2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Címek, származás és társaik...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 16:41   
Kedves amadeus!
Igen ellentmondásosnak tünik, de nem az én hibám, mert ezt rendeletben hagyta meg vitéz Nagybányai Horthy Miklós kormányzó úr, az akkori Vitézi Rend Fökapitánya, és alapítója.
Nekem csak a szerencsén múlott, hogy ilyen Apám volt.
Igen, örököli a gyerekei, és az unokái is!!
Ilyen nagy tekintély illeti meg az "érdemszerzö" vitéz családját.
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 20:45   
2005-08-27 19:09, LISA:

-

Kedves Lisa,
ne haragudj, de egy kicsit ellentmondasos amit irsz.
Nem tudtam, hogy egy cimet csak ugy "fel lehet venni", hiszen magad irod, hogy a vitezseget egy bizonyos szamu es ertekü kitüntetesek utan adtak. Vagy ez a cim siman örökölhetö?
Te melyik fronton hagytad ott az egeszsegedet az oroszok bevonulasa utan, melyik haboru borzalmain mentel keresztül, hogy szerinted teged 18 eves korodban vitezze avattak volna?
Tudod, en valahogy jobban ertekelem, ha engem a sajat teljesitmenyeim utan tisztelnek, nem pedig az apam erdemeiert.

Üdv
ama

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 19:09   
ÉN nem büszkeségböl vettem fel a vitézi címet, hanem Apukámra vagyok büszke aki kiérdemelte ezt!
A mostani nemzedéknek halvány göze sincs/szerencsére/ hogy mi a háború borzalmai. A vitézséget bizonyos számú és értékü kitüntetések után adták.
Ne írígyeljétek tölük, akik az egészségüket hagyták a fronton!
Aztán nekem is jól esik, hogy Apukám érdemei után engem is tisztelnek odahaza is.
Ha az oroszok nem mentek volna be akkor az országba, enegem már 18 éves koromban vitézzé avattak volna.
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 19:13   
Ki ki ami van neki, arra buszke. Akinek mas nincs mint a mult, az azt hangsulyozza. Aki elindult valahonnan es tehetseg, szorgalom, turelem es kemeny munka aran eljutott valahova, az elsosorban az erdemeire buszke, jogosan.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-18 21:43   
2003-08-17 16:44, Pompéry Berlin:
Értem. A nagypapa a két háború között magasrangú tisztviselő volt, akkor vszinü emiatt és nem a vitézségért.
Engem nem sokat foglalkoztatnak a cimek, rangok, és most is csak a sztoriérték miatt irtam róluk.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-17 16:44   
2003-08-15 19:29, kaytee:
-
"Fiam, én nem naccságos asszony vagyok, hanem méltóságos asszony, megértette?"
-
A nagyságos, méltóságos, stb. címek függetlenek voltak a vitézségtől. Ez a megszólítás a megfelelő társadalmi ranglétrának szólt, vagyis, hogy ki-ki hol helyezkedett el az állami tisztviselők hierarchiájában. "Regierungsrat" avagy minsztériumi tanácsostól fölfelé volt a helyes megszólítás "Méltóságos". A falusi tanító "tekintetes", középhivatalnok "nagyságos", stb.
A méltóságos mai fogalmak szerint minisztériumi ov. és fölötte. Függetlenül attól, hogy volt-e egyéb és ha igen, milyen nemesi címe, rangja, vitézsége az illetőnek.

Apropó vitéz: ezt tudomásom szerint a Horthy-éra vezette be: Miután ekkor még az államforma változatlanul monarchia volt, csak király nélkül, viszont a főkormányzó nem osztogathatott (korona hiányában) nemesi címeket. Ez utóbbi kizárólagosan uralkodói jogkör. Ezt a szépséghibát helyettesítette a vitézi cím, amelyre nem volt - korábban ez nem létezvén - uralkodói kopirájt bejegyezve. Feltételezhetőleg ezért lehet ma is kiosztani, hisz ezt nem szabályozza semmilyen korábbi monarchikus törvény.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-16 21:32   
Kaytee,

eddig nem tünödtem annyira azon, hogy férjem miért akasztotta az öccse által készitett kétoldali családi cimereiket a nappaliba de minden más munkai disz- vagy más oklevél a szekrényben eldugva vagy messze fent a dolgozo szoba kevésbé feltünö falán log.

Van aki saját elért kitüntetéseivel szerénykedik és inkább a család más tagja által szerzett dolgokra büszke. Van aki a multat érdekesebbnek tartja, mint a jelent.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-15 19:29   
Apai nagyatyám, aki 19oo körül született, katonatiszt volt, és valami tettéért (nem tudom a részleteket) vitézi cimmel lett kitüntetve.
Nagymama erre fölöttébb büszke volt.
Olyannyira, hogy azt egy kis rezsimváltozás sem tudta enyhiteni.
Az ötvenes években új segédházmestere lett az óbudai bérháznak, ahol nagyszüleim laktak.
Nagyanyám napokon belül kioktatta a vicit, hogy: "Fiam, én nem naccságos asszony vagyok, hanem méltóságos asszony, megértette?"
Ettől fogva 3o évig nagyszüleimnek kellett a szemetet a (harmadik emelet-lift nem volt) kapu alá a kukába lecipelni.
----------------------------------------
... amúgy én is von-zu-lennék állitólag, apám révén.
A gyermekeim vezetéknevét, azt hiszem, minden magyar felismerné. Első férjem családja igen pozitiv szerepet játszott a magyar történelemben. Ők ősnemesek voltak, még kutyabőr előtti időkből. Anyai részről pedig Erdély minden történelmi személyiségével minimum atyafiság volt.
Van egy ezerkétszázas évekig visszavezetett családfánk.
Gyermekeim dédpapája a svéd királyi rend kitüntetettje volt.
Annak is II Vh.-us hősiességhez volt köze, amivel azonban diszkréten sose dicsekedtek.
A gyermekeim apai nagypapája még johannita lovag is volt.
Kanadai születésü fiaimnak ezek érdekes sztorik, de saját cimek (juris doctor) megszerzését fontosabbnak tartják, mint az öröklötteket.

Anyai oldalon nem voltak nemes őseim, de a szép-papám 14 évesen vette feleségül a 13 éves szépmamit, (akivel aztán vagy 7o évet élt boldogságban,+ 12 gyerek) mert addigra önálló pallérmesterként képes volt egy család eltartására. Mit csináljak, nekem ez jobban tetszik, mintha őrgróf lett volna.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-10 00:46   
Ma jot nevettem, mi jött a postán: a mi kis városunkban fel lessz állitva a környék alapitoja tiszteletére egy 8 láb magas bronz szobor. Kb. $ 150'000.--be fog kerülni, privát támogatok financirozzák ezt! A meghivo a város polgáraihoz hogy adakozzanak, ha legalább $ 300.-at befizetsz, odabiggyesztik a nevedet! Férjem erre mondja nekem, befizeti a 300-at s tegyék oda a nevemet.

Mondom nem kell, köszönöm, nekem elég hogy a szomszéd városi PC muzeum honlapján ott a nevem mint adakozo, a kis régi laptop miatt. Mikor bevittem, nem tudtam hogy ez igy lessz, nem akartam reklámot. Még oda sem jutottam el megnézni azt a kis muzeumot pedig kaptam meghivot a diszes megnyitásra is annak idején és az egyetem küldte is nekem egy ideig az ujságukat más meghivokkal együtt.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 07:42   
Néhány gondolat ehhez a témához:
A különböző örökölt címekről úgy általában nem sokat tartok. Ezek a grófok, bárok, stb. is csak emberek, akik között vannak ugyan egészen kiválóak is, de vannak egészen buta, rosszakaratú, hitvány példányok is. Ez utóbbiakra hadd ne mondjak példát, bizonyára mindenki tud ilyet, ha máshonnan nem akkor a bulvárlapokból. A jobbfajtákra szívesen említem példaként Teleki Ella grófnőt. A háború alatt Wallenberg munkatársaként jelentősen hozzájárult sok zsidó életének megmentésében. Ettől függetlenül, egy aranyos, közvetlen, életvidám idős hölgy, akivel élvezet társalogni.
A megvásárolható címeket egyenesen lebecsülöm, azok értéke nem több, mint tíz deka szalámié, amit a hentesnél vásárolok.
Nagyon nagyra értékelem ellenben a tudományos címeket. Ezekért nem csak keményen meg kell dolgozni, de általában viselőik nagykapacitású kutatok, tudosok.
Hasonlóan sokra tartom a sportban elért címeket (5 danos, nagymester, világbajnok, stb.) is.

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 02:31   
2003-08-09 01:31, Kero:
-
2003-08-09 01:22, cassiopea:
-
Kb meleg van. Oszoljunk, pihenjunk
-------

-Jó éjt Nektek: Nemzetesek, Lófök etceterák

Ontario-középészaki, Nemzetes Reménytely (y=i) "hope"

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 01:31   
2003-08-09 01:22, cassiopea:
-
Kb meleg van. Oszoljunk, pihenjunk

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 01:22   
Bru-hu-hu-hu-hu-huuuuuu.

Ontario-alsoi Nemzetes Kazanhazi Frici

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 00:57   
2003-08-09 00:45, cassiopea:
-
Szégyeld magad Kass!

Lófõ Birkafõ F.Gy. Alszernagy.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-09 00:45   
Andi,

>>> Ha láttad saját szemeiddel, akkor annyit mondhatsz, hogy Kanadában volt-e. Hirdetik az Interneten is vagy csak ugy kézalatt megy az árusitás? <<<

Igen, Kanadaban volt.
Nem aruljak az Internet-en. Kizarolag "Honalapito" rendezvenyek alkalmaval lehet hozzajutni.

>>> Ki szerint érne valaki többet mint magyar egy olyan vásárolt cimmel??? Talán azok között, akik vettek ilyet és egy külön közösséget alapitottak? <<<

Na, kezded mar erteni...

>>> Ha viszont nem akarsz oda tartozni, akkor miért zavar Téged? Nem értem... <<<

Odatartozni??? No, thanks.

Zavar??? Nem. Szegyenkezek miatta.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 23:46   
Cassiopea,

>>> Nem voltam ott. Az "etlapot" viszont - amirol mindenkinek lehetett valogatni tetszes ($$$) szerint - lattam.
Nekem bizony elment az etvagyam. >>>

Ha láttad saját szemeiddel, akkor annyit mondhatsz, hogy Kanadában volt-e. Hirdetik az Interneten is vagy csak ugy kézalatt megy az árusitás?

>>> Azt szeretnem tudni, mennyivel jobb magyar az aki befizet $1000.00-t es "Honalapito" lesz mint akinek csak $50.00-ja van egy "Huszar"-sagra? Nehogy mar valaki azt akarja nekem bemagyarazni, hogy csak jo penzert lehetek jo magyar! <<<

Ki szerint érne valaki többet mint magyar egy olyan vásárolt cimmel??? Talán azok között, akik vettek ilyet és egy külön közösséget alapitottak? Ha viszont nem akarsz oda tartozni, akkor miért zavar Téged? Nem értem...

Kódex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 07:49   
2003-08-08 07:11, cassiopea:
-

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 07:11   
Andi,

>>> Az elsö erre vonatkozo üzenetedböl ugy értettem, hogy láttad, viszont ha láttad akkor nyilvános volt s akkor miért nem lehet megnevezni? <<<

Nem voltam ott. Az "etlapot" viszont - amirol mindenkinek lehetett valogatni tetszes ($$$) szerint - lattam.
Nekem bizony elment az etvagyam.

>>> Évszázadok ota léteznek külömbözö egyesületek ahol titulusokat, tisztségeket osztogatnak és sokan tagjai lesznek. Legyen az cserkészet, késöbb egyetemi egyesület, és felnött korban a többiek. <<<

Andi, termeszetesen. Nem is azok ellen van kifogasom.
Megvilagitom mas oldalrol.

Azt szeretnem tudni, mennyivel jobb magyar az aki befizet $1000.00-t es "Honalapito" lesz mint akinek csak $50.00-ja van egy "Huszar"-sagra? Nehogy mar valaki azt akarja nekem bemagyarazni, hogy csak jo penzert lehetek jo magyar! Lehet, hogy a "tiszteletre melto honatya" elozo ejjel betort valahova mert ki akarta fizetni az $1000.00-t.
Ismetlem, ha valami trefas vagy adakozo celokrol lenne szo, azt magam is szivesen tamogatnam.

Meg aztan, - ha mar vezetokre van szukseg - kitalaltak mar a szavazast is... Nem?!

>>> Külföldön vannak a magyar egyesületek ahol sokan tisztségre igyekeznek, nem? <<<

Mindenhol vannak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 05:39   
Cassiopea,

Az elsö erre vonatkozo üzenetedböl ugy értettem, hogy láttad, viszont ha láttad akkor nyilvános volt s akkor miért nem lehet megnevezni?

Or are you pulling my leg?

Engem érdekelt, külömben nem kérdeztem volna meg. Itt a 25 év alatt nem találkoztam semmi ilyennel pedig voltunk magyar egyesületekben, rendezvényeken, és magyar bálokon is.

Évszázadok ota léteznek külömbözö egyesületek ahol titulusokat, tisztségeket osztogatnak és sokan tagjai lesznek. Legyen az cserkészet, késöbb egyetemi egyesület, és felnött korban a többiek. Itt az USA-ban is sok van. Ne felejtsük el hogy itt kezdik az ovodában már hogy a szülö legyen PTA tag! Én szépen befizettem mindig a tagságot de nem vettem részt az üléseken. Sose voltam Vereinsbruder ahogy a németek mondják. Jobban szerettem mindig magam megválasztani barátaimat, ismeröseimet szimpátia által, de nem egy szervezett közösséggel.

Külföldön vannak a magyar egyesületek ahol sokan tisztségre igyekeznek, nem?

Én tisztelem a régi örökölt családi dolgokat, de magam nem szerzek semmi ujat.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 00:31   
Andi,

>>> hol árulták azokat a magyar cimeket pénzért, Kanadában? <<<

Direkt nem neveztem meg a pontos helyet, de konnyen ki lehet talalni...

Egyebkent, ugy erzem, a hely nem is fontos.

Remelem, legkozelebb mar felsorakoztatjak a bilincsbe vert ellenseget is. Az a show mar engem is erdekel. Vagy az is, ha lehetne mar okiratot loni a bucsuban...

Most komolyan.
Lehet, - megfelelo hirforrasok es szemelyes tapasztalatok nelkul - ezen a teren hianyosak az ismereteim, de nem hinnem, hogy hasonlo rendezvenyeket tartanak Magyarorszagon.

Egyszeruen nem tudom felfogni, hogy mi az ertelme/szuksege/haszna egymast megadomanyozni akarmilyen renddel.

Ha valami jo vicc lenne, az mas. De ezt komolyan venni...

Velemenyem szerint ez - bizonyos mertekig indokolhato az elszigeteltseggel -nagyon sulyos kulturalis aberracio.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 17:17   
Cassi,

hol árulták azokat a magyar cimeket pénzért, Kanadában?

Én itt eddig sose láttam ilyet, az egyedüli amit láttam mikor utoljára voltunk egy magyar összejövetelen Bloomingtonban, magyar könyvek, konvertált videok és zeneszallagok voltak. Megvettem az Egri Csillagokat, de nagyon rossz a minösége sajnos.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 14:02   
Kódex uzenete:

Minek annnnnnnyi cim, cimer ebben a topikban?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 14:02   
Cassiopea uzenete:

Kodex,

>>> Minek annnnnnnyi cim, cimer ebben a topikban? <<<

Nemtom.

Meltosagos Foldi-Magyar Bekes Lakotelepi Csarli

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 14:01   
Kero uzenete:
2003-08-07 02:27, cassiopea:
-
Tiszteeeeeeeeeeee-legj!
-

Oszolj!! Lásenyi lejt..vagymi

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 14:01   
Kero uzenete:

2003-08-06 23:52, elckerlyck:
-
És köpd ki a rágógumit, és hozz egy pappírt a Mária utcából, hogy sose mászkáltál a környéken, frankó nyista kankó
-

Kavarsz te engem a heidelbergi Vitez Tripper Elekkel brudder...Moi? a Maria ucca kornyekeken??

'megbantott legorbult száj'

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 14:00   
Cassiopea uzenete:

Tiszteeeeeeeeeeee-legj!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:59   
elckerlyck uzenete:

2003-08-06 19:47, Kero:
"Akkó en kiveszem a fulbevalómat..."

És köpd ki a rágógumit, és hozz egy pappírt a Mária utcából, hogy sose mászkáltál a környéken, frankó nyista kankó

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:59   
Andi_usa uzenete:

2003-08-06 20:30, Kero: -

Maradok kozlegeny tehát??
-
Kero,

nem tölem függ, nekem semmi kapcsolatom nincs az idézett website-hez és az ott felsorolt követelményekhez.

Sose vettem titulust és nem is igyekeztem ujonnan alapitott magyar cimhez jutni. Jol érzem magam mint Hungarian-American akit itt föleg keresztnevén szolitanak.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:58   
Cassiopea üzenete:

Andi,

>>> nem mindenkit vesznek fel:

http://www.vitezi-rend.hu/albert.htm

"A külso megjelenés a mai ifjúságnál nem elhanyagolható szempont. Rendünknek nincsen szüksége fülbevalós, szakadt, rojtos farmeres, “lófarok" hajviseletu ifjakra és testrészeiket alig elfedo miniszoknyás, ízlésficamban szenvedo lányokra. Nélkülözni tudjuk a ma kötelezoen sikkes szabadosságot is."

"A felsőfokú tanintézetekbe pl. csak megbízható káderek gyermekei juthattak be, nemzethű szülők gyermekei legfeljebb jobb ipari szakmákra képezhették magukat." <<<

Persze, hogy nem mindenkit... Ez ellen nincs is kifogasom. Valahogy egyseges szinten kell tartani a kovetelmenyeket.

Egyszer engem se vettek be egy zenekarba mert nem volt elegge hosszu a hajam.

Meg aztan, en se szivesen szalutalnek egy "miniszoknyas, izlesficamban szenvedo" lanynak, de lehet, hogy muszaj volna ha az apja elozoleg megvasarolt egy "TABORNOK" rendet.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:55   
Andi_usa uzenete:

bobe,

vannak emberek, akiknél erös lessz a gyanu a tények miatt, hogy cimekre "vadászott" házasságokon keresztül. Egy magyar férfi Belgiumban elvett egy nemes belga hölgyet feleségül, de gyerekük csak az ö polgári magyar nevét hordhatta. Mikor elsö neje meghalt örökölte a belga kastélyt.

Második neje joval fiatalabb magyar nö volt aki pszihiáteri diplomával és doktorátussal rendelkezett. A férj foglalkozása ékszerész. Gunyolta nejét a diploma miatt, a feleség elmenekült a délfrancia nyaralo villába közös fiukkal.

Késöbb mikor véletlenül megtaláltam egy Internet kereséssel, láttam hogy festményeit leánykori nevén árulják és a biográfiában nem lett emlitve az orvosi diplomája sem.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó