2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Mi lett a Kubába került 56-os magyarokkal?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 14:42   
Hello!
Most kaptam egy hirt,miszerint;a volt szegedi forabbi/dr Low Emanuel/unokaja,aki Cubaba kerult es onnan vandorolt Izraelbe,itt el Nir Izrael mosavban/faluban/.A neve Low Gabriel/Gabor/

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-27 07:39   
Kedves Fórum Tagok!
Ha kubai telefonkönyvet akartok megnézni, akkor keressétek itt:
http://www.teldir.com/eng

Amikor jelentkezett, akkor a "North America & Caribbean" rovatban kattintsatok a "more..." szócskára. Ha az bejött, akkor ott keressétek meg Cuba-t és kattintsatok rá.

Ott megtaláljátok a cubai fehér lapokat (betürendest) angolul és spanyolul, a CubaOnline rovatban pedig a sárga lapokat angolul. Mindkettö kereshetö adatbázissal rendelkezik.

Hogy találtok-e valami hasznosat nem tudom, de mindenesetre sok szerencsét kívánok a kereséshez.
Szeretettel üdvözöllek Benneteket,
TEDDY

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-27 05:27   
Kedves Joe!
Sajnos(?) nincs barátom a titkosrendőrök között. Újságírói tapasztalatom azt sugallja, ezeket az embereket pénzzel lehet a legkönnyebben megkörnyékezni. Még várunk egy kicsit, közben pedig gondolkozunk, mit is lehetne tenni. Van jobb javaslatod?

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 04:51   
Kedves Zsuzsanna!

A sok es allando kodosites minden hivatalos erdeklodesre valoszinuleg arra mutat, hogy egy titkos megegyezes szuletett Kadar es Castro kozott 1960-as evek elejen.

Teny hogy rengeteg cubai vendegmunkas dolgozott Magyarorszagon a textil iparban, tehet ha volt egy munkaero - csere megallapodas, akkor a ket kommunista vezeto lerendezte az 56-os Magyar menekult kerdest is, kulonos tekintettel arra hogy Kadarek esetleg kerestek forradalmi resztvevoket, egy leszamolasi folyamat meg elenken elt ekkor!

Tehat a jelenlegi Magyar kormany volt titkos ugynokeinek kell legyen informacioja ebben a temaban. Budapesten kell szaglaszni es erdeklodni, mert ott szerintem tobbet tudnak! Nagyon valoszinutlennek tartom hogy akarnak-e emlekezni!!!!

Dodi.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 06:00   
Kedves Calyx,

kösz.

Közben még kaptam olyan információt, hogy Castro a Kubába menekült 56-os magyarokat (vagy egy részüket) hazaküldte.

Próbálgatom én is az emaileket, de az az érzésem (már régebbről), hogy a nagykövetségek nemigen segítenek az emberen.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 17:18   
(ekezet nelkul irok,igy megy konnyebben)...

neztem a Neten,hogy van-e "on-line white pages" telefonkonyv Kubara, de nem talaltam, ha lett volna kerestem volna olyan neveket, hogy "Kovacs", "Takacs" stb... Esetleg a Library of Congress-ben van telefonkonyv es ugyanez esetleg megoldhato, keresni nepszeru magyar vezetekneveket, de idom nincs arra jarni...

Van a Svajci nagykovetsegnek itt Washington DC-ben Kubaval kapcsolatos mellekaga/ szekcio (mit tudom en hogy irjak helyesen magyarul

Embassy of Switzerland
Cuban Intertests Section
2630 16 th St.NW
Washington DC 20009
http://www.geocities.com/cubainte/index.html
secconscuba@worldnet.att.net

Itt van par website amirol esetleg le lehetne huzni par informaciot, vagy szemelyt aki kapcsolatba tudna lepni ott elo magyarral.

http://www.cubaweb.cu
http://www.ceniai.inf.cu
http://www.igc.apc.org/cubasoli
http://www.granma.cu

(az itteni e-mail cimekre irtam levelet, hatha tudnak informaciot adni)

Nincs itt Kubanak nagykovetseg, viszont Canadaban van Ottawaban, egy ismerosom Kero aki itt tag, de most nyaral, O ott lakik, talan O tud segiteni.

http://www.embacuba.ca/

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 10:58   
Elmentem a Bukarestben székelő kubai nagykövetségre, ahol a követ helyettesével beszéltem.Megkérdeztem tőle, mit tud a kubai 56-os magyarokról. Előszőr azt mondta, 1956-ban elég sok lengyel és magyar érkezett Kubába,de nem tudja, mi lett a sorsuk. majd feltűnően ideges lett további kérdéseimtől. Abban maradtunk, egy heten belül felhív telefonon, addig odahaza megérdeklődi, mi a helyzet. Nem hívott fel, természetesen. Az én telefonhívásaimra nem válaszolt, az emaileimet visszaküldte.A kubai magyar nagykövet segítségét kértem, emailben, nem válaszolt. Akkor Pápay Guszti amerikai nyomozóhoz fordultam(a róla készült riport a MON első oldalán olvasható), aki megpróbálja kideríteni, mi lett az 56-os magyarokkal, de nem kecsegtet sok eredménnyel,mivel a kubai források gyatrák.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-03 14:16   
Igen Frédi, a visszaolvasást vezethetnénk Rákosiig is, abban egyetértünk, Talán Zsuzsának van igaza, a medián keresztül kiderülhetne sorsuk is. Engem azért érdekelne, mert hallottam utólagos deportálasokról és bebörtönzésekröl. Jó lenne tudni, ez mennyire igaz.

Miklos_d

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-03 07:05   
Miklósnak üzenem, hogy Horn előtt volt még egy Antal is, na de félretéve a tréfát, tud valaki egy hozzávetőleges adatot, egyáltalán hányan lehetnek még Kubában az 56-osak közül? Az a benyomásom, hogy túlértékeljük a tényeket.

Frédi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-02 18:37   
Sokan nem tették. Tegyük mi, ha sikerül. Miért ne sikerülne? Kinek milyen ötlete van? A média és az ötlet több eredményt is elérhet, mint a kormány.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-01 14:50   
Kedves Fredi,

Ez mind igaz, de Horn Gyula miert nem tette? Neki nem volt eleg ideje erre?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-01 07:05   
Kedves Miklos,

tökéletesen egyetértek azzal amit írsz az 56-os kubai magyarokkal kapcsolatban, de az objektivitás kedvéért hozzátenném: Orbán miért nem tette? neki is volt néhány éve erre.

Frédi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-31 07:24   
Kedves kallayjoseph, vagyis Dodi!
Miután annyit chateltünk az 56-os kubai magyarokról, lenne most egy kérdésem. el tudnád-e intézni, hogy egy nagy kubai napilapban spanyolul megjelenjék a köv. hirdetés: "Újságírónő kubai magyarokat kers, mert riportot akar írni róluk".Persze megadnám a lakáscímemet, telefonomat és az email címemet. Szia.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-12 18:37   
Kedves Kallayjoseph!

Nagyon szomorú, hogy honfitársaink akik megélték 56-ot, ahogy mondani szokták, csberböl vederbe kerültek a Castrós Kubában! Bizony az otthoni kormány kötelessége lenne öket felkutatni, de nem hiszem hogy a Medgyesi erre megfelelö partner lenne.
Köszönöm a válaszodat,
Üdvözlettel, Miklos

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-10 02:23   
Kedves Miklos!

Amerikaba kerult 56-os Magyarok meseltek, hogy az ausztriai menekult taborokban /Traiskirchen/ az akkori szabad vilag majdnem minden orszaga lehetove tett bevandorlast a gyakran evekig ott varakozo menekultek szamara! A tragedia Kubaval kapcsolatban az hogy a tobb ezer oda kerult Magyar aki a kommunizmus ellol elmenekult 1959-60-ra ujra egy terror rendszerben talalta magat. Szerintem a Magyar Allam kotelessege lenne tisztazni Castro "elvtarssal" hogy mi tortent a menekultekkel!
Dodi-

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 09:20   
Ez engem is nagyon érdekelne, egyáltalán hogy hogyan kerültek 56-ba Kubába magyarok.
Miklos

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-08 20:57   
Ha valaki esetleg tud valamit errol a temarol igen erdekel, hogy mi lett a sorsa azoknak az embereknek akiket Kuba fogadott be 1956-ban.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó