2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Népdalok, muzsika
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 gerakandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 22:26   
Itt pedig nehany magyar nepdal, szoloenekben:
http://gerakandrea.com/music-group-6.html
Ha eppen valaki ilyesmit szeretne hallgatni

gerakandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 16:08   
2006-09-22 23:21, Gyorgjakab Andras:
-

Gazsa Istvan albuma:
http://www.passiondiscs.com/e_pages/hung_e/feszcd04.htm

Gyorgjakab Andras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-22 23:21   
Kommando By Night album az a felen orkoi cigany nepzene van es a be felen szaszcsavasi.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 14:05   
Ismeri valaki a Kommando By Night elnevezésû albumot, amely magyar népzenét tartalmaz ?
Gyanítottam, hogy a Szászcsávás Band Kommandójáról van szó, de úgy tûnik, nem az...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 04:23   
Kedves Nagy István, ha már javítasz, nem ártana kijavítani a bemutatkozásnál a honlapod címét sem, mivel pont helyett vesszőt írtál oda, s nem nyílik.
Amúgy: nem vagy te Nagy István kórusvezető fia?
Én Jagamas János unokahúga vagyok...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 13:26   
2006-01-15 13:18, Nagy Istvan:
-

Lehet javitani, egyszeruen klikk a modositasra.
Es megy az

Nagy Istvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 13:18   
2006-01-15 13:14, bobe:
-

Igen, Kolozsvarra gondoltam, elnezest kerek az elirasert, es nem irtak at a nevet!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 13:14   
Nagy Istvan ugye Kolozsvarra gondoltal? Vagy atirtak a nevet?

Nagy Istvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 13:10   
En is Klozsvarrol irok, ismertem Debreceni Karcsit, egy igazi korusmester-tanar volt, a felesegem ott tanult az Apacaiban, es szep emlekei vannak.
En is zenesz vagyok, de barokk es nem ciganyzene zenesz. Ha erdekel akkor a wwww.baroque.ro honlapon mindent lehet tudni egy Kolozsvari Barokk egyuttesrol.
Az en e-mail cimem:groszman42@yahoo.com

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-19 19:38   
Nézzetek és hallgassatok bele:
http://www.sanisingers.hu

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 02:40   
2005-12-08 13:56, Fredi:
szerencsém volt énektanáraimmal, úgy Csala György, mint Debreceni Károly (kolozsváriaknak ismert nevek) kiváló tanárok voltak
________

Kedves Fredi !

Elnezest, hogy beleszolok, de felebresztetted az emlekeimet soraiddal. Bizony, nagyon is ismerosek ezek a nevek a kolozsvariaknak... Sot, az en enektanarnom a Debreceni Karoly felesege, Erzsike volt. Sajnos, abban az idoben, amikor Debreceni Karoly karmester lett a Magyar Operaban, elvaltak es azutan mar Rozsnyai Erzsebet neven tanitott. Az elemiben pedig Peter Lorant tanitott. Olyan szivvel-lelekkel enekeltunk... DE szep is volt...

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 14:16   
Fredikém igazad van mert talált a Nagy Bandó idézete "mi 44-esek..." megértünk mindent. Tudod én pesti vagány voltam annó, amikor katona lettem ott a sok vidéki srác között én is megtanultam a sok nótát amikor kimenönk volt a faluba. A falusi kocsma állandó cigány zenésze 1-1 sörért húzta nekünk amit kértünk. Nagyon szép és sajnos régi emlékek ezek. Kemény 28 hónapig voltam katona és az az idő nálatok sem volt könnyü. A mai fiatalok már azt sem fogják tudni, hogy mi az mert már eltörölték a sorkatonaságot itthon. Megjegyzem nekem régebben volt egy Csikből visszahonositott barátom akivel ha beültünk egy kisvendéglőbe - ahol zene is volt még-itt Pesten, akkor elöbb utóbb elhúzatta a Székelyhimnuszt és még más hasonló dalt. Ekkor szerettem meg ezt a stilust és ma is meg van még a 2o éve itthon vett magnókazettán ez a dal teljes egészében. Én nem jártam Erdélyben még soha, de a barátomtól - 15 éve meghalt sajna - nagyon sokat hallgattam a szülőfőldjének a tájairól, szokásairól, stb. stb. Csak ennyivel szerettem volna kiegésziteni a nótás oldalt.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 13:56   
Motto: „mi 44-esek félszavakból is megértjük egymást” (Nagy Bandu András után, szabadon)

Kedves Feri,

én a katona időm alatt Bukarestben egészen más dalokat kellett énekeljek, de azután, kolozsvári egyetemi éveim alatt rengeteget volt alkalmam magyarnótázni.
Kezdjem talán azzal, hogy szerencsém volt énektanáraimmal, úgy Csala György, mint Debreceni Károly (kolozsváriaknak ismert nevek) kiváló tanárok voltak, akik zsenge ifjúkorunkban megszerettették velünk – elsősorban a magyar népzenét, de a műdalt is.
Itt jegyzem meg, talán sokaknak nem is tudatos, hogy milyen gazdag a magyar folklór autentikus népzenében, ilyesmiről a németek például álmodni sem tudnak.
Egyetemi éveim alatt kialakult az a szokás, hogy szombatonként összejöttünk a Ferenc- József-úti (Horea-út) Bukarest vendéglőkomplexum borozópincéjének legeldugottabb termében különböző karokról a magyar ajkúak. Legtöbben a filológiáról (ez volt az egyetlen magyar tannyelven működő kar, aztán néhányan a geológiáról, a zeneakadémiáról, stb. A közgazdasági karról én voltam az egyedüli. Ittuk az olcsó, savanyú bort és magyar nótáztunk a kimerülésig. Elhangzott itt mindenféle, a pergő csárdástól a Marosmenti fenyveserdő aljábanig minden, sőt néha még a betiltott székely himnusz is. Valaki kigondolt egy ragyogó trükköt is. Néha be-be jött a rendőrjárőr. Ezt szerencsére a többi termekben mindig akadó barátok azonnal jelezték. Ekkor felállt az egész társaság és elkezdtük a Hora unirit énekelni (a románoknak nagyon kedves, a román fejedelemségek egyesítéséről szoló dal) Ebbe már egyetlen rendőr sem mert belekötni, szó nélkül távoztak, mi pedig folytattuk a magyarnótázást.
Végül egy link a sokat idézett Marosmenti...-vel:
http://www.notaszo.hu/kmmaros.mp3

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 16:53   
Fredinak üzenem, hogy a "marosmenti fegyveserdő aljában..." c.nóta rögtön a 4o évvel ezelötti katonaéletet eleveniti fel nekem. Hej de sokszor kellett énekelni és igy szerettem meg is. Van egy katonai változata: Százados Úr ha felül a lovára kivágtat a sürü erdő aljára.... Szép emlékek hova tüntek? Elnézést a közbevetett gondolatért. Gondolom valamiért te is élvezted ezt a szép nótát ezért is kivánom, hogy még sokszor hallgasd!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 16:11   
Nagy örömömre Freiburgban megnyilt egy magyar étterem, a Tram. Családommal egy kellemes estét töltöttem ott, élveztük az ízletes ételeket, a szamorodnit és a cigányzenét. En is kértem egy dalt, amit rögtön el is játszottak: Marosmenti fenyveserdö aljában...
Szép este volt!

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 23:07   
Naplegenda
Akinek modjaban van Magyarorszagon megnezni a Magyar Allami Nepi Egyuttes: Naplegenda c. eloadasat, semmikepp sem hagyja ki!

Monumentalis, magavalragado, es teljesen uj mufaj. Sem a zene, sem az eloadas mod nem a megszokott hazai neptanc/nepzene, mentes a sztereotipiaktol.

" A Naplegenda zenei anyagaval vegre sikerult tullepni azokat a gorcsosen prezervalt foldrajzi es zenei hatarokat, amelyeket a tulbuzgo autentistak dogmatikussaga allitott fel, nem felismerven a rogeszmes hagyomanyorzesbol adodo fatalis elszigeeteltseg veszelyet."
(Nikola Parov, az eloadas zeneszerzoje)

Csodalatos zene , nepzene (magyar, balkan...) "keveredve" jazz, kortars elemekkel....CD-n megvasarolhato!

http://www.adatnet.hu/nikola/naplegenda/angol.html
http://naplegenda.musichello.com/
http://www.passion-music.co.uk/e_pa...arov_ttcd06.htm

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 22:51   
http://www.korai.hu

azon keveseknek, akik a nepi zeneket esetleg meghallgatnak mas iranyu ertelmezesben is.
sokjot!

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 06:52   
RE_2002-08-05 00:00, Calyx:
_
'Manu Dibango' nem azonos a Mano Negraval, amennyire en tudom.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 00:00   
hello wri,

Tower Records-ot en sem talaltam AU-ban, de gondoltam,hogy esetleg van, mert UK es USA tele van vele, es en olyanokat vettem ott, mint Sylvie Vartan es San Remo festival, es stb..., gondoltam esetleg segit.

'Mano negra'=nem Manu Dibango, nem???, marmitn semmi koze hozza?
azt is kaptam a Tower Recordsban.... regebben jartak is erre, es voltam a koncerton.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 23:51   
ket dolog:

egy: koszi szepen neked is a javaslatot, tasiorgod, szejjel neztem a lapon es majd idorol-idore nezegetem az ottani munkakat (per pillanat ketto van csak ott).

ketto: a moderator amelyik allandoan atallitja az uzeneteimet kerem jelentkezzen.

az itteni forum szerintem egy korrekt dolog, de gyakran szavak eltunnek a mondandoimbol, vagy kivagodnak jelek. ez termeszetes errozio utjan szerintem nem tortenhet es kifejezetten idegesito.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 23:35   
hali Calyx

sajna nem jott be.

a tower records nincsen ausztraliaban - vagy nekem nem sikerult megtalalnom a fooldalon keresztul, nem tudom.

a masodiknal, martinsrecords-nal pedig rakerestem ilyen nevekre, mint 'mano negra', 'negu gorriak', 'flor del fango', 'manu chao' - mindre eredmenytelen.

ezeket a zeneket itt tenyleg nehez lesz megszerezni. a masik lehetoseg persze az, hogy egy amerikai (bar akkor mar inkabb francia, vagy spanyol) oldalrol rendelem meg oket, de az meg rengetegbe fog kerulni.

mindenesetre koszi szepen.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 16:09   
Kedves wrí,

"alternativ latin zenek mellett egy keves francia rockot is (nagyon szeretem azt a stilust) es beleegyezett. megprobalom a francia/ spanyol alternativ rock zenet 'behozni' sydneybe"

Probaltad a Tower Records-ban is? http://www.towerrecords.com/

Biztos,hogy van Sidney-ben is Tower Records bolt (?), es nekik van nagy valasztek international zeneben is.

+ Funk Pop and everthing you can imagine. http://www.martinsrecords.com.au

+ Oxford St near Taylor Square. (Central Station)

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 05:12   
Wry!

A http://www.jobs.tas.gov.au/ -t talaltam, de rengeteg honlap van Tasirol, a yahoo keresojeben tobb szaz jott fel. Menj rajuk es valogass, a kulonbozo ujsagok is hirdetnek, biztosan ott is talalsz munkaajanlatokat. Szemelyesen, fogalmam sincs, hogy mennyire keresett egy Linux-os szaki, de mindenfele IT szakit csabitanak ide, esetleg az egyetem honlapjait is megnezheted, tudtommal mindenfele kutatasi munka folyik itt, vilaghires programokat csinalnak a fiuk-lanyok.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 17:25   
Szervusztok

Ha valaki nézni szeretné Magyarország legelső és legjobb magántelevizióját: megismerheti az aktuális életünket.Itt elhangzanak a világ minden részéről kért kivánságmüsorok, operett, minden stílus! Sőt!Ti is kérhettek. Sütnek, főznek, vitáznak, itt a kulturális és minden fontos esemény. Online-ben látható mindenhol: www.magyaratv.hu. Megéri!

Jó szórakozást: Balu

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 02:25   
Wry,

5:26 pm PST s hallgatom a folkradio-t tisztán..

11 kbps s 22 kHz-et mutat a kis tábla.

Andrea

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 00:35   
eh. beletett nekem egy smileyt a hozzaszolasomba, holott kiklikkeltem a 'nincs engedelyezve' dolgot. nem szeretem a smileykat (a grafikakat).

mas. http://www.folkradio.hu nekem nem jon be ausztraliabol, mikozben a zenet viszont hallom (bar ez lehet, hogy mashonnan jon), barkinek barmi otlete mi lehet a gond? ideiglenes lehet a problema?

most, AU/EST szerint 08:35-kor elegge jo zene megy, persze olyan se volt meg, hogy a vilagradioval odatekertem es rossz zene szolt. sok sikert a folkradiosoknak.

hopp... meg egy kerdes. a minap /par honapja/ egyszer sikeresen megnyilt a folkradio.hu, de akkor meg a levlistara nem sikerult feliratkozni.

koszi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 09:29   
Wry,

az egér dacára a VilágRádionk még mindig primán müködik, ugy látszik az USB-n jobban tetszik neki. Viszont azt irta az ajándékozoja, hogy a közben visszavitte az uj wireless mouse-t amit vett, az XP-vel nem hibátlan s visszatért egy másik egérre.

Én a Windows Millenniumot használom. Feltünt nekem viszont, hogy ö egy áttételdugoval küldte el nekem PS/ dugo volt, lehet hogy azzal se volt valami jo a telepités?

Andrea

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 09:46   
en a 2SER-t szoktam hallgatni mostansag.

irtam a 'ritmo' musorvezetojenek, hogy jatszana-e a kedvemert az alternativ latin zenek mellett egy keves francia rockot is (nagyon szeretem azt a stilust) es beleegyezett. megadta a szamat, fel fogom hivni es megprobalom a francia/ spanyol alternativ rock zenet 'behozni' sydneybe

sajnos mivel itt ezek a zenek nem oly nepszeruek, itt nem lehet megkapni ezeket a cd-ket egyaltalan.

apropo.. te tasmaniarol irsz, nem tudsz egy jobsearchrol ami Hobartban talalhato munkak kozott keres? nagyon szeretnenk odakoltozni, de egyelore csak itt sydneyben kerestem munkat, gondoltuk 'majd egyszer..', de egyre jobban izgat a dolog.

(a munka: unix/linux rendszeradminisztratori, vagy ezekkel a rendszerekkel kapcsolatos)

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 01:58   
Nekem megjelenik a civil es a masik is, de nem hallgattam meg, ugyhogy nem tudom, mukodnek-e rendesen. Ja, meg azt szeretnem mondani, hogy kerdezted, milyen radion hallgathatsz mas nepek zenejet.

En a rovidhullamon szoktam az SBS radiot hallgatni, orankent vagy felorankent valtozik a kulonbozo nepek musora - tobbek kozt a mienk, a magyar is ott van - ahol reggel koran a BBC-t kozvetitik, ejszaka meg csodalatos zene van, bar ejszaka reg hallgattam. Nevessetek ki, de en szeretem neha hallgatni csak a nyelvek hangzasa miatt is. Par nappal ezelott a torokoket hallgattam es megdobbentem, hogy mennyire magyarnak hangzott a felolvasott vers! Egyebkent nem vettem eddig eszre, hogy a torok igy hasonlitana hangzasban a magyarra.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 01:15   
Wry,

nekem is bajaim voltak, megfagyott az egerem is, végül leszedtem a Világrádiot, de az sem oldotta meg. Annyira zavart, hogy végül format C: lett belöle. De ahogy kezdtem mindent ujra telepiteni, rájöttem, hogy a MiRc csinálta nekem, hogy a telepités után ismét kezdett itt-ott akadozni az MS PS/2 mouse.

Most más megoldást találtam, az egyik Compuserve beta tester kollégámtol kaptam egy MS optical mouse-t mely USB (volt egy negyedik USB portom) s most arra kapcsoltam át, az ahogy nézem jol müködik, remélem igy is marad.

Ez is egy jopofa kapcsolat, csak virtuálisan ismerjük egymást, ö Virginiában él, s én is küldtem már neki dolgokat, melyeket ö tudott használni. Segitjük egymást beta CD kopiákkal is, ha egyikünk nem kapja meg.

Ezek után meg fogom probálni ujra telepiteni a Világ Rádio programot s meglátjuk hogy viselkedik az uj mouse.

Andrea

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó