2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON Találkozó
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 19:08   
Kedves Zsuzsa,

megszolitattam, valaszolok.

A NAGY TERV, vagyis az elso atfogo MON Talalkozo nyaron meglesz. Az utobbi idoben egyre tobb helyi talalkozo jott letre, lasd budapesti, nurnbergi, berlini, finnorszagi, stb. MON tagok osszejovetelei, illetve egyeb szemelyes talalkozokat, tehat ezek jo alapnak bizonyulnak majd a hivatalos MON Talalkozo megrendezesehez.

Elkepzelesem szerint ez kb. julius-augusztus tajan lenne, valahol Magyarorszagon, es idoben bejelentve, hogy mindenki tudjon keszulni, stb.

Tehat: IGEN, NYARON, MAGYARORSZAGON! Itt az ideje, hiszen lassan harmadik eletevunkbe lepunk - legalabbis itt, a MONon.

Udv,

Hunor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 11:07   
Kedves Zsuzsa és Böbe.
Én nyitottam egy uj témát ebben az ügyben.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2014&forum=29&33
Éppen szervezek a mai napra egy találkozot.
Lehet hogy Budapesten leszünk vagy tizen (ha nem többen)akik fogunk ma találkozni.
Minél többen megismerkedünk ilyen kissebb találkozokon annál biztossabb lesz jövő évre egy nagyméretű rendezvényekkel esetleg kiállitással egybe kötött több napos találkozonak a sikeres lebonyolitása mert eleve egy olyan baráti kör alakul ki akik ismerik egymást személyessen és akarnak ujra találkozni.
Én azt hiszem hogy személyes és csoportos találkozásaim Europa több országában az elmult három honap allatt elég jo példa arra hogy jo szervezéssel és jo akarattal a jövő évi találkozo sikeres lesz.
Kár hogy Ti ketten tul messze éltek ahoz hogy a ma délutáni találkozon a SzentJupát Etteremben velem és a jelenlevökkel együtt lehessetek.
De aki el akar még jönni még 8-9 ora van rá hogy velunk legyen.
Még egyszer beirom ide is az idöpontot,Helyet és a mobil számom hogy ha kér valaki Info-t
3 ora után rendelkezésre állok esetleges érdeklödö hivásokra. Ellotte hagyjatok üzenetet Matáv telefon számmal.
Kassai Géza tel:06205368722

Pénteken 26-án uj barátságok szövödhetnek. Ez alkalomal nem egy kis Obudai vendéglő lesz a szinhelye találkozonknak hanem a Moszkva térhez közeli Szent Jupát Étterem.
Könyű megközelitése lehetöséget ad arra hogy minnél nagyobb számu Mon tag és Yahoo groupom tagjai is részt vehettek ezen a találkozon.

November 26-án pénteken Budapesten a Szent Jupát Étteremben 1024 Retek u 16 tartjuk
délután 5.30-tol.
Konnyen elerheto a 2-es Metroval, 4 es 6-os, 59-es, 61-es, 56-os es a 18-as villamosokkal és buszokkal. A 49-es busz ott all meg szemben vele.

aki eddig jelentkezett hogy jön erösitse meg
ime a nevek gvirag....espa..Ideals...b_eros....tundver...amazonasz..
SoósÁdámJános..esetleg meg Szigy .GLT.és mások is Persze Koborlo is ott lesz.
?????????????????
Résztvevök:

Skype ID: Koborlo64

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 10:10   
Stockholmban a vizifesztival idejen

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 02:53   
Kedves mindnyájan,
felhoztam ezt az elveszettnek tűnt, régi-régi rovatot.
Mivel ugyan sokan találkoztunk már egymással, de, úgy gondolom, nem szabadna feladni a Nagy Tervet. Úgyhogy felteszem a kérdést a változásokra jelenleg oly kapható Hunornak:
IGEN VAGY NEM? ÉS MIKOR? HOL?

Kunigunda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 12:40   
Kedves MON tagok!!!
Örömmel olvastam ötleteiteket már ami a találkozót illeti!!
DE mit szólnátok ha akik közelebb lakunk egymáshoz( Magyarorzság, Budapest)személyesen is találkoznánk és akkor közösen megszerveznénk egy nagy találkozót???

Üdv:Emőke

Budapestről

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 01:04   
Hello,hello!
Micsoda érett ötleteket olvastam,talán a közös igazságokat kell feledezni bennük. Például,hogy kinek hogy müködik a honvágya,Budapest mindannyiunknak sokat jelent!-a Duna mellett vagy a Dunán hajón kivilágitott partszakaszok között! S hogy mikor,?-a nyári szünetek alatt.VI,VII,VIII- hónapokban.
Barátsággal
Avokado

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 13:21   
Drága Cunibaba!
Dugják már össze a fejüket (e-mailüket) Hunor és az alapító tagok!
Aztán mondjanak már egy időpontot. Ugyanis a végén úgy járok, hogy Magyarországon élek, és nem tudok majd részt venni a találkozón, mert nem tudom betervezni. Most még lehet tavasz, nyár és ősz részemről.
Tehát várom - várjuk! - az időpontot.
Mária

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 12:23   
En csak szeptemberben tudok Magyarorszagon lenni.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 09:45   
2004-02-09 01:07, Szőnyi Bartalos Mária:
-
És akinek épp a nyàr kellös közepe felel meg?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 01:17   
Kedves Maria

En is azt gondolom, hogy lehetne kettot is szervezni. Hunor kerunk, hogy gondolkozz rajta.

Amint irtam, en Aprilis 20 es Majus 19 kozott szervezem a magyarorszagi utamat.

Udvozlettel,
Valeria

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 01:07   
Szerintem lehetne kettőt is szervezni: egy májusit és egy novemberit.
Aki nem tud jönni kora tavasszal, az jöhetne késő ősszel.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 17:01   
2004-02-05 13:57, Szőnyi Bartalos Mária:
-

Kedves Maria:

Ki es mikor fogja eldonteni, hogy mikor lesz? Tudnom kellene, hogy en is tervezni tudjak.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 13:57   
Kedves Valéria, még nincs eldöntve.
Persze, jó lenne tudni minél előbb az időpontot, mert nekem is terveznem kell jóelőre.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 22:08   
En Aprilis 20-tol Majus 20-ig tervezem a budapesti tartozkodast. Ezert azt hiszem, hogy nem fogok tudni reszt venni a MON talalkozon.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 17:19   
Kedves Géza,
most az egyszer önző szeretnék lenni.
Ui.: PÍ-vizet remélem ott is lehet kapni.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 10:54   
Jómagam május közepétôl július közepéig vagyok otthon (többnyire Budapesten, no meg a Velencei tó közelében.)

De még az sem kizárt, hogy augusztusban -újra- ott leszek.
Ennyi.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 04:18   
Szőnyi Bartalos Mária 2004-01-28 23:18
Kedves Hunor és Mindenki,
Tokajhegyalja nekem is tetszik.
2004. augusztus 20, 21, 22 (péntek, szombat, vasárnap)nem lenne rossz - szerintem. Gondolom, addig a MON Évkönyv is elkészül.
Persze, a szeptember 10, 11, 12 is jó nekem - ha önző akarok lenni.
Többség dönt!

Ha önző akarok lenni a szeptember 10-12 nekem is jo.a Helyszin is megfelel
"Többség dönt!" az is megfelel.
Baráti szeretettel Géza.

Ui
Szeptemberben 1 jo pont
Tokaj 1 jo pont
Bor pince sokaknak befejezö pont
Találkozó Pont jo
Minden vicc nélkül Pont akkorra tervezem hogy Magyar országon leszek

Ide talán én is elmegyek.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 03:35   
En mar eldontottem.
Marcius 17-tol aprilis 5-ig leszek Magyarorszagon. Aki bujt aki nem, megyek!
Visszafele majd integetek Nektek.

Ja, bocsanat ha nem marad ital.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-28 23:18   
Kedves Hunor és Mindenki,
Tokajhegyalja nekem is tetszik.
2004. augusztus 20, 21, 22 (péntek, szombat, vasárnap)nem lenne rossz - szerintem. Gondolom, addig a MON Évkönyv is elkészül.
Persze, a szeptember 10, 11, 12 is jó nekem - ha önző akarok lenni.
Többség dönt!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 17:06   
Akkor,kedves szervezőbizottság, munkába vissza!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 14:51   
2004-01-15 11:09, Cunibaba:
\
Cuni, a ferjedet vidd, a gyerekeket hagyd Erdelyben a nagymamanal. Nem kell, hogy tudjak, hogy milyen reszegesek a szuleik es azoknak a barataik. \

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 12:13   
Az utobbi lenne valodi csemege ott lenne az ENSZ
csak talan tolmacs is kellene akkor ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 11:24   
Kedves Cunibaba,

Koszonom a javaslatokat. A tobb idopontot nem tartom azonban jonak. Tetelezzuk fel, van husz-harminc ember, aki eljonne. Ha most lenne tobb talalkozo, akkor azokon csak negyen-haton lennenk jelen. Az pedig milyen talalkozo?

Ezugyben szerintem a jarhato ut egy olyan idopont kivalasztasa, mely a kozosseg tobbsegenek biztosan megfelel. A kisebbsegnek pedig ehhez kellene igazodnia.

Ferjek, felesegek, gyerekek... Erre nem gondolt szerintem eddig meg senki, marminthogy mi lesz veluk? Elvileg szerintem nyugodtan hozhatoak, es lesz ket talalkozo parhuzamosan: MON tagok, es MON hozzatartozok talalkozoja. En fulelnek az utobbin is. Komolyra forditva, ezugyben is varom a javaslatokat.

Hunor

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 11:09   
Én benne vagyok! Màris készitem a böröndöm! De szàmomra csak a Julius felel meg! (iskola szünet!)
Javaslom, hogy akit érdekel irja meg legalàbb az idöpontot nagyjàbol igy esetleg több talàlkozo is létrejöhetne. Mit szoltok hozzà? Mert egyetlen dàtum mint Hunor irta nem fog mindenkinek megfelelni.

Màst is szeretnék tudni személy szerint! Példàul a nem "magyar" csalàdtag be van e fogadva? (mert az én férjem borospincéröl halvàn màr bebujt a böröndömbe! ) No és a gyerekekkel mi legyen? Ha a program olyan (hogy a borospincéböl egymàst tàmogatva jövünk ki) talàn tudnom kell hogy mit kezdjek velük elöre is! (Nem probléma le teszem a börönd felével öket Erdélyben )

Minden esetre elöre kell tervezni mert késön màr csak kapkodàs lessz belöle!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 21:09   
MON Talalkozo - eddigi fejlemenyek.

Szeptemberben osszeallt egy szervezobizottsag. Felvazoltunk par programot, helyszint javasoltunk, stb. Azutan pedig a szeptemberi/ oktoberi viszonyok kovetkezteben (regiek tudjak, hogy mire utalok) a szervezobizottsag nem folytatta a tevekenyseget. Ez tehat a helyzet.

Nagyon jo lenne egy MON Talalkozo, ez regi terv. A lehetosegek, a resztvevok is adottak, hiszen sokan jeleztuk, elmennenk. Ehhez viszont ismet neki kell fogni a szervezesnek.

Jelenleg egyedul a helyszin adott, ez egyik forumtarsunk altal tulajdonolt panzio lehetne - ha nincsen mas javaslat. Ez Tokajhegyalja korul, Borton van. A panzioban van 3 darab haromszemelyes, valamint 12 darab ketszemelyes szoba. Ugyanakkor van kemping lehetoseg is, fahazakban, es lehet satorozni is. A reggeli automatikus, ezenkivul kulon rendelheto ebed, vacsora is. Remelem, hamarosan kepet is tudok mutatni a helyszinrol. Mas javaslat?

Idopont: nyilvanvaloan mindenkinek mas felelne meg, nehez lesz egyeztetni egy olyat, ami legtobbunknek megfelel. Hogy ne teljen az ido idopontok keresesevel, javaslom a nyari honapokat, juliust, augusztust, esetleg szeptember elso felet, hiszen ez a hagyomanyos szabadsagolasi szezon.

Programok: ezt megszervezzuk menetkozben, de mindenkeppen erdemes lenne a beszelgetesen kivul kirandulason resztvenni, koncertet hallgatni, borvidek leven a helybeli pinceket meglatogatni, stb.

Idotartam: harom nap?

Szervezes, resztvevok: javaslom, folytassuk ebben a topikban, de majd letrehozok egy kulon levelezolistat, ahol az erdekeltek errol beszelgethetnek, ahol emailen megkap mindenki minden javaslatot.

Segitseg kell a szervezesben. En is mindent megteszek az ugy erdekeben, de egyedul nem fog menni, ebben nincs meg tapasztalatom.

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:10   
Miert ne a Kumlai magyarhazban?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:08   
Nekem sajnos Szeptember nem lenne jo. Talan Oktober? Vagy meg ne vegyem meg a repulojegyemet?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 20:22   
Ferihegy?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 19:04   
Nem köll ide Hunor szava.
Szavazzunk mi.
Az én javaslataim:
Legyen találkozó.
Legyen Magyarországon.
Tartson több napig, esetleg több városban.
Legyen koraősszel. Mondjuk szeptemberben.
Kinek van jobb 5lete?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 03:50   
Halló, Hunor!
Csatlakozom Frédihez. Találkozunk vagy nem találkozunk? Kellene egy világos szó.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó