2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Címek, származás és társaik...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 17:51   
Platypus,

"tisztába tettem" a hozzászólásaid - amire figyelj, ne a válasz erre funkciót használd, mert akkor megismételed a teljes korábbi írást, és nehezen értelmezhető, hogy mi is a sajátod, és mi az előzmény.

Hunor

Platypus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 15:24   
Köszönöm az üdvözlést.
Számomra nagyon misztikusnak tünt.
Egy régi barátnömet véltem felfedezni az Andi_usa leirásában, ezért volt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 11:51   
2008-12-21 11:12, Platypus:
-
Nem keverlek össze senkivel. A Platypus nickname új a MON-on, ezért üdvözöltelek.

Alább Te idéztél egy öt évvel ezelőtti bejegyzésből (bár mára már csak egy részet hagytad meg a tegnap még hosszabb szövegnek). Nem világos számomra, hogy milyen célból: Nem fűztél hozzá semmit, nem egészitetted ki, nem derül ki belőle, hogy milyen kapcsolatban állsz az abban említett személlyel, tudsz-e valamit róla - az idézett bejegyzés végén egy kérdés állt.

Ma ugyanezt tetted egy belga rovatban: teljes hosszában idézed andi_usa egyik szintén öt éves abszulút érdektelen angol nyelvű bejegyzését minden összefüggés és kommentár nélkül.

Nota bene, ha válaszolunk valamire, akkor először megjelenik teljes terjedelmében a vonatkozás. De abból ki lehet húzni a fölösleges részeket. Ez technikailag lehetséges.

Semmilyen vicces szándékom nincs, egyszerűen érdeklődöm.

Platypus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 11:12   
2008-12-21 01:17, Pompéry Berlin:
-

Ùgy látom, hogy Te összekeversz engem valakivel. Válaszodból azt látom, hogy irsz azért, hogy irjál, de tartalom nélkül. Légyszives és hagyjál engem ki a vicceidböl.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-21 01:17   
2008-12-20 23:46, Platypus:
-
Kedves Platypus,

hál'istennek sikerült több éve túlélnünk ezt a gyengélkedő fejezetet - elsősorban annak köszönhetően, hogy az általad idézett, nézeteit velünk gazdagon megosztó hajdani MON-tag rég távozott köreinkböl. Mi késztetett arra, hogy előszedd őt, illetve a témát a naftalinból?

Különben szeretettel üdvözöllek a MON fórumon. Örülök, hogy másik üzeneted alatt elárultál magadról néhány lényeges dolgot. Biztosíthatlak, hogy jól fogod magad érezni köztünk. (Ez utóbbi ugyan az "Üdvözlések" rovatba kívánkozik, de nem vagyok biztos benne, hogy friss MON-osként ott egyből rátalálnál.)

Platypus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-20 23:46   
2003-08-07 13:55, MagyarOnline.net:
-
Andi_usa uzenete:

-

Andi_USA
Azt hiszem, hogy ismerem a hölgyet, akiröl ezt irtad, ugyanis együtt tanultam vele az egyetemen 6 évig. Az apja (nevelöapja, akinek a nevét egyetemista korában vette fel, azelött Garaminak hivták) hires focista volt, aztán Németországba ment edzönek. Csodálkoztam, hogy nem emliti az orvosi diplomáját a biográfiában. Hát ezért nem. Szeretnék vele kapcsolatba kerülni, irtam is egy lapot - remélem, hogy jön válasz. Sajnos a cimen kivül csak telefonszám van. E-mail lenne a legjobb és legegyszerübb. Tudsz segiteni?

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-18 11:20   
Amadeus,
Nem muszály reagálni az irásaimra?
" Pláne akkor, ha van fontosabb dolog is ami érdekel"

SZERETETTEL ÜDVÖZÖLLEK

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 20:29   
2005-09-11 17:49, LISA:
-
"Kedves espa, és mindenki! Magán üzenetet ne küldjetek, ha itt nem meritek megmondani amit akartok....én jól érzem magam vitézként is, kitünöen."
-
Kedves lisa, vitezkedjel nyugodtan tovabb, de ne vedd rossz neven, szamunkra vannak sokkal fontosabb dolgok is a vilagon.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 17:49   
Kedves espa, és mindenki!
Magán üzenetet ne küldjetek, ha itt nem meritek megmondani amit akartok.
Ezért a semmiségért, nem érdemes feldúlni a nyugalmatokat, még majd nem tudtok aludni!?
Kár lenne érte!
Én jól érzem magam vitézként is, kitünöen.
Szeretettel:

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 20:44   
Kedves Mindenki!
Mivel a vitézség nemesi rangra lett emelve, ezért lehet örökölni, ugyanúgy mint a nemesi címet is. A másik dolog, igaz nem a harctereken szenvedtem meg, de a komunizmusban lelekileg, mert "üldözött" volt az ember Apukám multja miatt.
Nem lettem se úttörö, se komunista, amikkel elönyök jártak volna! Mint sokan tették! A vitézséggel semmi jogokhoz, elönyökhöz, vagy anyagi járulásokhoz nem jutottam!
Meg vagytok elégedve?
A diktatórikus rendszer elöl még idöben eljöttem, várhattam volna több évtizedet is mire megváltozott. Ha megváltozott!?
A komunisták mit tettek, hogy telkekhez, házakhoz, egyéb juttatásokhoz jutottak?!
Szeretettel:

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 22:22   
Valoban ugy van, Judit, ezek a cimek az adott idökben elönnyel jartak. Sokan mar csak ezekert az elönyökert, es nem az elveikert harcoltak.
Az is valo igaz, hogy a Nobel-dijak sem teljesen politikamentesek, de azert azok akik megkapjak, megiscsak az emberisegert tettek valamit, es nem egy redszerert.

üdv
ama

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 22:57   
édes embertàrsam, espa,
a téma rég ki lett tàrgyalva;
ugy érzem, a kicsinyessége
àtsiklott személyeskedésbe...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 21:42   
2005-08-30 17:57, Salaj:

Jól van no. Aludtam rá egyet.
Moderálom magam.

Nem ártott Lisa nekem semmit.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 17:57   
2005-08-30 15:46, espa:
-
Egy szóval sem írt a hősiességéről . De Judit már megválaszolta helyette... ha jól értelmeztem.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 15:46   
2005-08-30 13:05, Ibolya:
-
, hanem a tudományos illetve müvészeti kitüntetések.
--------------------------
A művészeti dijakon vitatkozni kényszerülök... sajnos.
Átéljük jó ideje, hogy művészeti dijat Mo-on (is) politikai megközelitésből itélik oda.
Ez világos mint a nap. Itthon legalábbis.
Ettől kezdve ez sem sokat ér.
------------------------
Azt hogy valakit érdemei szerint megtisztelik ez rendjén van, de mi köze a cimhez az utodoknak, megérdemelték?
----------------
Ráadásul úgy, hogy valaki magára ölti, mint egy jó meleg kabátot.
Talált a fogason egy régóta ott lógó kabátot, tetszik is, flangálni is lehet benne, és aztán sajátjaként tetszeleg benne.

De még mindig várom Lisatol a választ, a 18 évesen tett hősiességét illetően....

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 13:05   
2005-08-30 09:29, amadeus:
-
A politikai rendszerek mennek és jönnek, és mi marad...a mi saját cselekedeteink.
Erkölcsileg nem lehet egy utodat vagy épp egy nemzetet felmagasztalni vagy elitélni
Amadeus véleményén vagyok hogy számomra a legnagyobb értéküek nem a politikai vagy katonai, hanem a tudományos illetve müvészeti kitüntetések.
Azt hogy valakit érdemei szerint megtisztelik ez rendjén van, de mi köze a cimhez az utodoknak, megérdemelték?
Ez is csak egy vélemény.
Üdv.
Ibolya

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 11:16   

Miutan a magyar törtenelem mar bebizonyitotta, egy rendszervaltas utan sem a „vitezi“, sem „a kommunista munka höse“ cim nem jelent semmit.

-

Es ki fog ezekröl beszélni ugy 300 év mulva???

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 11:12   
-
...Miutan a magyar törtenelem mar bebizonyitotta, egy rendszervaltas utan sem a „vitezi“, sem „a kommunista munka höse“ cim nem jelent semmit.
-
Ama, az ezért így nem igaz. Legalább is a "szoc. hazáért" érdemrenddel lakás, továbbá az utódoknak gyengébb pontszám esetén is egyetemi felvétel járt. Azért akkoriban mindkettő jelentős előny volt. Persze, értem, hogy mit akarsz mondani.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 11:10   
Kedves Amadeus,

én is nagyra tartom a tudományos és kulturális téren elért díjakat. Nem szabad azonban elfeledni, hogy ezek adományozásánál is néha erös politikai inditékok léteznek, sajnos még a Nobel-díj sem kivétel.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 09:29   
Nos, nekem is van egy velemenyem, megprobalom politikamentesen megfogalmazni
Anelkül, hogy barkinek is megserteni szandekoznam a büszkeseget, en a mindenkori politikai uraktol kapott cimeket nem tartom semmire.
Hiszen azokat nem a nemzet kiemelkedö egyenisegei, hanem az uralkodo rendszer szolgaloi kaptak meg.
Szamomra a legnagyobb erteküek nem a politikai vagy katonai, hanem a tudomanyos illetve müveszeti kitüntetesek.
Miutan a magyar törtenelem mar bebizonyitotta, egy rendszervaltas utan sem a „vitezi“, sem „a kommunista munka höse“ cim nem jelent semmit.

üdv
ama

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 22:13   
2005-08-29 17:29, espa:
-

Hát én inkább a kiérdemlés mellett voksolok.
...
De amit az ember a cselekedetei miatt kapott, hogy lehet a leszármazottjainak továbadni?...

Egyetértek ezzel a megközelítéssel. Jogilag ha örökölhető is, erkölcsileg nézve én biztosan nem viselném. Mert ha megkérdezik, mire kaptam, hát őszintén szólva nem tudnám büszkén mondani, hogy "ezt csak örököltem az apámtól (nagyapámtól), aki az érdemeiért kapta". De nem vagyunk egyformák, s ahogy mondani szoktam, ez így van jól.
Nekem ez az örökölt - most maradjunk a konkrét példánál - vitézi cím, kissé a "más tollával való ékeskedésnek" tűnik. S a mai korban kissé meg is mosolyogtat . Legyen mindenki büszke a saját érdemeire.
Persze, ez is csak egy vélemény... történetesen az enyém .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 21:39   
2005-08-29 20:35, bobe:
-
...Aztan meg uradalmakkal is jart a cim ugy tudom. ...
-
No, az uradalmakkal, a latifundiummal aztán gyakran elég sok gond keletkezett. Szemben az angollal, a magyar nemesi rendszerben az összes gyerek örökölt: címet és a birtok arányos részét. Igy a hajdanán volt nagybirtokok az x-edik generációra, jelesen a 19. sz-ra szétforgácsolódtak --> hétszilvafás nemes. Ez utóbbi jelző azt a különben már paraszti sorban élő, de nemesi kiváltságokkal (adófizetés alóli felmentés) rendelkező elszegényedettet jelentette, akinek a birtoka már csak törülközőnyi nagyságú volt: épp kb. 7 szilvafa férhetett el rajta. Lásd még Petőfinél: Pató Pál úr.

Másik verzió, hogy a birtok maradt, csak derogált vele foglalkozni, ezért az intézőre bízták, míg a címtulajdonos az éves termés értékét - vagy gyakran annál sokkal többet - elmulatott a báli szezonban. Vonatkozó részletek a "Noszty fiú esete Tóth Marival" c. Mikszáth örökértékű szociológiai tanulmányában. Lényege a végkicsengés: "...Sebaj, amig szép lányok vannak ... és fő, hogy jó a lapjárás...." (Valahogy így, értelemszerűen, most nem megyek le a könyvtárba, hogy szó szerint idézhessem.)

(A nagybirtokos kategóriában ritka kivétel volt Széchenyi, akit (főleg osztrák) arisztokrata kortársai bizony nem értettek, hogy mi a fenének foglalkozik a mezőgazdaság reformjával ebben az isten háta mögötti, reménytelenül elmaradott országban. Ő ugyanis megtanulta a birtokkezelést, bár élete végéig vonatkozó tudását elégtelennek érezte kivételesen nagyon becsületes és megbízható, tanárából lett intézőjével szemben.)

A mi esetünkben az uradalom (fél falu a Partiumban) már az adományozott neveltetése idején elgazdálkodtatott, így kénytelen volt ősöm tanulni és fejéből, tollából, vagyis munkájából megélni. A magam részéről nagyobb tisztelettel tekintek akadémiai tagságára, mint a kutyabőrre - amely inkább pergamen. Ez persze az én nagyon egyéni és privát hozzáállásom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 20:35   
2005-08-29 20:21, espa:
-

A kiraly adomanyozta ezeket a cimeket husegert hösiessegert es azert mert a kiralynö akarta biztosan vállas kisportolt jokepu fiu volt. Aztan meg uradalmakkal is jart a cim ugy tudom.

Közben körulnéztem es itt is van nehany szo erröl.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3f

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 20:24   
2005-08-29 18:39, bobe:
-
a sved kiraly miutan karambolozott egyik varosban imunnitasanak köszönhetöen felmentödött minden rendöri ellenörzes alól.
----------------
Bobike ez nem igy van Norvégiában. (Valószinű inkább nem vezet a norvég király
De komolyan: a királyi család egy (elhanyagolható) tagja 3 hetes börtönben volt ittas vezetésért!
Bizony!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 20:21   
2005-08-29 18:18, perec:
-
-
Miért más a grófi cím?
Azt is ki kellett érdemelni az első grófnak valahogy.
--------------
Az már sokszor bizonyitást nyert, hogy az én történelmi tudásom itt-ott homályos.
Tényleg: hogy lett valaki gróf???
Azt tudom, hogy venni lehetett
De azonkivül????

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 20:19   
2005-08-29 20:01, Pompéry Berlin:
ismét mindenki szabadon hímeztetheti a nemesi/grófi, stb. címert az ágyneműbe, szalvétába, ..., levélpapírra.
----------------
Gondolod Lisa párnáján ott diszeleg a vitézi cim?
Jó lehet igy aludni...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 20:01   
-
És te miért kaphattál volna már 18 éves korodban vitézi cimet kedves Lisa?
-
Lisát a sajnálatosan közbejött szocializmus 40 éve akadályozta meg abban, hogy nagykorúságának elérésekor örökölhesse a vitézi címet.

Tényleg: ma már ismét mindenki szabadon hímeztetheti a nemesi/grófi, stb. címert, eesetleg az öt-hét-kilenc ágú koronát az ágyneműbe, szalvétába, ..., levélpapírra. Istenem, mekkora váratlan költségekkel is jár ez?! Bár a névjegyártya és a levélpapír a kompjúter-korszakban aránylag olcsón megoldható.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 18:39   
A közepkori cimek indokolatlan ertelmetlen es megkulonböztetö jelleguek voltak.En most is duhöngök azon hogy a sved kiraly miutan karambolozott egyik varosban imunnitasanak köszönhetöen felmentödött minden rendöri ellenörzes alol. Az auto összetört es azt hiszem aze is akibe belement . Neki szabad gyorsan hajtani. Miert? Mert örökölt egy cimet

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 18:18   
-
Miért más a grófi cím?
Azt is ki kellett érdemelni az első grófnak valahogy. Csak azokat az érdemeket sok esetben már eltakarja a feledés jótékony homálya.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 17:29   
2005-08-29 16:41, LISA:

Hát én inkább a kiérdemlés mellett voksolok.
A grófi cim esetleg más...
De amit az ember a cselekedetei miatt kapott, hogy lehet a leszármazottjainak továbadni?
És ha történetesen a leszármazott gyilkosságért börtönben ül?

És te miért kaphattál volna már 18 éves korodban vitézi cimet kedves Lisa?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó