2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Magyarok Linz és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Hoga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-07-05 12:54   
Sziasztok!
Wels környékén élő magyarokat keresnék, tapasztalatok miatt. Szeptemberben fogok odaköltözni, előreláthatólag 2 évre.

cápaFeri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-17 10:15   
2013-07-16 19:57, Natalia:
-

Ha ennyit tudunk Rólad, hogy Natália és Welsben laksz.... kevés lesz! Wels melyik részén, mit dolgozol, szabadidődben mit csinálsz, stb, stb.? Biztosan találsz valakit, akinek hasonlatos a munkája, esetleg arrafelé dolgozik, szívesen tölti ugyanúgy a szabadidejét, ahogy Te, etc. Ha Te szeretnél ismerkedni, ne várd, hogy más kezdeményezzen!

Natalia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-16 19:57   
2013-07-16 01:19, cápaFeri:
-

Igen, azt látom...

cápaFeri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-16 01:19   
2013-07-15 22:49, Natalia:
-

Vagyunk itt egy páran...

Natalia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-15 22:49   
Sziasztok! Pár napja költöztem Wels-be.... ismerkednék itteni vagy környéki magyarokkal... Köszi előre is!

hajni1980  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-12 21:26   
Sziasztok! Ismertek esetleg Linzben magyar kozmetikust?
Illetve magyar gyerekorvos elérhetőségére lenne szükségem.

köszi előre is!

Hajni

enigma75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-06-12 12:40   
Szia!
Én egy magyar fogorvoshoz járok. Gallspach-ban rendel. A neve Dr. Ludwig Albert, elérhetősége:Valentin Zeileis-Straße 20
4713 Gallspach, telefon: 07248 / 62 31 2. Az egész család hozzá jár, tehát a gyerekek is. Nagyon kedves, alapos mi elégedettek vagyunk vele.

cápaFeri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-29 02:14   
Ez így nem teljesen pontos. Igazából nem a rendszámmal van a rendőröknek a bajuk, hanem hogy itt használod a kocsit és itt nem fizetsz utána semmit. Van egy lehetőség, hogy melléklakcímen maradj, magyar rendszámodat is megtartsd akár évekig. Regisztráltatod az autót, erről kapsz egy papírt, amit a rendőrnek felmutatva elfogad. Egy kis teljesítményű relatív új autó esetén ez pár százas (2-400)kötsz egy biztosítást rá, ami tartalmazza az adót is és kész. Nem kötelezhet az osztrák állam, hogy átrendszámoztasd az autót! Aki persze hosszú távra tervez, annak ez költséges dolog lehet, mert ugye az otthonit is fizetni kell egyúttal, tehát előbb-utóbb érdemes itt venni egy másik kocsit, de 1-2 évre lehet alternatíva. Amúgy az a hír járja, hogy 2014-től EU-s szinten megreformálják ezt és az általam említett lehetőségre hoznak egy amolyan "autópályamatrica"-jellegű rendszert. Megveszed, felragasztod és azzal le lesz tudva a dolog, teljesen legálisan lehetsz itt idegen rendszámmal. Csak már lehetne hallani felőle valamit, de még nagy a csend! (

Ja, még valami. Ha melléklakcímen vagy, akkor sem feltétlenül igaz, hogy egy évig lehetsz itt magyar rendszámmal. A lényeg, hogy mi az életviteled központja. Márpedig ha itt dolgozol, itt van szerződéses melóhelyed, osztrák munkavállaló vagy, fizetik utánad a tb-t, adót, stb, akkor ez. Hiába jársz haza hetente, hiába vezetsz menetlevelet erről, stb., nincs kivétel. És ha itt az életviteled központja, akkor eleve nem jelentkezhetsz be melléklakcímre, csakis főlakcímre! És innentől már egyértelmű...

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-28 11:51   
Jelenlegi infom:

Ha fölakhelyed van, akkor a bajelentkezéstöl számitott 1 hónapon belül osztrák rendszämodnak kell lennie (ehhez még van 2-3 hónap nem hivatalos türelmi idö)
Ha csak ideiglenes, akkor 1 évig külföldi rendszämod.

Nem számit hogy kinek a nevén van a kocsid, ha nem osztrák a rendszäma, és te vezeted itt már több hónapja, vagy éve, akkor több ezer euro lehet a birság, ha elkapnak.

zoltan88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-27 20:33   
Sziasztok!

Tud valaki pontos információt a jelenlegi jogszabályról a külföldi rendszámmal kapcsolatban?

nikistark  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-25 16:17   
Sziasztok!

Férjemmel és 3 éves kisfiammal Linzben élünk már egy éve. Szívesen ismerkednénk környékbeli ugyan csak gyermekes, magyar családokkal. Niki

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-22 03:49   
2013-04-18 20:39, NyariG:
-

Köszi! Remélem, a változássok majd bejönnek Neked is!

Hunor

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-18 20:39   
2013-04-18 03:45, hunor:
-

Hello,
nem tesz semmit

Emberek 21.-én maraton lesz Linzben...
Indul rajta valaki?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-18 03:45   
Kedves NyariG,

szeretném megköszönni, hogy ilyen lelkesen, kitartóan segítettél a kivándorolni szándékozó, segítséget kérő honfitársaknak! A szabályzat értelmében ilyen jellegű kérdések nem lehetségesek a fórumban, így a kérdéseket, és emiatt néhány válaszod is törölnem kell - ezért megértésed kérem. (Régóta érvényes szabályzat, csak éppen hosszabb ideig nem néztem, és ezért csak most a jelzés... de mindent szeretnék megtenni, hogy beszélgetőfórum maradjon a MON, és ne lakás-, álláskeresésről szóljon csak.)

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-18 03:40   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-12 12:35   
2013-04-11 19:12, Kriszta88:
-

Ezt nekem is megadhatnád mert engem is érdekelne: vilam@freemail.hu

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-11 19:12   
2013-04-09 14:06, cilamila:
-

Hello, ha adsz egy e-mail címet megírom neked üzenetben.

cilamila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-09 14:06   
Sziasztok,

Leondingban lakunk és keresek magyarul beszélő fogorvost, -gyermek és felnőtt- valamit fodrászt

Ha valaki tud ilyet kérem, hogy írja meg, ezt a weboldalt ismerem, sajna nincs Linz-környéki orvos rajta.
http://www.viennahu.info/index.php?lang=hu&menu=szaknevsor&allapot=closed

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-08 18:10   
Hát Magyarország nem semmi:
http://hvg.hu/itthon/20130207_gyamugy_el_lehet_menni

Valószínű hogy azért megy külföldre valaki is hogy szarabbul éljen mint otthon!

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-27 00:53   
Sziasztok!

Tudtok mondani olyan boltokat, ahol lehet venni pl. merrell cipőket, illetve túrázással kapcsolatos dolgokat?
Intersport, meg a sportexpert annyira nem jön be.
Amit még keresek az az elektronikával foglalkozó bolt (ellenállások, diódák, nyáklapok, stb,...) Conrad itt sem pálya.

Köszi a segítséget!

cápaFeri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-19 11:15   
Sziasztok!

Én Thalheimben élek, Weißkirchenben dolgozom fél éve. A ma esti találkozó helyszíne nincs is nagyon messze, ha nem lesz rossz idő, lehet átnézek.

Eva91  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-17 12:01   
Üdv Mindenkinek!

Lehetséges, hogy részt veszünk mi is Traun-ba a találkozón. :)
Mi is nagyon szívesen ismerkedünk. Fiatalok vagyunk, 20-30 év közöttiek. :)
Sajnos munkát még nem találtunk, 3. hónapja vagyunk kint...
De nem adjuk fel, haza nem megyünk. :)

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 16:45   
Ha valakinek van kedve ismerkedni, barátkozni Linzben, vagy környéken írjon: monitina_KUKAC_gmx.at

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-11 19:08   
Farsangi bál ( magyar találkozó)
2013. január 19-én ( szombaton) este 20 órai kezdettel.
Teremnyitás 19 órakor. A mulatság hajnali 2 óráig tart!
Cím: „VOLKSHEIM TRAUN“ A-4050 Traun, Neubauerstr. 11.

bobek-1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-11 07:57   
Sziasztok!

Kitöl, vagy hol kaphatnék bövebb felvilágositást a magyar találkozóról?
Szivesen részt vennék rajta.

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-09 10:35   
2013-01-07 16:43, kinganorbi:
-

Próbáltam neked írni mailt, de visszajött hogy nem jó a cím.

kinganorbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-07 16:43   
2012-10-29 20:00, Kriszta88:
-

Mi is szívesen ismerkednénk!

kinganorbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-07 16:39   
Sziasztok!

Linzben lakunk férjemmel és a 21 hónapos kisfiúnkkal. Ha szívesen ismerkednétek, barátkoznátok kérlek jelentkezzetek!

Amúgy a januári magyar találkozóról lehetne többet megtudni?
E-mail-en várnám az ismerkedőket: p.cs.kingakukacgmail.com

Üdv

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-04 17:52   
2013-01-01 17:04, Noem:
-

Ha jól tudom, január 19.-én lesz Traunban egy magyar találkozó.

hajni1980  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-02 21:17   
2013-01-01 17:04, Noem:
-

Sziasztok! Oda én is

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó