ott én is dolgoztam...csak nem az üzletben, hanem a raktárban Petareban...kocsikisérő voltam (fogd meg, vidd oda...stb...) árút szállitottunk más élelmiszer kiskereskedéseknek...ahol azz üzlet volt, átellenben a Sabana Granden volt a Jeney féle ékszerüzlet...nem emlékszel rá véletlenül..?...jól olvastam, hogy Floridában laksz most..?
üdv
Nagyapa64

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:12   
Nagyapa, elirtam, Pasteleria Vienesara gondoltam en is, Sabana Granden volt.

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 14:05   
Kedves Valéria.
Ugyan az általad emlitett Panaderia Vienesa azonos az általam emlitett Pasteleria Vienesával? Amiről Te irsz hol volt helyileg?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 19:29   
Kedves Nagyapa:

Mi az utolso 7 evben Maracaiboban eltunk, de ismertuk az uzleteket Caracasban, foleg a Panaderia Vianesat, ahol apukam dolgozott is egy ideig. A Magyar Hazba is, ami San Bernardinoban volt, jartunk egy idoben, es nem tudom, hogy emlekszel e a Centro Medicoban, amelyik szinten San Bernardinoban volt, a cafeteriat vezette egy Matyi nevu ferfi, mar nem emlekszem a vezetek nevere (talan Somogyvari?), volt ferjemnek es sogoromnak nagy baratja volt. Kulonben, miutan el is mentunk, gyakran jartunk fel Caracasba, volt ferjemnek ott elt Edesanyja es a batyja. Biztosan ismerted oket is.

Udvozlettel,
Valeria

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 14:27   
Kedves Valéria.
Ti is akkor távoztatok Venezuelából mikor én. Caracasban éltetek? Nem emlékszel véletlenül azokra az üzletekre, amelyekröl Rigobertától kérdeztem? Nem jártatok fel a Magyar Házba a San Bernardinóra..?

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 14:21   
...hol van már a "pan de locha"..?..meg a Bs.0.10/liter-es benzin..?....Venezuela Dél Amerika gyöngye lehetne, sajnos a primitiv venéz népet mindig az orránál fogva vezették és csapták be a politikusok...volt alkalmuk a polgáribb életmódra, de elzavarták aki ezt proponálta nekik...könnyü volt nekik a kommunista dogmát beadagolni,és ime, még most is az megy...hiszen Chavez egy tipikus kommunista...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 02:34   
Kedves Rigoberta es Nagypapa:

Mi is ugyanazert mentunk el Venezuelabol 1960-ban, miutan elzavartak Perez Jimenezt, felos volt hogy felveti arcat a kommunizmus. Teljesen kilatastalan lett a helyzet, a bolivart devalvaltak, akkor rettenetesnek tunt, $1.00-ert elozoleg Bs.3.30-at kellett fizetni, leertekeles utan Bs.4.50-t. Most nem is tudom, azt hiszem, hogy mar ezrekben beszelnek. Meg az emigracio elejen, 1948-ban, a volt ferjem beadta kervenyt az amerikai beutazashoz, es 1960-ban megkaptuk azt, azonnal osszecsomagoltunk es elkoltoztunk Miamiba.

Rigoberta, ezert megertem, hogy nincs kedved tovabb Venezuelaban elni. Igaz, hogy volt egy ido amikor nagyon kellemes volt ott az elet, de nem hiszem, hogy most az lenne.

Sok szerencset kivanok az uj eletedhez.

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 00:06   
Kedves Rigoberta.
Nem ismerted véletlenül a Jeney féle órás és ékszerüzletet ami egykor a Sabana Grande elején volt? Hát a Pasteleria Vienesát? Az meg (ha nem tévedek) a Casanova elején a Sabana Grandenál volt...hát bizony előadásod alapján helyedben én is elhúznék mint ősszel a darvak...csak hát nekem már korán felböffent, hogy az emberek ökölbeszoritott kézzel üdvözölték egymást mint a Rákosi érában az elvtársak odahaza...emlékszem micsoda napok voltak, mikor Castró uralomra került...folyt a "Cuba libre"...

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 22:29   
Kedves Nagyapa64!
-

Emilben kerestem fel a cimet amit adtál, és jól elküldtek. Egy öt soros érdeklődésre adtak egy ilyen választ:AMAZON.COM
még csak egy megszólitást se tettek hozzá...megvan a véleményem a "Culturális Centerről" -> ha megnyugtat, nekem is megvan. Én csak megadtam neked a kérdéseidre a választ. (Nem ok nélkül nem látogatom én a Magyar Házat már évtizedek óta...)
Üdv: Rigoberta

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 22:26   
2004-02-08 13:21, Valeria:

"En is kivancsi lennek, miert hagyod ott Venezuelat ennyi ev utan. "

Kilátástalannak látom az itteni helyzetet. Nagyon nagy gondok vannak az országban gazdasági politikai téren. Állandó balhék, eröszak.....
Én 1959-töl élek itt kisebb megszakítással és soha sem gondoltam, hogy el fogok menni Venezuelából. Kanadában is éltem, söt állampolgár is vagyok, tehát nyitva áll az út elöttem. Ismerösök hivtak, hogy menjek el innen amig lehet.....(Nem szeretném, ha itt is Kuba lenne, ezért inkább elmegyek!)
Én most áprilisban 71 éves leszek és mivel fiatalabb már nem igen leszek, gondolnom kell arra, hogy mi lesz ha leesek a lábamról. Itt nincs ingyenes orvosi ellátás, a kórházi állapotok katasztrófálisak, és Kanadában azért sokkal jobb ilyen szempontból.
Röviden ennyi.........
Rigoberta

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 15:58   
Kedves Valéria.
Akkoriban éltem én is Caracasban, mikor Te, csak rövidebb ideig. '59-'60
Bár nagyon szerettem az országot, nem találtam ott magamra, a perspektivát nem láttam...na meg pont akkoriban volt, hogy öklüket a levegőbe emelve üdvözölték egymást a minisztériumi dolgozók...Perez Jimenez akkoriban menekült el, és az Urdanettán autózó Nixont megkövezték...a kommunizmus előszelét véltem felfedezni...megragadtam az első alkalmat, hogy elhúzzak...Te..?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 13:21   
Kedves Rigoberta:

En is kivancsi lennek, miert hagyod ott Venezuelat ennyi ev utan. En is eltem Venezuelaban 1946-tol 1960-ig, a "regi szep idokben". Remelem, hogy jol fogod erezni magad Kanadaban,

Udvozlettel
Valeria

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 04:08   
2004-02-05 19:19, Rigoberta:
-
Kedves Rigoberta.
Emilben kerestem fel a cimet amit adtál, és jól elküldtek. Egy öt soros érdeklődésre adtak egy ilyen választ:AMAZON.COM
még csak egy megszólitást se tettek hozzá...megvan a véleményem a "Culturális Centerről" azóta megnéztem a LIBRI-t és ott volt elég sok, kiválasztottam egy párat és szóltam keresztfiamnak szerezze be, aztán vagy kihozza valaki vagy én megyek haza Március 15-re..mindenesetre köszönöm, hogy vállalkoztál a segitségre, de nem fogadhatom el...abban reménykedtem, hogy lenne Caracasban egy olyan könyvesbolt, ahol van ilyesmi...itt sajnos nincs...azt akartam megkérdezni, miért hagyod ott Venezuelát ilyen sok idő után...?
üdv
Nagyapa64

pablokoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 02:28   
2004-02-05 19:19, Rigoberta:
-
el olvastam hogy keres magyar spanyol szótárt, hát it van egy a webb-en http://szotar.avw.hu/
üdvözlöm a venéz magyarokat, pablo koe
pablokoekg@yahoo.com

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 19:19   

Kedves Nagyapa64!

Megpróbálok az ismeröseim köréböl szerezni egy használt szótárt. Remélem, hogy sikerül. Az ismerösöd hívjon fel telefonon, ha már úgy is itt van Caracasban. (730-55-75), úgy este 6 körül már otthon szoktam lenni.
Rigoberta

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 18:49   
Kedves Nagyapa64!

"Nagyon köszönöm kedvességed."
-Nincs mit szivesen....

...Te nem Caracasban laksz, ugye? mintha egyszer már irtad volna...
-De igen, még itt lakom, de nem sokáig...
Rigoberta

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:05   
Kedves Rigoberta.

Nagyon köszönöm kedvességed. Az illető akinek a könyvet keresem unokaöcsém fia, született venéz, és engem noszogat, hogy szerezzem be neki a szótárat mert "magyarul akar tanulni"...az apa (unokaöcsém) nem képes ilyesmire...itt Chicagóban egyszerüen lehetetlen Spanyol-Magyar nyelvkönyvet kapni, haza meg majd talán tavasszal megyek..tudom ott megkapnám..hát most vagy megvárja az úriember a Tavaszt, vagy elsattyog a Magyar Házba és szétnéz...mindenesetre irok nekik, mert szerintem ők tudnak valamiféle szótár-forrásról.
...Te nem Caracasban laksz, ugye? mintha egyszer már irtad volna...ilyenkor nagyon jó lenne Venezuelába látogatni, mikor itt -17C van, de hát nekünk Tampa (Florida) közelebb van..
Mégegyszer nagyon köszönöm segitséged
üdv
Nagyapa64

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 16:46   
Kedves Zsuzsanna!

"Te már csak spanyolul tudsz?"-> nem tudok én MAGYARUL is........csak nem igen van idöm írni most. Készülök Kanadába és ha ilyen marad itt a helyzet, akkor búcsút kell, hogy mondjak Venezuelának amit nagyon szeretek. (föleg a meleg miatt és a kedves emeberek akiket nehéz itt hagyni)....!

"Átolvastam a Nyugat évfolyamait, CD-n. Családodról nagyon sokat írtak ott. Édesanyádról, Vaszary Piroskáról, különösen. Leginkább a Nyilas Misi szerepében nyújtott alakítását dícsérték, de soha rossz szót nem írtak róla. Jó hatvan cikk szól róla. "-> nagyon örülök, hogy csak jót írtak Édesanyámról. Engem felkeresett egy Mudrák József nevü úr, aki anyámról érdeklödött, mert lexikont (azt hiszem) készít és kellett pár adat. Meglepödtem, hogy sok helyen (lexikonokban is) elírták anyám szül. évét, majnem mindenhol 1904. van holott 1901-ben született és 64 évesen "ment el" 1965-ben és szintén elírják a halála napját, holott az igazság az, hogy október 2-án távozott....Nem tudom, hogy ez miért lehet, de próbálom korrigálni ezeket amig lehet.
Szia: PiRi
(lehet, hogy csak ellátogatok a nyáron Magyarországra is Kanadából, de majd attól függ, hogy alakul életem!)
-

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 16:36   
Kedves Nagyapa64!
" szeretném megtudni létezik-e még Caracasban a Magyar Ház, ha igen, annak elérhetőségét leginkább honlapot, eMail cimet, nevet, telefonszámot."-> "Feltételezem ha más nincs, talán a Magyar Ház (egykor a San Bernardinón volt)"

A Magyar Ház létezik, de nem San Bernardinoban, hanem Los Chorrosban van és ez a címe:
Calle Alvarez Michaud, Ubr. Los Chorros,
Caracas - Venezuela
Telefonos: 58 (212) 235-3489
Email cím: casahungara@ateweb.com

"Keresek szintén Caracasban egy olyan könyvesboltot, ahol lehetne MAGYAR-SPANYOL nyelvü szótárt illetve nyelvkönyvet vásárolni, egy caracasi rokonomnak kivánok segiteni.".> Mióta szegény Tarcsay bácsi meghalt, azóta nem lehet magyar könyvet, szótárat kapni tudomásom szerint itt Caracasban. A caracasi rokonod vagy ismerösöd nem beszéli esetleg a nyelvet? Most jött ki?
Nézzél be ide és érdeklödj, hátha vannak nálam tájékozottabbak és tudnak segíteni neked:
http://www.hungria.com.ve/casa_h.htm
Szia: Rigoberta

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 15:50   
Kedves ittlevők. Üdvözletem. Az USA-ból irok szeretném megtudni létezik-e még Caracasban a Magyar Ház, ha igen, annak elérhetőségét leginkább honlapot, eMail cimet, nevet, telefonszámot. Keresek szintén Caracasban egy olyan könyvesboltot, ahol lehetne MAGYAR-SPANYOL nyelvü szótárt illetve nyelvkönyvet vásárolni, egy caracasi rokonomnak kivánok segiteni.Feltételezem ha más nincs, talán a Magyar Ház (egykor a San Bernardinón volt) tudna eligazitást adni nekem.
Ha valaki segitene, nagyon szépen megköszönném.
Tisztelettel
László.Chicago.(itt ma -17C van)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó