2018. november 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Adózás, könyvelők Németországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 Samel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-11 15:33   
Szép napot mindenkinek!

Magyar könyvelőt keresünk Hamburgban, vagy Neumünsterben. Tud valaki segíteni, hogy hol keressünk?

Köszönöm!

sasikmeli_KUKAC_freemail.hu

frankfurt-adminisztracio  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-10 15:23   
2012-08-30 18:49, hunor:
FWOLFY ÜZENETE:
-

Szia, én itt, és otthon tanultam a könyvelést, csinalom is aktivan. Ha van kérdésed, irj!

Zsuzsa

AnnaRosenheim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-07 09:44   
Nemet cegalapitas, könyveles, ado es jogi tanacsadas, nemet ügyved, követelesbehajtas, lakcim bejelentese, valamint nemet nyelvü hivatali ügyintezes Rosenheimban.

Mobil: + 49 175 8079 254
E-mail: anna.fetter86_KUKAC_yahoo.de

Anitapeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-03 12:08   
2012-08-31 12:48, krix76:
-

A GbR egy magánvállalkozás. mindenki maga fizeti a járulékokat saját maga után. A cég nem fizet semmit, mivel nem bejelentett munkahelynek számít. Adózás szempontjából pedig mindenkinek kell egy adószám, és egy a GbR-nek is. de ezeket a hivatal idöben kiküldi. kb. 0-8 hét attól függ, hogy melyik városban van bejelentve. Ha van adótanácsadótok, akkor egy év van az adó befizetésére. Ez drágább megoldás, de biztonságosabb. ha magad csinálod az adóbevallást (nem ajánlott), akkor márciusig kell befizetned. Ezeket mi így tudjuk. Én 6 éve vagyok magánvállalkozó, rám is ezek a törvények vonatkoznak.

krix76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-31 12:48   
Sziasztok!

Nekem a GbR működésével kapcsolatban lenne szükségem információra: párom hétfőn alapított egyet 3 társával együtt. Teljesítménybérben dolgoznak, kéthetente számlázva. Azt tudom, hogy év végén kell minden tagnak elszámolnia, de ehhez szükséges-e minden tagnak adószámmal rendelkezni (gyanítom - igen)?

Tulajdonképpen mi kell hozzá, hogy minden flottul menjen, és tisztességesen fizessék a járulékokat? Ha tudna valaki ezzel kapcsolatban bővebb leírást/ felvilágosítást adni, azért nagyon hálás lennék!

Köszönöm!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-30 18:50   
ANITAPETI ÜZENETE:

Szia!

Van valami amit konkrétan tudni szeretnél? vagy csak általános dolgok?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-30 18:49   
FWOLFY ÜZENETE:

Sziasztok!

Tud valaki magyarul beszélő könyvelőt, aki tisztában van a német adójoggal (alkalmazotti és vállalkozói oldallal is), vagy ez lehetetlen kérés?

Köszi:
Cs

Lacus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-19 02:36   
Sziasztok,

Regensburg környékén magyarul beszélő ügyvédet és könyvelőt keresek.

Előre is köszönöm a segítséget,
Laci

dks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-22 21:56   
Sziasztok!

Magyarul tudó könyvelő engem is érdekel Frankfurt környékén. Én is kaphatnék elérhetőséget?

Előre is köszönöm!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-15 22:06   
2012-01-11 10:07, KatieV:
-
hát ha csak napi 2-3-4 km-ed van a pauschale több

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-11 11:44   
Minden km elszámolható, de van egy Pauschale amit mindig felszámolnak, és amíg az össz-költség alatta van, addig a Pauschale-t számolják. Szóval írd be nyugodtan az összköltségedet, max. annyit ér mint halottnak a csók, de lehet használ valamit, az attól függ milyen más költségeid voltak még.

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-11 10:07   
Ha jol tudom, Nemetorszagban le lehet irni a munkaba jaras benzinköltseget. Mi az alapszabaly? Hany km-töl, max meddig?
Azt hallottam, hogy napi 2x 3-4 km nem szamolhato el.
Ha 18-25 km-re lakik az ember az mar igen?

Köszönöm.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-05 13:34   
2012-01-05 12:30, Lepu:
-
A dolog jöhet még kellemetlenebbül, ha odáig fajul a dolog, hogy bizonylatok ellenére a mobiltelefon mozgása által követni tudnak minden lépésedet. Akkor az elektronikus bilincsre már nincs is szükség, mert azt mindenki önként rakja fel magára.

Volt olyan idöszak, amikor papirok nélkül is elismertek dolgokat, de az már elmult, de legalábbis ritka.

Toeby

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-05 12:30   
Ez egy közkedvelt játék a németek adórendszerben, és nem lehet feketén-fehéren azt mondani, hogy így van vagy úgy van. Szó nélkül elhiszik a két lakhelyet, ha az ember rendszeresen a házastárshoz illetve családhoz megy haza. Tehát anyuci otthon a gyerekekkel, apuci itt dolgozik, nem téma. Elhiszik.
Hihetö lenne az is, hogy ha az ember csak egy párhónapos szerzödést kap, vagy egy, max. 2 éveset, hogy nem adja fel az eredeti lakhelyét. A próbaidö idejére már komplikáltabb.
Azt, hogy milyen utakat lehet leírni, nagyon egyszerü, csak az olyanokat, amik valóban meg is történtek, és ezeket nem árt bizonyítani, tehát vonatjegy, repülöjegy, benziszámlák. Mikor te mindent összeszedtél nagy gondosan, akkor majd a kis hivatalnaok törheti a fejét és meghozhat egy döntést.
Határesetekben általában a javadra döntenek. De ehhez az kell, hogy hihetö legyen a dolog. Azt senki nem fogja neked elhinni, hogy Düsseldorfból hetente elmentél Debrencenbe egy éven át, és a kocsidban csak 15.000km van. (És képesek leellenörizni, hogy egy évben hány km-t mész)
A te esetedben, ha nem egy meghatározott idöre szólt a szerzödés, vagy nem valami hosszabb próbaidöt írtak bele, nem hinném, hogy elismernék a két háztartást. Viszont ebben az esetben leírhatod a költözés költségeit. Ha nem hoztál magaddal butort, akkor az arra utalna, hogy csak ideigleinesen jöttél, szóval mégis két lakhelyröl van szó, stb.
Szóval az a feladatod, hogy elhitesd egy hivatalnokkal, hogy te eredeti szándékod szerint nem véglegesen Németországba költöztél, hanem ideigleinesen jöttél ide dolgozni. Aztán az, hogy menet közben megtetszett és itt ragadtál, más lapra tartozik.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-05 12:00   
2012-01-05 10:54, KatieV:
-
Hi!

Ha eddig nem csináltál semmit, akkor a kezdetén vagy a dolgoknak.

A hetenkénti is stimmelhet, kérdés, hogy több mint 1000 km-nél hihetö e.

Ha az utat leirhatod, akkor az állitólag nem leirható "doppelte Haszhaltsführung" ellentmondás lenne.

Ha egyszer már elismerték, akkor az érvényes a következö évekre is.

Persze ez nem mondja azt, hogy simán megy. Sokan birósághoz fordultak az üggyel.

Az egyetemista fiad sem mond sokat, mert nagykoru, s alapjában egyedül is megáll a talpán. Ha negativan nézném a dolgot, ami igy elö is fordulhat, te nem csinálsz mást, mint meglátogatod a fiadat, aminek a doppelte Haushaltsführunghoz semmi köze. Az ellenkezöjét bizonyitanod kell.

Nem egészen, de hasonló lehetne az is, ha itt Németországban átadnád a lakást a fiadnak, pl. Münchenben, az elsö bejelentett lakásod Heinsbergben lenne, de mivel a fiad még nem keres, támogatnád.

Sok száz variáció lehetséges.

Én azért foglalkozom intenziven ezekkel a dolgokkal, mert azt a foglalkozásom megköveteli (BGB, Baurecht,VOB, HOAI, stb.), korábban is felelös beosztásban voltam egy nagyobb cégnél (automatikusan kötelesség volt az Einkauf, Technik, Rechnungswesen, Buchhaltung, Steuer és Recht ismerete és ellenörzése), s most kb. 22 éve ugyanezt teszem saját tulajdonu cégben, ahol mindezek szintén házon belül intézödnek.

Toeby

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-05 10:54   
Köszi, Toeby.

Sok felvetesre sok valasz, taviratilag.
Jo neked, hogy egyedül is elboldogulsz az ilyesmikkel.

Igen, ovatosnak kell lenni a tanacsadokkal. Otthon en is inkabb letöltöttem a programot es kinkeservesen raaldoztam az 1-2 napot, brrr. Itt segitsegre volt szüksegem, sorry. Hasonlokat mondott. Par napja nem is tudtam, hogy levonhatom a lakbert, de azota gondolom, jarna.

A lakast egyedül tartom föl, hogy legyen valahol otthonom, ha hazamegyek örülhessek neki, meg az egyetemista fiamnak. ( off: legutobb kitakaritottak, korabban nem volt mindig felhötlen az erkezesem )

Az itteni tanacsado is azt mondta, hogy valoszinüleg nem irhatom le a berleti dijat ("schwer, Lebensmittelpunkt in Deutschland"), inkabb a hazautazast az ifju miatt pl. havonta.

Le lehet irni hetente? Tul soknak tünik.
Talan erted, nem akarom az orszagot valsagba sodorni, csak valszeg jarna.

Meg gyüjtöm az infokat.

Üdv!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-05 01:42   
2012-01-04 08:59, KatieV:
-
Hi KatieV!

Magadról most sem mondasz semmit, úgyhogy arra a válasz is nehéz.

A "doppelte Haushaltsführung" Németországon belül német állampolgároknak sem olyan egyszerü, s kiszélesitve az EU-ra lehet még komplikáltabb is.

Az EU-Steuerrecht alapvetöen lehetövé teszi, hogy egy EU-Bürger, ha egy másik EU-országban dolgozik, az adózásban a "doppelte Haushaltsführung" miatt ne legyen háttérbe szoritva.

Most erre a munkavállaló szempontjából nézve az abszolut pozitiv eset:

Minden magyar Németországba jön dolgozni, s a németek viszont Magyarországra mennek olyan módon, hogy a háztartást az erdeti országban fenntartják. Ebben az esetben abszolut áttekinthetetlen lenne a dolog, mindenki azt adná meg amit szeretne, s mindkét ország egy Görögországgá válna.

Éppen ezért nem olyan egyszerü a dolog.

Kérdés: Lédig vagy, valójában te tartod fenn a háztartást, mennyi ideje vagy itt, hogy okvetlenül szükséges az, hogy nem itt van az Erstwohnung, stb. Az csak természetes, hogy ilyen körülmények között bizonyitékokra van szükség, s megpróbálnak követ görditeni az ember útjába.

A számodra legnegativabb eset lenne: Unbeschränkt steuerplichtig, ledig, ha van is ott lakásod, kérdés, hogy terhel e az téged vagy egyáltalán szükséges e azt fenntartani, s azt mondanák, legkésöbb fél év után áthelyezhetted volna az Erstwohnsitzet a munkahelyed közelébe.

Ezen is sokat vitatkoztak már ügyvédek, Steuerberaterek, Finanzamt és biróságok.

Különben olyan költségek leirásáról lenne szó, mint hetenkénti hazautazás, az itteni lakással kapcsolatos költségek, stb. A több mint 1000 km-es távolság Budapesthez egész szép összeget tenne ki.

Megpróbálni meglehet, de ha annyira nem ismered ki magad a dologban, bizd inább a Steuerberaterinra.

Magam részéröl más a helyzet, én sem a bankoknak, sem a biztositóknak, sem a Steuerberatereknek és az ügyvédeknek sem hiszek. És ezzel egész jó tapasztalatom van, minden kijelentésüket, minden lépésüket leellenörzök.

Toeby

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-04 08:59   
Köszi Toeby a välaszt.
Ez a Zweitwohnsitz ennyire bonyolult lenne? Azt gondoltam ellenörizhetöbb parameterek vannak.
Mar hivtam a Steuerberaterinemet, meg nem ertem el (nyaral). Korabban ceges lakas miatt nem volt kerdes.

Amugy Bp-en van egy lakasom, tenyleg hazajarok. Itt pedig berelnek egy ketszobas lakast (KM 360, Warm 480 körül).
Le lehet vajon irni? Mennyit es mi kell hozza?

A berles elött szeretnem tudni, megis mire optimalizaljak.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-03 11:44   
2012-01-03 10:14, KatieV:
-
Hi!

Ismét én jelentkezem.

Erre semmiféle választ nem lehet adni, mert kevés az amit közöltél magadról.
Mindent és semmit, sok tényezötöl függ.

Ha pl. egyedülálló vagy, felkeresed e a lakásodat, lehet azt egyáltalán mint Hauptwohnsitz értékelni (akkor Kölnben még adót is fizetnél a Zweitwohnungra), stb.

Legjobb, ha egy Steuerberaterhez fordulsz, s neki kiteregeted a holmijaidat.

Toeby

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-03 10:14   
Ugy tudom, hogy a munkaba jaras költseget is el lehet szamolni. Van valamilyen korlatozas - min. v. max - , hogy mennyi km-t?
Lehet 2. Wohnsitz-et es munkabajarast is elszamolni?

Köszönöm.

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-03 08:14   
Alig indult az ev es van egy adoüggyel kapcsolatos kerdesem.

Az adobol leirhato a 2. lakhely?
Ha:
van egy budapesti lakas, amit fenntartok (lakhelyem) es
Nemetorszagban dolgozom, adozom es
itt berlek egy lakas?
Mi kell az adoleirashoz? Berleti szerzödes, stb.?
Mekkora lakas irhato le, es mekkora a max. összeg, illetve a lakber (KM, WM) teljesen leirhato?

Köszönöm.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-22 08:51   
GABRIELLA35 ÜZENETE:

-

Köszönöm, de személyre gondoltam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-22 08:50   
ELCKERLYCK ÜZENETE:

Pl.: https://www.steuerfuchs.de/home.php

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-22 08:49   
GABRIELA35 ÜZENETE:

Sziasztok!

Tudtok valakit aki segit az adó visszaigénylésben?

Köszönöm!

GABGmbh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-11-06 11:59   
Magyarul is beszélő könyvelőt keresek Nürnberg környékén.
Van valakinek tapasztalata, vagy ismer valaki ilyen könyvelőt? Nem árt, ha jártas a vállalkozás áttelepítése, és a vállalkozási könyvelésben.

Előre is köszi!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-18 10:07   
JUCKA ÜZENETE:

Sziasztok!

Tud valaki egy magyarul beszélő könyvelőt ajánlani Frankfurtban és környékén?

Előre is köszönöm!
J

kiblant  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-12 00:46   
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a Lohnsteuer-el kapcsolatban.

2010 áprilisában költöztünk Németországba, azelőtt csak Magyaroszágról, attól fogva pedig csak Németországból származott jövedelmem. Ha jól értettem az APEH honlapján talált útmutatót, akkor ez év közbeni illetőségváltának minősül, tehát az egyik országban kapott kövedelmem mértéke semmilyen formában nem befolyásolja a másik országban fizetendő adó mértékét (http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/illvaltas_090610.html?honap=2011_6).

A magyar adóbevallást magam csináltam meg ez alapján, a német adóbevalláshoz pedig Lohnssteuerhilfeverein-t bíztam meg, de
neki se adtam oda a Magyarországi jövedelmemről szóló papírokat. Már vártam, hogy megkapom az adóviszatérítést, de ehelyett a Finanzamt felszólított, hogy adjam meg a magyarországi keresetem mértékét.

Kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy év közbeni illetőségváltás esetén nem kell figyelembe venni a Magyarországon kapott bért a német adó megállapításánál? És ha igen, akkor hogyan magyarázom ezt meg a Finanzamtnak? A Lohnssteuerhilfeverein-ben elvesztettem a bizalmam, láthatólag nem ismeri a pontos szabályozást. Sajnos németül még nem beszélek eléggé jól, angolul meg a hivatalokban nemigen értenek.

Előre is köszönöm a segítséget!
B.

cseszterbaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-11 20:24   
Sziasztok!

Nemrég jöttünk Hamburgba és magyarul is beszélő könyvelőt keresnénk. Ha valaki tud nekem ebben segíteni, legyen szíves írjon!

Előre is köszönöm!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-04 15:54   
VHRITUS ÜZENETE:

Sziasztok!

Tud valaki olyan magyarul beszélő könyvelőt, aki ért a németországi adóügyekhez (adó-visszatérítés) Offenbach, Frankfurt környékén? Légyszi, ha tudtok, írjatok telefonszámot!

Előre is köszönöm!
Rita

zsb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-29 18:41   
Sziasztok,

kicsit bonyolult helyzetemre probalok valami megoldast talalni, visszaolvasgattam itt is, meg google-ztam mar egy csomot, de eddig nem jartam sikerrel.

A szitu amiben vagyok:

Egy multi cegnel dolgozom Magyarorszagon, es majus 2.-an kikuldtek Nemetorszagba, eredetileg fel evre (183 napnal kevesebb) ez ugy tudom adozas tekinteteben semmi extra, Magyarorszagon kell fizetni es pont. Most az itteniek eloalltak azzal, hogy kiterjesztenek a kikuldetesemet, ezaltal atlepem a 183 napot, es allitolag akkor mar Nemetorszagba kellene fizetnem a teljes evi adomat. Szerintem ezzel en pont nem jarnek valami jol, mert amennyire tudom a nemetorszagi adokulcsok joval meghaladjak az otthoni 16%-ot, viszont a tisztanlatas vegett jo lenne valami hozzavetoleges szamitas, hogy mennyi lenne az adom az itteni kulcsok szerint.

Termeszetesen a fizetesemet az otthoni ceg fizeti forintban, ezen felul napidijat kapok szinten otthon forintban, magyarorszagi bankszamlara.

Esetleg van valakinek tapasztalata, informacioja ilyen esetre? Illetve tud-e valaki Dusseldorfban magyarul/ angolul beszelo konyvelot/ ceget, ahol tudnak egy ilyen elozetes szamitast vegezni. Nemetul nem beszelek tobbet kb. 30 szonal.

Elore is koszonom.

Udv, zsb

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó