2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyarok maradunk?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 juci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-04 00:23   
Hello George,

Kosz a reakciot. Egyetertek veled az alapozas a legfontosabb. Szeretnek kialakitani egy olyan magyar tarsasagot ahol a fiaim mas magyar gyerekek kozott lehetnek. Minel idosebbek lesznek annal fontosabb lesz a baratok szerepe az eletukben. Jo lenne ha a magyarsaguk barati korukben is lenne tamogatva. Vannak Californiaban cserkeszek, meg magyar szombati iskola is de tul messze vannak tolunk. Orulok a magyaronline.net-nek, hogy tudok mas magyar szulokkel beszelni es otletet meg gondokat cserelni. Nekem ez segit a magyarsagom apolasaban.

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 11:56   
szia juci,

leveled igen ertekes gondolatokat vetett fel, s ez, roviden, foleg a vegyes hazassagbol szarmazo gyermekek sorsarol irottak dobbentettek meg. Kulfoldon nehez, nagyon nehez egy ertekes Magyar ontudatot adni nekik. Nagy a befolyas reajuk, plane ha a kozosseg mas-mas orszagbol valo. Add meg nekik amit tudsz,ne felejtsd el a te Magyarsagodat, hagyomanyaidat, szokasaidat. Talan segit a hosszu jaratban. Mi keresztulmentunk mar ezen. Az alapozas a fontos, a tobbit ok epitik fel.

Udv ismeretlenul is OZ-bol
george

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-08 09:50   
Juci cikke.

Szervusztok. 18 eve elek itt Amerikaban, mar a hetedik allamban. Eleg sok helyen megfordultam, itt jartam egyetemre, stb. Most eppen az anyasag korul forog az eletem. Van ket fiam 3 eves es 20 honapos. Megismertem eleg sok itteni magyar anyat aki vagy amerikai ferjjel, vagy magyar ferjjel probalja gyerekeiket magyarul nevelni. Szoval ez a kerdes foglalkoztat. Kivancsi vagyok minden velemenyre. Ezt a cikket kb. egy honapja irtam a Californiai Magyarsagba.

CSEMETEINK A VADNYUGATON

A haza hatarain kivul rekedt magyarsag probalja tovabb vinni a magyar faklyat a vilag minden reszen. Hogy hogyan kerultunk el az orszag kebelebol az lehet, hogy mas, de a cel ugyanaz. Sokan terv szerint, onakaratbol indultak, mig tobbnek a hatart huztak ki a labuk alol. Megis, a magyarsagot mindenki, ugy menti, ahogy tudja. Erdelyben 80 ev kemeny, aktiv beolvasztasi kenyszere ellenere is, a magyar kultura erosen el. Igen, meg a palinkafozes regi, jo hagyomanya is. De mi tortenik itt Amerikaban? Ide azok jottek, akik hajlandoak voltak otthagyni az orszagot. Akik jobb elet remenyeben uj nevet vettek fel, uj nyelvet tanultak meg, uj iskolaba jartak, vagy uj hazastarsat talaltak.

Sokan vagyunk, sokfelek mi magyarok a hatarokon kivul. Nekem nincs annal szomorubb gondolat, hogy a fiaim nem fogjak a "Boci, boci tarka"-t, meg a "Serkenj fel kegyes nep" -et enekelni az o csemeteiknek. Lehet, hogy az unokaim mar nem fognak tokfozeleket kanalazni, hanem csak kivesznek egy felkesz, felgyors amerikai dobozt a melyhutobol vacsorara? Konnyen meglehet.

Hat bizony nem konnyu. Itt senki sem probal tudatosan beolvasztani. Itt csak a mindennapok nyomjak az embert a nagy amerikai atlag fele. Pedig a magyar az nem atlag. S ez nem nacionalizmus, ez ezereves tuleles elmondhatatlan viszontagsagok kozott. Nemzedekrol-nemzedekre azert ez kifejleszt egy bizonyos keszseget.

Boci, boci oda megy, ahol sok a fincsi tej... Hat Amerikaban van tej boven. Meg "franchised cookie-cutter lifestyle". Fontos tehat gyermekeinknek magyar kozegben felnoni? Mit gondoltok?

Amerikaban nem kell nyilt nyomasra reagalni. Itt onerobol fejlodik az identitas. Konnyunek nem konnyu, foleg, ha a papanak halvany lila goze sincs, hogy a "Boci boci"-t eszik-e vagy isszak.

Juci

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó