2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Harrisburgi magyar családok
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Székelyék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-09-02 01:32   
Igen van ... ha még mindig aktuális a kérdés igaz csak két éves lesz és tanul magyarul.

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-17 05:08   
Ki el Harrisburg kornyeken? En Mechanicsburgba elek 27 eve.
Tel.: 7961162

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-10 07:09   
2011-04-09 18:22, Valeria:
-

Itt kuldom a Magyar Tanya weboldalat, Pennsylvaniaban van,

-

Valéria, lemaradt a link, pótoltam:
http://www.magyartanya.org/

Az idei magyar találkozóról még csak ennyit ír:
Check back soon for information on Magyar Nap 2011.

Sziszka, még ajánlok topikokat: a Magyar Világkapcsolat témakör alatt több, a magyar nyelvtanulás kapcsán, de talán Németország alatt még relevánsabb a beszélgetés, Iskola Németországban a topik címe (ha fejből jól tudom), a lényeg kb. ez: költözés előtt álló szülők aggódnak, nehéz lesz a gyereknek, már régóta helyben élő tapasztaltabb honfitársak nyugtatnak, dehogyis, éppenséggel nekik lesz minden könnyebb.

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 18:22   
A gyerekek nem Magyarorszagon szulettek, az egyik Venezuelaban, a masik ketto Puerto Ricoban. Kicsik voltak meg amikor Spanyolorszagba koltoztunk. Nem volt problema az iskolazasuk. Ne aggodj, a gyerekekkel jot tettetek, hogy uj orszagot, uj nyelvet ismertettetek meg veluk. Csak tisztelni fognak erte.

Itt kuldom a Magyar Tanya weboldalat, Pennsylvaniaban van, azt hiszem, hogy Philadelphia kozeleben. En meg nem voltam mert mindeg messze laktam Philadelphiatol, de sok ismeros volt es kedveli a helyet es a kornyezetet.

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 17:45   
A nagyobbik lányom 9 éves, a kisebbik lányom 5 éves. Próbáljuk tanítgatni őket, szépen megjegyzik a szavakat, de gondolom az iskola majd jobb eredményt fog hozni. Kicsit izgulunk miatta, meg sokszor elgondolkodtunk hogy nem ártunk-e vele nekik, hogy kiragadtuk az otthoni környezetből őket. Illetve biztos tudod te is mekkora a különbség az otthoni tananyag, és az itteni között. Nálatok nem volt gond az iskolánál? Hogy viselték a gyerekek? Hamar hozzászoktak?Bár tudom, írtad, hogy már nagyok...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 17:36   
Nagyon jo volt az elet Spanyolorszagban, de mar az is megvaltozott. Par eve ujra odalatogattam es nem ismertem meg a kornyeket ahol evekig laktunk. Oriasi epitkezesek, nem okvetlenul kedvezok a kornyezetnek, de ok is haladnak a korral. Minden nagyon megdragult, de mindenutt Europaban miota beleptek az EU-ba. Mi is vegul Amerikat valasztottuk es itt telepedtunk le, mi sem bantuk meg.

A gyerekek meg nagyon rugalmasak, meglatjatok, hogy rovidesen orulni fognak az amerikai barataiknak. Hany evesek a gyerekek?

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 16:07   
2011-04-08 22:26, Valeria:
-

Értem, hát igen ez így nagyon jó.Talán majd ha iskolába járnak ....Most nagyon sokat keseregnek emiatt, hogy nincs akivel játszanak és beszélgessenek. Milyen volt Spanyolországban élni? Sokat gondolkodtunk mi is rajta anno, hogy odamegyünk, de végül Amerika mellett döntöttünk. És nem bántuk meg szerencsére.

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 16:02   
Kedves Hunor!

Nagyon szépen köszönöm a segitséget! Átnézem a linkeket!

Sziszka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 10:10   
2011-04-08 20:59, sziszka70:
-

Kedves Sziszka,

ha jól tudom (Valéria talán többet is tud a helyi újságokból), elég jelentős a cserkészmozgalom, sőt, minden évben szerveznek nyári tábort is...

MONon topik:
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=940&forum=75&6

Illetve Valéria is írt korábban róluk - hírek:
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1279&forum=71&2

A honlapjuk pedig:
http://www.kmcssz.org/

Érdemben viszont (helyi magyar családokkal kapcsolatfelvétel) nem tudok segíteni, de hátha valamikor mások is idetalálnak!

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 22:26   
Igen, nekem vannak, de mar felnottek, nem Magyarorszagon szulettek, de beszelnek magyarul, mert otthon mindeg magyarul beszeltunk. Kozben megtanultak angolul, mert angol iskolaba jartak, de spanyolul is, mert Spanyolorszagban eltunk. Sohasem voltak magyar jatszotarsaik.

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 20:59   
Igen tudom, ez teljesen igaz. Az iskolában, ahova idén mennek, biztosan lesz barátjuk, de én úgy gondolom szükségük van magyar kis barátokra is, akivel játszhatnak és kommunikálhatnak. Neked vannak gyerekeid?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 20:36   
Jobb volna, ha amerikai gyerekek tarsasagat keresned, hogy a gyerekek megtanuljanak angolul. Magyar gyerekektol nem fognak angolul tanulni.

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 16:05   
Szia!

Nem értem mi a gond, én egyszerűen csak a gyerekeimnek szeretnék segíteni hasonló anyanyelvű barátokat találni, ha valaki hasonló cipőben jár, és ír nekem, neki szívesen bemutatkozok. Sajnos nem találok a környéken sehol magyar közösségi házat. Egyébként tényleg elnézést a pontatlanságért, a pennsylvániai Harrisburg.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 15:42   
Ugyan mar, miert jelentkezzen valaki erre a felhivasra? En biztosan nem jelentkeznek. Elobb talan be kellene mutatkozniod, hogy ki vagy, azonkivul melyik Harrisburgban elsz, mert Amerikaban van egy jo par Harrisburg.

sziszka70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-07 18:33   
Ha van itt a környéken gyermekes család, jelentkezzen!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó