2018. április 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Címek, származás és társaik...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:55   
Kero uzenete:

2003-08-06 20:21, andi_usa:
-
Kero,

mivel már akkor nem voltam ott, nem tudok semmit igazolni, mást kérjél meg erre!
-
Maradok kozlegeny tehát??

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:54   
Andi_usa uzenete:

Kero,

mivel már akkor nem voltam ott, nem tudok semmit igazolni, mást kérjél meg erre!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:53   
Anri uzenete:

2003-08-06 19:15, andi_usa:

na hala a joegnek akkor ezt a szektat megusztuk erdemes volt fiaimat tanitattni

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:52   
Kero uzenete:

2003-08-06 19:15, andi_usa:
-
nem mindenkit vesznek fel:

http://www.vitezi-rend.hu/albert.htm

Huhhh, biza kemeny feladat bekerulni..nezd andika, ha Te igazolod nekem hogy en is lottem a Korvin kozben 56-ban, akkó en kiveszem a fulbevalómat...

Vitéz?F.GY.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:48   
Andi_usa uzenete:

Cassiopea,

nem mindenkit vesznek fel:

http://www.vitezi-rend.hu/albert.htm

"A külso megjelenés a mai ifjúságnál nem elhanyagolható szempont. Rendünknek nincsen szüksége fülbevalós, szakadt, rojtos farmeres, “lófarok" hajviseletu ifjakra és testrészeiket alig elfedo miniszoknyás, ízlésficamban szenvedo lányokra. Nélkülözni tudjuk a ma kötelezoen sikkes szabadosságot is."

"A felsőfokú tanintézetekbe pl. csak megbízható káderek gyermekei juthattak be, nemzethű szülők gyermekei legfeljebb jobb ipari szakmákra képezhették magukat."

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:47   
Cassiopea uzenete:

Egyebkent, tenyleg nem erdekel, hogy ki es milyet titulust vasarol. Tolem akarki be is tapetazhatja az egesz hazat "Honalapito" oklevelekkel es le-fel masirozhat a jardan a sarkantyus csizmajaban mikozben kardjat csorgetve fennhangon enekli: "kosuuuuuut-lajoooooos aaaaaaazt u-zeeeeeen-teeeeee...", de azzal nem azt eri el, hogy megorzi a magyarsagat, hanem azt, hogy az egesz utca hulyenek nezi.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:46   
Andi_usa uzenete:

2003-08-06 13:04, Pompéry Berlin:

Accordingly
God shaves the Queen - ahogy errefelé mondják.
-
De azt csak British subjecteknek mondják, nem az amerikaiaknak. Kanada és Ausztrália hozzá tartozik. We let God bless America.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:45   
Pompéry Berlin uzenete:
2003-08-06 05:16, andi_usa:
-
Persze magyar cim csak magyar névhez passzol, netán ez lenne a baj némelyeknél?

Helyes, egyetértek. De mit csináljanak, pl. az Edelsheimek, Montenuovo-k, Belladonnák, stb.?

Ha viszont a férj is magyar, nem csak a feleség, akkor miért ne tudna a gyerek is magyarul?

Tényleg, miért nem? Well, you are wright again.

Accordingly
God shaves the Queen - ahogy errefelé mondják.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:44   
Pompéry Berlin üzenete:

2003-08-06 01:56, cassiopea:
-
Kázió, azzal menj a Hogyan legyünk kínaiak c., még bejegyzésre váró topic-ba. (Ez is egy érdekes feladat lehet.)

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:42   
Andi_usa uzenete:

cassiopea:

Persze magyar cim csak magyar névhez passzol, netán ez lenne a baj némelyeknél?

Ha viszont a férj is magyar, nem csak a feleség, akkor miért ne tudna a gyerek is magyarul?

God save your Queen!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:41   
Cassiopea uzenete:

Judit,

Te meg itten ingyer adod nekem a jobnaljob uzleti otleteket.

Mingya nekialok a kontyuteren osztan nyomtatok a kinaiaknak "Ofelsege A Kinai Csaszar" okiratokat. Azok ugyis sokkal tobben vannak, bisztos jol eltunnam anni.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:40   
Pompéry Berlin üzenete:

Te, Casio,

nem is hülye ötlet az évente hosszabbítás. Olyan, mint az újságelőfizetés. Ha beleunsz, vagy már nincs szükséged rá, lemondhatod. Ill. ha nem fizetsz, megszűnik a címhasználati jog. Szerintem kimondottan praktikus, hogy úgy mondjam, áramvonalas a mai világban.

De mit fecsegsz itt adófizetésről? Az lenne az egyetlen értelme a nemességnek, miszerint az - történelmi ismereteim szerint - örök adómentességgel jár. Ha már most ezt is sikerülne N.o-ban honosítani, echte megérné kijárni az elismertetést. Hogy ez eddig nem jutott eszembe! Mit gondolsz, vonatkozik ez egyben a TB-járulékra is?

Elcky, kero, egyelőre továbbra is tegezhettek. Majd szólok, ha adómentes lettem. Akkor még mindig ráérünk átváltani a Nagyméltóságú, Nemzetes, satöbbire. A dandártábornagyi egyenruha a puciból viszont még jól jöhet. Én is elviszem a családi sleppet a tisztítóba. Ugyan most nem készülök újra esküdni - a mindenkori menyasszony viseletének volt része -, de tisztán mindig jobb a helyzet.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:38   
Cassiopea uzenete:

Andi,

Hat, en csak nem ertem...

Ezek szerint a jovo nemzedek magyarsagtudatat ugy is lehet biztositani, hogy veszunk nekik egy - termeszetesen angol nyelvu, mivel magyarul egy betut sem tudnak olvasni -

"Certified Official Hungarian VITEZ"
(Valid for 1 year)
God Bless America

feliratu tulipanos sajtpapirt?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:37   
Andi_usa uzenete:

2003-08-05 20:51, rigojanos:
-
De persze nem kell ahhoz kapitalizmus, hogy mindent el lehessen adni.
_
A német Google keresö még a német Ebay-t is ajánlotta cimvásárra, azon derültem a legjobban. Érdekes hogy az angoloknál egyszerübb névváltoztatással cimet is szerezni, tudtommal Németországban büntetik az okirat hamisitokat.

Ki min szorakozik itt vagy a nem virtuális életben, az is külömbözö. Én olyan személyeken derültem eddig legjobban, akik kihangsulyozzák, hogy ök csak a saját maguk által szerzett érdemeiket emlegetik, de nem tudják megállni, hogy ne bökjék még oda kétoladali vagy egyoldali nemesi származásukat. Logika? Önkritika?

Még azt sem itélem el, aki nem kapta a cimet apja, nagyapja vagy akár dédapja höstettéért, hanem megvette, ha ez neki örömet szerez, miért ne? Van aki egyetemi diplomákat gyüjt és nem használja munkájában, van aki hobbybol mesterségeket tanul meg.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:36   
Cassiopea üzenete:

Andi,

Meg gyorsan valaszolok...

>>> Ha viszont valakinek örömet szerez egy ilyen cim, miért ne? Miért kell irigyelni mástol valamit, és megszolni emiatt, ha annak ez örömet szerez? Ha magyar cimröl van szo, nem ezzel igyekszik jobban magyar maradni? <<<

Lehet, hogy kisse tul ironikus stilusban fejeztem ki magam, de nem volt szandekomban elvenni az oromet senkinek. Irigykedni pedig legkevesbe.

Tulajdonkeppen az a hatsogondolatom, hogy nagyon rossz peldat lat a kulfoldon elo fiatal nemzedek. Ha barki azt a kovetkeztetest vonja le - es a kulfoldon elo magyar fiatalok (mivel a rendezosegen mar nem lehet segiteni...) egy ilyen "hazafias" rendezveny hatasara abba a hibaba eshetnek - , hogy a magyarsagot ilyen formaban adni- es venni lehet azzal sajnos nem tudok egyeterteni (...mikozben a diszterem melletti konyhabol orditozas hallattszik: "Mari neni! Ajoistenit, nem megmonttam maganak, ne hozzon buktat mer asztat csak en arulhatom!").

Na, bekuljunk ki!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:34   
Cassiopea üzenete:

RJ,

>>> Szerintem nem erdemel az egesz ennyi szot. <<<

Jaj, nem hat! Nem is azert irtam, inkabb csak figyelemkeltonek.

Egyebkent is, az en csaladom is nemesi szarmazasu am!
Meg cimerunk is vot csak valamejik osom elcserete egy pattronyos puskara, amit en meg ( "Minek ez a elavut ocskasag?!" ) fiatal koromba elcseretem egy jo bugocsigara.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:33   
Rigojanos uzenete:

Nem sokkal relevansabb itt egy mukutya borere nyomtatott al-cimer, mint egy Ecserin vett muszaki diploma, vagy a Magyarorszagot elhagyo utolso orosz katona labnyoma gipszbe ontve. Itt a vasarlok stupidsaga minden esetben ugyanabban nyilvanul meg, azaz hogy hajlandoak penzt adni egy ertektelen dologert. De persze nem kell ahhoz kapitalizmus, hogy mindent el lehessen adni.

Mindenre van vevo - szoros honaljra ugyanugy, mint taiwani Rolex orara – es a krumplinyomdaban nyomott grofi oklevelre kicsengetett penz sem meglepobb peldaja az emberi hulyesegnek, mint a Hajas Szalonjaba utazni videkrol egy bajuszigazitasra, amikor a helyi borbely olloja ugyanolyan jol mukodik.

Szerintem nem erdemel az egesz ennyi szot. (Kiveve persze, ha az embernek van az ismeretsegi koreben egy ilyen vasarlo, akinek a tortenete ingyen szorakozast biztosit a tarsasagnak)

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:32   
Bobe uzenete:

Kösz a felvilagositast es felreertes ne essek de nem irigyseg vitt ra hogy kommentaljam. Egy dolog volt az Judit amikor a te öseid a hazaban a tetteikert kaptak vettek vagy szereztek es mas dolog az hogy kint Amerikaban vasarol az ember ilyen cimeket. Nekem is nagyon kedves barataim vannak akik nemesi szarmazasuak öket megertem hogy cimet es cimert visznek tovabb hisz nagyapatol vettek el a "felszabadulas" utan cimet, jogot, vagyont söt az emberi meltosagot is. Ök nagyszuleik iranti tiszteletböl tartjak meg es meselik gyerekeiknek tovabb de meg sohasem hallottam öket a nemesi cimukkel es elönevukkel bemutatkozni. Nekem ez furcsa ,lehet a "kommunista" agymoso neveles is oka ne vegyetek mar rossz neven .

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:31   
Cassiopea üzenete:

Bobe, Judit,

Csak azert hoztam fel a peldat mert mar nevetsegesen szomoru, hogy egyesek miben latjak a magyarsag megorzeset.

Ja, amit elfelejtettem... Termeszetesen csak a honatyak es fovezerek kaphattak eletreszolo nemesi cimet. A tobbieknek - mivel csak "libaboros" okiratra volt eleg penzuk - meg kell ujitani minden evben ($$$).

(Tragikus...)

Mar csak azt szeretnem tudni, hogy a melyen tisztelt Vezer Urak dicsoseges hadserege hol allomasozik es a meltosagos Honalapito Atyak hol es kiknek alapitottak uj hazat mert ha kaphatnek egy tartozkodasi engedelyt - mint egyszeru de torvenytisztelo polgar - nem szeretnek elmaradni az adofizetessel.

Azt is szeretnem tudni, hogy hol es mennyiert szerezheto be a videokazetta, mert sajnos nem tudtam resztvenni a koronazasi unnepelyen.

Mivel sem aranytallerral teli tarsolyt sem ellenseg veretol rozsdas kardot nem csorgethetek, igy maradok oszinte es renduletlen hivuk!

(Katasztrofa...)

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:30   
Andi_usa üzenete:

Judit,

Republik Österreich is megadta Herbert Karajan-nak a "von" cimet dacára hogy már nincs K.u.K. Monarchie. Itt a mi környékünkön viszont Gábor Zsa Zsa férje vette meg az Anhalt cimet egy leszegényedett német Anhalt-tol Németországban, igy lett nejéböl Princess Zsa Zsa amit itt viszont nem igen használnak. Egy Talk Show-n láttam egyszer Zsa Zsát és ö direkt kérte hogy Princess-nek nevezzék. Pénzt is csinált belöle a férj, mikor Hugh Hefner a Playboy impérium tulajdonosa nejének is ohajtotta a cimet s igy le is lett fényképezve ez a kardcsapás müvelet annak idején. A fáma szerint nem volt olcso a Hefnerné princess cime, kb. egy millio. Itt az USA-ban még egy igazi doktori cimböl sincs semmi elöny.

Németországban elég divat a cimek árusitása ahogy olvastam, egy férfi lett erröl hires, nem jut eszembe a neve, Konsul sowieso. A német Google ezeket adta ki: http://www.shopping-lj.de/adelstitel_kaufen_68.html

Angol cimek lehetösége: http://www.kevinboone.com/titles.html

Ha nem kerül az ujságokba a dolog akkor a társaságban történhet meg, hogy más kiváncsiskodok kezdenek kérdezösködni az ösökröl, igy elöbb utobb kitudodik hogy uj cim-e vagy régi.

Ha viszont valakinek örömet szerez egy ilyen cim, miért ne? Miért kell irigyelni mástol valamit, és megszolni emiatt, ha annak ez örömet szerez? Ha magyar cimröl van szo, nem ezzel igyekszik jobban magyar maradni?

Ha valaki szétesett régi kastélyt vett Magyaroszágon és igérte hogy renoválja saját pénzén hogy az államnak ne legyen terhe ezzel, nem kapta meg a régi cimet is vele?

Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:29   
Kero uzenete:
2003-08-05 17:45, elckerlyck:
-
ujujj, már meg se merem szolitani..:!Letegeztem a meltoságos asszonyt

Also De Nagyon Hatulso fon Gyurka

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:27   
elckerlyck üzenete:

Tegezhetem még a Nemzetes Nagyasszonyt a legközelebbi kávézásunknál, vagy kell vigyek magammal egy adjutánst, aki kardomat hurcolja le-föl? A dandártábornagyi egyenruhámat tegnap kaptam vissza szerencsére a puccerájból.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:25   
Pompéry Berlin üzenete:

Bobe,

komolyan gondolod, hogy ez korábban másként ment? Korábban is megvették - így vagy úgy. Akár pénzért vagy ki nem egyenlített adósság fejében. (Avagy politikum volt, mint a vitézi cím a 2 VH között.) De maradjunk a pénznél.

Akárcsak az én őseim. Tokaji borkereskedőként udvari szállítók voltak és a családi fáma szerint a Habsburgok - mint többször a történelem során - fizetésképtelennek bizonyultak. Ezért a számlát a kiskorú utód felé egy kutyabőrrel egyenlítették ki, + fél falu a Partiumban. Hab a tortán a címerben a szablyát tartó félkar. Ma sem értem, hogy honnan ez a heraldika szerinti militáns csetepatéban való tündöklésre utaló szimbóleum. Tudtommal kereskedtek és nem harcoltak. Mindegy, jól mutat.

Megjegyzem, a kiskorú utód vagyonkezelője elúsztatta a birtokot még a jogosult nagykorúsága előtt. Szóval szegény dédapám így rákényszerült a tanulásra és a kenyérkereseti szellemi tevékenységre. De ez egy másik fejezete a családtörténetnek.

Egy a lényeg: nincs új a nap alatt. Legföljebb korábban a tumultus a sorban kisebb lehetett, ezért viszont a titulus ára magasabb. Gondolom ugyanis, hogy a borszállítmány ilyetén módon posztum kiegyenlített értéke több lehetett, mint ma 500,- üszkve 1.000,- US$.

Mindettől függetlenül én magyar maradtam - csak, hogy a témánál is maradjak. Hogy ezt jobban kiemelhessem, egyelőre még gondolkodom, hogyan lehetne itt N.o-ban érvényesíttetni a M.o-on már rég eltörölt nemesi címet. Mert azért az hecces lenne. Egy "von und zu", azért az mégis csak etwas, nemde? Igaz, nem adnak érte semmit. Mióta már lakásínség sincs itt Berlinben - korábban lakáskeresésnél az ilyesmi, vagy legalább is egy Dr. mindig jól jött - .... Szóval, még gondolkodom, mire használnám, ha elismernék.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:25   
Bobe uzenete:

Most mar ertem honnan ez a sok friss cim ,a penznek nincs szaga, jo öreg romai közmondas :szaga nincs es cimet kapsz mert milyen szepen hangzik a neved elött meg akkor is ha vasarolt cim

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:24   
Cassiopea üzenete:

Ha megengeditek...

Ez a magyarorszagi "jenki eletstilus" olyasmi lehet, mint itt kulfoldon a magyarkodas.

Az egyik rendezvenyen $50 - $1000 befizetese elleneben lehetett vasarolni hivatalos (pecsettel ellatott) dokumentumot az egyszeru huszartol kezdve a "Vitez"-en es "Hadvezer"-en keresztul a "Honalapito" titulusig. (Sajnos ez nem vicc!!!)

Kerdezem en, aki elorangatott $500-at az milyen "Hadvezer" vagy aki kikohogte a $1000-t az milyen "Honalapito"?

Hat nem szegyen?!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 13:23   
A Hogyan maradjunk magyarok? c. topikbol....

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó