2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Ember tervez ....
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Juanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 16:37   
Sziasztok,
Remélve, hogy nem csak egymagamban beszélgetek egy apró kiegészítés: talán külföldön végeznék sulit és szereznék diplomát és nem Magyarországon. Jól megkínozzák az embert, aztán - kevés kivétellel- mit sem ér az itthoni végzettség, ha nem tervezed itthon húzni az igát nyugati mércével nevetségesen kis összegért...és mindenkinek ezt ajánlom, akinek van rá lehetősége.
Anita

Juanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 12:37   
Szisztok/Gepi,
...mindez jó és szép, ám mi van akkor, ha hazád által nyújtott lehetőségek és a terveid/álmaid nem passzolnak? Szét senki sem szakíthatja magát.Melyiket válassza:
-feladja önmagát, terveit azért hogy otthon a szeretteivel, hazája nyújtotta "biztonságban" éljen, avagy
- kövesse, valósítsa meg álmait.
Visszatérve a topic címére, Hunorral hasonló cípőben járok, ám azt hiszem ezt az utat mindannyian végigjárjuk s arról, mi lett volna, ha.. nem érdemes filózni. Szerintem csak a jelenben érdemes élni, abból kihozni a legtöbbet, ami éppen adott és mindenben van valami jó, csak meg kell találni.

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 21:02   
Hat Etelka, azt hiszem igazad van....
Ha valaki haza akar menni akkor menjen haza! Ha meg nem akkor epitse fel a sajat eletet kulfoldon. De haza csak egy van, ott ahol otthon erzed magad es hogy az hol van az rajtad mulik...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 10:29   
Etelka,

az altalad javasolt megoldas nem ok, sajnos. Miutan amikor ott vagyok, akkor ugyanugy hianyzik a masik ket hely, igy nem mondhatom el, hogy van egy hely, ahol jobban lennek. Illetve van, de annak elsosorban anyagi okai, stb. vannak. Ez mar a honvaggyal kapcsolatos topikba illene, de en azt tartottam gondnak.

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 16:50   
Hunor, ezt most föleg Neked szánom. Te még fiatal vagy,keresed az utadat, a helyedet.Kapkodsz ide-oda, mindenütt egyszerre akarsz lenni, semmit nem akarsz elmulasztani, vagy " kihagyni".Ha hasonlattal akarnék élni, akkor azt mondanám, hogy olyan vagy, mint a sokat akaró szarka..... Ha most úgy érzed, hogy valamit vissza kéne csinálni és van rá lehetöséged, miért nem csinálod? Ha megbántad, hogy eljöttél a szülöhazádból, menj vissza! Most, felnötten igazán otthon csak ott fogod érezni magadat, ahol a saját családod lesz. Nem a szüleidet értem ez alatt, hanem Téged sajátmagadat. Ha úgy hozza majd az élet, hogy családot alapítasz igaz szerelemböl akkor otthon leszel, legyen az bárhol a világon. Ismered Kölcsey mondásat? " Haza csak ott van, hol hon is van".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 16:33   
Nehez kerdesek. En fokent egy hianyt erzek: sehol sem vagyok igazan. Harom helyre is szoktam hazajarni, de amelyiknel vagyok, mindig hianyzik mind a ketto.

Mit valasztottam volna? Talan otthonmaradas, az elso helyen...

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-10 17:20   
Szep almokbol tobb van azt hiszem, mint szep tervekbol. Sok szempontbol szinte lehetetlen tervezgetni, hiszen minden tervunket egy megszokott sema alapjan keszitjuk, mig ebben a helyzetben tul sok az ismeretlen faktor.

Nekem egyetlen tervem volt, es nagyon sok almom. A terv az egyetem volt, az alom nagyon sok ehhez, illetve maganelethez kapcsolodo dolgok. A tervemet tudtam teljesiteni, az almok meg (mar amennyiben rajtam mulnak) meg nem okoztak csalodast.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 11:14   
Sokan vannak itt a MON-on közöttünk olyanok, akik nagy és szép tervekkel kezdték életüket az uj hazában, uj környezetben. Sokan vannak most is Magyarországon olyanok, akik az eljövendö EU tagságtól várnak uj fordulatokat az életükbe.
Írjatok, hogyan váltak be a tervek? Megvalósultak-e a vágyak?
Ha mégegyszer kezdhetnétek vajon mit csinálnátok máshogy? Vagy csinálnátok-e ??

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó