2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Aktuális kiállítások
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 14:34   
2005-02-27 10:53, Pompéry Berlin:
-
Köszönöm, szegyeltem magam, hogy a cikked utan ezt az utalast nem vettem eszre! Most kinyomtatva itt van mellettem, gratulalok hozza!

Stollberg nincs sokkal közelebb hozzam, de poesje-nek kitünö lenne!
Berlinbe repülni az idöpont tul korai nekem, Budapesten meg 3 nappal azutan kezdödik, hogy ott jartam!
Nem vagyok irigy termeszetü, de most szeretnek berlini lenni!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 10:55   
2005-02-26 22:27, Zuloaga:
-
Wirtz Ágnes nagyszerü teremtés. A csütörtöki estet két éves elökészités elözte meg. A többire személyesen válaszolnék.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 10:53   
2005-02-26 18:43, Tessényi Györgyi:
-
A kiállítás megtekinthető
Berlinben a Magyar Nagykövetség épületében 2005.02.25 - 2005.03.18. között
Budapesten a Szépművészeti Múzeumban 2005.04.12 - 2005.06.12. között és
Stolbergban (Aachen) a Zinkhütter Ipari Múzeumban 2005.09.27 - 2005.11.25. között

Hozzád talán Aachen lehet a legközebb.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 22:27   
2005-02-26 16:05, Pompéry Berlin:

Kopogtatás nélkül reflektálok...

- Írigylem ( a szó pejoratív értelmétől eltekintve) ezt a "nehézkulturmagyaréletet" Berlinben.

- Gratulálok Wirtz Ágnesnek, hogy képes volt, hogy tudta úgy csinálni, hogy ... József Attila Berlinben is "otthon" van.

- Maximálisan értem J. Brooks Gerloff művészi tevékenységét így láthatatlanul is. Teszem ezt azért mert versillusztrációban iskolát járok. Érzem, tudom, mit él át egy művész, amikor a betűkkel próbál azonosulni.

- Fejtő Ferenc, megdöbbentő élvezet lehetett.

- Bocs, de visszatérek Wirtz Ágnesre. Úgy tudtam, nem ismerem. Köszönet, hogy bemutattad. Ennyi elég volt. Maximálisan. A szó pozitív értelmében.

- Szóval, volt/van József Attilánk, vagy Radnótink ... és volt/van külföldi magyarság, segítő, hogy őket idekinn is ismerjék. Talán odahaza értékelhetnék ezt jobban is. Csak azt akartam sugallni, hogy "fontos" nyelvterületeken működnek államilag finanszírozott un. kulturális magyar intézetek. A mai napig nem tudom, hogy ezek működésében hol van az érdek és az őszinte meghajlás.

- A tudósítás mellesleg egy újfent kitünő Pompéry riport.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 18:43   
2005-02-26 16:05, Pompéry Berlin:
Nagyon megfajdult a szivem, ahogy a cikkedet olvastam "ej, ha en is köztetek lehetnek" gondoltam.
Meddig lesz nyitva ez a kiallitas?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 16:05   
József Attila centenárium Berlinben

Kopogtatás nélkül - ezzel a cimmel nyilt kiállitás Berlinben. Cikk:
http://www.terasz.hu/main.php?id=irodalom&page=cikk&cikk_id=7422&rovat_id=131&fazon=

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 23:01   
Kedves Avokado:

Csak most vettem eszre az uzenetedet. Boldog vagyok, hogy sikerult oromet szereznem neked.

Valeria

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 23:51   
2004-02-26 21:52, Valeria:
-

Hello Valeria!
Joffi,milyen meglepetést találtam!IGAZÁN köszönöm figyelmed,naná,hogy szeretem.Akkor még egy icipici házacskát egy icipici ökröcskét,emlékszel a mesére?-csak úgy beugrott-Paul Gogen-részegítő színeivel...
Jó éjt!/Csontváry:Éjszakai sétakocsikázása/
Ideiglenes szünet...
Avokado

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 23:41   
2004-02-25 17:19, Zuloaga:
-
Kedves Avokádó, Valéria és Mindenki, aki Monet-t szereti: a DUNA TV-én, március 14-én 15:20-kor dokumentumfilm lesz róla.

Szerbusz Zuloaga!
Köszi a hírt,már beis írtam a Határidő naplómba az időpontot!Valószinű felveszem viedora.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 21:56   
2004-02-25 17:19, Zuloaga:

Kedves Zuloka:

Sajnos nincs Duna TV-m. Ird majd le milyen volt.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 21:52   
Kedves Avokado:

Renoirt nem szereted? Nekem kedvencem.

http://www.renoir.org.yu/

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 21:47   
Kedves Avokado:

Itt megy szeretettel:

http://search.yahoo.com/search?fr=ieas&p=Csontvary+Kosztka+Tivadar

http://search.yahoo.com/search?fr=ieas&p=Van+Gogh

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 17:19   
Kedves Avokádó, Valéria és Mindenki, aki Monet-t szereti: a DUNA TV-én, március 14-én 15:20-kor dokumentumfilm lesz róla.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 16:11   
Aranyos Valerai!
Szuper jók a képek!Ma késő este "fürödni fogok bennük"...Köszi-köszi!
Ám tudod,-ha lúd legyen körvér-hátha,van web oldalad/tudod,keresgélni nincs időm/Csontváry Kosztka Tivadarral,vagy Van Googh-gal,vagy de,ne félj nem folytatom....Igy is hálás vagyok Neked.
Üdvözlettel
Avokado

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 00:23   
Avokado:

Itt kuldok Neked egy Monet web oldalt

http://www.art.com/asp/display_artist-asp/_/CRID--43/claude_monet_painting.htm?RFID=054402&FT=Y&TKID=2716597

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 00:18   
Kedves Avokado,

Nagyon sajnalom, de a kepeket Budapesten hagytam. Azonkivul, en meg nem tanultam meg, hogy hogyan kell kepeket berakni a forumba.

Udvozlettel,
Valeria

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 23:00   
Szia Valeria!
Akkor,hogy ott voltál,már érezlek is!
Hoztam magammal prospektust Monet és barátai-ról,ahonnan jó lenne feltenni egy képét./Nekem nincs szkennerem./
Te nem tudnád feltenni valamelyik képét?
Udv.
Avokado

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-16 22:14   
2004-02-16 19:03, Avokado:

En olyan szerencses voltam Avokado, hogy eppen Budapesten voltam a megnyitaskor es mindjart az elso nap sikerult megneznem. Akkor meg nem volt tomeg, mert meg nem nagyon tudtak, hogy milyen kiallitas nyilt. Igy nem kellett sorba allnom es a kepeknel sem volt tomeg.

Nagyon szep volt a kiallitas, mindenkinek ajanlom aki meg nem latta. Van meg ido Marcius 15-ig.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-16 19:03   
Hello!
Tudjátok 2oo4 január első heteiben Pesten jártam és mit láttam ott?---akinek jól ismertem képeit az impresszionisták közül:
M O N E T és barátai-t.
Piros nagy betükkel volt felírva a neve a Szépmüvészeti Múzeum homlokterére....s a sor lement egészen az uttestig a pénztártól.

A kiállítást a Szépmüvészeti Múzeum szervezte a budapesti Francia Intézet és a dijoni Musée des Beaux-Arts közremüködésével.Több mint harminc európai és amerikai gyűjteményből érkeztek festmények,rajzok és szobrok a bemutatóra.
A bemutatott témák között szerepel a normandiai táj,a tengeri táj,a londoni,hollandiai és velencei utazások,a Szajna partja,a kert és a park.Claude Monet mintegy 25 festménye közül több a normandiai tengerparton született tájkép,de szerepel a kiállításon a Sint-Lazare pályaudvar,a londoni parlament,a holland tulipánmezők és a vízililiomokat ábrázoló sorozat egy-egy darabja is.
MEGTEKINTHETŐ:
2oo3.december 1.- 2oo4.március 15-ig.

Barátsággal
Avokado

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 23:47   
Nem tudom, mennyire ismeritek a Turner dijat, amit evente adnak adnak at modern, es gyakran kerdeses izlesre (es foleg tehetsegre) vallo muvek alkotoinak. Par eve a nyertes egy minimalista "muvesz" volt, akinek a "muve" egy ures szoba volt, amiben a villanykapcsolora kattintva kigyulladtak a fenyek....Ehhez kepest a 2003-as nevezesek kozul van egy, ami szerintem zsenialis, de nagyon megoszlanak rola a velemenyek.

Csak a linket teszem be, mert feltelezhetoen nem tartana mindenki ideillonek a latvanyt. En egyebkent azert tartom zsenialisnak, mert az egesz bronzbol keszult. Az egyebkent abszolut kozonsegesnek mondhato tema igy egeszen mas jelentoseget kapott attol, hogy egy hagyomanyos anyagbol sikerult ilyen elethure varazsolni.

http://www.ananova.com/images/web/73859.jpg

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-27 23:21   
Szeptember 20-November 23-ig látható Engenben egy kiállítás a pannonhalmi Apátság kincseiböl.
Bövebbet tudhattok meg a következö honlapról:
www.engen.de
pic

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 22:42   
KAJÁN TIBOR k a r i k a t ú r a -KIÁLLITÁSA a Zsidó Nyári Fesztiválon.

Bacher Iván nyitotta meg Kaján Tibor,a kiváló magyar-zsidó karikatúrista újabb kiállitását a budapesti Spinoza Házban/VII.Dob.u.15./Kaján Tibor immár fél évszázada rajzolja meg a mindennapokat.

A VI.Zsidó Nyári Fesztivál keretében megrendezett mostani tárlaton holland és bibliai témájú alkotásai láthatók.Kaján Tibor Izraelben is járt és Jeruzsálemben volt kiállitása,ahol kitüntetést is kapott.

Balaton  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-29 21:34   
Örömmel adom közre,hogy a hétvégén kertészeti és kultúrális kiállitás lesz Győrben a Széchenyi téren.Az idén rendezik meg 12-ik alkalommal a Terményáldás nevü kiállitást.Virágkötők,diszmövénytermesztők és borászok lesznek a résztvevői és a téren fellép a Benkó Dixiland Band/ ők sokat szerepelnek az USA-ban/ és több néptánccsoport is

Bővebben talán hétfőn a: www.kisalfold.hu
oldalon

Üdvözlettel: Balaton

Balaton  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-29 21:18   
2003-07-31 14:05, anri:
-
2003-07-29 11:00, Pompéry Berlin:
-
Berlin - Neue Nationalgalerie - NDK-művészet

-
DIE ZEIT: Nemet hetilap mai szamaban van egy erdekes cikk a kialitasrol erdekelteknek erdemes elolvasni.
www. DIE ZEIT.de /Feuilleton /kunst auf Freigang
-

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 14:05   
-

-
DIE ZEIT: Nemet hetilap mai szamaban van egy erdekes cikk a kialitasrol erdekelteknek erdemes elolvasni.
www. DIE ZEIT.de /Feuilleton /kunst auf Freigang

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 15:01   
-

"Apropo NDK, bar nem a filmekhez tartozik. Tegnap lattam a hirekben a berlini NDK éra kiallitasrol egy riportot.

Meglepett hogy nehany helyi kepzomuvesz, gondolom a nyugati oldalrol - ledorongolta az egeszet, trendnek neveztek, nem annyira fontos alkotasoknak. Feltekenyeknek tuntek...tevednek?"

Koszonet Judit Keretik megnezni s beszamolni rola...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 11:14   
Berlin - Martin Gropius Bau - Aztékok
Elég nagy anyag, megfelelően sok táblával, szüveggel, leírással, vidoprojekcióval a kultikus piramisok építési technikáiról. Mint mindig, fülhallgatós vezetéssel megtekinthető az egész kellő ismeretterjesztő háttérrel.

Minden tiszteletem a szervezőké. Ennek elenére én nem voltam felhőtlenül boldog. Ennek okai:
1.)
Sajnos rajtam kívül még többezer ember volt rá aznap kíváncsi, amely tömeg élvezhetetlenné tette a körülményeket. Az anyag mennyisége önmagában is fárasztó, több órás program. Rossz, ha plusz időbe kerül, hogy hozzáférjen az ember ahhoz, amit meg akar nézni.
2.)
Annak ellenére, hogy a helyszínen rendelkezésre álló információt elolvastam, valamint élénken él még emlékezetemben Passuth regénye, továbbá tudom, hogy mindezek a kiállított alkotások kizárólag kultikus és nem esztétikai céllal készültek, nekem az egész nagyon embertelennek, személytelennek tűnik. Ahogy Petőfi mondta: "... csodállak, ám de nem szeretlek ..."

Készséggel belátom, hogy a hiba nyilván az én készülékemben van.
http://www.culturall.de/berlin/etum/?nr=41

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 11:00   
A kiállítás elég nagy port vert föl, mert a főleg nyugati szempontból összeállított anyaggal, ill. főleg a szempontokkal szemben a volt NDK-s művészek meglehetős fenntartással nyilatkoznak. Magam még nem láttam a kiállítást, így személyes véleményem még nincs, de be fogok számolni róla.
Sajtóvisszhang:
Die Welt - össznémet nyugati lap http://www.welt.de/data/2003/07/26/141174.html
Morgenpost - Ny-Berlini polgári lap ttp://morgenpost.berlin1.de/archiv2003/030726/feuilleton/story618940.html
Detsche Welle - össznémet rádió (nyugati) ttp://www.lr-online.de/nachrichten/kulturwelt/regional/1073,280772.html?fCMS=96667e2d56df185fd913c256730b9785

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó