2014. október 01. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Családfakutatás
Új topik indítása   Üzenet küldése
 tothg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-29 20:27   
Tisztelt János !
Milyen módon lenne hozzáférhető az önök által diditalizált Genealogiai Fuzetek ?
tothg

kocs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 19:38   
Az elmult esztendő alatt "digitizáltuk" Pálmay József - Székely Nemes Családok cimű könyveit, a Kolozsváron 1903-1913 között kiadott Genealógiai Füzetek-et, valamint a Székely Nemzeti Múzeum gyászjelentőgyűjteményét, az Udvarhelyszéki Székelymuzsna és a háromszéki Uzon református családkönyveit, valamint Kovászna és Papolc, szintén református, levéltárba nem került anyakönyveit.
Janos - Sepsiszentgyörgyről

kocs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-17 11:19   
Orommel tudatom, hogy csaladkutatok kis csapata megalapitotta az Erdelyi Genealogiai Tarsasagot. Keressuk a kapcsolatot hasonlo erdeklodesu szervezetekkel es az erdelyi osok felkutatasaban erintett szemelyekkel.
Jelenleg foleg a Haromszek, Hargita, Maros es Brasso megyekbol elszarmazottaknak tudunk informacioval segiteni.
Janos - Sepsiszentgyorgyrol

Bánó Judit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-15 20:41   
A családom azon részét keresem, amelyik a Gesmay, Galántay ágon kapcsolódik. Ha véletlenül tudtok valamit ami segithet a családfa felépitésében, kérlek teremtsetek kapcsolatot velem az E-mail-emen (ga24@zahav.net.il)! Köszönöm a segitséget!

galahad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 05:59   
2004-05-20 09:21, Bardossy Peter:
-

Jomagam a Smidelius familia nevere voltam kivancsi..A veletlen ugy hozta hogy egy szlovak siten megtalaltam egyik osunk nevet aki protestastanskent Rakoczy Ferencnel volt kuldottsegben..Kesobb a csaladot,akik nemesekl voltak,csak Vas megyeben lehetett talani??Valyon mi lehetett az ok ,hogy onnan Brezno-bol eljottek..A valaszt a nagybatyam a vilaghiru habsburg kutato es a tortenelem professzor/Becs Egyetem/ nyomozta nekem ki Becsben..Rebelliseknek szamitottak ezert az ottani birtokaikat a csaszar elvette de adott nekik helyette Vas megyeben..Nem semmi mi???Azert ott mert ott szem elott voltak...

Bardossy Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 09:21   
Szerencsére ez a helyzet megváltozott, kiválóan lehet kutatni Szlovákia valamennyi levéltárában Pozsonytól Kassáig, sőt még magyarul is beszélnek!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 09:16   
2003-08-13 21:25, Bardossy Peter:
-
A csaláfa kutatást megakadályozandó Szlovákiában az egyházi anyakönyveket Vágsellyére összegyűjtötték és szinte lehetetlen az adatokhoz hozzáférni. Van ebben esetleg valami változás az utóbbi időkben?

vontod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 18:49   
Üdv mindenki!

A családfa kutatáshoz tudom javasolni a magyar országos levéltár mikrofilm gyűjteményét. Itt elsősorban anyakönyvi adatokat lehet beszerezni, illetve középkori oklevelek gyűjteményét.
Link:

www.natarch.hu

Bardossy Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 08:55   
Kedves Szigy!

Természetesen még működök és kíváncsisággal várom az adatid!

Üdvözlettel:

Péter

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 05:27   
Ha még működsz ebben, hamarosan jelentkezem. Nem ígérehetek könnyű feladatot, bár szokatlanul bő adattáram van a családom múltjáról, gyökereiről stb.
Kérlek, jelezz, utánunk néznél-e ma is. Van, ami laza ügy, de van, ami macerás, bár hosszabb időre visszamenőleg az is tiszta. De a zűr mindig a mélyben lehet. Csupán a kívácsiság vezet: hátha megtudom, amit biztosan szeretnék tudni.-
Szeretettel: szigy

Tibbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-22 01:10   
2003-07-29 20:02, Bardossy Peter:

-
Köszönöm a munkádat, aminek kapcsán megismerkedhettem múltam egy kis szeletável! További eredményes családfakutatási munkákat kívánok!:)

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 18:12   
Ki tudna bármilyen kis adattal segíteni nekem, aminek segítségével előreléphetnék?
Egy ismeretlen ismerős felkérésére az alábbiakról van szó:

A «Czitó» családnév olasz - nápolyi, eredetileg Cito - nemesi név, nagy kiterjedésű, igen szerteágazó - több nagy nemesi családdal egybefonódó - család, akiknek Olaszországban is rengeteg leszármazottja van. Sajnos a sok leszármazottnál egyetlen jel sem utal arra, hogyan juthattak valamikor a történelmi Magyarországra, s csak az 1800-as évektől van igen kevés nyom a Kassai levéltárban.

Többféle nyomon nyomozok, de sajnos eddig eredményzelenül.
A legfontosabbak tudnivaló e névről: A Rákóczi korszak alatt a «Cito» «Czitó»-vá változott. Az alábbi névváltozatokkal igazolt, hogy egy családnévről van szó: Czitó=Czittó=Cittó=Cito Az 1760-s években született Cito Györgyről nincs semmiféle információ. Szeretnénk tudni, hogyan jutottak el Magyarországra a Cito-k és miért. Cito György, vagy az apja jött Olaszországból. Mikor születtek?

Nagy Lajos királyunk koráig visszavezethetően lehet találkozni nevükkel, de arra nincs semmiféle adat, hogy ők is azok között a nemesurak között lettek volna, akik neki hűséget fogadtak s pestis miatti visszavonuláskor követték volna királyunkat hazájába.

Az is egy elfogadható vonalon lehetne, hogy a bajor vonalon keresztül juthattak Magyarországra - az Osztrák-Magyar Minarhia császári hadseregében is szolgált az első világháború esetén egy Karl Czitó nevű
magas rangú tiszt.

A bajor vonalról - a másodszülött ágról -csak az alábbi adataim vannak, s innen sem tudtam tovább lépni, akiről s akinek leszármazottairól szeretnék többet tudni, illetve azt is, hogy apja hogyan került Münchenbe; németül nem tudok, de az internetes nemesi családfakutató szájtokon nem jutottam eredményhez -:

FERDINANDO CITO, herceg, márki és palotagróf, nápolyi nemes, Torrecusoi márkik nemese, a Máétai Rend lovagja, udvari nemes, a bajorországi Münchenben született 1864. szept. 21-én - valahol jan. 21-ét jelölnek meg -. Feleségével 1913-ban kötött házasságot, a SANBURY hercegi családból származó ELISABETTA BALBO-val.
Apja: LUIGI báró (elhunyt 1890-ben)
Anyja: a ROMBIERS DU BARRY DE MERVAL fejedelmi családból származó LUISA (elhunyt 1867-ben).

Az elsőszülött vonalról egyelőre csak annyit CITO - FILOMARINO
ezen belül beszélhetünk Rocca d'Aspro-beli fejedelmi vonalról és Bitetto-beli fejedelmi vonalról...

Előre is köszönöm a segítségét annak, aki bármilyen kis adattal is szolgálhat.
M.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-13 15:46   
Régi iratok alapján nemrégiben felkerestem két parányi falut a Dunántúlon, és egy csapatnyira való "névrokonra" leltem.
Legközelebb jön az egyházi nyilvántartás.
Apai ágon vannak elôttem titkok,(12-en voltak testvérek!),de anyai ágon irataim vannak az 1800-as évek elsô felébôl.
Jó kutatást minden érdeklôdônek!!!

Bardossy Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 23:05   
2003-08-22 22:41, villarosa:
-
engem is érdekelne a dolog mert pl, Csőkék honnan származnak, Pergi , Dobos Udvardy, nagyon izgat na engem is ?

-
Kérlek, hogy látogasd meg a http://www.csaladfakutatas.com oldalamat, ott választ kaphatsz a kérdéseidre, illetve feltehetsz nekem újabbakat a csaladfakutatas@mailbox.hu email címen.

villarosa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 22:41   
engem is érdekelne a dolog mert pl, Csőkék honnan származnak, Pergi , Dobos Udvardy, nagyon izgat na engem is ?

Tibbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-20 14:06   
2003-07-29 20:02, Bardossy Peter:
-
Szervusztok! Euóz itt most nem reklám, amiatt már az orromre koppintottak. Régóta foglalkozom családfakutatással és keresek hasonló érdeklődésüeket. Kérlek, írjatok!
-
Én nem foglalkozom családfa kutatással, ellenben szivesen megismerném a vérszerinti apámat és családfáját.
Csak a nevét tudom, és azt,hogy amikor születtem, abban a helyiségben élt ő is.Lehet érdemben ezzel foglalkozni?
Most érett meg bennem a kiváncsiság, bár már igen rég születtem.

Bardossy Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 21:25   
Eloszor is minden ismert adatot ossze kell gyujteni, amely az ismert csaladtagokra vonatkozik. Ezek a szuletes, eskuvo, halal datumai es helyszinei. Ezek alapjan meg lehet hatarozni a kutatas iranyat es helyszinet. Az egyhazi anyakonyvek alapjan akar a XVIII. szazad legelejeig el lehet jutni, nemesi szarmazasu csaladoknal joval tovabb.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 12:58   
Hogyan zajlik egy szokvanyos csaladfakutatas?

Hunor

Bardossy Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 20:02   
Szervusztok! Euóz itt most nem reklám, amiatt már az orromre koppintottak. Régóta foglalkozom családfakutatással és keresek hasonló érdeklődésüeket. Kérlek, írjatok!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó