2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Venezuela >> Venezuelában élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 05:08   
Kedves Rigoberta!
Te már csak spanyolul tudsz?
Átolvastam a Nyugat évfolyamait, CD-n. Családodról nagyon sokat írtak ott. Édesanyádról, Vaszary Piroskáról, különösen. Leginkább a Nyilas Misi szerepében nyújtott alakítását dícsérték, de soha rossz szót nem írtak róla. Jó hatvan cikk szól róla.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-23 12:48   
Szia Zsuzsanna!
Csak most tudtam benézni ide. Az aláírásokat még mindig számolják. Eredményt nem mondtak eddig, kíváncsian várjuk a fejleményeket. Írtam emilt....

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 05:06   
Kedves Rigoberta,
kérlek, számolj be a tegnapi eseményekről.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 05:54   
Kedves Rigoberta,
szorítok neked.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 20:11   
2003-11-17 03:31, Ferencz Zsuzsanna:

-
Szia Zsuzsanna!
Nem a kiadói szerzödést (azt lányom irja alá, mert közelebb van Madrid Bp.-hez), hanem akkor lesz a "szavazás" aláirás Chávez ellen. Én a Chiquinquira templom elötti asztalon írok alá, mert az van legközelebb hozzám. A Chávizták most 21-én írnak alá Chávez mellett, mi pedig 28-án ellene. Azért van ez így megszervezve, hogy kerüljék a nagyobb összeütközéseket....ezen nevetek, mert biztos lesznek balhék! Igyekszem az elsök között aláírni, és a 70 évemmel elöre is fognak engedni, nem kell sorba állnom.
üdv.: PiRi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-17 03:31   
Kedves Rigoberta!
Mit írsz alá, s hol?
Kiadói szerződést? Pesten?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-16 15:10   
2003-11-14 17:18, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Piri, s hogyan állasz te?
-
Köszönöm szépen meg lennék (nem bolondulva...). Most megint van munkám, el kezdtem a "dobozolást" is elég sok szünet után. Most 28-án megyek aláírni és kiderül, hogy mi lesz? Na csá és minden jót: PiRi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-14 17:18   
Kedves Piri, s hogyan állasz te?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-14 05:24   
2003-11-12 03:55, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Rigoberta, hogy áll a könyved?
-
Szia Zsuzsanna!
Készülget, hamarosan megjelenik, legalàbb is ezt igèrik.
Szia: PiRi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-12 03:55   
Kedves Rigoberta, hogy áll a könyved?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-28 18:32   
2003-10-18 10:12, Chilavert:
-

Ezen kívül érdekelne milyen a helyzet Venezuelában? Szemét komcsi Chavez meddig húzza még? A nemzetiek feladták a harcot?
-
Szia!
Sajnos még itt van a "nyakunkon" Chavez, de nem adtuk fel a harcot. Nagyon nehéz most itt nálunk az élet, de reméljük majd csak jobb lesz hamarosan. Nem adjuk fel a reményt.
Rigoberta

Chilavert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-18 10:12   
Sziasztok! A Dél-Amerikában élő magyar emigrációról írom a szakdolgozatom. Ha valaki tud ehhez kapcsolodó nagyobb terjedelmű anyagokat a neten kérem segítsen! Személyes beszámoló is érdekel! Előre is köszönöm! /veres.tamas@mail.vpop.hu/

Ezen kívül érdekelne milyen a helyzet Venezuelában? Szemét komcsi Chavez meddig húzza még? A nemzetiek feladták a harcot?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-01 05:08   
Szia, Rigoberta!
Nagyon örvendek, hogy megjelenik a könyved.
Magyarul és spanyolul, gratula!!!!!

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-30 17:52   
2003-09-19 12:46, beatiful_life:
-
Balogdy Hajnalkarol hallottam mar, ujsagiro ugye? Egy cikket is olvastam egy magyar norol, aki ongyilkos lett egy del-amerikai bortonben es mellesleg festmenyei is vannak.

Igen, Ö az a Hajnalka. Most nekem sokat segít a könyvem kiadásában.
Zsuzsanna!
Nem tudtam elöbb írni, de ma ment neked "emil" is. örülök, hogy megint itt vagyok, és ha tudok azért benézek ide is.
Üdv: Rigoberta

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-23 11:54   
Kedves Szépélet!
Csak úgy mellékesen megkérdem: nem vagy te véletlenül B.H. újságírónő?

beatiful_life  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 12:46   
Balogdy Hajnalkarol hallottam mar, ujsagiro ugye? Egy cikket is olvastam egy magyar norol, aki ongyilkos lett egy del-amerikai bortonben es mellesleg festmenyei is vannak.

Spanyolorszag szep....Svajcban meg nem jartam. En 1997-ben jartam spanyolhonban, Madrid, Salamanca....Egy spanyol nyelvtanfolyamon vettem reszt.

Most mennem kell! gulyasparti...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-13 07:52   
Látod, Rigoberta, hogy milyen fiatal maradtál? Hiszen aki még új barátra tesz szert, az nem idős.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-12 12:30   
Itthon jartal Magyarorszagon Rigoberta vagy honnan jottel vissza?

Nem Magyarországon, hanem Spanyolországban és Svájcban jártam.
Szia ZSU! Új barátnöm, Balogdy Hajnalka is kint volt nálunk Madridban. Tehetséges nagyon. Most megint megy 15-én Spanyolba tanulni, ha felveszik.
Rigoberta

beatiful_life  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 08:08   
hajajj kifekejtettem az "u" betut a nevembol...
Sziasztok Itthon jartal Magyarorszagon Rigoberta vagy honnan jottel vissza? Almos vagyok...megyek iszom egy jo nagy adag kavet. Ma reggel kulonben majd megfagytam olyan hideg lett odakint...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 04:16   
Hál'Istennek megvagy, Rigoberta. Folytatod, ahol abbahagytad?
Jó barátnőre leltél?
Hát Chavez mit csinál?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-10 04:27   
Kedves Zsu!
Már újra "itthon" vagyok. Augusztus 31-én vasárnap 14:30 perckor landolt a gépem. Jó ujra itthon lenni. Eddig nem voltam gép közelben.
Rigoberta
Üdv. az ujonan regisztrált beatiful_life-nak is.

beatiful_life  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 15:45   
Kedves Rigoberta, zsu es mindenki, aki olvassa e sorokat!
Ma regisztralodtam es ma vegigolvastam a venez forumot. Meg kell hogy mondjam nagyon tetszett. Mindent tovirol-hegyire megneztem, meg a Rigoberta altal kuldott rovid kis filmet is megneztem Enya zenejevel. De szomoruan konstataltam, hogy eleg regen irtatok ide. Hat minden jot minden esetre nektek es majd meg jovok! Pesten elek...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 14:22   
Kedves Rigoberta,
te nem vagy Európában? Elmaradt az utazás?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-22 18:00   
Itt Venezuelában, Caracasban van egy cukrászda, ami DANUBIO (Duna) névre "hallgat", és 33 éve müködik. Tulajdonosa Körösi Pál volt, most pedig özvegye és 3 gyereke vezeti a jól müködö és 5 üzlettel bövült családi vállalkozást, ami 150 alkalmazottal dolgozik. Nagyon híres, itt készülnek a legfinomabb sütemények, torták, beiglik stb.
Pár napja letartoztatták a tulajdonost, Ebeliát 3 fiával: Alejandrot, Pablot és Andrést mert találtak 14 kiló mákot náluk és ("traficantes de drogas") kábitószer csempészésnek minösül itt VENEZUELÁBAN. Ebböl lehet készíteni (persze elöbb el kellene vetni a mákot) a HEROINT (heroína). Hiába magyarázzák szegények, hogy ez nem kábítószer, droga, hanem a híres mákos beigli alapanyaga ez kevés érv a vádakra. Mit szóltok hozzá? Ilyen csak nálunk Venezuelában lehetséges, és nem volt erre még példa....(a múltkor volt vagy 5 deka mákom amit kaptam, gyorsan meg is ettem egy kis mákos tészta formájában, nehogy itt letartoztassanak droga miatt).
Üdv.: Rigoberta

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 15:09   
2003-06-17 14:01, Rigoberta:
-
szia !

kitartast ! (nincsenek jo szavak kifejezni),
kivanok a leheto legjobbat.

Hugo Chavez-rol volt szo a PBS TV-n,

http://www.pbs.org/frontlineworld/stories/venezuela/thestory.html

Nem jol nez ki a helyzet :-(

Mar ne haragudj, a szavak olyan ostoban jonnek ki, csak annyi a lenyeg, hogy remelem
hogy a lehetosegekhez kepest jol vagy es leszel, es semmi bantodas nem fog erni.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 14:01   
Sziasztok!
Sajnos itt Venezuelában egyre rosszabb a helyzet. Sajnos nem lehet még valutát (dollárt) sem kapni hivatalosan, csak a fekete piacon horribilis összegekért. Ezért aztán a legtöbb üzlet bezár. Nem tud behozni semmit. Chávez meg: "bien gracias" ->köszöni jól van. Augusztusban lennének a választások, de lehet, hogy ebböl sem lesz semmi. Chávez nem akar lemondani és választásokat sem. Mindenki aggódik (még én is, pedig elég nyugodt természtü vagyok, sok mindent megéltem már), de ami itt van az katasztrófális. Naponta beszél 4-5 órát a tévében, hazudok és semmit sem tesz azért, hogy jobb legyen a helyzet. Legjobb haverje Fidel. Ö látja el tanácsokkal. Tanárokat és orvosokat hozatott ide Kubából, mikor az emberek munkanélkül vannak. Van itt tanár orvos elég, csak nem kapnak fizetést. Be akarja záratni a tv adókat, a sajtót stb.
Na most csak ennyit:üdv: Rigoberta

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 13:02   
Sziasztok!
Csak most tudok egy keveset írni. Ha érdekel benneteket újságíró barátnöm Balogdy Hajnalka cikke kattintsatok az elözö üzenetre. Öngyilkos lett egy magyar lány a Los Tequesi nöi börtönben. Szomorú valóság ez.
Üdvözlet Caracasból.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 12:58   

>Katt IDE
-

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 06:08   
>Katt IDE

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 06:53   
Mint ismeretes, Venezuelában egyre rosszabb a helyzet. Rigobertától mélt kaptam, vele tehát nincs baj.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó