2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> IQ TESZT (szorakoztato jellegu)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 18:12   
Andi,

Koszi az infot.

Az "Uncommonly Difficult IQ Tests" listajaval meg nem vegeztem, mert eleg hosszu.
Mindenesetre sok erdekes teszt van es a linkek is jok. Ugy nez ki, hogy az ingyenes tesztek kozott is nagy a valasztek az 5 perces teszttol kezdve a masfel orasig.

Sajnos a hosszu tesztek unalmasak es koncentralas nelkul (cseng a telefon, megy a TV, ki akarnak menni a kutyak, be akarnak jonni a kutyak stb.) nehez oket "vegigragni".

A 1/2 oranal rovidebb tesztek aranylag konnyen megoldhatok, felteve ha idokozben nem kapcsol ki az Internet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 09:26   
cassiopea:

Mindegy, megtartom a penzt es a megoldasokkal sem kell kinlodni egy honapig. Inkabb csinalom az ingyenes teszteket.
-
Elnézést, nem néztem végig melyik teszt lenne ingyen, melyik kerül pénzbe, csak gyorsan kerestem Nektek ilyeneket szorakozás céljábol.

Én közben személyi nyomozást végeztem az Internet segitségével, ma még egy flamand forditást is kaptam erre a célra belga ismerösömtöl. Amelett gépekkel voltunk elfoglalva férjemmel, ö a pool pumpa helyrehozásával, én a laptop szereléssel.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 05:51   
Andi,

Gondoltam, nekiallok megcsinalni egyet az "Uncommonly Difficult IQ Tests" kozul.
Jol is kezdodott mingyan. Aszongya: a valaszokhoz lehet kis szamologepet es szotarakat hasznalni, utanaolvasni konyvekben, egyedul computerrel nem lehet kalkulalni vagy masokat megkerdezni a megoldassal kapcsolatban. A megoldashoz ad egy HONAP-ot! Micsodaaaaa???
Na, mondom, akkor - egy kis csalassal - karacsonyra vegzek is!
Well, well... Sajnos a teszt eredmenyet meg kell venni.
Nezem a kovetkezo tesztet... Azt is meg kell venni.
Na, ez meg nem is lenne olyan nagy problema, de ahogy a mintakerdeseket elneztem... Nekem mar az elso is erthetetlen volt.

Write the word or prefix that best completes each analogy. For example, in the analogy MAN : WOMAN :: ANDRO- : ?, the best answer would be GYNO-.
1. STRIP : MÖBIUS :: BOTTLE : ?

Mindegy, megtartom a penzt es a megoldasokkal sem kell kinlodni egy honapig. Inkabb csinalom az ingyenes teszteket.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 23:44   
2003-08-04 18:15, rigojanos:
-
Elcky, akkor most elarulod, hogy mennyi lett?

-
Unalmasnak találtam, nem csinyáttam végig. Amúgy is frájer jött a budoárba, gombokat köllött nyomkoggyak vagy négy óra hosszat. Fájrontkor meg szaladtam a Gombába a sörömér. Az 1, 20 volt. A csapos egy isteni pofa. Csípjük egymást IQ nélkül is

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 23:28   
Kaytee,

Pompery Berlint idezve:

"Szerintem erre az értékre van belőve a program"

minden bizonnyal hasonlo eredmenyeket ad ez a teszt mindenkinek. Ezt a velemenyemet megerositi a masodik teszt is ami nagyon hasonlo volt.

Az Andi altal adott web site viszont erdekes mert nagyon valtozatos teszteket tartalmaz. Ott megcsinaltam az emocionalis tesztet is, de az szerintem nagyon jatekszeru. Valami emociot biztos kimutat mindenkinel de sok kerdesre nem is tudtam igazan valaszolni mivel nem tudtam magam beleelni a helyzetbe. Meg jo, hogy ingyen van!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 22:22   
Szégyellem, de én is csak 126 kaptam, pedig angolul tudok. De a logika nem erős oldalam.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 21:48   
Andi,

Megcsinaltam a masodik tesztet amit ajanlottal. Nagyon hasonlo a teszt ahhoz amit elozoleg csinaltam. Most 128-at kaptam.
Ez sem reszletezi a hibakat...

(Az eredmeny persze megvasarolhato... )

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 18:38   
http://www.eskimo.com/~miyaguch/hoeflin.html

"Uncommonly Difficult IQ Tests" ha valakit érdekel.

http://www.queendom.com/tests/minitests/eiq_abridged_access.html

"Emotional IQ Test - Abridged
17 questions, 5-10 min
For decades, a lot of emphasis has been put on certain aspects of intelligence such as logical reasoning, math skills, spatial skills, understanding analogies, verbal skills etc. Researchers were puzzled by the fact that while IQ could predict to a significant degree the academic performance and, to some degree, professional and personal success, there was something missing in the equation. One of the major missing parts in the success equation is emotional intelligence, a concept made popular by the groundbreaking book by Daniel Goleman."

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 18:15   
Elcky, akkor most elarulod, hogy mennyi lett?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 17:58   
En nagyon elegedett vagyok az eredmennyel mert az a sok agymosas amin eletem folyaman atmentem csak hagyott valami erteket is

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 14:52   
Mindenkinek:

>>> ...maradjunk annyiban, olyasmi, mint a keresztrejtvény: szellemes időtöltés. <<<

Az eredeti uzenetemet mar at is fogalmaztam...

Termeszetesen jatekrol van szo, habar valo igaz, hogy a teszt komoly cellal es - valoszinuleg - nem buta emberek altal irodott. Mivel a teszt celja penzszerzes, magam sem veszem komolyan es nem is osztonzok senkit, hogy messzemeno kovetkezteteseket vonjon le.
A teszt eredmenye (15 oldalas ertekeles) MEGVASAROLHATO ...$$$$... (Errol ennyit...)

JO SZORAKOZAST!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 12:52   
Es meg egy hibaja van a tesztnek, amire pedig kivancsi lettem volna - nem mutatja a helyes megoldasokat, ellenorizendo, hol tevedtem. Pedig az abrak parositasanal erre kivancsi lennek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 12:40   
Jelentem: eredmény nálam is 128. Szerintem erre az értékre van belőve a program, így Böbém, Te biztosan csak szerénykedsz és nem mered bevallani, nehogy kiderüljön, hogy sumák van a dologban. Vagy mi itt mindannyian rettentő okosak vagyunk. Ami utóbbit különben alapvetőeen feltételezek.

Megjegyzem, elckyvel értek egyet: ez egy elég pihentagyú baromság, amelynek nincs szignifákáns üzenettartalma. Ha igaz is lenne, hogy ez a teszt valamilyen értékmérő, akkor még koránt sem szól arról, hogy ki hogyan sáfárkodik a tehetségével, milyen ember, van-e lelki inteligenciája, stb.

Úgyhogy maradjunk annyiban, olyasmi, mint a keresztrejtvény: szellemes időtöltés.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 10:27   
nahat hogy ti mind milyen intelligensek vagytok !!!!
En csak 118-at sikerult magyarul tehat magyarul sem tudok

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 10:12   
Elvégezve.
Eredmény: 128
Szia Hunor :)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 00:59   
Az igaz. De a jelenlegi sem ert - szerintem - sokat. A faradt allapot+stb.+stb. miatt. De a ma estivel nem tanulom meg, nem vagyok annyira friss, hogy emlekezni tudjak reszletesen a tesztre.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 00:46   
Hunor,

>>> Elvegzem holnap is. <<<

Az nem er!!! Ha tobbszor elvegzed, a vegen mar meg is tanulod az egeszet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 00:38   
Elvegeztem en is. De mivel egy esti party utan vagyok, ahol a nagyerdemut alkohol fogyasztasara is biztattak, ugyanakkor untam kicsit a toltogetest (faradtsag miatt ), ezert gyorsan, elso ranezesre oldottam meg. Ja, a magyar valtozatot, a pontszam pedig 128.

Elvegzem holnap is.

Hunor

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:53   
Andi, Asx,

>>> Magyar IQ test:

http://clauder.sote.hu/iq/

Szerintem ez ugyan az, mint az angolnyelvű volt! <<<

Szerintem is ugyanaz.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:42   
Elckerlyck,

>>> Nekem fö szempont nem az IQ... <<<

Nekem se volt fontos egesz addig amig a foldrajz- es az orosztanar elkezdte az osztaly elott fennhangon hianyolni.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:36   
Jani,

most egy kicsit gondolkodóba ejtettél...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:34   
2003-08-03 23:27, asx:
-

Allitolag sokan szeretnenek pedig hasonlo vonzaskorzetet.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:27   
elckerlyck,

én sem tudnék, ha a leszbis nőket vonzanám vele!

igaz így sem...

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:22   
A 80-as évek elején kellett egy un. "Raven-teszt"-et kitöltenem, a kiértékelés után az intézet köztudottan leszbikus vezetö munkatársnöje egy bulin a fülembe duruzsolta, akarok-e a gyereke apja lenni. Azóta nem tudok ezekkel a dolgokkal mit kezdeni. Ugyanolyan jól kijövök a sarki pékkel, mint az intendánsunkkal. Nekem fö szempont nem az IQ, hanem a szeretetreméltóság.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 23:01   
2003-08-03 22:32, andi_usa:
-
Magyar IQ test:

Szerintem ez ugyan az, mint az angolnyelvű volt!

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 22:34   
Asx,

$$$$$$

Na, epp ez az! Ugy en is megmondanam mindenkinek, hogy milyen okos.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 22:32   
Magyar IQ test:

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 22:29   
cassiopea,

dehogynem ad, csak fizetni kell(ene) érte! Egy 15 oldalas IQ Reportért US$14-t
Nekem 122 lett a vége, de angolul én sem sokat tudok, és volt egy pár olyan feladat amit nem is értettem...

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 22:15   
Bobe,

Tudsz magyar IQ tesztet valahol?
En csak ezt talaltam. Sajnos ez a teszt a pontszamon es egy nagyon rovid ertekelesen kivul nem ad reszletes informaciot.
Nekem 126-ot adott de szerintem forditasi hiba kovetkezteben visszafele irta ki az eredmenyt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 22:01   
113 de nem tudok angolul akkor ez jo vagy rossz?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó