2019. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Szabadság, nyaralás, üdülés, szabadidő
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 10:34   
Szerintem maradhat itt a végeken, itt is megtaláljuk
Maga a nyaralási élménybeszámoló pedig amúgy is a turizmusnál van már.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 02:06   
Ebben mar tobben irtak, tehat a kerdes: tegyem vissza a Csalad, szabadido, erdekessegek ala, vagy valamelyik topikba tegyem at a hozzaszolasokat?

A temakorben egyebkent utazasi temaju topik is maradt, ime, par cim:

Uti-/élménybeszámolók: téli, nyári, idei, ...
Utazási tippek
Ki merre járt már a nagyvilágban?
Turizmus

Szoval, ha erre a topikra igeny van, jelezzetek, visszateszem, vagy koltoztetek, stb.

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 22:30   
2005-10-05 15:28, poe:
Meddig lehet közös az élmény?
_________
Amit a Turizmusban eddig leirtal , nekem nagyon tetszik es koszonom , hogy megosztottad velunk az elmenyeidet .

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 19:07   
-

Lehetne a beszámoló akár afféle anzixkártya-gyűjtemény: élmények, gondolatok, benyomások, ahogy jönnek. Nem muszáj pontos neveket, helyeket, eseményeket naplószerűen leírni (főleg ha úgy gondolod, hogy esetleg kényelmetlenül éreznéd magad később emiatt).

Hogy meddig lehet közös az élmény? Szerintem erre nincs egységes mérce. Csak ugyanazt tudom javasolni, mint fentebb: amíg nem érzed sebezhetőnek magad amiatt, amit nyilvánosan leírsz.
Én mindenesetre várom a beszámolót, annyit amennyi lesz, és akkor, amikor .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 15:46   
-
Ird meg úgy, ahogy kikívánkozik belőled! Utána még mindig szortírozhatsz, készíthetsz A és B variánst.

Nekem több olyan írásom van, amelyet nem küldtem el senkinek és nem tettem föl sehová. Többnyire mérgemben írok dühödt leveleket, amelyeket napokig cizellálok, hogy végül a fiókban maradjanak. A beszámoló persze más kategória, de a leírtakat könnyebb tovább feldolgozni és néha írás közben tisztul ki a kép.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 15:28   
Hetek óta töprengek. Megírnám idei nyaralásunk élményeit, tanulságait. Eleinte takaróztam a kifogással, hogy a fényképeket még nem dolgoztam át, nem válogattam ki, még magam sem rendszereztem a látottakat. Most már kifogytam a spanyolfalakból, meg kell vallanom, nem tudok dönteni. Csak tologatom az írást napról-napra. Mi az, ami közérdeklődésre tarthat számot? És hogy szakítsam ki a többiből? Megírhatom-e a közös kirándulásokat a rokonokkal? Ők ugyan nem olvassák a Mont, de hátha egyszer mégis....Kell-e az engedélyüket kérnem, vagy legyintsek egyet könnyedén, hisz semmi rosszat, valótlant nem írnék? És a saját vélemény? Mit? Mennyit? Ti hogy csináljátok? Egyáltalán meddig terjed az egymás közti bizalmunk?
Tele vagyok élményekkel, kikívánkoznának belőlem. Ámde nem vagyok már a régi hebehurgya...
Meddig lehet közös az élmény? Vagy ez pusztán annak függvénye, ki mennyire exhibicionista?
Erre várnám válaszotokat.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 22:18   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1025&forum=23

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 15:56   
Szia Hunor!

Melegen merem ajánlani azt az appart hotelt, ahol a Nejemmel már 7-alkalommal kellemes heteket töltöttünk és remélhetöen, a jövöben is tölteni fogunk.

Desztináció: "Torremolinos", amely kb. 10-km re van Malagától.

Az alanti cim beütésével, minden felvilágositás megtalálható, tehát jó nyaralást kivánok, az érdeklödönek.

Mi minden alkalommal a 406-számú lakásban lakunk. Ez a nagy balkonos lakás, a 4-ik emeleten van és közvetlen a tengerre néz.

Más:
A vendégek összetétele, az nagyon vegyes, viszont az elö és utószezonban, az természetes, hogy az idösebbek többségben vannak (a meleg miatt).

http://www.alpharooms.com/hotel.aspx?404=true&id=%7b345FE9A2-51CB-495A-894B-DF93D1DC4EB6%7d

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 12:11   
Nem igaz, hogy a Costa del Sol az idosebb koroszataly nyaralohelye. Van ott minden korosztaly, rengeteg szorakozasi lehetoseg, Sevilla es Granada konnyen elerhetoek, csak menjetek nyugodtan, nagyon jol fogjatok erezni magatokat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 11:41   
GABI0108 UZENETE:

Sziasztok!

Lenne egy-ket kerdesem a bennfentesekhez.

A Costa del Sol tenyleg az idosebb korosztaly nyaralohelye? Mert az volt a terv, hogy oda mennenk nyaralni. Egy olyan varoska erdekelne, ahol van elet (ejszaka is), jo a strand, vannak latnivalok es Sevilla gyorsan megkozelitheto.

Legyszi, adjatok tippeket, mert mar teljesen elbizonytalanodtam es lassan le kene foglalni a helyet!

Nagyon koszi!!!!!!!!!
Gabi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 23:10   
2005-06-21 21:16, perec:
-
2005-06-21 17:57, bobe:
-
Félelmetes, hogy miket tud legóból csinálni az aki ért hozzá, mint pl. azt az óriáskereket is a képen.
Azt a megtévesztő kikötői utat nem legóból építették véletlenül?
-
Azt nem, de voltak ott repulok meg buddhaszobor meg krokodil ugy ahogy mondod ijesztö

http://www.lego.com/legoland/windsor/default.asp?locale=2057

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 21:40   
2005-06-21 21:16, perec:
-
Engem barmikor be lehetne zarni egy szobaba 50 kilo legoval, vagy epitokockaval par orara. Barmit megepitek.

Ha valaki gyerekere kell vigyaznom, akkor is ez nalam a tokeletes modszer. Epitkezes orakig, es kozben beszelni sem kell, nem kalandozik el senki figyelme, es utana jol megerdemelt jutalomkent az engedelyemmel le lehet rombolni a remekmuvet.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 21:16   
2005-06-21 17:57, bobe:
-
Félelmetes, hogy miket tud legóból csinálni az aki ért hozzá, mint pl. azt az óriáskereket is a képen.
Azt a megtévesztő kikötői utat nem legóból építették véletlenül?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 17:57   
Kisunokamnak 5 eves szulinapjara meg az en (nem mondom meg, Rigojanos szerint 87) hany eves szulinapomra nagyon szep ajandekkal leptuk meg magunkat . Elutaztunk Legolandba Daniaba. Kellemes hetvegi kirandulas volt. 5-ön mentunk A parom meg en, Robici a lanyom es a parja. Szombaton reggel 7-kor indultunk Göteborgba ahol hajora szalltunk ( kisebb kaland utan ugyanis epitik az utakat asnak terelnek egyszer elmentunk rossz iranyba aztan vissza es aztan jo utra tertunk es a kikötöben kötöttunk ki. Ott 13 ora körul behajoztunk es egy katamaran hajoval athajoztunk Dania legeszakibb kikötöjebe Fredrikshavnba. Innen meg az autopalyan vegig Billundig , itt van ugyanis a Legoland . Egy campingben szalltunk meg. Megvacsoraztunk majd körbesetaltunk a campingben (micsoda szervezes : elmenyfurdö, lovaglas, a gyerekeknek rengeteg foglalkoztatas ) . Este jo faradtan agynak estunk ,vasarnap reggel reggelizes öltözködes irany Legoland . Ez egy vidampark rengeteg szorakozasi lehetöseggel es oriasi parkkal ahol makettek legobol epitett varosok, kikötök ,repulöterek, szobrok, allatok es minden amit el lehet meg nem lehet elkepzelni. Estig ott voltunk jokat nevettunk, szorakoztunk mindnyajan, este vissza a campingbe majd delelött irany a kikötö es visszautaztunk Göteborgba majd onnan haza. Összesen szarazföldön 1030 km-t tettunk meg odavissza. nagyon kellemes csaladi buli volt. A kisunokam roppant boldogan es faradtan aludt el a tegnap este.
http://img.photobucket.com/albums/v63/bobipisti/RIMG0070.jpg

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 13:56   
Mult év őszén egy Nilusi hajóuton, idén tavasszal pedig Braziliában pihentünk. Elég sokat fényképeztem. Ha valakit érdeke, megnézheti a következő cimen:
www.kep.tar.hu/czakof

Bieni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 09:29   
Ki szeretne nyaralni Balatonbogláron?

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 15:22   
2005-05-05 18:11, kaytee:

Kedves kaytee!

En nem vettem eszre ,hopgy olyan büdösek lettek volna ,pedid eleg apolatlanok voltak.Lehet hogy szerencsenk volt velük.

üdv. denjul

projack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 17:49   
Nemrég egyik Ausztráliába pontosabban ide Brisbane-be látogató ismerõseim arról érdeklõdtek, miként tudnának a legolcsóbban minél többet látni az országból. Miután megkérdeztem tõlük, hogy a napi $1 dollár elég olcsó lesz e, azt hitték, hogy viccelek velük, pedig mindössze csak ennyit kértek, hogy kibéreljenek egy kemping mikrobuszt egy Brisbane-i székhelyû gépjármû visszaszállító vállalatnál (standbycars.com) az egyirányú bérleti díjért Brisbane és Sydney között. Ismerõseim annyira el voltak ragadtatva ettõl a szolgáltatástól, hogy hamarosan elvállalták, hogy segítenek egy másik kempingbusz visszaszállításában is, ezúttal Brisbane-bõl Cairns-be, majd onnét egy következõnek visszaútjukra Brisbane-be. Ráadásul mindhárom útjukra még benzin pénzt is kaptak, hogy arra se keljen saját pénzüket költsék.
A házaspár éppen most érkezett vissza negyedik útjukról a standbycars.com által, ami egy egyirányú út volt Hobart-ból Brisbane-be, amire standbycars.com fizette nekik az egyik repülõjegyet Brisbane-bõl Hobart-ig, hogy ott felvehessenek egy luxus
motorkaravánt, ezenkívül fizették a Hobart Melbourne komp jegyet is, hogy áthozzák a kocsit a tengeren, és természetesen megkapták az üzemanyagköltséget is a kétezer kilométeres útra.

Standbycars.com mint ügynöke mûködik számos autókölcsönzõ vállalatnak Ausztráliában és Új-Zéland-ban, így nekik kell a kemping mikrobuszokat, és motorkaravánokat visszajuttatniuk eredeti bázisukra, ami költséges üzlet, mivel napi több száz jármû megmozgatását igényli. Ezért van az, hogy felajánlják ezeket a jármûveket lényegében ingyenes kölcsönzésre napi $1 vagy $5 dollárért, amikor egyes luxus motorkaravánok napi bérlet díja akár $160-ig is felmehet. Így valójában a motorkaravánok vissza lesznek
küldve eredeti helyükre, hogy ott ismét kikölcsönözhetõk lehessenek, és ezért standbycars.com megkapja a maga járulékát. Lényegében azok az érdeklõdõk akik az utolsó napokra hagyják szabadságuk tervezését (maximum 21 napra elõre) standbycars.com weboldalát használva ott megtalálhatják az éppen aktuális ajánlatok részleteit.
Néhány kedvezõ ajánlat a weboldalról: Adelaide-ból Darwin-ba egy hat ágyas Mercedes autókaravánnal napi $5 dollárért $350 benzinellátmánnyal (felénk a benzin lényegesen olcsóbb mint Európában); Cairns-ból Sydney-be egy luxus autókaravánnal napi $1 dollárért $250 díjmentes benzinnel; és Brisbane-bõl Adelaide-be egy két ágyas magas tetõs kempingbusszal napi $1 dollárért plusz $250 benzinre;
Az ajánlatok mindig korlátlan kilométeresek, üzemanyagpénzzel és egy repülõjeggyel ahol az szükséges.
Ezek az egyirányú visszaszállítási utak midig idõhöz kötöttek, de rövidebb meghosszabbításuk elõzetes megegyezéssel gyakran lehetséges.
Hosszabb szabadságok esetén több gépjármû, és két vagy több leadási pont szintén lehetséges.

Ajánlom ezt mindazoknak szíves figyelmébe, akik szûkebb anyagi lehetõségekkel kívánnak Ausztráliában nyaralni, különösképpen pedig akkor, ha mindezt luxus autókaravánban képzelnék el.
http://www.standbycars.com.au/oneways.aspx

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 18:11   
Kedves denjul,
mondd, a tunéziai tevék is büdösek? Vagy csak nekem volt pecchem egy török tevével, amelyik
"kezetcsókolt".

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 09:48   
2005-05-04 12:04, Perec:

A szallodaba levö turaszervezöknel is lehetett alkudni itt nem versenyeztek egymassal mert minden turara csak egy szervezö volt.Tömegközlekedes van buszok jarnak de a legtöbben taxival vagy sajat autoval közlekednek,Termeszetesen a nagyobb varosokban mint pl Tunisz igaz ez a fövaros itt lattam villamos jellegü közlekedesi eszközt is.Vannak termeszetesen vonat jaratok is.Tuniszban pl 15000 taxi van .Mielött beszallsz a taxiba jo elöre megbeszelni ill.megegyezni a menet dijban,olcso közlekedesi eszköz.Pl 12km szakasz ez belekerül 4 tuneziai dinarba ami annyit jelent,hogy 2,50 euro,nevetseges összeg a mi arainkhoz kepest.Nem is közlekedtünk csak taxival.Ami a horgaszatot illeti ez szep dolog volt a felesegemtöl hogy elkisert,mert valoban nagyon ringatozott a hajo,igaz engem egy cseppet sem zavart.

üdv. denjul

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 12:04   
2005-05-02 20:00, denjul:
-
Visszatérve Tunéziára , van néhány kérdésem. A szálloda halljában üldögélő túraszervezők is alkudozni akartak? Egymással is versenyeztek, vagy mindegyik mást kínált?

Van tömegközlekedés is Tuniszban, vagy mindenki saját magára és a taxikra van utalva?

A horgászkaland a hitvesi odaadás igazán szép példája volt! Remélem, sikerült el is készíteni a halat utána.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 23:57   
2005-05-03 23:28, Salaj:
-

Hu, en nem lattam, de elkepzelheto, de ebben az esetben az album tulajdonosa (Denjul) az illetekes, hiszen ha barmi valtozik az ide betett kepen, az az adott albumban (honlapon) tortenik.

Kedves Denjul,

megneztem a kozvetlen a linket az uzenetedben, ime: http://img.photobucket.com/albums/v241/denjul/zskmny_MON.jpg

Tehat a kicsinyites ott tortent, de sajnos foglalmam sincs, hogy mi lehet oka Szerintem tedd fel ismet, vagy pedig nezz bele az album beallitasaiba, talan ott tortent valami

Udv,

Hunor

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 23:28   
2005-05-03 23:10, hunor:

Igaz, ezek albumból linkelt képek. Pedig én is láttam, hogy először nagyobb méret volt...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 23:10   
2005-05-03 22:23, Salaj:

-

Nem!
Minden betett kep ugy jelenik meg itt, ahogyan az az adott forumtag albumaban szerepel, tehat ha itt ekkora, akkor bizony ott is ugyanez a merete. Amit javaslok: nagyobb meretben feltenni a kepet, es azt ismet betenni a MONra.

Hunor

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 22:23   
2005-05-03 21:54, denjul:
-
Más lehetőség nem lévén, arra kell gondolnom, hogy talán Hunor követte el ezt .

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 21:54   
2005-05-03 15:42, bovi:
-
Sajnos nem tudom miert lett ilyen kicsi a kep mikor felraktam akkor meg normalis nagysagu volt.

üdv. denjul

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 15:42   
2005-05-02 20:07, denjul:

Mért szabtad ezt a képet ilyen kicsire

Jót mosolyogtam a beszámolódon, ami az ágyakat illeti
Teneriffán leborravalózom a takaritonöt, hogy ne ágyazzon, majd én megcsinálom.
Nekem is minden este lefekvés elött ez volt a dolgom és amikor az ember már testileg leállt, bizony eléggé felcsigázott.
Különben itt Európában is van ilyen, a franciák is igy ágyaznak

Nagyon jól irsz, tetszik a beszámolód, nincs folyttatás?

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 20:07   
Image hosted by Photobucket.com

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 20:00   
Szóval a sok „kaktusz kerités“ jó szolgálatot tesz szárazság idején mert ezzel etetik a tevéket mint mesélték, mert igy nem kell itatni Öket.
A szállodában a halban több asztal volt felállitva, ahol egy-két barátságos tuniszi férfi ült és leszólitotta a vendégeket, különbözö programokat kinálva. A tudatlan túrista ugy gondolja, hogy ezek a barátságos sok nyelven beszélö emberek a szálloda vagy utazási iroda alkalmazottai. Akárhányszor elmegy az utad az asztaluk elött annyiszor bókolnak az anyanyelveden és persze próbálnak beszervezni különbözö kirándulásokra, hajóutakra. Pár nap után kicsit összebarátkoztunk a tevegelést szervezö fiatalemberrel, tudtunk privát is beszélni Vele. Elmondta,hogy Ök csak a helyet kapják a szállodától, fizetnek érte és a jövedelmükböl is leadnak a szálloda vezetöinek, ezért lehetnek itt. Szerinte Ö többet keres igy mint a szálloda fönöke, és télen amikor nincs szezon utazgat a félretett pénzéböl.
Elmentünk egy autóbusz kirándulásra Tunisba meg Karthagóba idegenvezetövel. Tunis kb. 120 km-re van Port El Kantaoui-tól. Gyönyörü buja zöld, virágzó tájakon vezetett az utunk, mint kiderült kivételes látványban van részünk, mert a tél 35 éve nem volt ilyen csapadékos mint az idén és jól megitatta a termöföldeket, ezért zöld most minden.
Tunis kb. 2 milliós város, 15 ezer sárga taxival, az idegen szemében mindenki megy amerre lát közlekedéssel, mégis elözékenyek, udvariasak egymással. Megnéztük a mozaik múzeumot, itt gyüjtötték össze az ásatásoknál talált padló mozaikokat még a római korból, némelyek a falra vannak felrakva,némelyek le vannak fektetve ugyanugy, ahogy annak idején egy-egy lakóházban voltak. Gyönyörü képeket, mintákat láttunk, ezek nem festett kövek, hanem a természet adta szinekböl összerakott kövecskék.
Karthágo kissé domboldalon épült római fürdöiböl gyönyörü kilátás lehetett a tengerre. 15 évig épitették a két feltárt fürdöt, hajóval hordták oda a köveket mert a környéken sehol sincs kö. Kb. 300 ezer ember járt oda fürdeni .
Tunisban a bazár olyan labirintus, hogy egy óra alatt egy utcát tudtunk bejárni, de elég is volt, mert ott még természetes fény sincs, szük utcákkal, a tömegen át kell magad préselni, a lábad alatt a kiöntött valamilyen felmosóviz vagy ki tudja mi folydogál. Ordibáló árusokkal, fület süketitö arab slágerekkel, kétes illatokkal és persze hatalmas áruböséggel.
Idegenvezetönk szerint nagyon sok szegény ember él Tunisban, de nagyon sok gazdag is, a középosztály nagyon megcsappant.
Ezután a fárasztó,de szép nap után még hátra volt egy feladatunk mint minden este megküzdeni az ágyunkkal, hogy végre lefeküdhessünk és be is tudjuk magunkat takarni. A takaritónö minden reggel szépen beágyazott nekünk, befeszitette a paplanunkat mind a négy oldalon az ágy oldalához, feszesen a matrachoz, amit ha kezdtünk kihúzni, vagyis fellazitani, hogy besurranjunk a takaró alá, jött vele lepedö, párna minden .
Minden este darabokra szedtük az ágyunkat, ledobáltunk róla mindent és ujból visszarámoltuk, hogy végre lefeküdhessünk.
Port El Kantaoui nagyon szép arab stilusban épült kis kikötöváros, tele taxival, virágos lovas kocsival mind a turistákat szolgálva. Nagyon finom frissen készült tintahalat kinálnak több étteremben is a kikötöben, férj csak tintahalon akart élni, annyira izlett Neki.
Nagy rábeszélésre sikerült meggyözni a horgász férjemet, hogy menjünk el egy tengeri horgászatra. Engem kimélve szabódott mert egyik nap beültem egy imbolygó katamaránba és igen hamar sápadtan,háborgó gyomorral még indulás elött partra léptem.
Utolsó nap délelöttre tettük a tengeri horgászatot, izgatottan keltünk, jó korán kint voltunk a kikötöben, capuccinót iszogatva a parton vártuk az indulást. Hát egy kis motoros csónak vagy kicsit nagyobb valami volt amibe egy angol házaspár, egy szintén angol faitalember meg mi és két benszülött horgász elindultunk a „nagy vizbe“ horgászni.
Amig ez a hajócska ment nagyon jó volt, aztán vagy 10 km-re a parttól lehorgonyoztunk, elö a csalik, horgászbotok, férjek izgatottan dobálták a felcsalizott horgot a mélyvizbe. Kezdtem érezni, hogy nekem ez az imbolygás nem tesz jót, beültem a vezetö fülkébe és igyekeztem a hajó imbolygását felvenni a testemmel.Ezzel a mozgással valahogy sikerült ellensúlyoznom,hogy ne csak a gyomrom imbolyogjon, hanem a testem is, valamit segitett.Az angol fiatalasszony falfehéren kucorgott a padon aztán egyszer csak hirtelen kihajolt a vizre… a végén kifeküdt a padon mint egy félholt, a férje egyik kezében a horgászbotot tartotta a másikkal meg a feleségét simogatta. A másik fiatalember meg a hajó orrához ment Ö ott feküdt ki mint a béka és a benszülött horgászott helyette. Azért férj fogott 3 halat, és végre indulhattunk visszafelé a szárazföldre.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 11:42   
2005-05-01 19:57, denjul:
-
Üdv újra a MON-on!
Egy világ omlott össze bennem: én mindig azt hittem, a teve hullámzó járása puha ringatózást eredményez az utasnak, nem sajgó csontokat...
Mit láttatok még Tunéziában?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó