2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Magyarok Linz és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Noem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-01 17:04   
Sziasztok!

Wels mellett lakom, szeretnék érdeklődni, hogy itt a környékben szokott e lenni találkozó, mert szívesen elmennék!

timi69  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-30 14:18   
2012-11-26 15:59, Noncsi.12:
-

Sziasztok!

Eferding mellett lakom, ha gondoljätok, ismerkedhetünk...

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 22:56   
Nagyon köszönöm a választ!

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 19:41   
Szia,

3 hónap leteltével nem sokra rá kapsz egy figyelmeztetést, majd utána 50 euró bírság jön először az érintett személynek (nálunk ügye ez 100 lett volna mert ketten vagyunk). Eddig tudom a mókát mert a kollégám idáig jutott, és inkább elintézte...

Igazából nem a bérpapír kell nekik, hanem a munkaszerződés. Meg ezen kívül egy csomó pappír, többek között olyan is amit az illetékes hatóság vagy kiállít neked azonnal, de akkor húszonpár eurót fizetsz, vagy igényeled, és vársz rá 8 hetet...

Itt online megtudjátok igényelni:
http://www.ksv.at/KSV/1870/de/4privatpersonen/1selbstauskunft/index.html

És ami kell hozzá pontosan (nem kell leforditatni semmit):

Reisepass oder Personalausweis,
1 EU Passfoto (darf nicht älter als 6 Monate sein),
aktuelle Haushaltsbestätigung von der Gemeinde (nicht verwechseln mit Meldebestätigung!),
monatlicher Einkommensnachweis (Lohnzettel/Dienstvertrag/Einstellungsbestätigung, eventuell Haftungserklärung und Lohnzettel von Haftenden,...etc) von Ihnen und Mann,
Geburtsurkunde von Ihnen und Mann,
Heiratsurkunde,
Mietvertrag bzw. Grundbuchauszug/Kaufvertrag,
Versicherungszeitenbestätigung bzw. Bestätigung über Mitversicherung von Ihnen und Mann,
Auszug vom Kreditschutzverband (KSV 1870, Mozartstraße 11, 4020 Linz)
Antrag auf Anmeldebescheinigung für EWR-Bürger: (bitte vollständig ausfüllen)

Ha a java megvan, vagy a végén vagytok a 3 hónapnak, akkor menjetek be indítsátok el a folyamatot, és majd pótoljátok a hiányzó dokumentumokat, így már nem fognak megbüntetni titeket.

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 13:01   
Sziasztok!

Arra tudtok választ adni, hogy mennyire veszik komolyan ezt a három hónapon belül elintézendő Anmeldebescheinigungot? Ha lejár a 3 hónap, és még nem intézted el, mennyire büntetnek? Hja, és valós adat az hogy csak 3 havi bérkimutatás bemutatása esetén állítják ki?

Kinek mi a tapasztalata, javaslata?

Köszönöm!

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-10 15:29   
Hmm...hát ez nem hangzik valami fényesen, de legalább már tisztában vagyok a dolgokkal. Nagyon köszönöm a válaszodat, eddig egyedül tőled kaptam értelmes, érthető információkat!

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-10 10:41   
2012-12-09 22:21, Dorka88:
-

Szia,

Hát sok jóval nem biztathatlak
Feleségem 3 hónapja nem taläl állást, ö is volt AMS-nél, de öt is elhajtották, mivel nem volt sem Anmeldebescheinigungung, sem Versicherung nummer, és mindkettö kell hozzá, de hozzáteszem igy sem tudtak semmi biztatot mondani...

Szóval az Anmeldebeseinigungot a Frembenpolizai adja ki, és igényelni kell 3 hónapon belül - különben bünti. Ahhoz hogy megigényeld, igazolni kell a lakhelyedet, munkaviszonyod, biztositásod. Ha nincs, akkor a férjedét, ha nem a férjed, akkor nem tudom mit tudsz csinálni.

Biztositást nem kapsz addig, amig nincs munkahelyed, de ha a férjednek van, akkor tudsz igényelni mietversicherungot, és akkor ügye a férjedtöl vonak valamit utánad, de hogy ezt igényelhesd kell az Anmeldebescheinigung

Szóval ördögi kör.

Vagyis mi ugy csináltuk, hogy irtunk emailt a Krankenkasse-nak, meg a Fremdenpolizeinek hogy mi a helyzet, és bementünk igényelni a dolgokat a Fremdenpolizeiba, ott kaptunk egy papirt, amivel mehetünk a Krankenkasse-ba majd utäna vissza a Fremdenpolizeibe + az AMs hez regisztrálni.

Hát ez a rövid történet.

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-09 22:24   
2012-12-09 17:09, NyariG:
-

Köszönjük az infót!

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-09 22:21   
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha tudtok jó tanácsot adni.

A minap egy kedves ismerősömmel ellátogattunk az AMS-hez, mivel eddig önállóan nem találtam munkát, így gondoltam itt biztosan mondanak valami okosat, munka vagy tanfolyam kapcsán, hát ez megtörtént. Az ember közölte hogy előbb menjek el a városházára és kérjek egy "Anmeldebescheinigung", majd ha ez megvan, akkor megyek vissza, na de ehhez a papírhoz meg kell 3 havi bérkimutatás, ami nekem nincs, tehát így meg vagyok lőve. Azzal sem vagyunk tisztában, hogy tulajdonképpen kötelező jelleggel milyen okmányokat kell beszereznünk. Jelenleg másfél hónapja élünk kint, és nem szeretnék egy papír hiánya miatt hazaköltözni. Ha bárki tudna nekem jó tanáccsal vagy információval szolgálni, úgy az AMS-t, illetve az okmányokat illetően, hálás lennék neki!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-09 17:09   
Sziasztok, nyelvtanulásról én ezt tudom www.wifi.at
nézzétek meg, nekem elvileg ide kellene járnom angolra. De egyenlőre passzolom mert a német sem megy még annyira.

Amúgy mi Traunba lakunk a feleségemmel. 29. esztendőnkbe járunk. Neki sajna még nem sikerült állást találnia, szóval ha valaki tudna valami lehetőséget azt megköszönnénk.
vilam@freemail.hu az email címem.
Mással kapcsolatban is írhatok ha gondoljátok

üdv.:Gergő

Dorka88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-28 18:59   
Szép napot mindenkinek!

Tudtok ajánlani Linzben egy jó nyelvsulit? Az igazság az, hogy itthoni, önálló tanulás során nem sok sikerrel haladok.

Van bárkinek bármilyen hasonló jellegű problémája, tapasztalata, netalán jó tanácsa?

Előre is köszönöm!

Noncsi.12  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-26 15:59   
Sziasztok!

Mi Eferding mellett élünk, van két fiunk, 5 éves és egy 8 hónapos! Szívesen ismerkednénk magyarokkal!

Várom a válaszotokat!

hajni1980  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-25 19:47   
2011-12-06 11:22, laubia:
-

Szia Ági!

A 8 éves lányommal költözünk ki hamarosan Linzbe. szívesen ismerkednénk és szerveznénk közös családi programokat.

köszi a válaszod!
Hajni

Kriszta88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-29 20:00   
Sziasztok!

Nemrég költöztünk Linzbe, szívesen ismerkednék környékbeli magyarokkal. Ha valakinek van kedve írjon.

Kriszta

stefi07  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-09 22:19   
Sziasztok!

Griskeskirchen és Eferding környéki magyarok figyelem. Ha valaki szeretne ismerkedni, akkor itt a lehetőség. Ez az oldal már egy jó ideje szünetelt. De már ismét működik. Én már majd egy éve vagyok kint. Szóval írjatok aki kíváncsi még a magyarokra.

kcsilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-09 11:35   
Sziasztok!

A férjemmel és a másfél éves kisfiunkkal 4 hete költöztünk Ried im Innkreisbe. Szeretnénk megismerkedni a környéken élő magyarokkal, családokkal!

Csilla

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-26 17:06   
Kedves Mindenki,

a MON szabályzatából: "FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!" Az ezzel kapcsolatos üzeneteket törlöm, hasonló témákra csak egy hamarosan induló mellékletünkben lesz lehetőség...

Hunor

Eyrene29  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-15 11:35   
Sziasztok!

Én is Linzben élek és dolgozom. Szeretném felvenni a kapcsolatot a Linz környéki magyarokkal. Jó lenne közös programokat szervezni, és talán tudnánk egymásnak segíteni a tapasztalatokkal. A cégnél egyébként ahol dolgozom, már öten vagyunk magyarok, a többiek is szeretnének kapcsolatot teremteni az itteni közösséggel. Volt korábban egy honlapja a linzi magyar közösségnek, de egy ideje nem találom. Tud róluk valaki valamit?

Eyrene

laubia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-06 11:22   
Sziasztok!

November óta élünk Paschingban a családommal! Van egy 6 éves és egy 4 hónapos kislányom! Szívesen ismerkednék a környéken élő gyermekes családokkal!

Üdv:
Ági

Georg64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-28 21:47   
Szia Ani!

Szívesen megismerkednék veled privátban.

georg.szucskukacgmail.com

Üdv
Gyuri

V.Ani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-22 10:37   
Szia Mindenki!

Én egy 51 éves özvegyasszony vagyok. Most költöztem Linzbe, szeretnék ismerkedni hasonló korú magyar honfitársakkal.

Üdvözlettel: Ani

mullerary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-20 21:42   
2011-04-26 08:53, vbea79:

-

Szia Bea!

Örülök, hogy rád találtam... sikerült kiköltöznötök, és a sulit elkezdenetek? Nekem is van egy 7 éves kisfiam, ha van kedved találkozhatnánk, és persze a fiúk is és tudnánk mindenről beszélgetni. Megadom az emailemet, ha van kedved írjál: mullerary@freemail.hu

papzsuzsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-19 09:13   
2011-06-01 12:11, Lanos:

-

Szia Zita!

Magánüzenetben megtalálod a részleteket.

Üdv:
Zsuzsi

Lanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 12:11   
Kedves "papzsuzsi",

köszönöm, hogy a segítségedet előre is. A gyerekorvos címét és nevét szívesen elfogadom.

Holnap este már Linzben leszünk.

Telefonon is elérhető leszek, a későbbiekben majd beszélhetünk, ha gondolod, én szívesen venném.

Bármilyen tapasztalatodat szívesen meghallgatnám, nagyon az elején vagyunk mindennek.

Üdv. Zita

papzsuzsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 20:55   
2011-05-07 22:25, Lanos:

-

Nehezen

Ha kisgyerekes tapasztalatokat szeretnél, írj bátran.
Van egy kedves gyerekorvos, akit bátran ajánlok...

zsuzsi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-10 07:37   
Kedves mr64,

Bejelentkezés, majd a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

Lanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-07 22:25   
Sziasztok!

Mi a családdal a következő hetekben költöznénk Linzbe. Ti hogyan kezdtétek? Ha valakivel fel tudnánk venni, a kapcsolatot, nagyon jó lenne.

Május 10-én utazunk ki tájékozódni. Ha van kedvetek, írjatok és találkozzunk!

Zita

PörjeNemesKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-28 22:58   
Kedves MR64!

Másfél éve élünk Traunban (szintén Linzhez közel) és a kisfiunk szeptemberben lesz két éves. Járunk ugyan egy héten egyszer egy játszócsoportba, de nagyon szívesen ismerkednénk itt élő magyarokkal

Írj, ha van valami konkrétum, szívesen csatlakoznánk.

Kriszta

k.gerti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-26 09:12   
Kedves Bea!

Magánüzenetben irtam.
Nyugodtan irj email cimemre is.
k.gerti_KUKAC_freemail.hu

Üdvözlettel: Koloszár Gertrud

vbea79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-26 08:53   
Sziasztok!

Férjem két éve dolgozik Wels környékén, szeretnénk a kisfiunkkal (6 éves) mi is kiköltözni hozzá, de nem tudom hogy ő hogyan viselné; meg tudna tanulni egy év alatt úgy németül, hogy nyugodtan beirathassam iskolába? Van a környéken esetleg valamilyen foglalkozás, tanfolyam, ahol magyar gyerekek tudnak németül tanulni? Hallottam a Linzben lévő hétvégi magyar iskoláról, esetleg ott foglalkoznak ilyennel?

Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, kérem segítsen!

Köszi
Bea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó